West Ham – West Brom 2:1 (kon.) | Leicester – Chelsea 2:0 (kon.)
West Ham United
2:1 (1:0)
West Bromwich Albion
Úterý 19.01.2021, 19:00 • Olympijský stadion, Londýn • Anglická Premier League • 18. kolo

Z mé strany je to už pro dnešní zápas všechno, přeji hezký zbytek úterního večera. (21:03:00)
    Michail Antonio dnes vsítil druhý vítězný gól během čtyř dnů.

Zápas skončil, dramatický souboj ovládl domácí West Ham, který porazil West Brom 2:1. Domácí byli po většinu zápasu aktivnějším týme, takže si rozhodně dnešní vítězství zaslouží. West Ham otevřel skóre ve 45. minutě, kdy se po Coufalově centru prosadil svým ramenem Jarrod Bowen. Gól do šatny ale West Brom příliš nerozhodil, hosté předvedli dobrý vstup do druhého poločasu a už v 51. minutě se dočkali vyrovnání, když se krásně z dálky trefil Matheus Pereira. Jenomže to už bylo všechno, co hosté předvedli, od té doby už zase tempo zápasu diktoval West Ham, kteří od 66. minutě znovu vedli, tentokrát se po Jarmolenkově přihrávce prosadil z voleje Michail Antonio. Závěr zápasu už si domácí pohlídali, až na jedou výjimku, a sice situaci z 89. minuty, kdy byl ve velké šanci Furlong, ale branku svou střelou zevnitř vápna netrefil.

West Ham si připsal třetí ligové vítězství v řadě a v tabulce si pojistil své sedmé místo. Naproti tomu West Bromwich zůstává předposlední a na záchranu stále ztrácí pět bodů.
    West Ham nasbíral v první polovině sezony 32 bodů, nikdy v historii Premier League jich na kontě v této fázi sezony neměl víc.

90+5

90+5
    Obrana West Hamu ale i tuto situaci ustála a vítězství už domácí nemine!

90+5
    Ještě jednu šanci na vyrovnání West Bromwich dostane, bude zahrávat standardní situaci z poloviny hřiště.

90+3
    Furlong hodil dlouhý aut až do vápna, kde se Conor Gallagher pokusil vymodlit si pokutový kop. To mu však nejenže nevyšlo, ještě dostává po zásluze žlutou kartu za simulování.

90+2
    Znovu šel Fabianski ven z branky, aby míč vyboxoval, ale tentokrát se k němu nemohl dostat, místo toho trefil Bartleyho. Hosté budou házet aut.

90+2
    Dlouhý nákop do vápna výborně vyřešil brankář Łukasz Fabiański, šel neohroženě za míčem a stáhl si ho ze vzduchu.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty!
    89. Furlong mohl vyrovnat.

89
    Teď ale byli hosté velmi blízko vyrovnání! Na centr z levé strany si naběhl před branku pravý krajní obránce Darnell Furlong, jeho střela z první však o malý kousek minula branku West Hamu.

89
    West Ham zatím zvládá závěrečné minuty zápasu skvěle, West Bromwich si zatím nedokázal vytvořit žádnou šanci na vyrovnání.

87
    Hal Robson-Kanu se k centru z pravé strany nedostal ani teď, tentokrát ho ubránil pro změnu italský stoper Hammers Angelo Ogbonna.

86
    Aaron Cresswell so dobře odvedl své obranné povinnosti a pak ho navíc ještě fauloval Hal Robson-Kanu.

85
    West Brom ještě samozřejmě nezdává svou snahu získat dnes alespoň bod a nyní se s míčem usazuje na polovině West Hamu.

84
    Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází Mark Noble.

83
    Cresswellův polovysoký centr z levé strany neměl přesnost ani kvalitu, našel jen připraveného O'Sheau.

Petr Sumbal

Branky: 45+2. Bowen (Coufal), 66. Antonio (Jarmolenko) – 51. Matheus Pereira (Grosicki)

Karty:   90+3. Gallagher (WBA)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:10.
    West Ham United: Fabiański – Coufal, C. Dawson, Ogbonna, Cresswell – T. Souček, Rice (C) – Bowen, Lanzini (62. Fornals), Benrahma (62. Jarmolenko) – Antonio (84. Noble).
    Náhradníci: Randolph – Alves, Balbuena, Diop, Fornals, Fredericks, Johnson, Noble, Jarmolenko.

West Bromwich Albion: Johnstone – O'Shea, Ajayi, Bartley, Gibbs – Livermore (C) (80. Robson-Kanu), Sawyers – Matheus Pereira, Gallagher, Grosicki (70. Furlong) – Robinson.
    Náhradníci: Button – Edwards, Field, Furlong, Ivanović, Kipré, Krovinović, Peltier, Robson-Kanu.

Rozhodčí: Scott – Davies, Long