ERA Basketball Nymburk
97:103 (30:26, 57:52, 78:79)
Tofas Bursa
Úterý 19.01.2021, 18:30 • ČEZ Sportovní hala Nymburk • Liga mistrů • Skupina B

Z tohoto dramatického utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a u basketbalu zase někdy na viděnou. (20:41:37)

Nejlepším střelcem utkání se stal s 24 body hostující Tomislav Zubčič. O čtyři body méně zaznamenal DeVaughn Akoon-Purcell. Právě oni se dají považovat za hlavní strůjce vítězství Tofasu. Na nymburské straně se nejvíce činil Omar Prewitt, který zářil zejména v prvním poločasu. Po pauze už to tak zářné nebylo, Američan přesto nastřílel skvělých 24 bodů.

Turecký tým slaví na palubovce postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů. Dále jde i Nymburk, který po dnešní porážce klesl na konečné druhé místo skupiny B. Středočeský celek měl zápas dobře rozehrán, místy vedl až o deset bodů. Ve druhém poločase se ale začaly množit ztráty i chyby v zakončení. Dramatickou koncovku nakonec zvládl lépe soupeř. Osmifinálové souboje budou na programu v březnu.

Konec zápasu. (97:103)

39:55
    Obasohanův zákrok nakonec posouzen jako nesportovní faul. Semaj Christon proměnil oba trestné hody a navíc mají hosté balon. (97:103)

39:55
    Retin Obasohan okamžitě fauloval Semaje Christona. Ten může dát na postup Bursy definitivní razítko z čáry trestných hodů. (97:101)

39:53
    Omar Prewitt proměnil pouze jediný. Je zřejmě hotovo. (97:101)

39:53
    Vojtěch Hruban bohužel nedal trojku. Následně byl faulován Prewitt, už ale nezbývá mnoho času. Následují dva trestné hody. (96:101)

39:43
    Bursa jde do pětibodového trháku, o desku skóroval za dva body Semaj Christon. Oren Amiel ještě zkouší oddechový čas, tohle už ale bude mít Nymburk složité. (96:101)

39:25
    Retin Obasohan z nájezdu na koš nepřekonal hostující obranu. Tofas může rozhodnout. (96:99)

39:10
    Bendovi odpískán čtvrtý faul. Tomislav Zubčič zachoval na čáře trestných hodů chladnou hlavu a dává Burse tříbodové vedení. (96:99)

38:58
    Hayden Dalton oba pokusy proměnil! Nymburk ztrácí jediný bod. Závěrečná minuta ještě bude zřejmě hodně dlouhá. (96:97)

38:58
    Pátý faul Jeremyho Simmonse. Tentokrát dva trestné hody pro Nymburk. (94:97)

38:51
    Tarik Phillip první dvě šestky zahodil, tu poslední proměnil jen s velkým štěstím. (94:97)

38:39
    Pro Nymburk situace dopadla snad nejhůře jak mohla. Retin Obasohan fauloval vteřinu před koncem limitu za tři body střílejícího Tarika Phillipa. Následují trestné hody. (94:96)

38:37
    83 sekund před koncem čtvrté čtvrtiny si berou hosté další čas na poradu. Po něm budou mít pouze tři vteřiny na zakončení svého útoku. (94:96)

38:20
    Rozhodnuto ale ještě není. Petr Benda tentokrát proměnil obě důležité šestky a rychle snížil. (94:96)

38:05
    Tomislav Zubčič trefil těžkou trojku a přiblížil Bursu k vítězství. Velká radost na straně tureckého celku. (92:96)

37:22
    Vojtěch Hruban uvolnil Retina Obasohana výbornou přihrávkou a o zem a druhý jmenovaný nikým nehlídaný zaskóroval. Oddechový čas pro Tofas. (92:93)

36:54
    Retin Obasohan přidal na nymburské konto bod z trestného hodu. Šestky ovšem domácím po přestávce příliš nejdou. (90:93)

Filip Lefenda

ERA Basketball Nymburk: Dalton, Hruban, Prewitt, Tůma, Zimmerman, Benda, Harding, Kovář, Kříž, Obasohan, Palyza, Rylich
    Tofas Bursa: Durmaz, Phillip, Simmons, Ugurlu, Zubčič, Akoon-Purcell, Christon, A. Demit, E. Demir, Konuk, White, Yasar

Rozhodčí: Castillo (ESP), Calik (POL), Vulič (CRO)
    Čtvrtiny: 30:26, 27:26, 21:27, 19:24