Japonsko – Angola 30:29 (kon.) | Uruguay – Kapverdy 10:0 (kont.) | Španělsko – Tunisko 36:30 (kon.)
Chorvatsko – Katar 26:24 (kon.) | Bahrajn – Kongo 34:27 (kon.) | Německo – Maďarsko 28:29 (kon.)
Brazílie – Polsko 23:33 (kon.) | Dánsko – Argentina 31:20 (kon.)
Brazílie
23:33 (11:12)
Polsko
Úterý 19.01.2021, 20:30 • New Capital Sports Hall, Káhira (Egypt) • Mistrovství světa • Skupina B

Brazílie – Polsko 23:33 (11:12)
    Nejvíce branek: Inoue Langaro 4, de Toledo 3, Chiuffa 3/1 – Moryto 6/2, Sićko 5, Gębala 5. Rozhodčí: Ivan Pavicevic, Milos Raznatovic. Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2. Vyloučení: 4:4. (22:05:55)

Utkáni je za námi. Poláci ve druhém poločase byli jasně lepším týmem a ukázali dominantní výkon, který korunovalo i to, že si v jistých chvílích tvořili až jedenáctibrankový náskok. Jihoameričané nakonec odcházejí s desetibrankovým mankem, ovšem nemusí až tak smutnit. Díky tomu, že Španělsko porazilo Tunisko (36:30) si upevnilo první pozici a zároveň Tunisany poslalo do části poražených. Brazílie tak postoupí ze třetího místa, Polsko ze druhého. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen polský brankář Adam Morawski.

Konec zápasu. (23:33)
    60
    Sekundy před koncem ještě kosmeticky upravuje skóre José Luciano Costa skvělou trefou do levého dolního růžku. To ovšem bude poslední branka utkání. (23:33)
    60
    Szymon Sićko ještě skóruje i v poslední minutě. Z devíti metrů mířil do levého vinglu a upravil na rozídl jedenácti branek. (22:33)
    59
    Vinícius Teixeira snižuje střelou z šesti metrů do pravého horního růžku. (22:32)
    59. Michał Daszek (POL) - 21:32
    59
    Gól vstřelil tým Polsko (Michał Daszek). (21:32)

Luciano se opět neprosadil. Jeho střelu vyrazil připravený gólman Morawski. (21:31)

57
    Luciano ani následně na druhé straně Daszek nedokázali trefit branku. (21:31)
    57
    Jan Czuwara ale z křídla kontruje. Jeho rána letí do středu dolní části branky a pro něj to znamená první trefu v utkání. (21:31)
    57
    José Luciano Costa snižuje střelou zprava na dolní roh u bližší tyčky polské svatyně. (21:30)

56
    Przybylski se provinil technickým přestupkem a předává míč soupeři. (20:30)
    55. Patryk Walczak (POL) - 20:30
    55
    Patryk Walczak proměnil samostatný únik střelou do levého vinglu. I když se říká, že se házená rozhoduje v posledních pěti minutách, tady bych si určitě troufl říci, že je již rozhodnuto. Poláci opět vedou o deset branek. (20:30)

54
    Brazilský gólman dad Rosa vychytal dvě rány Czuwary! Jednu v deváté sekundě padesáté čtvrté minuty, která nastala po samostatném úniku. Druhou o čtyřicet sekund později. To bylo z křídla a míč mířil do středu dolní části branky. (20:29)