NY Islanders – Boston 1:0 (kon.) | Toronto – Winnipeg 3:1 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 1:6 (kon.)
St. Louis – San Jose 5:4 (kon.) | Nashville – Carolina 2:4 (kon.) | Calgary – Vancouver 5:2 (kon.)
Edmonton – Montreal 1:3 (kon.) | Anaheim – Minnesota 1:0 (kon.) | Vegas – Arizona 4:2 (kon.)

3. Jacob Markström (CGY) (05:46:11)

Statistiky: Střely na bránu: 32-27; Zablokované střely: 8-12; Vhazování: 53%-47%; Hity: 10:14; Přesilové hry: 2/7-0/4; Trestné minuty: 8-14.

Vancouver sice vstoupil do zápasu dobře a po první třetině vedl, jenže ve zbytku utkání marně stíhal, zatímco Calgary v prostřední části dominovalo a třemi góly v řadě otočilo skóre na svou stranu. Na úvodní branku Jakea Virtanena dnes odpověděli Johnny Gaudreau, Mikael Backlund, Elias Lindholm a na začátku třetí třetiny Mark Giordano. Tyler Myers poté v oslabení ještě vykřesal naději, v poslední minutě ale skóroval do prázdné brány Rasmus Andersson poté, co Canucks nevyužili důležitou přesilovou hru. Konečný stav. Calgary Flames 5 Vancouver Canucks 2.

59:06 Rasmus ANDERSSON - 5:2

59:06
    Calgary právě vstřelilo branku!
    RASMUS ANDERSSON vyhodil puk z obranného pásma tak, že kotouč doskákal do prázdné brány! To je tečka za zápasem. Bez asistence:

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:40
    Jacob Markström předvedl sérii tří skvělých zákroků a Canucks mají i ve druhém vzájemném zápase obrovské problémy s jeho překonáním!

58:21
    Elias Pettersson vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho prudká rána byla přizvednuta do ochranné sítě. J. T. Miller si dojel vyměnit hůl a může se pokračovat.

57:58
    Hokejisté Vancouveru hrají během přesilové hry bez brankáře, Flames ale zatím odkrytou bránu netrefili.

56:56
    Quinn Hughes orazítkoval střelou z levého křídla horní tyč a Andrew Mangiapane poté dostal dvě minuty za podražení. Vancouver si vzal ihned oddechový čas.

55:30
    Vancouver na nic nečeká a už nyní zkouší hru bez brankáře! Thatcher Demko je na střídačce.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

55:09
    Calgary se ocitlo na levém křídle v postavení mimo hru a před námi je krátká komerční přestávka. Canucks snížili v oslabení a prohrávají opět o dvě branky.
    53:15 Tyler MYERS - 4:2

53:15
    Vancouver právě vstřelil branku!
    TYLER MYERS vyrazil podél trestných lavic do protiútoku a z pravého kruhu nahodil puk před bránu, kde si ho mezi betony svého brankáře nešťastně srazil domácí kapitán Mark Giordano. Gól hráčů Canucks v oslabení. Bez asistence.

52:29
    Thatcher Demko zastavil puk po teči Seana Monahana a Quinn Hughes pak dostal dvě minuty za podrážení.

51:34
    Calgary se dostalo na pravém křídle v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první byla zablokována a druhá skončila na výstroji Thatchera Demka. Reklamní brejk.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 33. J. Gaudreau (Monahan), 34. Backlund (Lucic, Leivo), 40. E. Lindholm (J. Gaudreau), 47. Giordano, 60. R. Andersson – 11. Virtanen (J. T. Miller), 54. T. Myers

Calgary Flames: Markström (Rittich) – R. Andersson, Giordano (C), Ch. Tanev, Hanifin, N. Nestěrov, Välimäki – Dubé, E. Lindholm, M. Tkachuk – Leivo, Monahan (A), J. Gaudreau – S. Bennett, Backlund (A), Mangiapane – Lucic, D. Ryan, Simon. Hlavní trenér: Geoff Ward.
    Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Hamonic, Q. Hughes, Schmidt, Edler (A), T. Myers, Juolevi – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – Höglander, Horvat (C), Pearson – B. Sutter (A), Beagle, Motte – Virtanen, Gaudette, Roussel. Hlavní trenér: Travis Green.

Rozhodčí: Brad Meier, Kendrick Nicholson. Čároví: Derek Nansen, Kiel Murchison