Spezia Calcio
Úterý 19.01.2021, 21:15 • Stadio Olimpico, Řím • Italský pohár • Osmifinále

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (23:54:49)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 10:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 7:8. Fauly: 17:22.

Je konec. ASD Spezia Calcio 2008 se postarala o senzaci, neboť vyřadila AS Řím po výsledku 4:2 po prodloužení.
    Už v 7. minutě šli hosté do vedení, když se prosadil z pokutového kopu Galabinov. O osm minut později se trefil také Saponara a Spezia nečekaně vedla už 2:0. Následně se ale Řím dostal do hry a ve 43. minutě dokázal snížit z penalty Pellegrini. Ve 2. poločase měli domácí více ze hry a v 73. minutě srovnal Mchitarjan. V 86. minutě mohl rozhodnout a otočit zápas Majoral, ale neproměnil obrovskou tutovku. A šlo se do prodloužení. Tam přišel obrovský problém a rozhodující moment, protože během jedné minuty byli vyloučení dva domácí hráči Mancini a López. A Spezia nakonec využila této početní výhody, když se v 107. minutě trefil Verde. Vše potvrdil minutu před koncem Saponara.

120
    119. Riccardo SAPONARA - 2:4

119
    Spezia právě vstřelila branku!
    Je hotovo, jelikož hostující mužstvo vede už 4:2! RICCARDO SAPONARA se dostal s míčem na hranici vápna, kde místo střely k tyči zkusil dloubáček, který vyšel naprosto fantasticky a Fuzato nedosáhl na míč.

118
    Posléze se Veretout dopustil faulu na své polovině a Spezii tak hraje vše do karet.

118
    Ovšem hostující celek samozřejmě standardní situaci rozehrál nakrátko a stále nikam nespěchá.

117
    Péres dokázal zblokovat centr soupeře z pravé strany a Spezia získala rohový kop.

115
    Acampora se posléze snažil projít středem obrany, ale ta mu vystavila stopku.

114
    Spezia samozřejmě nikde nespěchá a drží míč na své polovině.

113
    Piccoli se snažil udržet míč na levé straně a nakonec také získal autové vhazování pro svůj celek.

112
    Opět se Džeko snažil prodrat dopředu a to se mu povedlo, ale jeho následná přihrávka do vápna byla zblokována.

111
    Pellegrini nyní vyjel na sudího a uviděl tak žlutou kartu za řeči.
    107. Daniele VERDE - 2:3

107
    Hosté hned na začátku druhé půle prodloužení dávají branku a jdou do vedení! Centr z levé strany skončil na hlavě maličkého DANIELA VERDEHO, který zakončil do levé části branky.

106
    Začalo druhé prodloužení.

105+2
    První prodloužení skončilo.

Michal Raška

Branky: 43. Pellegrini (pen.), 73. Mchitarjan – 7. Galabinov (pen.), 15. Saponara, 107. Verde, 119. Saponara

Karty:   51. Mancini (ASR), 111. Pellegrini (ASR) – 13. Agudelo (SPZ), 24. Ismajli (SPZ), 90+1. Dell'Orco (SPZ)   92. Mancini (ASR)   92. López (ASR)

AS Řím: López – Mancini, Cristante (95. Fuzato), Kumbulla – Péres, Pellegrini, del Fraile (70. Veretout), Spinazzola (70. Karsdorp) – Pedro (95. Ibáňez), Mchitarjan (85. Pérez) – Majoral (91. Džeko)
    Náhradníci: Farelli, Fuzato – Džeko, Fazio, Ibáňez, Jesus, Karsdorp, Pérez C.Podgoreanu, Santon, Smalling, Veretout

Spezia Calcio: Krapikas – Vignali, Erlić, Ismajli, Ramos (68. Dell'Orco) – Deiola (80. Acampora), Sena (68. Ricci), Maggiore – Ardila (59. Verde), Galabinov (68. Piccoli), Saponara
    Náhradníci: Rafael, Zoet – Acampora, Agoume, Dell'Orco, Farias, Gyasi, Chabot, Piccoli, Ricci, Verde, Terzi

Rozhodčí: Ghersini