Vrchlabí – Slavia 2:1 (po pr.) | Ústí n/L – Frýdek-M. 4:2 (kon.) | Přerov – Havířov 3:2 (1:0 po s.n.)
Kadaň – Třebíč 1:3 (kon.) | Vsetín – Kolín 2:1 (kon.) | Benátky n/J – Prostějov 3:2 (kon.)
Kladno – Litoměřice 3:2 (kon.) | Šumperk – Poruba 2011 1:3 (kon.) | Sokolov – Jihlava 2:6 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC ZUBR Přerov
3:2 (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
AZ Havířov
Středa 20.01.2021, 17:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny hokejové příznivce z přerovské MEO Arény. Dnes je na plánu utkání 22. kola mezi domácím výběrem HC ZUBR Přerov a celkem hostů AZ Heimstaden Havířov. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.

Přerov vs. Havířov
    Osm zápasů v řadě. Tak dlouho se přerovským Zubrům dařilo bodovat až do doby, než se poprvé v letošní sezoně utkal s Havířovem. V polovině prosince za šest tříbodových výher, další výhru a prohru v nájezdech Přerov zapsal červený výsledek 2:4. Havířovské vedení se mu sice dvakrát podařilo srovnat, v 54. minutě však rozhodující branku zapsal Jakub Kotala (8+2) a pojišťující trefu do prázdné branky přidal Antonín Bořuta (3+7).

Poslední vzájemný zápas těchto družstev byl pro Slezany přesně na měsíc posledním vítězstvím. Během tohoto intervalu sice AZet nastoupil pouze do pěti zápasů, v nich ale znova nepotvrdil předsezonní odhady, které Havířov pasovaly na jednoho z širšího okruhu favoritů soutěže. Bez bodu odjížděl ze Sokolova (3:4), pouhý jeden vydoloval na svém ledě proti outsiderovi ze Šumperka (2:3p) a spokojenost nemohla panovat ani po duelech s Třebíčí (1:2) a ve Vrchlabí (3:5). V posledním kole už ale svěřenci hlavního kouče Jiřího Režnara ubránili hubené vedení 1:0 proti Kladnu. Aktuálně jim s 25 body náleží 13. místo.

To Zubrům se daří o poznání lépe, když v pěti duelech nového kalendářního roku padli pouze dvakrát. S prohrou se musel Přerov smířit ve Vrchlabí (2:5), poté ale vyzrál na silné Kladno (4:3sn) s Prostějovem (4:2). Venku neuspěl proti dalšímu nováčkovi (2:3), což však odčinil naposledy ve Vsetíně (3:2). Devětatřicet bodů na kontě mu zatím stačí ke 4. příčce v tabulce.

00:01

00:10
    Po úvodním buly hrají s pukem na svých holích domácí.

00:45
    Azet se po necelé minutě hry dostává do dobré šance! Ondřej Procházka v přečíslení volil nahrávku z levé strany na druhé křídlo, tento pas však skončil na brusli jednoho z hráčů a k zakončení tak vůbec nedošlo. Hostující útočník měl přitom dobrou střeleckou pozici.

02:07
    Havířovská pětka je vysunutá daleko do pásma Přerova a činí mu problémy se založením rozehrávky.

02:25
    Icing domácích.

03:24
    Stezka si připisuje zákrok, když utěsnil všechny volné prostory mezi jeho tělem a pravou tyčí. Buly se odehraje po jeho pravé ruce.

03:38
    Přerušení po úspěšném zákroku přichází i na opačné straně. Buly v pásmu domácích.

03:47
    Ofsajd hostů.

03:51
    A dalším zakázaným uvolněním přerušují hru Přerovští.

04:09
    Havířov právě vstřelil branku!
    Po čtyřech minutách se nám otevírá skóre utkání, v němž se jako první vedení ujímají hosté! Kloz z rohu pásma nabruslil na hranici kruhu, odkud přesně našel hokejku JANA RUDOVSKÉHO! Ten pohotovou střelou zápěstím překonal Daniela Dvořáka. Asistence: J. Kloz.
    04:09 Jan RUDOVSKÝ - 0:1

05:10
    Hrabalova střela končí sražena v ochranné síti.

05:29
    Zubrům se nepodařilo dostat puk ven z pásma, jelikož jej stihl dobruslit Rašner. Ten ihned střelecky ozkoušel pevnost Dvořákova levého betonu.

06:34
    Matěj Svoboda se ve středním pásmu šikovně vyhnul Mrowiecovi, záhy ale puk ztratil u mantinelu za Stezkou.

07:31
    Stezka přibrzdil puk za brankou pro Ševěčka, hosté se pokusí dostat do útočného pásma.

08:21
    Za útočnou modrou se ale spíše podařilo usadit Zubrům. Jejich pobyt však skončil Černého pokusem, který neprošel přes napadajícího hráče Havířova.

09:01
    Hosté hrají evidentně s větší pohodou a navyšují svůj náskok o druhou branku! Na přesnou střelu JAKUBA DOKTORA brankář Dvořák zřejmě příliš neviděl, a proto nestihl zareagovat! Druhý bod večera si za nahrávku připisuje Procházka. Asistence: O. Procházka.
    09:01 Jakub DOKTOR - 0:2

10:08
    Zajímavou pozici měl u pravého kruhu opět Jakub Doktor, který po dobrém napadání svých spoluhráčů získal odražený puk k dorážce.

11:21
    Domácí, byť v pozici papírového favorita, zatím působí dosti bezzubě směrem do útoku, chaoticky pak v ohledech defenzivních.

12:05
    Situace 2 na 2 probíhá v rohu havířovského pásma.

12:25
    Z přetlačované nakonec vydolovali kotouč Slezané, puk je ale brzy zpátky na přerovských holích, které se snaží těžiště hry přesunout blíže ke Stezkovi.

13:01
    Přerov se trochu otřepal a v útočném pásmu soupeře uzamknul. Z ofenzivního pobytu však pro AZ nevyplynulo žádné nebezpečí.

13:37
    Zakázané uvolnění Havířova.

13:48
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Goiš – 2 min., podrážení).

14:23
    Zubři vyhozením kotouče šetří cenné vteřiny v oslabení, Havířov se zatím v útoku neposkládal do svých pozic.

15:00
    Číp velmi dobře vybojoval puk po zblokované střele a ujížděl do přečíslení se Zbořilem, kterého těsně před Stezkou vyzval k zakončení! Skákavý puk ale proletěl pouze do rohu kluziště.

15:48
    Havířov v přesilovce téměř nic nepředvedl, dobrou střeleckou pozici promáchl Rudovský, proto se Jiří Goiš vrací na led po odpykání celého trestu.

16:24
    Icing hostů.

16:43
    Süss šikovnou tečí pozměnil trajektorii Krislovy střely, Stezka ale zasáhl bez větších obtíží.

17:23
    Dobrá šance Hrabala pro snížení, který z velké dálky nečekal a okamžitě odpaloval odražený kotouč do levého horního rohu! Stezka se štěstím zasáhl vyrážečkou!

18:50
    Krisl se při rozehrávce šikovně zbavil napadajícího Maruny, první třetina brzy vkročí do své poslední minuty.

19:30
    Icing Zubrů.

19:38
    Další zakázané uvolnění v podání domácího celku.

19:42
    Rudovský po buly na nic nečekal a okamžitě pálil. Jeho střelu schoval Dvořák ve své výstroji. Před ním se teď odehraje už třetí vhazování během krátké chvíle.

19:50
    A ještě minimálně jedno se uskuteční před Stezkou, který do lapačky skryl střelu Radka Čípa.

20:00

První třetina se lépe vydařila hostům. Ti byli v prvních minutách aktivnější, když už po chvíli zahrozili nebezpečným protiútokem. Na gól ale ani tak nemuseli čekat dlouho. V páté minutě našel Kloz hokejku Jana Rudovského, jenž ze středu propálil Dvořáka. Zanedlouho pak za trojici hráčů schoval přesnou střelu Jakub Doktor a AZ se ujal dvoubrankového vedení. Po studené sprše Zubři navýšili svoji aktivitu, Havířov se ovšem nenechal zaskočit a první dvacetiminutovku si pohlídal. Druhá třetina začne přibližně v 17:49.

20:00
    Střídání v týmu HC ZUBR Přerov: ze hřiště odchází Daniel Dvořák, přichází Michal Postava.

20:01

20:10
    Buly dopadlo lépe pro hosty.

21:02
    Číp se dostal do samostatného úniku, ale díky skvělému Bořutovi vůbec nezakončil!

22:06
    Dluhoš byl odstaven od puku Ševěčkem, Zubrům se nedaří s rozehrávkou.

22:48
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři zkraje druhé třetiny přicházejí se snížením! Dosti šťastná a poměrně kuriózní branka je tak může vrátit zpátky do hry. Štefka v protiútoku hledal hokejku padajícího Macuha. Puk se i s ním doklouzal do brankoviště, odkud jej za Stezku postrčil Jiří Goiš. Havířovští ještě se sudími diskutovali ohledně možného nedovoleného bránění brankáři, arbitři však nakonec domácí snížení posvětili. Bez asistence
    22:48 Jiří GOIŠ - 1:2

24:22
    Ofenzivní snahy Zubrů brzdí ofsajd.

24:56
    Havířov se ocitl v přečíslení 3 na 1, couvající domácí obránce však dobře pokryl prostor pro přihrávku. Ondřej Kachyňa proto nakonec zvolil střelu, která Stezkovi nečinila problémy.

26:09
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., podrážení).

26:53
    Zubrům se zatím v oslabení daří, puk se nachází u Stezky.

27:42
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jan Maruna – 2 min., podrážení).

28:08
    Doležal se vrací na led, Přerov si tak zahraje zhruba minutu a půl v početní výhodě.

29:10
    Ani Zubrům se zatím v přesilové hře nedaří, dlouhé přihrávky končí na zadních mantinelech, kde je však rychleji sbírají hráči v bílých dresech.

29:42

30:26
    Hra je plná nepřesností a mnohdy připomíná až šermířský souboj. Milovníci kvalitní hokejové podívané by si tento zápas příliš nevychutnali.

30:37
    Prudká střela Süsse končí ve Stezkově lapačce, pokračovat se bude po krátké komerční přestávce.

30:54
    Hosté hrají v signalizované početní výhodě.

31:00
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Robert Černý – 2 min., hákování).

31:12
    Zubři se hned po buly dostali do brejku po havířovské chybě! Situaci řešil Doležal střelou příklepem, povyjetý Stezka ale dokázal zasáhnout!

32:09
    Hosté mají puk pod svou kontrolou a bránící čtverku Hanáků pevně sevřeli. Nepočetné střely Havířova však končí mimo tři tyče.

32:48
    Hosté přesilovku nehrají vůbec zle, situaci jim navíc ulehčují stojící Zubři. Postava, který v brankovišti Přerova nahradil po první třetině Dvořáka si však nyní připsal dobrý zákrok po střele Rudovského.

33:00
    Domácí oslabení zvládli a hrají v plném počtu.

34:18
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Antonín Bořuta – 2 min., podrážení).

34:30
    Přerov na vhazování neuspěl, Havířov se rychle osvobozuje.

34:51
    Stezka vychytal Hrabalův pokus, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

35:25
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Darek Hejcman – 2 min., sekání).

36:13
    Černý nabral rychlost podél pravého mantinelu, jeho střela nápřahem však rozduněla pouze hrazení za Stezkou.

36:18
    Bořutův trest vypršel, Havířov jde do přesilovky.

37:03
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Štefka – 2 min., podrážení).

37:03
    Hosté si zahrají 21 vteřin v dvojnásobné početní výhodě. Poslední pasáž je značně rozkouskovaná množstvím trestů.

37:25
    Zubři hrají ve čtyřech.

37:55
    Postava skvěle zasáhl lapačkou proti Bořutovi. Hra bude po buly pokračovat v pásmu domácích.

38:12
    Svoboda vyhazuje puk po pravém mantinelu, Havířov musí dobývat útočné pásmo nanovo.

39:03
    Přerov zvládl ubránit i další oslabení, poslední minuta druhé třetiny je v plném proudu.

39:44
    Icing AZetu.

40:00

Prostřední třetina je minulostí. Pakliže by se sledujícím nelíbil hokej nabízený v první třetině, oproti právě uplynulému dějství by byli za úvodní periodu ještě vděčný. Domácí celek si v zatím velmi bojovném zápase vysloužil snížení na sklonku 23. minuty. Štefka v protiútoku hledal hokejku padajícího Macuha. Puk se i s ním doklouzal do brankoviště, odkud jej za Stezku postrčil Jiří Goiš. Havířovští ještě se sudími diskutovali ohledně možného nedovoleného bránění brankáři, arbitři však nakonec domácí snížení posvětili. V často kouskované třetině neměl vyloženou převahu ani jeden celek, dvojnásobnou početní však mohl využít Havířov, když ostřeloval Postavu, jenž po první "dvacce" nahradil v domácím brankovišti Dvořáka. Třetí třetina začne přibližně v 18:37.

40:01

40:13
    Po vhazování je u kotouče domácí centr Pšurný.

41:03
    Kloz stahovačkou obešel Zbořila, před Postavu už se však natlačit nedokázal.

41:17
    Buly v obranném pásmu domácích před gólmanem Postavou.

41:49
    V rohu kluziště zůstal ležet po ráně pukem přímo do obličeje Matěj Svoboda. Doufejme, že bude brzy v pořádku.

43:07
    Zakázané uvolnění domácích.

43:37
    Černý dobře ubránil jednoho z havířovských forvardů v souboji jeden na jednoho. Puk je pod kontrolou hráčů v modrožlutých dresech.

44:07
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Vojtěch Ševěček – 2 min., nedovolené bránění).

44:17
    Filip Seman po vyhraném buly okamžitě odpaluje puk k Postavovi.

44:45
    Ani druhý přechod do útoku Zubrům nevyšel, uvidíme, co do třetice.

45:07
    Až nyní jsou Zubři postavení na svých útočných pozicích. Po ráně Formana zbývá z trestu Ševěčka ještě 55 sekund.

45:35
    Číp nabral vysokou rychlost na pravém křídle a nastřelil Stezku, od něhož se puk odrazil k dojíždějícímu Zbořilovi! Ten ovšem skákavý puk nedostal na svoji hůl, nýbrž na nohu a nemohl tak zakončit do odkryté části klece.

45:59
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Alex Rašner – 2 min., hákování).

46:10
    Roman Pšurný měl na hranici brankoviště srovnání ve svých rukou, avšak puk mu v nejméně vhodný moment utekl!

47:09
    Hráči AZetu vyvážejí kotouč z vlastního pásma. Zatím se jim prodloužené oslabení daří bránit.

47:33
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jan Maruna – 2 min., nedovolené bránění).

47:33
    Havířovští opět putují na trestnou, Zubři tak mají k dispozici zhruba půl minuty dvojnásobné přesilovky.

47:59
    Havířov se od nynějška brání ve čtyřech.

48:19
    Pšurný střelou z pravého kruhu hledal na teč Doležala, puk ale proletěl do rohu kluziště.

48:50
    Hosté se osvobozují, Zubři zatím velmi dlouhou přesilovkovou pasáž ke srovnání nevyužili.

49:33
    Havířov je v plném počtu, po delší době se tak hraje znovu v pěti na obou stranách.

50:00
    Indrák stojí za vlastní brankou a čeká na dostřídání Zbořilem.

50:51
    Číp se dostal za modrou čáru, nedokázal však dostat puk za napadajícího hráče Havířova.

51:41
    Kachyňa vyslal na Postavu propagační střelu. Buly se odehraje po jeho pravici.

52:37
    Stále sledujeme bojovnou hokejovou podívanou, která má od hokejové krásy velmi, velmi daleko.

52:57
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Alex Rašner – 2 min., vysoká hůl).

53:10
    Zubři opět nedokázali uspět na vhazování v útočném pásmu. Havířov vyhazuje.

53:36
    Havířov sbírá puky po nepřesných střelách a opět vyhazuje.

53:52
    Zubři se nyní ve vlastní přesilové hře dopouštějí zakázaného uvolnění. To zcela vystihuje obraz dnešního hokejového večera.

54:39
    Po dobré kombinaci pálil z prvního doteku Pšurný, Stezka ale na jeho střelu dobře viděl.

54:57
    Tak ani šestý trest pro Havířov nedokázali domácí potrestat.

55:11
    Hrabal v úniku faulován, domácí se budou opět stěhovat do útočného pásma pro přesilovou hru.

55:11

55:11
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jan Maruna – 2 min., zdržování hry / chybné vhazování).

55:11
    Velká komplikace pro Havířov! Maruna ani po napomenutí neodehrál vhazování podle pravidel, kvůli čemuž jde Havířov 5 minut před koncem do tří!

55:56
    Zubři se konečně dočkávají srovnání! Na několikátou přesilovou hru už se DAREK HEJCMAN zřejmě nemohl dívat, tak jednoduše napřáhl k dělovce, kterou propálil Stezku. Asistence: J. Süss.
    55:56 Darek HEJCMAN - 2:2

56:33
    Ofsajd Přerova.

56:41
    Zubrům z přesilovky po přísném vyloučení Bořuty zbývá ještě půlminuta.

57:11
    Hosté hrají v plném počtu.

57:23
    Postavení mimo hru odpískáno pro změnu na opačné straně.

57:30
    A nyní zakázané uvolnění Přerova.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:33
    Hra je dnes až nepříjemně rozkouskovaná. Další přerušení přináší puk letící mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před pásmem Havířova.

59:30
    Oba týmy střídají, zatímco Bořuta čeká s pukem za Stezkou. Do sirény zbývá 30 vteřin.

60:00

Třetí třetina je u konce, Zubři nakonec havířovské vedení stáhli na nulu a po přesilovkové trefě Hejcmana si zajistili bodový zisk. Nutno konstatovat, že ve velkém množství oslabení Havířov odváděl dobrou práci, na dvojité už však nestačil. Utkání pokračuje prodloužením.

60:01

60:26
    Hrabal utekl do samostatného úniku a měl dostatek prostoru na provedení takřka jakéhokoli zakončení, ale obrovskou šanci ani nezakončil!

61:24
    Puk je znovu na domácích holích.

61:54
    Rašner ve velmi dobré pozici nepřekonal Postavu. U kotouče domácí.

63:02
    Martin Ryšavý v samostatném úniku nepřekonal Stezku zakončením mezi betony!

63:30
    Rudovského střelu zdálky Postava zlikvidoval bez problémů.

63:40
    Zubři znovu nevyužívají tutovku! Pšurný ujel sám s Doležalem, nakonec se ale přesunul do středu hřiště a ze zakončení ve výsledku mnoho nebezpečí nevyplynulo.

64:30
    To snad ani není možné! Havířov opět nechal soupeře ujet do samostatného úniku, zatímco v prodloužení přerovského Postavu sám nijak neohrozil! Ani čtvrtý únik, tentokráte Radka Čípa, však gólem nekončí. Stezka má velmi dobrou přípravu před případnými samostatnými nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení je u konce. V nich Zubři jeli sami na branku hned čtyřikrát, ale trestuhodně nevyužili ani jednu velkou příležitost. Utkání bude pokračovat samostatnými nájezdy.