Vrchlabí – Slavia 2:1 (po pr.) | Ústí n/L – Frýdek-M. 4:2 (kon.) | Přerov – Havířov 3:2 (1:0 po s.n.)
Kadaň – Třebíč 1:3 (kon.) | Vsetín – Kolín 2:1 (kon.) | Benátky n/J – Prostějov 3:2 (kon.)
Kladno – Litoměřice 3:2 (kon.) | Šumperk – Poruba 2011 1:3 (kon.) | Sokolov – Jihlava 2:6 (kon.)
Rytíři Kladno
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
HC Stadion Litoměřice
Středa 20.01.2021, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Chance liga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Rytíři se momentálně nacházejí na 5. místě tabulky Chance ligy. Na vedoucí Porubu ale ztrácejí jen 4 body! Od začátku roku zatím Kladeňáci posbírali 10 bodů v 5 zápasech. V Přerově ztratili body po prohře na nájezdy a naposledy nenašli recept na Havířov, když na ledě soupeře nedali ani gól a prohráli těsně 0:1. Kladno tento týden oznámilo novou posilu do obrany, kterou je Jakub Suchánek. Ten většinu letošní sezony hrál nejvyšší soutěž v Českých Budějovicích, kde za 21 zápasů nasbíral 7 bodů za 2 góly a 5 asistencí. Nejproduktivnějším hráčem Rytířů je stále Tomáš Plekanec (23 bodů), kterého doplňují Nicolas Hlava (20 bodů) a Antonín Melka (19 bodů).

Litoměřice jsou zatím v tabulce Chance ligy na 11. místě s 28 body. Od začátku roku si ale Stadion nevede vůbec špatně. V 5 zápasech letošního roku dokázal získat 12 bodů. V Šumperku Stadion vyhrál až na samostatné nájezdy a s Vrchlabím si tuto disciplínu vyzkoušel znovu, ale tentokrát padl 3:4. V posledním zápase hostil Stadion doma Sokolov, který udolal těsným výsledkem 4:3. Nejproduktivnějším hráčem Litoměřic je Matěj Beran (32 bodů), kterému sekunduje Patrik Miškář (30 bodů).

Vzájemný zápas

Litoměřice v této sezoně přivítaly na svém ledě Kladno už v 5. kole. Zápas došel až do prodloužení, kde byli úspěšnější Litoměřičtí a zapsali si výhru 3:2.

Rytíři Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, V. Sorokin, Ticháček, Kehar (A), Suchánek, Štochl – Kubík (C), Plekanec, Melka – Guman, Marosz (A), Račuk – Filip, Machač, Jágr – Hajný, Pitule, Hlava.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Baláž, Kremláček, J. Holý, Jebavý (C), Černohorský – M. Beran (A), Miškář, T. Svoboda – Procházka, Konečný, Jánský – L. Stehlík, Urban, Pajer – Jindra, Soukup, Berka – Bernat.

Rozhodčí: Souček, Micka – Jindra, Bělohlav.

00:01

00:30
    Kladno se usadilo v útočném pásmu.

00:54
    Clonící Marosz tečoval nebezpečně Ticháčkovu střelu před litoměřickou brankou.

01:26
    Litoměřice vyhodily puk pouze na zakázané uvolnění.

01:55
    Kehar ztratil puk ve středním pásmu a Kladno musí opět zakládat útok.

03:43
    Litoměřičtí se zatím neumějí dostat více do hry a zůstat delší dobu v obranném pásmu Kladna.

04:06
    Urban zkusil ohrozit Košarišťana, ten byl ale připraven a přerušuje hru.

05:00
    Patrik Machač zkusil poslat kotouč po zemi na branku Krále, puk však byl mimo branku.

06:36
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Litoměřice otevírají skóre zápasu! Litoměřice se dostaly do přečíslení, to Košarišťan ještě zvládnul. TOMÁŠ URBAN se však dostal k dorážce, na kterou už byl kladenský brankář krátký! Asistence: Martin Procházka, Peter Jánský.
    06:36 Tomáš URBAN - 0:1

09:00
    Kladno se teď snaží vyrovnat hru, ale Litoměřice se dobře brání.

09:57
    Po střele Antonína Melky se zdálo, že puk je v síti. Rozhodčí však rozpažil a stav tak zůstává 0:1.

09:57
    Puk zůstal stát na hraně čáry.

10:05
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Po vyhraném buly se dostal k puku Račuk, který zpoza branky přihrál ROSTISLAVU MAROSZOVI, a ten vyrovnává na 1:1. Asistence: Marek Račuk, Tomáš Guman.
    10:05 Rostislav MAROSZ - 1:1

11:47
    Po pokusu Mikliše zůstal puk jen v lapačce Krále a hra je přerušena.

11:53
    Kladno dostalo puk do sítě rukou, proto nemůže být gól uznán.

14:11
    Rytíři drží útočné pásmo, ale nedostávají se do větších šancí.

15:03
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat u kladenské branky.

15:32
    Ticháček přišel v obranném pásmu o puk a Košarišťan raději podržel puk pod lapačkou před dorážkami Holého.

16:00
    Berka byl v dobré pozici, ale Košarišťan puk viděl a poslal ho do bezpečí.

17:30
    Jágr se ve středním pásmu dostal přes litoměřické hráče až do útočného pásma, ale k větší šanci nedošlo.

18:34
    Nicolas Hlava měl možnost přidat další gól Kladna, ale Král byl připraven a přerušil hru.

19:00
    Poslední minuta první třetiny se odehrává v obranném pásmu Litoměřic.

20:00

V první třetině byli aktivnější domácí, kteří se většinu času drželi v obranném pásmu Litoměřic. První gól zápasu ale trefil Stadion. Tomáš Urban se dostal k odraženému puku a otevřel skóre zápasu. V 11. minutě ale přidal gól Rostislav Marosz a stav 1:1 vydržel až do konce první třetiny. Druhá třetina začne v 18:45.

20:01

20:01
    Vhazování vyhrály Litoměřice.

21:30
    Litoměřičtí se ženou do útočného pásma, ale dlouho tu nezůstali a Kladno opět zakládá útok.

22:33
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Marek Berka – 2 min., vysoká hůl).

22:33
    První přesilová hra zápasu.

22:43
    Litoměřičtí se osvobozují a Rytíři tak musí zakládat nový útok.

23:20
    Po přerušení se Kladno nemůže dostat do útočného pásma a Litoměřičtí dobře brání.

23:56
    Stehlík dokázal získat puk a vystřelil prudce na Košarišťana. Ten puk podržel v náručí.

24:25
    Pituleho střela proletěla jen těsně nad brankou Krále.

25:37
    Teď Litoměřice měly skvělou možnost přidat gól, když Košarišťan neměl puk pod kontrolou, ale Litoměřičtí nedokázali dostat kotouč do sítě. Hajný tak odvezl puk do bezpečí.

26:56
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Antonín Melka – 2 min., sekání).

26:57
    Kladenští vyhráli vhazování, ale nemohou se dostat z obranného pásma.

27:30
    Nakonec se Kladno osvobozuje a Litoměřice musejí zakládat nový útok.

27:58
    Branka v oslabení! Ve středním pásmu po zaváhání Holého se dostal k puku rozjetý TOMÁŠ PITULE, který trefil přesně mezi betony Krále. Asistence: Nicolas Hlava.
    27:58 Tomáš PITULE - 2:1

29:16
    Nahození Frye skončilo pouze v náručí Krále.

29:50
    Machač byl dobře postavený před litoměřickou brankou, ale nezvládl puk zpracovat.

31:17
    Kladno teď Litoměřické nepouští do šancí a drží si útočné pásmo.

32:06
    Puk končí v ochranné síti po Plekancově střele.

33:27
    Hajného hokejka trefila Baláže do hlavy a hra se přerušuje.

35:00
    Košarišťan posílá puk pouze na zakázané uvolnění.

36:19
    Pajer při vybojování útočného pásma uklouzl a k puku se tak dostali domácí.

37:39
    Plekanec dostal dobrou přihrávku na modrou čáru, ale jeho pokus skončil pouze v lapačce Krále.

38:42
    Urban se dostal do rychlého průniku, ale zasáhl pouze boční síť Kladenských.

39:54
    Machač v dobré pozici před Králem, ale do konce druhé třetiny se už skóre měnit nebude.

40:00

Oba týmy si ve druhé třetině zahrály přesilovou hru. Ani jeden tým v přesilovce ale gól nedal. Zato Pitule poslal poprvé v zápase Kladno do vedení, když ve vlastním oslabení dal gól mezi nohy Krále. V dobré pozici byl poté Plekanec nebo Urban, ale ani jeden z nich další zásah nepřidal. Třetí třetina začne v 19:36.

40:01

40:30
    Stadion se dostává do útoku, ale hra je přerušena.

41:00
    Račukova střela zamířila pouze mimo.

43:00
    Kladno se teď drží v útočném pásmu, ale k větší šanci se nedostalo.

44:10
    Tomáš Plekanec špatně přihrál na Jaromíra Jágra a tak se k puku dostávají hosté.

45:30
    Pajer dostal puk před kladenskou branku, ale nedokázal zakončit.

48:00
    Hra se teď hraje bez větších šancí. Puk skončil v ochranné síti a bude se vhazovat před Košarišťanem.

48:17
    Je vyrovnáno! TOMÁŠ SVOBODA zůstal mezi kruhy a přesnou trefou poslal puk do sítě. Asistence: Patrik Miškář.
    48:17 Tomáš SVOBODA - 2:2

51:10
    Gumanovi v útočném pásmu ujel kotouč a k puku se dostali hosté.

51:50
    Ti si ho však dlouho neudrželi a do útoku se opět dostalo Kladno.

52:41
    Miklišovu střelu tečoval ještě jeden z kladenských hráčů, ale puk letěl mimo.

53:50
    Na druhé straně byla také teč hostů, ale Košarišťan byl připraven a puk poslal do bezpečí.

54:30
    Jánský to zkoušel z ostrého úhlu, ale netrefil branku.

55:41
    Litoměřice se radovaly z gólu, ale po jeho přezkoumání rozhodčími nebyl uznán.

56:14
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Rostislav Marosz – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Holý – 2 min., sekání).

57:58
    Miškář se dostal do útočného pásma. Zde se puku ujal Jebavý, ale Košarišťan byl připraven.

58:15
    Procházkův rychlý pokus proletěl jen těsně kolem kladenské branky.

58:28
    Suchánek tvrdě nastřelil kotouč od modré čáry, ale Král chytil puk do náruče.

58:36
    Necelé dvě minuty před koncem se Kladno ujímá vedení! Suchánek od modré poslal puk na Krále, ten ještě dokázal kotouč chytit, ale ANTONÍN MELKA nadvakrát dokázal dostat kotouč do sítě! Asistence: Jakub Suchánek.
    58:36 Antonín MELKA - 3:2

59:20
    Litoměřice zkoušejí hru v šesti.

59:20
    Oddechový čas pro hosty.

59:20
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Nicolas Hlava – 2 min., zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Matyáš Filip.

59:45
    Holého střela proletěla jen kolem tyče.

V poslední třetině dokázali Litoměřičtí vyrovnat po trefě Tomáše Svobody na 2:2. V 56. minutě se navíc Litoměřice radovaly znovu, ale gól jim po přezkoumání rozhodčích nebyl uznán. Zato se necelé dvě minuty před koncem třetiny dostali do vedení domácí po gólu Antonína Melky. V poslední minutě navíc byl vyloučen Nicolas Hlava a Stadion tak mohl poslat hru do prodloužení. To se však nestalo a Rytíři na domácím ledě vyhrávají 3:2.

To je ode mě pro dnešek všechno, hezký večer. (20:25:27)

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 11. Marosz (Račuk, Guman), 28. Pitule (Hlava), 59. Melka (Suchánek) – 7. Urban (Procházka, Jánský), 49. T. Svoboda (Miškář)

Rozhodčí: Souček, Micka – Jindra, Bělohlav