NY Rangers – New Jersey 3:4 (kon.) | Pittsburgh – Washington 5:4 (po pr.) | Florida – Chicago 5:4 (po pr.)
Philadelphia – Buffalo 3:0 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 3:4 (po pr.) | Detroit – Columbus 3:2 (po pr.)
Los Angeles – Colorado 2:3 (kon.)
po prodl.
Ottawa Senators
3:4 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Winnipeg Jets
Středa 20.01.2021, 01:08 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou. (03:50:00)
   
  Statistiky
  Střely na branku: 41 – 28
  Zblokované střely: 17 – 8
  Tresné minuty: 10 – 10
  Využití: 2/5 – 1/5
  V oslabení: 0 – 0
  Vyhrané buly: 31 – 26
  Hity: 26 – 25
   
  Tři hvězdy utkání
  Josh Morrissey (WPG) 1+1
  Alex Galchenyuk (OTT) 1+0
  Josh Norris (OTT) 1+0
   
  Kdo se postavil do brankoviště:

  Matt Murray (OTT) 24 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 62:20
  Laurent Brossoit (WPG) 38 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,7%, odchytal 61:15
   
  Winnipeg nakonec v prodloužení zkompletoval senzační obrat, protože krátce před koncem třetí třetiny dokázal srovnat krok a následně v prodloužení vystřelil vítězství v přečíslení Nikolaj Ehlers. Senátorům tak bylo k ničemu, že měli poprvé v sezoně více střel než soupeře a nakonec z tohoto velmi dobře rozehraného zápasu berou jen bod. Winnipeg naopak může slavit, protože zapisuje druhé vítězství v sezoně.
   
  Konec zápasu.
  62:20 Nikolaj EHLERS - 3:4
   
  62:20
  Winnipeg právě vstřelil branku!
  Jets v prodloužení dokonávají obrat! Po zákroku Laurenta Brossoita si to hosté zamířili do přečíslení dva na jednoho, při které Andrew Copp vymyslel pěknou přihrávku před bránu na NIKOLAJE EHLERSE, který prudkou střelou na vyrážečkou překonal Matta Murrayho. Asistence: Kyle Connor, Josh Morrissey.
   
  61:25
  Domácí už skoro minutu drží kotouč pod pevnou kontrolou, ale celou dobu kombinují víceméně ve středním pásmu. Od nějaké šance jsou tak hodně daleko.
   
  60:55
  Ottawa se také neusazuje v útočném pásmu, ale puk alespoň udržela pod kontrolou, takže se stále může pokoušet o skórování.
   
  60:20
  Jako první se v prodloužení chopili puku hosté, ti ho tak vyvážejí do útoku, kde ale o něj musí bojovat.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Ottawa v závěrečné periodě už chtěla udržet jednobrankové vedení, takže se víceméně pořád jenom bránila, což zvládala úplně bez problémů. Jets se tak dostali k náporu až při absenci svého brankáře a ihned této výhody využili, o což se ránou od modré čáry postaral Josh Morrissey. Díky čemuž si Winnipeg zajistil bod a nyní nás čeká boj o druhý.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
  58:43 Josh MORRISSEY - 3:3
   
  58:43
  Winnipeg právě vstřelil branku!
  Půjdeme do prodloužení! Hra bez brankáře se hostům vyplatila, protože od modré čáry výborně vypálil JOSH MORRISSEY, který navíc ránu otřel o brusle Braydona Coburna, od kterých si to kotouč zamířil přímo pod horní tyč. Asistence: Blake Wheeler, Mark Scheifele.
   
  58:13
  Winnipeg už hraje bez brankáře a téměř okamžitě se usazuje v útočném pásmu, kde ale zatím jen kombinuje.
   
  57:49
  Matt Murray moc dobře viděl ránu od modré čáry, což mu k zákroku stačilo, přičemž následně samozřejmě pro jistotu přerušil hru.

  Lukáš Mihal

  Branky a nahrávky: 5. Norris (Dadonov, Batherson), 11. Tierney (Co. Brown, N. Zajcev), 32. Galchenyuk (Reilly, Stepan) – 19. Lowry (Pionk, Appleton), 37. Connor (Wheeler, Scheifele), 59. Morrissey (Wheeler, Scheifele), 63. Ehlers (Connor, Morrissey)


  Ottawa Senators: M. Murray (M. Högberg) – Chabot (A), Gudbranson (A), Reilly, N. Zajcev, Coburn, J. Brown – B. Tkachuk (A), Norris, Batherson – Galchenyuk, Stepan, Dadonov – N. Paul, Tierney, Co. Brown – Paquette, Anisimov, Watson.
  Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – Morrissey (A), Niku, Forbort, Pionk, Stanley, Beaulieu – Copp, Scheifele (A), Wheeler (C) – Ehlers, Stastny, Connor – Harkins, Lowry, Appleton – Perreault, N. Thompson, Lewis.

  Rozhodčí: Pollock, Joannette – Shewchyk, Cormier