Severní Makedonie – Slovinsko 21:31 (kon.) | Švýcarsko – Island 20:18 (kon.) | Chile – J. Korea 44:33 (kon.)
Francie – Alžírsko 29:26 (kon.) | Rakousko – Maroko 36:22 (kon.) | Rusko – Egypt 23:28 (kon.)
Portugalsko – Norsko 28:29 (kon.) | Švédsko – Bělorusko 26:26 (kon.)
Tým Ruské házenkářské federace
23:28 (8:15)
Egypt
Středa 20.01.2021, 18:00 • Cairo Stadium Hall 1 (Káhira) • Mistrovství světa

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (19:32:18)

Tým Ruské házenkářské federace – Egypt 23:28 (8:15)
    Nejvíce branek: Kosorotov 8/2, Andrejev 4, Žitnikov 4 – Mamdouh 7, Al-Áhmar 6/1, Sanad 6/2. Rozhodčí: Horáček, Novotný (oba Česko). Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 6:3.

Egyptští házenkáři potvrdili roli mírného favorita a na domácí půdě v Káhiře porazili ruský výběr pětigólovým rozdílem 28:23. Úvod střetnutí byl vyrovnaný, ale zlom nastavil ve druhé polovině prvního dějství, během nějž svěřenci španělského trenéra Parronda odskočili až na rozdíl sedmi gólů. Ten si po většinu druhého poločasu drželi a o pohodlný náskok se již připravit nenechali. Rusko sice ve druhé půli bylo gólovějším týmem, ale to na jejich prohře o pět branek nic nezměnilo. Egypt se ve skupině 4 dostal díky vítězství do čela, Rusové po první porážce na turnaji spadli na čtvrté místo.

Konec zápasu. (23:28)
    60
    Skóre střetnutí uzavřel Vasiljev. I on, podobně jako Hasan, zaznamenal v závěrečných vteřinách zápasu premiérovou trefu. (23:28)
    60
    V poslední minutě utkání střílí svůj první gól Hasan, jenž z levého křídla zacílil neomylně mezi nohy brankáře. (22:28)

60
    Šiškarjov měl na pravačce snížení. Vyprodukoval pořádně svižnou střela, která orazítkovala levou část brankové konstrukce. (22:27)

59
    Ještě jedno vyloučení přichází v závěru utkání. Čeští rozhodčí posílají na odpočine Anrejeva, ten už si tak dnes nezahraje. (22:27)
    58
    Ruší házenkáři ještě snižují zásluhou přesné trefy Kotova. Na vítězství domácího Egypta to už ale nic nezmění. (22:27)

57
    Umar nejprve naznačil střelu, ale ještě nahrával Zajnovi, který mu míč okamžitě vrátil. Na druhý pokus již Umar střílel, balón proletěl těsně nad. (21:27)
    57
    Rusové jednoduše přečíslili soupeře v obraně. Rychlou akci zakončoval Pavel Andrejev hodem k pravé tyči. (21:27)

56
    Oddechový čas pro Egypt. (20:27)
    56
    Sedmičky Kosorotov umí bravurně. Opět si počkal na pohyb brankáře, aby míč poslal na druhou stranu. (20:27)

56
    Almasrí putuje na dvě minuty na trestnou lavici. Po jeho faulu navíc Rusko bude házet sedmičku. (19:27)
    55
    Sanad byl pod velkým úhlem, to mu ovšem nedělalo žádné problémy. Našel malou mezírku mezi Kirejevem a bližší tyčkou. (19:27)
    54
    Po faulu Umara na Žitnikova dostal Kosorotov výhodu sedmimetrového hodu. Střílel po pravé straně, Altajar šel opačným směrem. (19:26)
    54
    Zajn pokračuje ve výborném výkonu. Proskočil mezi dvěma protihráči a gólmanovi poslal balón mezi nohama. (18:26)