Severní Makedonie – Slovinsko 21:31 (kon.) | Švýcarsko – Island 20:18 (kon.) | Chile – J. Korea 44:33 (kon.)
Francie – Alžírsko 29:26 (kon.) | Rakousko – Maroko 36:22 (kon.) | Rusko – Egypt 23:28 (kon.)
Portugalsko – Norsko 28:29 (kon.) | Švédsko – Bělorusko 26:26 (kon.)
Chile
44:33 (24:17)
Jižní Korea
Středa 20.01.2021, 15:30 • New Capital Sports Hall, Cairo • Mistrovství světa

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (17:06:40)

Chile – Jižní Korea 44:33 (24:17)
    Nejvíce branek: Salinas 13/2, Feuchtmann Pérez 7, Páez 6 – Kim 8/1, Jeon 6, Kim 6/1. Rozhodčí: Belchírí, Hamidi (oba Alžírsko). Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/5. Vyloučení: 4:5.

Házenkáři Chile potvrdili ve skupině o 25.-31. místo roli favorita a Jižní Koreu porazili výsledkem 44:33. Jihoameričané si na šampionátu připsali první vítězství, jejich dnešní soupeř na svůj první vítězný zápis stále čeká.

Od prvních minut bylo jasné, kdo dnes bude tahat za delší konec provazu. Chilané byli přesnější v rozehrávce, ale i koncovce, 44 vstřelených gólů je výborným počinem. Korejci zaslouží uznání za skutečnost, že bojovali až do závěrečné sirény bez ohledu na výsledek, i oni předvedli několik velmi povedených akcí.

Konec zápasu. (44:33)
    60
    Poslední útok utkání mělo Chile, které nakonec přidává ještě jeden úspěšný zásah. Z levé strany skóroval tváří v tvář gólmanovi Esteban Salinas. (43:33)
    60
    probíhá poslední minuta utkání a s největší pravděpodobností poslední gól Jižní Korey zaznamenal Jeon Young-jae střelou do levého horního rohu. (42:33)
    59
    Emil Salinas je v závěru střetnutí při chuti. Opět bral řešení rychlého útoku na sebe, pravačkou vypálil dělovku, která div neprotrhla síť. (42:32)
    58
    Sedmimetrový hod s velkým přehledem proměnil Kim Ji-un. Zvolil odvážný oblouček, na který González vůbec nereagoval. (41:32)
    57
    Na levé straně dostal více prostoru než je zdrávo Páez. Sběhl si na střed a míč hodil pod nohou vyskočivšího brankáře. (41:31)

56
    Kim Myeong-jong má obrovskou smůlu. Znovu střílel mimo dosah brankáře, jenže stejně jako před malou chvílí pouze do tyče! (40:31)

55
    Blízko snížení byl Kim Myeong-jong. na jeho prudkou ránu González nedosáhl, gólmana ale zachránila pravá tyč. (40:31)

54
    Koreu navíc oslabuje Kim Jin-young. Osmigólový střelec dnes usedá na trestnou lavici podruhé. (40:31)
    54
    O vítězi zápasu je rozhodnuto. Náskok na rozdíl devíti gólů navyšuje přízemním pokusem k pravé tyči Emil Pérez Feuchtmann. (40:31)
    53
    Favorit se blíží čtyřiceti gólům. Páez si udělal prostor na střelu mezi dvojicí protihráčů a vystřelil dělovku mezi nohy brankáře. (39:31)
    53
    Premiérový zásah v rámci druhé půle zapisuje Lee Seung-min. González na jeho skrytou střelu neviděl, míč spatřil až v síti. (38:31)
    53
    Chilanům oddechový čas viditelně prospěl. Po jeho skončení skóroval ze středu hřištěm, z šesti metrů od brány Esteban Salinas. (38:30)

52
    Oddechový čas pro Chile. (37:30)
    52
    Jeon Young-jae dává další gól v přesilové hře. Po ztrátě Feuchtmanna vyrazil do protiútoku, který proměnil s ledovým klidem. (37:30)
    52
    Své zaváhání Yu Chan-min napravil téměř okamžitě. Korejci zůstali u balónu a právě hráč, který před malou chvilkou minul penaltu, tentokráte skóroval hodem do levého horního rohu. (37:29)