Severní Makedonie – Slovinsko 21:31 (kon.) | Švýcarsko – Island 20:18 (kon.) | Chile – J. Korea 44:33 (kon.)
Francie – Alžírsko 29:26 (kon.) | Rakousko – Maroko 36:22 (kon.) | Rusko – Egypt 23:28 (kon.)
Portugalsko – Norsko 28:29 (kon.) | Švédsko – Bělorusko 26:26 (kon.)
Švédsko
26:26 (11:15)
Bělorusko
Středa 20.01.2021, 20:30 • Cairo Stadium Indoor Halls Complex, Káhira • Mistrovství světa

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (22:00:16)

Švédsko – Bělorusko 26:26 (11:15)
    Nejvíce branek: Wanne 7/2, Jönsson 6, Sandell 4 – Jurinok 6, Vajlupov 6, Karalek 5. Rozhodčí: C. Bonaventurová, J. Bonaventurová (obě FRA). Sedmimetrové hody: 2/2 – 0. Vyloučení: 3:4.

Bělorusko si určitě za svůj výkon, především v první půli, nějaký bod zasloužilo. Děkovat musí především Jurinokovi, který v posledních chvílích zařídil svému týmu aspoň bod. Švédsko se musí popasovat s první ztrátou na turnaji, nutno podotknout, že hlavně před změnou stran působilo značně mdlým dojmem, a i díky tomu nepotvrdilo naplno roli favorita.

Konec zápasu. (26:26)
    60
    Neuvěřitelný závěr tohoto utkání! Nějaké tři vteřiny před koncem se prosadil z křídla Jurinok (BLR), a to i přesto, že nebyl vůbec v náběhu, ve vůbec dobré pozici. Zkusil zkrátka technickou střelu o zem a ta mu vyšla parádně. Švédové musejí hlavně litoval předchozí neproměněné šance. (26:26)

60
    Oddechový čas pro domácí. (26:25)

60
    Bělorusko po oddechovém čase nevyšla útočná akce, míč totiž špatně přihrál Astrašapkin (BLR). Švédsko se tak bude moci pokoušet o rozhodující branku. Tahle situace nevypadá pro celek z východní Evropy vůbec dobře. (26:25)

60
    Oddechový čas pro hosty. (26:25)
    59
    Bělorusko hraje v oslabení, a toho nyní využil D. Pettersson (SWE) na křídle. Přitom jasné a zcela zbytečné dvě minuty pro Ušala (BLR). (26:25)

58
    Vyloučení v týmu Bělorusko (Aljaxej Ušal). (25:25)
    57
    Astrašapkin (BLR) se rozstřílel až v závěru utkání, ale v pravou chvíli pro Bělorusy. Jeho pokus levačkou skončil v dolním rohu brány. (25:25)
    56
    Jönsson (SWE) předvádí ve druhé půli parádní výkon. Jeho zakončení ze střední vzdálenosti jsou zkrátka značně efektivní. (25:24)

55
    Důležitý zákrok Kišova (BLR)! Bělorusko nyní bude mít možnost navrátit vedení na svou stranu. (24:24)
    53
    Když dostane přihrávku Jurinok (BLR) na křídlo, jen málokdy se mýlí. A tuhle skutečnost potvrdil i v tomto případě. (24:24)
    52
    Carlsbogaard (SWE) dostal přihrávku nablízko, na levé straně si seběhl za brankoviště a zařídil Švédům opětovné vedení. (24:23)
    51
    Astrašapkin (BLR) srovnal stav. Pořád vidíme dramatické měření sil, je to přetahovaná o každou branku. (23:23)
    50
    Jönsson (SWE) si seběhl ze středu pole do vyložené pozice a vyslal nakonec projektil, který skončil v síti. (23:22)
    49
    Astrašapkin (BLR) nyní dostal dost prostoru na pravé straně a pohotově skóroval. Tuhle šanci jednoduše musel proměnit, byla to v podstatě tutovka. Bělorusův první gól v utkání. (22:22)