Toronto – Edmonton 1:3 (kon.) | St. Louis – San Jose 1:2 (0:1 po s.n.) | Anaheim – Minnesota 2:3 (kon.)
Vancouver – Montreal 6:5 (2:1 po s.n.) | Vegas – Arizona 5:2 (kon.)
Anaheim Ducks
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Minnesota Wild
Čtvrtek 21.01.2021, 03:45 • Honda Center, Anaheim • NHL

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (06:26:56)

Ryan Miller (ANA) – 29 zákroků, 3 OG, 90,6% úspěšnost, odchytal 57:54
    Kaapo Kähkönen (MNS) – 22 zákroků, 2 OG, 91,7% úspěšnost, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Přesilovky/využití 0/2 : 1/4

Hosté budou z ledu odcházet z rozporuplnými pocity, jestli je pro ně ale něco podstatné, pak třetí výhra z dosavadních čtyř startů. Dnes mohli Wild výrazně vylepšit své skóre, jenže po druhé brance neproměnili své šance a Anaheim zásluhou dvou branek v prostřední části vyrovnal. O rozhodnutí se tak na startu třetí třetiny musel postarat Joel Eriksson Ek, který si v mezikruží našel místo k nechytatelné ráně. Anaheim se k většímu tlaku dostal až v poslední minutě, kdy sáhl ke hře bez brankáře. Kaapo Kähkönen ale odolal a při své premiéře si připisuje první kariérní vítězství v NHL. Konečný stav duelu je 2:3.

59:55
    Parádní blok Brodina udělá tečku za tímto zápasem, Ducks vyrovnání nestihnou.

59:36
    Tečovaná střela Silfverberga jen minula bránu. Tady chyběly centimetry.

59:00
    Poslední minuta. Ránu Henriquea dokázal zpracovat Kaapo Kähkönen, pak se před brankovištěm k pokusu nedostal Getzlaf.

58:41
    Výborný blok Foligna, kterému ještě pomohl Eriksson Ek a Wild se na chvíli osvobodí.

58:31
    Oddechový čas pro domácí.

58:22
    Lindholm pouze nahodil puk za branku a Minnesotě se daří kotouč dostat mimo hrací plochu. Kouskování zápasu se Wild daří výtečně.

57:58
    Domácí posílají na led šest bruslařů, hraje se powerplay.

57:35
    Nadějnější byl rozhodně pokus Jakoba Silfverberga, z levé strany ale potřeboval pálit přes clonu.

57:05
    Kaapo Kähkönen si dojde pro kotouč, aby ho mohl rozehrát. Minnesota se tak znovu zbavuje potíží, o soustavném tlaku nemůže být řeč.

56:47
    Zdálo se, že Minnesota vyrazí do protiútoku, jenže přihrávka Folignovi nevyšla a skončila jen na střídačce. Vhazuje se po pravici Kähkönena.

56:32
    Ani nyní to nebude zakázané uvolnění, Minnesota pouze vyhodila a posílá na led čerstvé síly. Střela Cartera Rowneyho ke Kaapu Kähkönenovi neprošla.

56:00
    Sotva Terry přebral přihrávku v prostřední třetině hřiště, hned ho ztrácí. Minnesota má výtečné hráče pro bránění tlaku soupeře a zatím odolávají bez větších problémů.

55:40
    Danton Heinen parádně ve středním pásmu obešel Nicka Bonina a před branku se stahoval Joel Eriksson Ek. I když tam přihrávka směřovala, přesná nebyla. Hosté se zmohli jen na icing.

54:55
    Kevin Shattenkirk nadále dostává důvěru Dallase Eakinse, jeho přihrávka po mantinelu ovšem neměla hlubší myšlenku a útok přebírá Ryan Hartman.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 29. Deslauriers (Rowney, D. Grant), 33. Fowler (Rowney, Deslauriers) – 14. Hartman, 26. Bonino (J. Eriksson Ek), 42. J. Eriksson Ek (Greenway, Kaprizov)

Anaheim Ducks: R. Miller (Stolarz) – H. Lindholm, Shattenkirk, Fowler, Welinski, Ja. Larsson, Hakanpää – Milano, Getzlaf (C), Rakell – Heinen, Henrique, Silfverberg (A) – Comtois, Steel, Terry – Deslauriers, D. Grant, Rowney.
    Minnesota Wild: Kähkönen (Talbot) – Brodin, Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Cole, Soucy – Parise (A), V. Rask, Kaprizov – Ma. Johansson, Bonino, Fiala – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Sturm, Bjugstad, Hartman.

Rozhodčí: St. Laurent, L'Ecuyer – Gawryletz, Toomey