Mönchengladbach – Dortmund 4:2 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
4:2 (2:2)
Borussia Dortmund
Pátek 22.01.2021, 20:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 18. kolo

Z mé strany je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek večera. (22:42:18)

Souboj dvou Borusií ovládla ta domácí.

Zápas je u konce, Mönchengladbach se raduje z vítězství 4:2 nad Dortmundem. Hlavně první poločas přinesl parádní fotbal ve velkém tempu a hlavně hned se čtyřmi góly. Do vedení se dostali po trefě Nica Elvediho hlavou. Dortmund ale dokázal skóre rychle otočit, po dvou přihrávkách Sancha se dvakrát trefil Erling Haaland Také z Nica Elvediho se stal dvougólový střelec, ve 32. minutě vyrovnal na 2:2 góle z dorážky. Druhý poločas pak přinesl dvě branky. Už ve 49. minutě se dostali domácí podruhé v zápase do vedení, po krásné individuální akci se střelou k tyči trefil Rámí Binsibajní. V 78. minutě pak dokonal vítězství domácích brankou na 4:2 Marcus Thuram.

90+5

90+4
    Nejspíš poslední akce Dortmundu v tomto zápase končí útočným faulem Steffena Tiggese.

90+3
    Domácí vyrazili do brejku. Zakončovat ho měl Embolo, ale Švýcar nezvládl ideálně první dotyk s míčem a nechal si ho utéct.

90+2
    Ani z tohoto rohového kopu se nedokázali hosté prosadit.

90+1
    Z dálky ještě natáhl z dálky talentovaný záložník Dortmundu Youssoufa Moukoko, jeho dobrou ránu ale dokázal vytáhnout na rohový kop Yann Sommer.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Christoph Kramer dostává první žlutou kartu zápasu – za zdržování hry při rozehrávce.

89
    Nebyl to sice špatný centr ne první tyč, ale domácí dnes dobře zvládají bránit standardní situace.

88
    Hosté jsou znovu natlačení před brankou Mönchengladbachu a budou kopat další roh.

87
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mateu Morey, přichází Steffen Tigges.

87
    Rámí Binsibajní šel do skluzu proti Manuelu Akanjimu. Bylo to čistý zákrok, ale Alžířan si při něm nějak ublížil.

85
    Sommer si nyní věřil na rozehrávku na krátko a zvládl to konstruktivně. Když se k němu ale vrátil míč podruhé, zvolil už raději nákop.

84
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Denis Zakaria, přichází Patrick Herrmann.

84
    Dortmund tuto důležitou chvíli zvládl, míč končí v moci brankáře Bürkiho.

83
    Breel Embolo dostal dobrou přihrávku na pravé křídlo a hned vypálil křížnou střelu k protější tyči. Roman Bürki ale předvedl dobrý zákrok.

Petr Sumbal

Branky: 11. Elvedi (J. Hofmann), 32. Elvedi, 49. Binsibajní (Neuhaus), 78. Thuram (Neuhaus) – 22. Haaland (Sancho), 28. Haaland (Sancho)

Karty:   90. Kramer (MNC)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:9.
    Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Zakaria (84. Herrmann), Kramer, Neuhaus, J. Hofmann (65. Thuram) – Stindl (C) (70. H. Wolf), Pléa (70. Embolo).
    Náhradníci: Sippel – Beyer, Wendt, Jantschke, H. Wolf, Bénes, Herrmann, Thuram, Embolo.

Borussia Dortmund: Bürki – Morey (87. Tigges), Akanji, Hummels, Guerreiro – Bellingham (80. Moukoko), Can – Sancho, Reus (C) (71. Reyna), Brandt – Haaland.
    Náhradníci: Hitz – N. Schulz, Ł. Piszczek, Dahoud, Reinier, Meunier, Reyna, Moukoko, Tigges.

Rozhodčí: Grafe – Kleve, Sinn