Boston – Philadelphia 5:4 (1:0 po s.n.) | NY Islanders – New Jersey 4:1 (kon.) | Columbus – Tampa 2:3 (po pr.)
Ottawa – Winnipeg 1:4 (kon.) | Vancouver – Montreal 3:7 (kon.) | Los Angeles – Colorado 4:2 (kon.)
New York Islanders
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
New Jersey Devils
Pátek 22.01.2021, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL
    Radost hokejistů Islanders ze třetí výhry v sezóně.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 35:31 (15:6, 9:13, 11:12)
    Zblokované střely – 38:22
    Vyhraná vhazování – 26:16
    Trestné minuty – 2:6
    Hity – 21:23

Islanders porážejí New Jersey 3:1 a připisují si třetí vítězství ve čtvrtém utkání v tomto ročníku, díky čemuž se v tabulce Východní divize posouvají právě před Devils.

Domácím skvěle vyšla první třetina, v níž soupeře jasně přehráli a po brankách Mathewa Barzala a Jordana Eberleho vedli 2:0. Ve druhé části se Devils zlepšili a zásluhou Nathana Bastiana snížili, ovšem závěrečná dvacetiminutovka už zase patřila Ostrovanům. Hosty hned v jejím úvodu dvakrát zachránila branková konstrukce, ale ve 42. minutě se už nemýlil Jordan Eberle, který si našel kotouč po odrazu od zadního mantinelu. Na konečných 4:1 pak uzavřel skóre tečí Leddyho rány v přesilovce Brock Nelson.

59:36
    Varlamov přikryl puk, který se doklouzal k jeho brankovišti. Ještě se tedy bude vhazovat po jeho pravici.

59:01
    Je tu už poslední minuta třetí třetiny a asi i celého zápasu.

58:34
    Po zablokované ráně Matta Tennysona zůstal puk ležet před Varlamovem. Nakonec si ho našli domácí hokejisté, kteří ho vyvážejí do bezpečí.

57:55
    Puk zavezl zpátky do útočné třetiny Devils Nikita Gusev. Po jeho střele přerušil hru Varlamov.

57:44
    Domácí posunuli kotouč ven ze svého obranného pásma. Tak, aby to nebyl icing.

56:35
    I když teď přišla prudká střela Subbana od modré. Pozorný Varlamov ji ale vyrazil.

56:03
    Nevypadá to, že by se hosté měli ještě nadechnout k nějakému drtivému závěru. Ostrované nyní kontrolují situaci.

55:09
    Posledních pět minut třetí třetiny. Islanders jsou velmi blízko vítězství.

54:38
    Hned po buly pálil P. K. Subban, kotouč však drží Varlamov. Poslední reklamní pauza.

54:34
    Barzalova přihrávka na Anderse Leeho byla příliš dlouhá. Zakázané uvolnění domácích.

54:04
    Domácí drží puk ve svém útočném pásmu. To jim dokonale vyhovuje.

53:19
    Skákavá střela Scotta Mayfielda od modré čáry neprošla až na brankáře Wedgewooda. Hosté mohou dopředu.

52:46
    Domácí brankář Varlamov svým zákrokem přerušil hru. Je tu reklamní přestávka.

52:19
    Pelechovo nahození zachytil Wedgewood do lapačky a hned rozehrál na své spoluhráče.

51:21
    Miles Wood to myslel dobře. Křížnou přihrávkou se snažil oslovit obránce Smithe. Ten ale na puk nedosáhl a hosté přišli o pásmo.

50:38
    Od modré to zkoušel Ty Smith. Jeho střelu zablokoval Jordan Eberle.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:24
    Rychlonohý Jack Hughes obkroužil útočné pásmo a od modré nahazoval puk na domácí branku. Až k Varlamovovi však hrací předmět neprošel.

48:52
    Rána Adama Pelecha z vrcholu levého kruhu prosvištěla nad hostující svatyní.

48:13
    Od modré čáry střílel Dmitrij Kulikov. Puk ale skončil v lapačce Semjona Varlamova.

47:46
    Domácí pokračují s komfortním třígólovým vedením. Devils už to budou mít s obratem těžké.

47:29
    Andy Greene našel Mathewa Barzala, proti jehož střele z první se stačil přemístit Wedgewood. Reklamní přestávka.

45:46
    Hosty zastavilo postavení mimo hru.
    45:16 Brock NELSON - 4:1

45:16
    Islanders právě vstřelili branku!
    A je to o tři góly! Ránu Nicka Leddyho dokázal tečovat mezi kruhy stojící BROCK NELSON a kotouč zapadl mimo dosah bezmocného gólmana New Jersey. Asistence: Nick Leddy a Jean-Gabriel Pageau.

44:59
    Hostům se podařilo vyhodit.

44:38
    A další zákrok. Hostující brankář vyrážel střelu Pulocka od modré čáry.

44:30
    Zatím dobře rozehraná přesilovka domácích. Wedgewood už musel dvakrát zasahovat.

43:44
    Hostů bylo na ledě moc a tak dostávají dvouminutový trest. Ten odsedí Nikita Gusev.

42:55
    V čekání na první bod v sezóně pokračuje Nikita Gusev. Střelu ruského útočníka vyrazil Varlamov.
    41:56 Jordan EBERLE - 3:1

41:56
    Domácí využívají přesilovku a zvyšují na dvoubrankový rozdíl. Mathew Barzal našel bekhendovou přihrávkou Noaha Dobsona, který z levé strany branku minul. Kotouč se ale od mantinelu odrazil k JORDANOVI EBERLEOVI, jenž ho pohotově vrátil za Wedgewoodova záda – 3:1. Asistence: Noah Dobson a Mathew Barzal.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:34
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Travis Zajac – 2 min., hákování).

40:56
    Scott Wedgewood má svou branku výborně postavenou. Po vyhraném buly střílel Anthony Beauvillier do horní tyčky!

40:53
    Na ledě je už i Brock Nelson, který utrpěl v závěru druhé třetiny krvavé zranění po pádu na Subbanovu hůl. Spravily to stehy nad pravým okem.

40:53
    Zakázané uvolnění hostí.

40:19
    Scott Mayfield pálil hned v úvodu třetí třetiny do tyčky hostující branky! Jeho ránu možná ještě tečoval spoluhráč Martin.

Hity – 14:16

Druhá třetina už nabídla jiný obrázek než první část. Ďáblové se herně výrazně zlepšili a ve 23. minutě navíc dokázali snížit přesnou ranou Nathana Bastiana. Jednalo se o první gól, který Semjon Varlamov v tomto ročníku inkasoval. Ostrované se už nedostávali do zakončení tak snadno, přesto mohli zase odskočit. V jejich největší šanci však Anders Lee trefil jen tyčku poloodkryté klece.

40:00

39:15
    Technická četa ještě musela vyčistit krvavé stopy, které po Nelsonovi zůstaly na ledové ploše. Už se ale může pokračovat.

39:15
    Nepříjemný moment pro Brocka Nelsona, který spadl tváří na hokejku P. K. Subbana a utrpěl krvavé zranění. Nutno dodat, že Subban za tohle vůbec nemohl a také se hned k protihráči skláněl.

38:56
    McLeod rozjel dobrou křížnou přihrávkou Nathana Bastiana. Střelecký pokus hostujícího útočníka byl ale zablokován.

38:10
    Slabá přihrávka Palmieriho vyhnala Kulikova do středního pásma. Obránce Devils totiž nečekal, že k němu puk může projít a odcouval za modrou čáru.

37:05
    Prudkou ránu Ryana Pulocka od pravého mantinelu pokryl Wedgewood. Hostující brankář svým zákrokem přerušil hru.

36:49
    Hostujícímu Šarangovičovi byla odpískána hra vysokou holí. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

36:13
    Po dalším zákroku Wedgewooda tu máme reklamní přestávku. Na hostujícího brankáře si nepřišel Matt Martin.

35:46

35:35
    Po ráně Leddyho přišla dorážka Brocka Nelsona, kterou vytěsnil mimo svou klec Wedgewood! To byla největší šance Islanders v této přesilovce.

34:19
    Pavel Zacha vyvezl v oslabení puk až do útočného pásma, kde nahrál Zajacovi. Jeho střelu ale domácí zablokovali.

33:45
    Ty Smith zahákoval před branku najíždějícího Matta Martina. První přesilovka v zápase pro domácí.

32:44
    Tentokrát si zachytal Wedgewood, který našel v lapačce puk po propagačním nahození jednoho z domácích hokejistů.
    32:26 Lee trefil tyčku hostující branky.

32:26
    Domácí mohli zase odskočit na rozdíl dvou gólů! V přečíslení 2 na 1 servíroval Barzal kotouč Andersovi Leeovi, který trefil tyčku poloodkryté klece!

32:10
    Další rána Subbana, Tentokrát ji zablokoval Leddy.

31:53
    Střelu P. K. Subbana od pravého mantinelu vyrazil Varlamov. O zbytek se postarala jeho obrana.

31:26
    Hra je přerušena poté, co puk vypadl do hlediště. Následuje další z reklamních přestávek.

30:47
    Tahle přesilovka se hostům nepovedla. Ostrované jsou kompletní.

29:56
    Domácí se v oslabení dostali do přečíslení 3 na 1! Josh Bailey to řešil sám střelou mezi betony, které Wedgewood zaklapl včas.

29:27
    Z pravého kruhu střílel Nikita Gusev. Puk srazil do ochranné sítě obránce Pelech.

28:45
    Brock Nelson zasáhl obličej protihráče v souboji za hostující brankou. Vyloučen je ale za držení, které tomu předcházelo. Devils tak budou hrát přesilovku.

28:28
    Spolupráce Palmieriho s Hughesem hostům šanci nevynesla. Dopředu vyráží Islanders...

Devils dnes schází brankářská jednička MacKenzie Blackwood. Oficiálním důvodem jeho absence je ligový protokol proti Covidu-19. Zřejmě se tedy jedná o pozitivní test, případně o blízký kontakt s nakaženým člověkem.

26:55
    Z levé strany střílel obránce Adam Pelech. Wedgewood má puk v lapačce. Reklamní přestávka.

26:24
    Jack Hughes se snažil z pravé strany natlačit do zakončení. Byl ale zahnán za branku.

25:45
    Hosté ve druhé třetině rozhodně zabrali. Na střely na branku v ní vedou 9:1!

24:23
    Damon Severson střílel z pravé strany útočného pásma. Varlamov byl připraven.

22:52
    Od modré čáry vypálil Nick Leddy. Wedgewood jeho ránu vyrazil.
    22:10 Nathan BASTIAN - 2:1

22:10
    Devils právě vstřelili branku!
    Hosté snižují! Semjon Varlamov na začátku této sezóny vydržel sedm třetin v řadě nepřekonán, teď už ale poprvé v roce 2021 inkasoval. Postaral se o to NATHAN BASTIAN, který zápěstím vystřelil z osy hřiště a trefil se přesně nad pravý beton gólmana Ostrovanů. Asistence: Ty Smith.

20:36
    Domácí začali druhou třetinu se čtvrtou formací, která hned ukázala, že umí být nebezpečná! Clutterbuck našel bekhendovou přihrávkou od zadního mantinelu před brankou volného Caseyho Cizikase a Devils mohou být rádi, že útočník Isles netrefil kotouč dobře.

Hity – 11:9

První třetina vyšla výrazně lépe hráčům Islanders. Domácí byli jasně lepším týmem a svou převahu vyjádřili dvěma vstřelenými góly. První zařídil v 5. minutě Mathew Barzal, který z pravého kruhu vymetl vzdálenější horní růžek branky, kterou hájí Scott Wedgewood. Ten podruhé inkasoval 21 sekund před přestávkou, kdy ho bekhendovou kličkou pokořil Jordan Eberle.

20:00
    19:39 Jordan EBERLE - 2:0

19:39
    Domácí se prosazují 21 sekund před koncem první třetiny! Anders Lee přetlačil u pravého mantinelu bránícího Subbana a dostal puk na JORDANA EBERLEHO. Ten už byl sám před Wedgewoodem, jehož pokořil bekhendovým blafákem – 2:0. Asistence: Anders Lee a Mathew Barzal.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

17:38
    Domácí teď odehráli výborné střídání a Scott Wedgewood se ocitl pod palbou! Nebezpečná byla třeba rána Nicka Leddyho, kterou tečoval kousek vedle Brock Nelson. Nyní se už ale Devils vymanili.

16:16
    Pro změnu zakázané uvolnění hostí.

15:28
    Domácí se dopustili postavení mimo hru.

14:50
    Hosté potřebují zvýšit četnost střelby, na čemž začali pracovat. Nejprve to zkoušel Nathan Bastian a po něm P. K Subban. Semjon Varlamov ale zůstává nepřekonán.

14:36
    Po Barzalově přihrávce zakončoval z předbrankového prostoru Jordan Eberle. Puk ale končí někde ve výstroji Wedgewooda! Reklamní pauza.

13:50
    Teď musel Varlamov zasahovat. Se střelou Damona Seversona od modré ale neměl problémy.

13:35
    Kyle Palmieri projel podél levého mantinelu s pukem do útočného pásma. Jeho zadovka na Jacka Hughese však neprošla a hosté tedy opět neohrozí branku soupeře.

Střely na branku – 11:2

12:25
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Čas na reklamní přestávku.

11:24
    Hosté zatím působí trošku zaraženým dojmem. Islanders jsou určitě lepším týmm.

10:26
    Josh Bailey posílal od zadního mantinelu kotouč před branku. Ten tudy ale jen proklouzal a nakonec opustil útočné pásmo domácích.

09:54
    Nyní je hra přerušena po zakázaném uvolnění domácích.

09:48
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

09:37
    Od modré nahazoval puk na hostující branku Scott Mayfield a Wedgewood ho viděl na poslední chvíli. Kotouč tak vyrazil jen před sebe, naštěstí pro něj v tomto prostoru scházeli hráči Islanders.

08:24
    Johnsson přenechal puk Nikitovi Gusevovi, který z pravého kruhu trefil jen domácího obránce Greenea.

07:54
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje do útočného pásma Devils.

07:32
    Mathew Barzal je zatím velmi aktivní. Jeho střelu z pravého kruhu pokryl Wedgewood. Reklamní přestávka.

06:45
    Od modré čáry střílel Nick Leddy. Domácí obránce netrefil branku soupeře.

05:05
    Opět Mathew Barzal. Jeho bekhendový pokus ukryl Wedgewood ve výstroji.
    04:43 Mathew BARZAL - 1:0

04:43
    Hostující brankář vychytal skvělým zákrokem Anthonyho Beauvilliera, ale z další akce se už Ostrované prosadili! MATHEW BARZAL přebral puk ve středním pásmu, na pravém křídle s ním našlápl dopředu a krásnou střelou zápěstím do vzdálenějšího horního růžku překonal gólmana New Jersey. Asistence: Josh Bailey a Noah Dobson.

03:46
    Od modré čáry vypálil Ryan Pulock a také Wedgewood má první zákrok.

02:28
    Z vrcholu levého kruhu střílel Dmitrij Kulikov, první úspěšný zákrok si připsal domácí Semjon Varlamov.

01:11
    Rána Brocka Nelsona se nevešla mezi tyče hostující svatyně. Domácí hráč střílel z dobré pozice mezi kruhy.

00:02
    Devils nakonec nastoupili v brance se Scottem Wedgewoodem, který si tedy připisuje první start v této sezóně.

00:01

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Bellows, Pageau, Dal Colle – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

New Jersey Devils: Wedgewood (Cormier) – P. K. Subban, R. Murray, Severson (A), D. Kulikov, Tennyson, T. Smith – Palmieri (A), J. Hughes, Šarangovič – N. Gusev, Zacha, A. Johnsson – J. Boqvist, Zajac (A), Wood – Bastian, M. McLeod, Kuokkanen.

Rozhodčí: Dwyer, South – Tobias, Gawryletz.

CZE: Pavel Zacha (NJD) – 3 zápasy, 0 bodů

New York Islanders:
    Islanders se pod vedením kouče Barryho Trotze již začali řadit mezi širší špičku soutěže. I oni stačili v novém ročníku sehrát tři zápasy. Získali v nich čtyři body a v tabulce se tak nacházejí těsně za Devils. Ostrované zahájili dvěma naprosto rozdílnými duely na ledě městských rivalů Rangers. V Madison Square Garden nejprve zvítězili 5:0, ale v odvetě střelecky mlčeli pro změnu oni, když padli 0:4. Naposledy doma zdolali 1:0 bostonské Medvědy. Utkání rozhodl jediným zásahem Jean-Gabriel Pageau, druhé čisté konto v sezóně si pak připsal Semjon Varlamov – při zmíněné porážce na ledě Rangers chytal další Rus Ilja Sorokin.

Nejproduktivnější hráči:
    Anders Lee – 2b (2+0)
    Nick Leddy – 2b (0+2)
    Jean-Gabriel Pageau, Brock Nelson a Mathew Brzal – 1b (1+0)

Brankáři:
    Semjon Varlamov – 2 zápasy, průměr 0,00, úspěšnost 100 %
    Ilja Sorokin – 1 zápas, průměr 5,01, úspěšnost 84,4 %

New Jersey Devils:
    Devils v úvodu aktuálního ročníku ukazují, že by měli být silnější než v nepovedené minulé sezóně. V prvních třech zápasech nasbírali pět bodů a v tabulce Východní divize se usadili na čtvrtém místě. Ďáblové odstartovali sezónu domácím dvojutkáním s Bostonem, jemuž nejprve podlehli 2:3 po nájezdech, ale poté urvali výhru 2:1 v prodloužení. Naposledy pak New Jersey venku zdolalo 4:3 NY Rangers. V utkání se blýskl hned 47 zákroky brankář Mackenzie Blackwood, který je v úvodu ročníku zatím oporou svého týmu. To platí také o jedničce loňského draftu Jackovi Hughesovi, který má na kontě už 6 kanadských bodů (2+4).

Jack Hughes – 6b (2+4)
    Miles Wood – 4b (3+1)
    Ty Smith – 3b (1+2)

Brankář:
    Mackenzie Blackwood – 3 zápasy, průměr 1,90, úspěšnost 94,8 %

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! NHL pokračuje také v noci ze čtvrtka na pátek. Já Vás provedu soubojem New Yorku Islanders s New Jersey Devils. Oba celky nasbíraly v prvních třech duelech ročníku slušný počet bodů a tak se jistě můžeme těšit na zajímavé měření sil.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Barzal (Jo. Bailey, Dobson), 20. Eberle (Lee, Barzal), 42. Eberle (Dobson, Barzal), 46. B. Nelson (Leddy, Pageau) – 23. Bastian (T. Smith)

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Bellows, Pageau, Johnston – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Dwyer, South – Tobias, Gawryletz