Boston – Philadelphia 5:4 (1:0 po s.n.) | NY Islanders – New Jersey 4:1 (kon.) | Columbus – Tampa 2:3 (po pr.)
Ottawa – Winnipeg 1:4 (kon.) | Vancouver – Montreal 3:7 (kon.) | Los Angeles – Colorado 4:2 (kon.)
New York Islanders
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
New Jersey Devils
Pátek 22.01.2021, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL
    Radost hokejistů Islanders ze třetí výhry v sezóně.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 35:31 (15:6, 9:13, 11:12)
    Zblokované střely – 38:22
    Vyhraná vhazování – 26:16
    Trestné minuty – 2:6
    Hity – 21:23

Islanders porážejí New Jersey 3:1 a připisují si třetí vítězství ve čtvrtém utkání v tomto ročníku, díky čemuž se v tabulce Východní divize posouvají právě před Devils.

Domácím skvěle vyšla první třetina, v níž soupeře jasně přehráli a po brankách Mathewa Barzala a Jordana Eberleho vedli 2:0. Ve druhé části se Devils zlepšili a zásluhou Nathana Bastiana snížili, ovšem závěrečná dvacetiminutovka už zase patřila Ostrovanům. Hosty hned v jejím úvodu dvakrát zachránila branková konstrukce, ale ve 42. minutě se už nemýlil Jordan Eberle, který si našel kotouč po odrazu od zadního mantinelu. Na konečných 4:1 pak uzavřel skóre tečí Leddyho rány v přesilovce Brock Nelson.

59:36
    Varlamov přikryl puk, který se doklouzal k jeho brankovišti. Ještě se tedy bude vhazovat po jeho pravici.

59:01
    Je tu už poslední minuta třetí třetiny a asi i celého zápasu.

58:34
    Po zablokované ráně Matta Tennysona zůstal puk ležet před Varlamovem. Nakonec si ho našli domácí hokejisté, kteří ho vyvážejí do bezpečí.

57:55
    Puk zavezl zpátky do útočné třetiny Devils Nikita Gusev. Po jeho střele přerušil hru Varlamov.

57:44
    Domácí posunuli kotouč ven ze svého obranného pásma. Tak, aby to nebyl icing.

56:35
    I když teď přišla prudká střela Subbana od modré. Pozorný Varlamov ji ale vyrazil.

56:03
    Nevypadá to, že by se hosté měli ještě nadechnout k nějakému drtivému závěru. Ostrované nyní kontrolují situaci.

55:09
    Posledních pět minut třetí třetiny. Islanders jsou velmi blízko vítězství.

54:38
    Hned po buly pálil P. K. Subban, kotouč však drží Varlamov. Poslední reklamní pauza.

54:34
    Barzalova přihrávka na Anderse Leeho byla příliš dlouhá. Zakázané uvolnění domácích.

54:04
    Domácí drží puk ve svém útočném pásmu. To jim dokonale vyhovuje.

53:19
    Skákavá střela Scotta Mayfielda od modré čáry neprošla až na brankáře Wedgewooda. Hosté mohou dopředu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Barzal (Jo. Bailey, Dobson), 20. Eberle (Lee, Barzal), 42. Eberle (Dobson, Barzal), 46. B. Nelson (Leddy, Pageau) – 23. Bastian (T. Smith)

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Bellows, Pageau, Johnston – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    New Jersey Devils: Wedgewood (Cormier) – P. K. Subban, R. Murray, Severson (A), D. Kulikov, Tennyson, T. Smith – Palmieri (A), J. Hughes, Šarangovič – N. Gusev, Zacha, A. Johnsson – J. Boqvist, Zajac (A), Wood – Bastian, M. McLeod, Kuokkanen.

Rozhodčí: Dwyer, South – Tobias, Gawryletz