Boston – Philadelphia 5:4 (1:0 po s.n.) | NY Islanders – New Jersey 4:1 (kon.) | Columbus – Tampa 2:3 (po pr.)
Ottawa – Winnipeg 1:4 (kon.) | Vancouver – Montreal 3:7 (kon.) | Los Angeles – Colorado 4:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Tampa Bay Lightning
Pátek 22.01.2021, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:53:39)

3. Ryan McDonagh (TBL) 0+2

Je konec. Tampa Bay Lightning zvítězila nad Columbusem Blue Jackets 3:2 po prodloužení. Domácí celek vstoupil do utkání skvěle, neboť už po dvaceti jedna vteřinách otevřel brankový účet Bjorkstrand. Začátek druhé periody patřil domácím, kteří ale napálili pouze tyč. Posléze si Tampa vytvořila tlak a v 37. minutě srovnal stav utkání na 1:1 Coleman. O minutu později to bylo už 2:1 pro Lightning, když se trefil Joseph. Ve třetí třetině byla k vidění jedna branka, o kterou se postaral ve 41. minutě Foligno a následovalo prodloužení, které v 62. minutě rozhodl Point.

61:56 Brayden POINT - 2:3

61:56
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hostující celek rozhoduje toto utkání výsledkem 3:2! Victor Hedman z pravého kruhu našel před bránou BRAYDENA POINTA, který s velkým štěstím dokázal zakončit puk za záda Korpisaly. Asistence: Victor Hedman a Steven Stamkos.

61:40
    Znovu musel být připraven Andrej Vasilevskij, který si stáhl kotouč pod lapačku.

61:09
    Oliver Bjorkstrand se nakonec dostal ke střele z mezikruží, ale Andrej Vasilevskij celou dobu viděl kotouč.

60:49
    Columbus nyní drží kotouč v útočném pásmu a nakonec ho posílá zpět ke své bráně.
    60:24 Obrovské šance na obou stranách!

60:24
    Dvě obrovské šance na začátku prodloužení! Anthony Cirelli nejprve neprostřelil Korpisalu a přišel protiútok 2 na brankáře, ale Zach Werenski nepřekonal Vasilevského!

60:01

Ve třetí třetině byla k vidění jedna branka, o kterou se postaral ve 41. minutě Foligno a následuje tak prodloužení.

60:00

59:56
    Opět je hra přerušená, protože se Blue Jackets dopustili zakázaného uvolnění a následuje poslední buly v základní hrací době před bránou Korpisaly.

59:37
    Posléze navíc přišel ofsajd Lightning.

59:29
    Ovšem Alex Killorn se nedokázal obtočit ke střele a Columbus vyhodil kotouč.

59:08
    Andrej Vasilevskij zastavuje puk za svou bránou a Tampa má pravděpodobně poslední útok v základní hrací době.

58:19
    Cam Atkinson si našel kotouč za bránou soupeře a posléze se snažil zakončit bekhendem, ale jeho pokus skončil na zákroku soupeřova brankáře.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 1. Bjorkstrand, 41. N. Foligno (Bjorkstrand, Atkinson) – 37. Coleman (McDonagh, Gourde), 38. M. Joseph (Cirelli, McDonagh), 62. B. Point (Hedman, Stamkos)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones (A), Werenski, D. Savard, Gavrikov, Kukan, Del Zotto – Atkinson, Dubois, Grigorenko – N. Foligno (C), Domi, Jenner (A) – Bjorkstrand, Texier, Foudy – Bemström, Riley Nash, Robinson.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Gibson) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), L. Schenn, Sergačjov – Stamkos (C), B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn – Goodrow, Gourde, Coleman – M. Joseph, Stephens, Maroon.

Rozhodčí: Rehman, Morton – Berg, Baker