Boston – Philadelphia 5:4 (1:0 po s.n.) | NY Islanders – New Jersey 4:1 (kon.) | Columbus – Tampa 2:3 (po pr.)
Ottawa – Winnipeg 1:4 (kon.) | Vancouver – Montreal 3:7 (kon.) | Los Angeles – Colorado 4:2 (kon.)
Ottawa Senators
1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Winnipeg Jets
Pátek 22.01.2021, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

59:07
    Ottawa tento zápas nejspíše dohraje ve čtyřech, za držení je vyloučen na dvě minuty Zajcev.

56:00
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brady Tkachuk – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Erik Gudbranson – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Thomas Chabot – 2 min., hrubost).

56:00
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nathan Beaulieu – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Logan Stanley – 2+2 min, vysoká hůl).

50:38
    Ottawa dostane šanci na vstřelení první branky v zápase. Na trestnou lavici míří na dvě minuty Beaulieu.

41:58
    Síly na ledě se vyrovnají. Za krosček míří na trestnou lavici Morrissey.

40:46
    Winnipeg si nakonec zahraje přesilovou hru. Oba hráči dostali jeden trest za hrubost a Tkachuk navíc obdržel trest za vyprovokování šarvátky.

36:32
    Watson to však na brankovišti přehnal s důrazem a je vyloučen na dvě minuty za hrubost. Ottawa se sama střílí do vlastních nohou.

34:22
    Za sekání je vyloučen White a Winnipeg bude mít šanci navýšit své vedení.

20:19
    Nešťastný začátek druhé třetiny pro Joshe Browna, který vyhodil puk do hlediště. Winnipeg si zahraje přesilovou hru.

17:35
    Síly na ledě se vyrovnají. Za držení hole je vyloučen na dvě minuty Copp. Hodně hloupé vyloučení.

16:18
    Winnipeg si zahraje druhou přesilovou hru. Za sekání je potrestán Tierney.

03:00
    Winnipeg si zahraje úvodní přesilovou hru utkání. Za hákování je vyloučen na dvě minuty Galchenyuk.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 58. Tierney (N. Zajcev, Co. Brown) – 12. Ehlers (Copp, Beaulieu), 25. Scheifele (Connor, Ehlers), 28. Lowry (Lewis, Forbort), 34. Wheeler (Scheifele, Connor)

Ottawa Senators: M. Murray (41. M. Högberg) – Gudbranson, Chabot, N. Zajcev, Reilly, J. Brown, Coburn – Batherson, Norris, B. Tkachuk – Dadonov, Stepan, Galchenyuk – Co. Brown, Tierney, N. Paul – Watson, White, Paquette.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, Heinola, Pionk, Forbort, Beaulieu, Stanley – Wheeler, Scheifele, Connor – Ehlers, Stastny, Copp – Appleton, Lowry, Harkins – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Rozhodčí: Markovic, Furlatt – Nansen, Cormier