Boston – Philadelphia 5:4 (1:0 po s.n.) | NY Islanders – New Jersey 4:1 (kon.) | Columbus – Tampa 2:3 (po pr.)
Ottawa – Winnipeg 1:4 (kon.) | Vancouver – Montreal 3:7 (kon.) | Los Angeles – Colorado 4:2 (kon.)
Ottawa Senators
1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Winnipeg Jets
Pátek 22.01.2021, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký páteční den. (03:44:42)

1. Connor Hellebuyck (WPG) – 28 zákroků
    2. Mark Scheifele (WPG) 1+1
    3. Nikolaj Ehlers (WPG) 1+1

Matt Murray (OTT) – 22 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,6 %, odchytal 40:00
    Marcus Högberg (OTT) – 3 zákroky, 0 OG, úspěšnost 100,0 %, odchytal 20:00
    Connor Hellebuyck (WPG) – 28 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,6 %, odchytal 59:56

Winnipeg si ve třetí třetině zkušeně ohlídal své vítězství a zaslouženě si dokráčel k zisku dvou bodů. Jets o své výhře rozhodli především ve druhé třetině, kde svého soupeře doslova převálcovali. Ottawa byla dneska ve všem horší a neměla na bodový zisk nárok.

59:40
    Winnipeg drží kotouč v útočném pásmu, tento zápas spěje ke svému konci.

59:07
    Ottawa tento zápas nejspíše dohraje ve čtyřech, za držení je vyloučen na dvě minuty Zajcev.

58:50
    Přečíslení Ottawy nepřineslo ohrožení branky Hellebuycka, Galchenyuk totiž nezvládl přihrát před branku.

57:50
    Z velkého úhlu se o zakončení pokusil Stastny, jeho pokus ale přeletěl břevno.
    57:03 Chris TIERNEY - 1:4

57:03
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Hellebuyck v závěru utkání přichází o čisté konto. Zajcev nahodil kotouč před branku, kde ho dokázal do sítě tečovat CHRIS TIERNEY. Asistence: Nikita Zajcev a Connor Brown.

56:45
    Ehlers využil volného prostoru a odhodlal se ke střele přes obránce, která však nebyla přesná.

56:00
    Pokračovat se bude ve hře čtyři na čtyři.

56:00
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brady Tkachuk – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Erik Gudbranson – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Thomas Chabot – 2 min., hrubost).

56:00
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nathan Beaulieu – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Logan Stanley – 2+2 min, vysoká hůl).

56:00
    Rozhodčí místo klidného závěru utkání musí rozdávat tresty. Pár hráčů míří předčasně do šatny.

56:00
    Na ledě to znovu jiskří. A hlavním aktérem v potyčkách je zase Tkachuk.

55:23
    Z herního projevu obou celků je jasně vidět, že se tento zápas již pouze dohrává.

53:50
    Hokejisté Winnipegu zakombinovali před brankou Högberga, který však zasahovat nemusel. Jets nejsou ve třetí části vůbec nebezpeční.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 58. Tierney (N. Zajcev, Co. Brown) – 12. Ehlers (Copp, Beaulieu), 25. Scheifele (Connor, Ehlers), 28. Lowry (Lewis, Forbort), 34. Wheeler (Scheifele, Connor)

Ottawa Senators: M. Murray (41. M. Högberg) – Gudbranson, Chabot, N. Zajcev, Reilly, J. Brown, Coburn – Batherson, Norris, B. Tkachuk – Dadonov, Stepan, Galchenyuk – Co. Brown, Tierney, N. Paul – Watson, White, Paquette.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, Heinola, Pionk, Forbort, Beaulieu, Stanley – Wheeler, Scheifele, Connor – Ehlers, Stastny, Copp – Appleton, Lowry, Harkins – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Rozhodčí: Markovic, Furlatt – Nansen, Cormier