Boston – Philadelphia 5:4 (1:0 po s.n.) | NY Islanders – New Jersey 4:1 (kon.) | Columbus – Tampa 2:3 (po pr.)
Ottawa – Winnipeg 1:4 (kon.) | Vancouver – Montreal 3:7 (kon.) | Los Angeles – Colorado 4:2 (kon.)
Los Angeles Kings
4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Colorado Avalanche
Pátek 22.01.2021, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Colorado Avalanche.

Colorado Avalanche je v tabulce Západní divize na čtvrté pozici. Tým má bilanci 2-0-0-1 a získal 4 body. Poradil si se St. Louis Blues 8:0 a Los Angeles Kings 3:2. Nestačil na St. Louis Blues 1:4.

Los Angeles Kings odehrálo tři zápasy, všechny prohrálo, získalo dva body a je v tabulce Západní divize na posledním osmém místě. Los Angeles nestačilo na Minnesotu Wild dvakrát 3:4 v prodloužení a na Colorado 2:3.

Nejproduktivnějšími hráči Kings jsou Anže Kopitar (0+4) a Jeff Carter (1+3). Útok Colorada vede Nathan MacKinnon s pět body (1+4).

V posledním vzájemném zápase se Colorado díky brankám Saada, Toewse a Rantanena dostalo do tříbrankového vedení. Za třetí třetině za domácí snížili Athanasiou a Kempe. Vyrovnat Kings už nedokázali, a tak padli 2:3.

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Määttä, Doughty, M. Anderson, Roy, Clague, Walker – A. Kempe, Kopitar, Iafallo – Athanasiou, Lizotte, J. Carter – L. Andersson, Vilardi, D. Brown – Moore, Amadio, Wagner.

Colorado Avalanche: Miska (Grubauer) – D. Toews, Makar, Graves, Girard, Pateryn, Timmins, Byram – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Saad, Kadri, Ničuškin – Jost, Compher, Donskoi – Bellemare, Calvert..

00:01

00:06
    Utkání začalo, aktivněji do něj vstoupili hosté, kteří se dostali do útočného pásma, ale vypálit nedokázali.

00:51
    Matt Roy (Los Angeles) rozehrává od branky Kings, následně Austin Wagner zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale o puk rychle přišel.

01:20
    Matt Roy (Los Angeles) znovu rozehrává od své branky, hledal spoluhráče Liase Anderssona, ale ten nedokázal zpracovat přihrávku.

01:43
    Jonathan Quick (Los Angeles) raději přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

02:01
    Hunter Miska (Colorado) si poradil s domácí střelou od modré čáry, kotouč vyrazil před sebe, směr hry se pak otáčí.

02:33
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Bowen Byram – 2 min., nedovolené bránění).

02:33
    První přesilovku v zápase si zahrají domácí, tvrdou ránou od modré čáry trefili tyč. Hunter Miska nezasáhl.

03:02
    Adrian Kempe (Los Angeles) zakončoval, následně pálil Anže Kopitar. Oba pokusy však byly nepřesné.

03:24
    Gabriel Vilardi (Los Angeles) zavezl v přesilovce kotouč do útočného pásmá, následně od modré čáry pálil obránce, ale jeho ránu kryje Hunter Miska.

03:40
    Anže Kopitar (Los Angeles) pálil po vyhraném vhazování z dobré pozice, ale brankáře nedokázal prostřelit.

04:03
    Branka Colorada vypadla za svého postavení, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Kings.

04:27
    Anže Kopitar (Los Angeles) pálil z pravého kruhu, jeho dobře zamýšlenou ránu dokázal zblokovat Ryan Graves.

04:49
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hostující celek přečkal oslabení a prakticky ihned po návratu hráče na led se prosazuje. Nathan MacKinnon připravil střeleckou pozici po individuální akci MIKKA RANTANENA, který poměrně snadno zakončoval do odkryté části branky. Asistence: Nathan MacKinnon.
    04:49 Mikko RANTANEN - 0:1

06:30
    Blake Lizotte (Los Angeles) měl na hokejce poměrně rychle srovnání, ale jeho rána z mezikruží se odrazila od tyče mimo branku. Hunter Miska (Colorado) sluší cinknutí ještě teď.

07:15
    Střelecky je mírně aktivnější hostující celek, který se dokázal prosadit jako první.

07:29
    Komerční přestávka, buly v útočném pásmu Kings.

08:10
    Anže Kopitar (Los Angeles) vedl zajímavou akci Kings, ale nedokázal zakončit. To se podařilo o něco později jeho spoluhráči, ale Hunter Miska (Colorado) předvedl spolehlivý zákrok.

08:42
    Colorado vede střelecky 5:3, v tomto zápase je o něco aktivnější, ale hlavně vede o jednu branku. Kings se pokoušeli o rychlou protiakci, ale zastavilo je postavení mimo hru.

09:04
    Buly před brankou hostujícího týmu. Greg Pateryn (Colorado) dokázal vybojovat kotouč, a tak se směr hry rychle otáčí. Laviny na branku vypálit nedokázaly.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:35
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Trevor Moore – 2 min., nedovolené bránění).

09:35
    První přesilovku si v polovině první třetiny zahraje hostující tým.

09:41
    Hostující celek se díky vyhranému vhazování rychle usadil v útočném pásmu, kde kombinoval. Domácí se hned dostali pod tlak.

10:08
    Mikko Rantanen (Colorado) byl volný před brankou, spoluhráči k němu puk sice dostali, ale nedokázal zakončit. Poskakující puk netrefil.

10:30
    Kings dokázali vyhodit, a pak také vystřídat. Bránící se celek posílá na led nové hráče a střídají také hosté.

10:55
    Brandon Saad (Colorado) protlačil kotouč do útočného pásma, ale tam na něj čekala dobře zformovaná obrana Kings. Následně pálil J. T. Compher (Colorado), ale minul.

11:37
    Komerční přestávka.

11:37
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nazem Kadri – 2 min., podrážení).

11:54
    Adrian Kempe (Los Angeles) pálil z první, jeho ránu dokázal vyrazit Hunter Miska (Colorado), následně se hostující celek dokázal osvobodit.

12:23
    Ryan Graves (Colorado) měl velkou příležitost, při vlastním oslabení těžil z akce Bellemarea, ale Jonathan Quick dokázal zasáhnout.

13:00
    Anže Kopitar (Los Angeles) ještě vybojoval útočné pásmo, akce Kings tak pokračuje dál. Drew Doughty (Los Angeles) vypálit nedokázal, ale i tak jsou domácí dál v pásmu.

13:29
    Anže Kopitar (Los Angeles) po rychlé kombinaci dostal přihrávku na kruh, odkud vypálil. Jeho rána byla zblokovaná mimo branku. Buly před Miskou.

13:37

14:13
    Přesilovku Kings proměnit nedokázali, oba týmy tedy hrají v plném počtu.

14:30
    Gabriel Landeskog (Colorado) už znovu vedl útočnou akci svého celku, ale vypálit přes důraznou obranu Los Angeles nedokázal.

14:47

15:18
    Nathan MacKinnon (Colorado) pálil z bezprostřední blízkosti, s jeho pokusem si poradil brankář Los Angeles, následně zakončoval jeho spoluhráč a minul.

16:00
    Cale Makar (Colorado) rozehrává od své branky, rychle hosté přesunuli hru do útočného pásma, ale nezůstali v něm dlouho.

16:19
    Špatná rozehrávka Colorada znamená zakázané uvolnění.

16:22
    Gabriel Vilardi (Los Angeles) se pokoušel získat kotouč za brankou, ale přišel o něj.

16:43
    Ryan Graves (Colorado) pálil od modré čáry, Nazem Kadri (Colorado) tečoval kotouč před brankou a parádně zasáhl Jonathan Quick. Puk schoval do lapačky.
    16:43 Jonathan Quick (LAK)

17:16
    Laviny se rychle pokoušely přenést hru, ale dostaly se jen do postavení mimo hru.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, Hunter Miska kryje kotouč a před jeho brankou došlo k drobné šarvátce.

18:22
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Blake Lizotte – 2 min., hákování).

18:42
    V závěru první třetiny si přesilovku zahraje hostující celek, ale domácí rychle po buly dokázali vyhodit.

19:00
    Gabriel Landeskog (Colorado) byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale přesněji nedokázal z bezprostřední blízkosti vypálit.

19:16
    Využitá přesilovka a hostující celek navyšuje své vedení. Po pěkné individuální akce se tvrdou ránou ke vzdálenější tyči prosazuje NATHAN MACKINNON.
    19:16 Nathan MACKINNON - 0:2

19:45
    Kings se pokouší o další zajímavou akci, ale už nemají mnoho času.

20:00

Zaslouženě vede po první třetině zde v Los Angeles hostující celek o dvě branky. Mikko Rantanen a Nathan MacKinnon poslaly Laviny do vedení 2:0. Domácí na nějakou výraznější šanci čekají.

20:01

20:05
    Utkání, ve kterém vede hostující celek o dvě branky, pokračuje dál.

20:20
    Jonathan Quick (Los Angeles) měl další práci, dva výborné zákroky udrželi domácí Los Angeles ve hře.

20:46
    Colorado vstoupilo do druhé třetiny velmi důrazně a domácí hokejisty nečeká vůbec nic snadného ve zbytku utkání, pokud chtějí zápas zdramatizovat.

21:57
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Tyson Jost – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

22:14
    Drew Doughty (Los Angeles) pálil bez přípravy, jeho projektil končí na mantinelu za brankou, Hunter Miska (Colorado) zasahovat nemusel.

22:36
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Greg Pateryn – 2 min., podrážení).

22:38
    82 vteřin mohou hrát domácí hokejisté přesilovku pět na tři.

23:07
    Hunter Miska (Colorado) výborně zasáhl, nataženým betonem dokázal zastavit střelecký pokus domácího hráče. Hunter Miska (Colorado) předvedl parádní zákrok.

23:35
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Přesilovku pět na tři dokázali domácí hokejisté proměnit, tvrdou ránou se prosazuje nepokrytý obránce DREW DOUGHTY. Kotouč poslal přesně pod horní tyč. Asistence: Anže Kopitar a Jeff Carter.
    23:35 Drew DOUGHTY - 1:2

24:37
    Jeff Carter (Los Angeles) pálil z dobré pozice, Hunter Miska (Colorado) kotouč pouze vyrazil před sebe, ale obránci si dokázali poradit. Přesilovka Kings už končí.

25:15
    Matt Calvert (Colorado) se po rychlé akci dostal do střelecké pozice, ale brankář Jonathan Quick vytáhl velmi dobrý zákrok.

26:35
    Střelecky je aktivnější hostující celek, v tomto ohledu vede 19:11, ale domácí dokázali v přesilovce pět na tři snížit.

26:56
    Mikey Anderson (Los Angeles) vedl útočnou akci Los Angeles, ale nedokázal přesněji vypálit. Gólman Miska zasahovat nemusel.

27:29
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kale Clague – 2 min., hákování).

28:00
    Přesilovku nyní hraje hostující celek, který se rychle usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

28:19
    Nathan MacKinnon (Colorado) ani nadvakrát nedokázal prostřelit brankáře Kings, Jonathan Quick (Los Angeles) předvedl dva velmi dobré zákroky.

29:34
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

29:46
    12:21, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, jednoznačně aktivnější jsou hosté.

30:16
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

31:33
    Bowen Byram (Colorado) dostal kotouč do útočného pásma, ale nedokázal přesněji vypálit. Domácí obrana jej nenechala zakončit.

32:11

32:26
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:45
    Anže Kopitar (Los Angeles) se dostal z ničeho nic do dobré střelecké pozice, jeho rána ale končí mimo branku.

33:13
    Samuel Girard (Colorado) vedl útočnou akci svého celku, následně pálil Joonas Donskoi (Colorado). Jeho rána končí vedle branky, gólman Kings zasahovat nemusel.

34:08
    Hunter Miska (Colorado) si poradil s tvrdou ránou od modré čáry, hostující brankář nyní své spoluhráče podržel.

34:30
    Los Angeles se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale má velké problémy s přesností střelby.

35:38
    Jeff Carter (Los Angeles) se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale Bowen Byram jej nenechal vypálit a odtlačil jej do rohu hrací plochy, odkud branku těžko ohrozí.

36:04
    Blake Lizotte (Los Angeles) pálil z dobré pozice, Hunter Miska kryje jeho ránu. Komerční přestávka.

36:09
    Adrian Kempe (Los Angeles) pálil od modré čáry, jeho ránu vyrazil brankář Colorada, Hunter Miska si připsal následně druhý velmi dobrý zákrok.

37:07
    Colorado se dostalo do útočného pásma, ale rána ze střední vzdálenosti končí vedle branky.

37:11
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Pierre-Édouard Bellemare – 2 min., nedovolené bránění).

37:42
    Gabriel Vilardi (Los Angeles) pálil po rychlé kombinaci, ale minul branku.

37:50
    Domácí celek dokázal srovnat, proměnil dnes druhou přesilovku. Po přihrávce Walkera se tvrdou ránou prosazuje z dobré pozice GABRIEL VILARDI. Z kruhu vypálil a poslal kotouč přesně pod horní tyčku, Hunter Miska (Colorado) zasáhnout nedokázal. Asistence: Sean Walker a Andreas Athanasiou.
    37:50 Gabriel VILARDI - 2:2

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:33
    Vhazovat se bude před brankou Kings, Jonathan Quick (Los Angeles) kryje ránu soupeře.

39:45
    Už se pravděpodobně nic nestane v této třetině.

40:00

Kings dokázali ve druhé třetině vyrovnat. Domácí proměnili dvě přesilovky. Nejprve snížil Drew Doughty, a pak tvrdou ránou vyrovnal Gabriel Vilardi. Colorado mělo další šance, ale dostat se zpět do vedení nedokázalo. Po druhé třetině platí stav 2:2.

40:01

40:30
    Utkání, které je vyrovnané, pokračuje třetí třetinou. Aktivněji do ní vstoupil hostující tým, který se jako první dostal do zakončení. Jonathan Quick byl připravený.

41:30
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

41:50
    Sean Walker (Los Angeles) pálil jako obránce od modré čáry, jeho rána ale postrádala přesnost.

42:09
    Andreas Athanasiou (Los Angeles) se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:33
    Colorado vybojovalo buly v útočném pásmu, ale vypálit nedokázalo.

43:38
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dustin Brown – 2 min., podrážení).

43:47
    Gabriel Landeskog (Colorado) zakončoval po rychlé akci svého týmu bekhendem, ale jeho zakončení míří mimo.

44:04
    Další rána hostujícího celku byla zblokovaná. Obrana Kings zapracovala velmi dobře.

44:27
    Gabriel Landeskog (Colorado) si najel do volného prostoru, ale spoluhráči mu přesněji nahrát nedokázali.

44:50
    Laviny rozehrávají od své branky, Los Angeles se tak tak brání tlaku soupeře.

46:04
    Colorado hrálo v početní výhodě aktivně, usadilo se v útočném pásmu, ale skórovat nedokázalo.

46:31
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Hraje se pět na pět a stav zápasu je momentálně vyrovnaný.

47:04
    Mikey Anderson (Los Angeles) se vrátil za svou branku, odkud rozehrával. Následně se Kings dostali do ofsajdu.

47:16

48:05
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

48:20
    Lias Andersson (Los Angeles) to vzal na sebe, jeho tvrdou ránu zblokovala obrana, následně gólman Hunter Miska v pohodě zasáhl.

49:05
    Valerij Ničuškin (Colorado) bojoval o kotouč v útočném pásmu, ale rána končí vedle branky, Jonathan Quick (Los Angeles) jen pohledem zkontroloval situaci.

49:30
    Colorado má kotouč za svou brankou, Hunter Miska (Colorado) rychle rozehrál na spoluhráče, J. T. Compher pálil z dobré pozice, ale jeho rána končí vedle.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stále platí vyrovnaný stav 2:2.

50:13
    Matt Calvert (Colorado) to vzal na sebe, jeho zakončení z ostré pozice končí vedle.

50:40
    Stejný hráč se znovu dostal do zakončení, ale ani tentokrát výrazněji neohrozil branku.

51:24
    Na nějakou výraznější šanci v této třetině zatím čekáme, hraje se spíše ve středním pásmu.

51:50
    Kings rozehrávají od své branky a nikam se neženou. Následně ale o puk v útočném pásmu přišli.

52:42
    Carl Grundström (Los Angeles) to zkoušel individuálně, ale jeho pokus z ostré pozice nebyl dostatečně důrazný.

52:54
    Hunter Miska (Colorado) podržel své spoluhráče, ukryl kotouč po střele domácích pod beton. Komerční přestávka.

53:00
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál, ve třetí třetině je stav zápasu vyrovnaný.

53:05
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Colorada.

54:38

54:44
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Kings vybojovali kotouč v útočném pásmu, ale do výraznější šance se nedostali.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

55:30
    Samuel Girard (Colorado) rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně se Colorado dostalo do útočného pásma, ale nevystřelilo.

56:04
    Domácí celek se dostává do vedení, Anže Kopitar dostal kotouč před branku a jeho střílenou přihrávku usměrnil mimo dosah brankáře ADRIAN KEMPE. Asistence: Anže Kopitar a Alex Iafallo.
    56:04 Adrian KEMPE - 3:2

57:07
    Joonas Donskoi (Colorado) pálil od modré čáry, jeho rána ale končí vedle branky, Valerij Ničuškin nedokázal tečovat před brankou.

57:36
    Coloradu už mnoho času nezbývá, hostující celek se snaží hrát aktivně, odvolal brankáře.

57:53
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Gabriel Landeskog (Colorado) měl na hokejce vyrovnání, ale trefil jen brankovou konstrukci, následně skvěle zasáhl brankář Kings.

58:30
    Mnoho času už hostující celek nemá, znovu se dostal do útočnéhopásma, Mikey Anderson (Los Angeles) tak tak odehrál do bezpečí.

59:00
    Poslední minuta hry.

59:05
    Blake Lizotte (Los Angeles) dostal hru do středního pásma.

59:19
    A je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč do prázdné branky poslal ze středního pásma BLAKE LIZOTTE. Asistence: Trevor Moore.
    59:19 Blake LIZOTTE - 4:2

Kings vyhrávají první zápas v sezóně, ale nebylo to snadné. Po první třetině vedlo Colorado o dva góly. Los Angeles díky trpělivé hře podpořené dobrým výkonem brankáře dokázalo ve druhé části srovnat a v závěru třetí třetiny rozhodlo o své výhře.

Jonathan Quick (LAK) – 24 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,3%, odchytal 60:00.

Hunter Miska (COL) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%, odchytal 58:05.

Československá stopa v zápase
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl

1. Jonathan Quick (LAK) 24 zákroků
    2. Drew Doughty (LAK) 1+0
    3. Nathan MacKinnon (COL) 1+1 (06:37:45)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 24. Doughty (Kopitar, J. Carter), 38. Vilardi (Walker, Athanasiou), 57. A. Kempe (Kopitar, Iafallo), 60. Lizotte (Moore) – 5. Rantanen (MacKinnon), 20. MacKinnon

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Määttä, Doughty, M. Anderson, Roy, Clague, Walker – A. Kempe, Kopitar, Iafallo – Athanasiou, Lizotte, J. Carter – L. Andersson, Vilardi, D. Brown – Moore, Amadio, Grundström.