Liptovský Mikuláš – Trenčín 3:4 (kon.) | Poprad – Nové Zámky 6:4 (kon.) | Miskolc – Michalovce 0:4 (kon.)
Detva – Banská Bystrica 1:2 (po pr.) | Košice – Slovan 0:1 (kon.) | Zvolen – Nitra 6:1 (kon.)
konec
HC Košice
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
HC Slovan Bratislava
sk Pátek 22.01.2021, 18:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 33. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Skončil sa zaujímavý súboj 33. kola Tipos extraligy, v ktorom si sily merali dvaja odvekí rivali — HC Košice a HC Slovan Bratislava. Po výsledku 0:1 sa napokon z výhry teší hosťujúci celok.

  S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim. Ďakujem za pozornosť a prajem vám ešte pekný zvyšok piatkového večera. (20:23:13)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:50
  Nepríjemný moment, Lapšanský zakončoval zo strany a trafil Ališauskasa do krku. Košický útočník sa na neho prišiel okamžite pozrieť, pekný športový moment.
   
  59:20
  Mohlo byť vyrovnané, Baránek triafa konštrukciu bratislavskej bránky.
   
  59:06
  Zakončovali Baránek aj Mráz. Ranu druhého menovaného musel riešiť Parks, ktorý sa presúval k opačnej žrdi. Ostaneme v pásme Slovana.
   
  58:38
  Sedláček ostáva na striedačke. Košičania to skúsia v šestici.
   
  58:38
  Oddychový čas domácich.
   
  58:16
  Mohlo byť rozhodnuté. O'Donnell sa rútil do samostatného úniku, v ktorom síce Sedláčka prekonal, ale košiciam pomohla konštrukcia ich bránky.
   
  58:05
  Sú tu posledné dve minúty riadnej hracej doby.
   
  57:20
  Košičania zakladajú útok z hĺbky vlastnej defenzívy. Sedláček sa pozrel na striedačku, ale zo svojej bránky zatiaľ vykorčuľovať nemôže.
   
  56:57
  Jendek puk posiela aspoň do stredného pásma.
   
  56:16
  Belluš využil svoje centimetre a dostal sa s pukom do útočného pásma. Tam ale nemal podporu zo strany spoluhráčov, ktorí už nemali dostatok síl.
   
  55:02
  Meszároš podržal puk na čepeli a zvolil strelu spoza obrancu. To možno nebolo pre Sedláčka nebezpečné, no Slovanu takáto hra len vyhovuje.
   
  54:20
  Chovan hľadal pred bránkou voľného Klhůfka, ani toto Košiciam nestačilo na vyrovnanie.
   
  53:24
  Oddychový čas hostí.
   
  53:10
  Tak teraz to domácim vyšlo. Všetko odštartovala Lapšanského prihrávka do ohňa, Parks na chvíľu o puku nevedel. Pomohla mu však defenzíva, ktorá posiela na zakázané uvoľnenie.
   
  52:16
  Poirier už nemal dostatok síl, navyše sa dostal medzi dvoch obrancov Slovana. Košiciam sa príliš nedarí, potrebovali by si vypracovať tlak.
   
  51:11
  Nasleduje komerčná prestávka.
   
  50:45
  Píska sa zakázané uvoľnenie v neprospech Slovana.

  Lukáš Pancurák

  Branky a nahrávky: 39. O'Donnell (Ranford, Bortňák)


  HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Novota — Klhůfek, Mráz, Chovan — Poirier, Réway, Lapšanský — Jenyš, Eliaš, Jokeľ — Belluš, Havrila, Frič — Vrábeľ
  HC Slovan Bratislava: Parks (Noskovič) – Sersen, Ališauskas, Meszároš, Štajnoch, Brodzinski, Maier, Beňo – Šišovský, Kytnár, O'Donnell – Uram, Urbánek, Ranford – Matoušek, Bortňák, Kundrík – Jasenec, Jendek, Lepskii

  Rozhodčí: D. Konc st., Novák — Odrzovenský, Šoltés