Lipt. Mikuláš – Trenčín 3:4 (kon.) | Poprad – Nové Zámky 6:4 (kon.) | Miskolc – Michalovce 0:4 (kon.)
Detva – Banská Bystrica 1:2 (po pr.) | Košice – HC Slovan 0:1 (kon.) | Zvolen – Nitra 6:1 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:4 (2:0, 1:4, 0:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 22.01.2021, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 33. kolo

Vážení diváci, vitajte pri sledovaní priameho textového online prenosu zo zápasu 33. kola hokejovej Tipos Extraligy. V nami sledovanom dueli si zmerajú sily HK 32 Liptovský Mikuláš a Dukla Trenčín.

Stretnutie sa začne o 17:00.

Liptáci sú dlhodobo na poslednom mieste ligy a ich postup hoci len do osemfinále play-off by bol zázrakom – na desiaty Miškovec strácajú až 17 bodov. V 31 zápasov ich doteraz získali 12 – štatistiky si vylepšili v uplynulom kole, keď doma zdolali Nové Zámky 3:1. HK 32 však favoritom na výhru nebude, hoci zlepšujúce sa výkony Liptovského Mikuláša musia držať hostí v pozore.

Aktuálne ôsma Dukla má len jednobodové manko na siedme Košice. Trenčania majú na konte 47 bodov z 31 stretnutí, čo im vytvorilo pomerne dobrý náskok na deviate Nové Zámky, ktorých odstup sa zastavil na dvojcifernom čísle 11. Štyri výhry z piatich zápasov robia z hokejistov Dukly jasného favorita. Naposledy si to odniesol líder tabuľky zo Zvolena, ktorý prehral pod trenčianskym hradom 2:3 po predĺžení.

Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto (Kozel) – Robertson, Nemec, Valtola, Petran, Mezovský, Jesus, Droppa, Pavúk – Ru. Huna, Lištiak, Štrauch – Michalík, Oško, Hamráček – Portokalis, McShane, Tullio – Toma, Uhrík, Haluška

Dukla Trenčín: Valent (Karjalainen) – Ackered, Lemcke, Starosta, E. Švec, Ilenčík, Rajnoha, Haščák, Urban – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Okuliar – Berisha, Reddick, Valach – Chromiak, J. Švec, Sojčík

Rozhodca: Snášel ml., Orolin – Janiga, Bogdaň – Martinko.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:14
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Bleskový štart do zápasu! RUDOLF HUNA stál pred bránou a tečoval strelu Nemca od modrej. Ideálne spravené, domáci vo vedení!

Asistencie: Jakub Nemec, Carter Robertson.
    00:14 Ru. HUNA - 1:0

Zdroj: tipsport.sk/live

01:22
    Za sebou má úvodný zákrok Kaarlehto. Fínsky gólman musí byť naďalej pozorný, keďže jeho spoluhráči sa oslobodili len vďaka icingu.

01:54
    Sojčíkova strela bola zrazená, k domácemu brankárovi sa ani nedostala.

02:17
    Valent pre istotu puk len prikrýva pod lapačkou. Bude sa tak vhadzovať po jeho pravici.

02:47
    Ďalšie prerušenie hry od hosťujúceho muža v maske. Úvod duelu mierne roztrhaný pauzami.

03:17
    Oliver Okuliar obišiel celé útočné pásmo, aby sa zbavil svojho strážcu, ale z osi ihriska spred bránkoviska triafa iba Kaarlehta!

03:56
    Aktivita Dukly pokračuje, tímy stihli prestriedať.

04:24
    Zbytočný icing Liptákov, ktorí sú už druhú minútu zatlačení a teraz ani nemôžu vymeniť hráčov.

04:35
    Hromadne sa tak deje až o jedenásť sekúnd neskôr, keď Oško dostal puk na útočnú modrú. Hoci to bol ofsajd, tak sa domácim uľavilo.

05:09
    McShane sa natlačil pred bránu z pravej strany, mieril to k ľavej žŕdke, no Valent si ju postrážil.

06:14
    Okuliar zase v obrovskej možnosti, teraz sa však ozvala Kaarlehtova ľavá tyčka! Neskutočné.
    06:14 Okuliar (TRE)

06:41
    Tretie zakázané uvoľnenie Liptovského Mikuláša v doterajšom priebehu.

06:58
    V šanci ale aj Toma, Valentov pravý betón hlási úspešný zákrok!

07:20
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Aaron Berisha – 2 min., podrazenie).

07:38
    Huna, Nemec aj Štrauch to dobre mierili, ale Valent neinkasuje po druhýkrát aj vďaka obete spoluhráčov.

08:02
    Trenčín sa prvýkrát v oslabení oslobodil.

08:22
    O čosi dlhší pobyt v obrannej tretine, akoby si Liptáci priali. Polka z power-play je preč.

08:44
    Hostia zase s vyhodeným pukom. Svoje si odrobil Tomáš Starosta.

09:10
    Petranovo nahodenie bolo tečované Hamráčkom, ale bránu Valenta puk neohrozil.

09:20
    Hostia v plnom počte.

09:40
    Jasný ofsajd Vojakov. Máme za sebou prvú presilovku, ktorí Liptáci odštartovali viac ako dobre, no za zmienku stojí asi len úvodných 20 sekúnd z nej.

09:56
    Ani nie desať minút duelu za nami a my hlásime už štvrtý ofsajd posledného mužstva tabuľky.

10:21
    Paukovček sa nestihol vrátiť z útočného pásma. Ofsajd posúdený ako úmyselný, rozhodcovia posúvajú hru až k Valentovi.

10:57
    Reddick trafil z uhla Kaarlehta do masky, no nebolo tak zrejmé, aby arbitri hru prerušili.

11:31
    Jeden z rozhodcov sa priplietol do útočnej akcie Liptákov a takmer z toho bol gól! Valent bol vysoko z brány, dokonca si ho aj jeden z útočníkov obhodil, no zakončiť už nedokázal!

12:18
    Dukla prežila krušnejšie momenty a môže rozohrať, hoci domáci vyvíjajú nepríjemný pressing.

12:57
    Niekoľko nepresností na oboch stranách – či už pri nahadzovaní puku do pásma, alebo pri pase v strednej tretine.

13:48
    Puk sa ocitol mimo hracej plochy, po takmer tri a pol minúte bola odpískaná pauza.

14:03
    Ofsajd Dukly.

14:27
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Carter Robertson – 2 min., hrubosť).

14:45
    Paukovček vyhral súboj pri zadnom mantineli, Dukla môže pokračovať v prihrávkach.

14:57
    Bezúch z pravého kruhu páli len do Kaarlehta.

15:43
    Po vyhodení puku sú už hostia späť v útoku. Dopadne ich druhá polovica presilovky lepšie, ako tá prvá?

16:08
    Nie, nie. Uhrík zachytil zlé spracovanie puku, sám zaútočil a dokonca aj získal buly po ľavici Valenta.

16:27
    Domáci v plnom počte.

16:46
    Puk zrazený na ochrannú sieť, tentokrát vhadzovanie vedľa fínskeho brankára Liptákov.

17:57
    Natlačenie sa pred bránu, dvihnutý puk pod hornú žŕdku a HK 32 vedie o dva góly! WILLIAM PORTOKALIS to skúsil opísaným spôsobom a nachytal Valenta "na hruškách".

Asistencie: Tyler Tullio, Filip Mezovský.
    17:57 William PORTOKALIS - 2:0

18:40
    Nepochopenie pri prechode do útoku. Trenčania prichytení pri ofsajde...

18:59
    S koncom prvej časti hry je tu ešte jedno zakázané uvoľnenie domácich.

19:27
    Rudolf Huna síce našiel odrazený puk vedľa Valenta, ale nestačil ho usmerniť tak, aby si pripísal druhý gól.
    19:27 Rudolf Huna (LMI)

19:44
    Petran sa ide ospravedlniť Valentovi. Jeho bomba od modrej totiž skončila na maske trenčianskeho gólmana, ktorý je očividne otrasený.

20:00
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Marcel Petran – 2 min., držanie + 10 min. osobný trest, nešportové správanie). Trest odpyká Adam Haluška.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Skvelý štart aj skvelý záver prvej tretiny od Liptovského Mikuláša, ktorý vedie zásluhou Rudolfa Hunu a Portokalisa. Za hostí trikrát zahrozil Okuliar, no skóre sa však inak nemenilo. Druhú dvadsaťminútovku začnú Trenčania v početnej výhode po vylúčení Petrana.

Druhá tretina sa začne približne o 17:54.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:29
    Kaarlehto vyráža delovku Paukovčeka od modrej. Presilovka Dukly po vylúčení Petrana pokračuje.

20:52
    Fínskeho brankára neprekonáva ani Bezúch.

21:03
    Hecl to mieril pod hornú žŕdku, ale Kaarlehtovo rameno vystrelilo ako blesk a vytesnilo tak puk na ochrannú sieť.

21:06
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Oliver Okuliar – 2 min., hákovanie).

21:52
    Trenčín dal gól!
    Ďalšiu delovku už Kaarlehto neudržal, rovnako puk nedostal pod kontrolu ani na druhýkrát a tak JANNE KETTUNEN z dorážky bekhendom znižuje na 1:2!

Asistencie: Branislav Rehuš, Enrik Švec.
    21:52 Janne KETTUNEN - 2:1

22:00

22:46
    Tesne, ale predsa. Ofsajd to bol a Liptáci musia vyjsť späť za útočnú modrú.

23:06

23:23
    Starostovo nahodenie len na ochrannej sieti. Po návrate Okuliara môžeme pokračovať v hre piatich proti piatim.

24:07
    Hecl spomedzi kruhov a do protipohybu Kaarlehta... Strela letí len tesne vedľa žŕdky!

24:41
    Velikánska smola! Robertson sa pošmykol pri rozohrávke, od puku ho definitívne odzbrojil Okuliar, ktorý ho posunul na BRANISLAVA REHUŠA a ten ranou švihom vymietol pavučiny v bráne bezmocného Kaarlehta.

Asistencia: Oliver Okuliar.
    24:41 Branislav REHUŠ - 2:2

26:11
    Razom je tak všetko inak. Liptovský Mikuláš prišiel za necelé tri minúty o náskok a naďalej si musí dávať pozor.

26:29
    Kaarlehto nemal puk pod kontrolou, jeden z Trenčanov sa už asi aj tešil z gólu, ale rozhodca ruky len rozpažil.

27:27
    Vhadzovanie po pravici domáceho gólmana, Liptákom reklamná prestávka iba pomôže.

28:16
    Ofsajd Vojakov. Trenčania na koni, no na eufóriu si musia dať pozor a trochu ju krotiť.

30:09
    Polovica stretnutia za nami a Okuliar z prvej netriafa ideálne puk. Znovu to pramenilo z chyby v rozohrávke, ktorá sa domácim v druhej časti hry nedarí.

30:54
    Hra s vysokou hokejkou, rozhodcovia ponechajú dianie pred Valentom.

31:22
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Carter Robertson – 2 min., podrazenie).

32:10
    Dukle prvá tretina presilovky vôbec nevyšla, hrá sa ďaleko od Kaarlehta a dokonca pred Valentom.

32:32
    A znovu málo dôrazný prechod dopredu. Trenčania prestriedali a pri puku už Hecl.

32:55
    Klasický "teplomer" nasadil Kaarlehtovi JURAJ BEZÚCH. Zakončenie z ľavého kruhu, puk prekĺzol pomedzi rameno fínskemu brankárovi a zapadol k pravej tyčke.

Asistencie: Lukáš Paukovček, Carl Ackered.
    32:55 Juraj BEZÚCH - 2:3

34:23
    Michal Valent si bez problémov siahol na puk pri koncovke z pravého krídla.

34:49
    Hybridný icing poslúžil v prospech domácich! Rudolf Huna dokorčuľoval puk ako prvý, nahodil ho späť pred bránu a tam ho tečoval za Valenta ANDREJ LIŠTIAK.

Asistencie: Rudolf Huna, Carter Robertson.
    34:49 Rudolf HUNA - 3:3

35:30
    Rehuš získal útočné pásmo nahodením na Kaarlehta. Ten puk z lapačky nevytriasol, nasleduje tak buly po jeho pravici.

35:42
    Zostávame pred bránou Liptákov. Kamera si vyberá Lemckeho, ktorý je pripravený reagovať na vyhrané buly.

36:34
    Chromiak sa nevyvaroval hrúbky pred vlastnou svätyňou, ale z tohto gól nebude.

36:56
    Valent proti dvojici Liptákov podržal svoj tím, pomohol mu v tom aj obranca. Hra sa otvorila, zrazu chcú oba tímy bezhlavo útočiť.

37:04
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ján Urban – 2 min., podrazenie).

37:52
    Čo to vyviedol Kaarlehto? Gólman Liptákov chcel puk prenechať Robertsonovi, ale nedohodol sa s ním. JANNE KETTUNEN sa zmocnil gumeného telesa a na dvakrát prekonal zmäteného krajana v bráne HK 32.

Bez asistencie.
    37:52 Janne KETTUNEN - 3:4

38:59
    Petran od modrej napálil a prepálil všetkých hráčov v poli, až na brankára Valenta. Riadka delovka končí iba na hrudi slovenského muža v maske.

39:04

39:34
    Ackered sa nedostal cez Mezovského na útočnej strane, je tu brejk.

39:59
    Tak napokon to boli kontry tri v posledných 25 sekundách. McShane v tej záverečnej doráža puk do siete, ale jeho hokejka bola nad úrovňou hornej žŕdky a tak tento zásah po konzultácii s videorozhodcom neplatí!
    39:59 McShane (LMI)

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Bláznivá druhá časť duelu priniesla päť gólov a zároveň aj otočku Trenčína. Vojaci vedú pred poslednou tretinou aj vďaka viacerým chybám defenzívy Liptovského Mikuláša 4:3.

Tretia tretina sa začne približne o 18:50.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Striedanie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Karolus Kaarlehto, prichádza Patrik Kozel.

41:17
    Bude zaujímavé sledovať, ako sa bude vyvíjať hra Liptovského Mikuláša. Domáci sa vlastnými chybami pripravili o náskok a teraz to sú oni, kto je na rade s gólom.

42:02
    Tullio už trochu zbytočne hľadal Portokalisa, tam mala prísť strela.

42:37
    Iba icing od Liptákov. Dukla tak zadarmo s buly pred Kozelom, ktorý vymenil medzi tromi žŕdkami Kaarlehta.

43:35
    Sojčík triafa masku nového brankára Liptákov, hra musí byť prerušená.
    43:35

44:16
    Paukovček a spol. pred Kozlom, no striedajúci gólman prvý raz čaruje, keď sa mu podarilo udržať puk pred bránkovou čiarou po niekoľkých odrazoch v bránkovisku.
    44:16 Kozel (LMI)

45:11
    Iba nahodené puky od oboch celkom, lepšie zo situácií vyšli hostia spod hradu Matúša Čáka.

45:34
    Berisha obišiel Mezovského, sledujeme súboje pri mantineli v pásme HK 32.

46:00
    Kozel ukrýva puk v lapačke. Berisha to nemieril zle, no bolo viac ako zrejmé, kam jeho zakončenie bude smerovať.

46:36
    Lištiakova koncovka skončila len na zadnom mantineli, lepšie sa nedarilo ani Haluškovi.

47:23
    Štraucha tiesnil Enrik Švec, aj preto Valent nemal toľko problémov so zákrokom.

47:38
    Bezúch zo vzduchu pálil na Kozla, ten zostáva naďalej stopercentný.

47:54
    Rýchly prechod domácich dopredu je zastavený ofsajdom.

48:08
    Tri buly po sebe pred Valentom. Čas plynie pomaly, ale Liptáci sú si vedomí, že musia v útoku zabrať ešte viac.

49:16
    Posunutá Valentova brána, Dukla sa dostáva pod menší tlak súpera.

49:51
    Zase raz domáca svätyňa mimo svojho miesta. Tentoraz už musel prísť aj údržbár liptovskej arény.

50:34
    Ďalšie prerušenie hry. Duel stratil na tempe...

51:16
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Peter Sojčík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

51:30
    McShane sa snažil udržať puk v pásme Dukly, píska sa však ofsajd.

52:06
    Domáci sa konečne usadili a môžu niečo skúsiť.

52:15
    Tullio skokom "rybičkou" netriafa puk, tesne pred ním ho totiž odpálil Lemcke!

52:53
    Dukla sa znovu oslobodila a zdá sa, že prežije i toto oslabenie.

53:16

53:58
    Puk v útoku podržali aj Trenčania, ktorí tak ideálne prežívajú posledné minúty duelu.

54:23
    Robertson vypichol puk z obrannej čiary, Liptáci sú tak naďalej v hre o body! Márna radosť Vojakov, ktorí už oslavovali dvojgólové vedenie!
    54:23 Robertson (LMI)

54:51
    Valent od 35. minúty pozorný. Tentoraz puk privítal vo svojej lapačke. Niečo málo vyše päť minút do konca riadneho hracieho času.

55:07
    Berisha z uhla len do Kozla. Tak čo, budeme svedkami predĺženia?

55:40
    Hrá sa však v tretine Liptákov, ktorí nemôžu útočiť.

55:56
    Kozel zasahuje pred Berishom pri pravej žŕdke. Stále nie je rozhodnuté.

56:35
    Až teraz HK 32 usadené v útočnom pásme, strely však cez húštinu hráčov pred Valentom neprešli.

57:05
    Trenčania dokázali prestriedať a trochu sa uvoľnili spod tlaku. Hráme dve minúty bez prerušenia.

57:42
    K Jesusovi sa puk nedostal, inak to tretia formácia Liptovského Mikuláša nemyslela zle.

57:58
    Domáci ale prakticky prichádzajú o možnosť vyrovnať. Tullio priklincoval na zadný mantinel Rehuša, pravica hlavného rozhodcu okamžite vyrazila do vzduchu. Po zákroku sa strhla menšia mela, tak uvidíme, ako ju arbitri posúdia.

57:58
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Tyler Tullio – 5 min., napadnutie + osobný trest do konca zápasu, napadnutie). Trest odpyká Adam Haluška.

57:58
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Tyler Tullio – 2+2 min, hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Justin Lemcke – 2+2 min, hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).

58:22
    Liptovský Mikuláš získal buly v útočnom pásme, Kozel odchádza na striedačku. Maximálny vabank.

58:34
    Mezovský za vlastnou bránou, musí si navyše dávať pozor na Kettunena.

59:00
    Minúta do konca riadneho hracieho času, puk stále v tretine Liptákov.

59:14
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Kruise Reddick – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

59:14
    Oddychový čas domácich.

59:28
    Rudolf Huna neposiela duel do predĺženia, pretože lapačka Valenta vyrazila do vzduchu ako blesk! Neskutočný zákrok!
    59:28 Rudolf Huna (LMI)

59:46
    Ešte čas na jednu akciu pre domácich.

Napínavý záver napokon gól nepriniesol. Trenčania udržali tesný náskok pred Liptovským Mikulášom a pripisujú si na konto tri body po výhre 4:3.

Od nás je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujeme Vám za pozornosť a prajeme ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (19:32:00)

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 1. Ru. Huna (Nemec, Robertson), 18. Portokalis (Tullio, Mezovský), 35. Lištiak (Ru. Huna, Robertson) – 22. Kettunen (Rehuš, E. Švec), 25. Rehuš (Okuliar), 33. Bezúch (Paukovček, Ackered), 38. Kettunen

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto (41. Kozel) – Robertson, Nemec, Valtola, Petran, Mezovský, Jesus, Droppa, Pavúk – Ru. Huna, Lištiak, Štrauch – Michalík, Oško, Hamráček – Portokalis, McShane, Tullio – Toma, Uhrík, Haluška
    HK DUKLA Trenčín: Valent (Karjalainen) – Ackered, Lemcke, Starosta, E. Švec, Ilenčík, Rajnoha, Haščák, Urban – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Okuliar – Berisha, Reddick, Valach – Chromiak, J. Švec, Sojčík

Rozhodčí: Snášel ml., Orolin – Janiga, Bogdaň – Martinko

Diváci: Bez divákov