Olomouc – Opava 4:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Slovácko 1:3 (kon.) | Zlín – Ostrava 1:1 (kon.)
Karviná – Slavia 1:3 (kon.)
Bohemians Praha 1905
1:3 (0:3)
1.FC Slovácko
Sobota 23.01.2021, 16:00 • Ďolíček, Praha-Vršovice • FORTUNA:LIGA • 16. kolo

Fotbalisté Bohemians nestačili na domácí půdě na Slovácko, kterému podlehli 1:3. Hosté si tak připisují už pátou výhru v řadě! Celek z Uherského Hradiště o svém triumfu rozhodl především v prvním poločase, po němž vedl 3:0. Skóre zápasu otevřel ve 25. minutě Jan Kalabiška, poté se dvakrát trefil z penalty Jan Kliment. Klokani se ještě mohli vrátit do hry v závěrečné dvacetiminutovce. Nejprve totiž snížili střídajícím Davidem Puškáčem a vzápětí odmítl kontaktní zásah Tomáš Necid. Zkušený útočník totiž neproměnil pokutový kop, když balón poslal vedle brány soupeře. (17:58:32)

90+4
    90+4. Kalabiška v pádu bránu minul

90+3
    Vít Nemrava ještě dostává žlutou kartu za zdržování hry. Brankář Slovácka otálel s rozehrávkou.

90+1
    Jan Vodháněl střílel jen do zdi! Hrací doba druhého poločasu bude nastavena o tři minuty.

90
    Ještě přímý kop pro Bohemku ze zajímavé pozice v blízkosti pokutového území. Faulován byl Vodháněl.

90
    Žlutou kartu dostává Jan Vodháněl (Bohemians Praha 1905).
    Žlutou kartu dostává Filip Kubala (1.FC Slovácko).

89
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Timur Melekescev.

88
    Roman Květ vyhrál hlavičkový souboj a z jeho práce mohl těžit Antonín Vaníček. Z jeho strany přišel další centr, který si před bránou hledal Jan Vondra. Ten ale místo míče zasáhl jen bránícího Patrika Šimka a rozhodčí Orel pískal útočný faul.

87
    Nic na tom nezměnil ani centr Vaníčka z pravé strany. Ten skončil v rukavicích Nemravy.

85
    Zápas se už spíše dohrává. Domácí ztratili po neproměněné penaltě asi poslední zbytky víry v nějaký obrat.

83
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Kliment, přichází Filip Kubala.
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Milan Petržela.

83
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Tomáš Necid, přichází Roman Květ.

82
    Hosté mohli z brejku navýšit! Jan Kliment postupoval z levé strany proti bráně soupeře. Jeho přízemní zakončení z úhlu na zadní tyč vyrazil Le Giang a v dorážce pak zabránil dobíhajícímu hráči obránce.

80
    Hosté zahrávali rohový kop. Centrovaný míč vyboxoval do bezpečí Patrik Le Giang.

79
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Jaromír Srubek.
    78. Penalta

78
    Tomáš Necid drama odmítl! Penaltu kopl těsně vedle pravé tyče z pohledu Víta Nemravy.

77
    Žlutou kartu dostává Jan Kalabiška (1.FC Slovácko).

Martin Augustin

Branky: 73. Puškáč (Vaníček) – 25. Kalabiška (Jurečka), 32. Kliment (pen.), 37. Kliment (pen.)

Karty:   90. Vodháněl (BOH) – 77. Kalabiška (SLO), 90. Kubala (SLO), 90+3. Nemrava (SLO)

Neproměněná penalta: 78. Necid (BOH), mimo

Rohy: 1:7.
    Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – M. Dostál (46. Vodháněl), Hůlka, Bederka, Vondra – Hronek (63. Vacek), Jindřišek (C), Ljovin, Vaníček – Necid (83. Květ), Pulkrab (46. Puškáč).
    Náhradníci: Bačkovský – Novák, Krch, Vodháněl, Květ, Puškáč, Vacek.

1.FC Slovácko: Nemrava – Reinberk, Šimko, Mich. Kadlec (C), Kalabiška – Havlík, L. Sadílek – Kohút (79. Srubek), Jurečka (89. Melekescev), Navrátil (83. M. Petržela) – Kliment (83. Kubala).
    Náhradníci: Bajza – Srubek, Melekescev, Mareček, M. Petržela, Divíšek, Kubala.

Rozhodčí: Orel – Kříž, Vodrážka