Boston – Philadelphia 6:1 (kon.) | Vancouver – Montreal 2:5 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 4:2 (kon.)
Winnipeg – Ottawa 6:3 (kon.) | Chicago – Detroit 6:2 (kon.) | Washington – Buffalo 3:4 (0:1 po s.n.)
Arizona – Vegas 0:1 (kon.) | Calgary – Toronto 2:3 (kon.)
Vancouver Canucks
2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
Montreal Canadiens
Neděle 24.01.2021, 01:10 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:06:28)

V oslabení: 0:0
    Carey Price si připsal už svou 350. výhru v NHL.

Vancouveru se v poslední třetině podařilo rychle smazat dvoubrankové manko, když se za domácí celek prosadili Pettersson a Höglander. Jenže Canucks se následně nepodařilo překlenout vedení na svou stranu, a tak opět udeřili hosté.

Montreal v druhé polovině třetí třetiny totiž znova svému soupeři odskočil na rozdíl dvou branek. Do vedení poslal Habs Gallagher, jehož branku ještě posvětila i coach challenge a při samostatném úniku ještě prostřelil Holtbyho Drouin. O poslední branku utkání se poté střelou přes celé kluziště do opuštěné klece postaral Edmundson.

Montreal Canadiens tedy nakonec porazil Vancouver Canucks poměrem 5:2.

59:28
    Vancouver se pokusil dostat do útoku, ale u nahozeného kotouče byli dříve hokejisté Montrealu.

58:56
    Hosté opět jen nahodili puk směrem na Holtbyho, který kotouč jen posunul na své obránce.

58:09
    Drouin se zčista jasna objevil zcela sám před Holtbym a zkusil na něj zcela stejnou fintu, jako při samostatném úniku, ale domácí brankář mu to tentokrát nespolkl.

57:45
    Tanner Pearson (VAN) a Jake Evans (MTL) si trochu začali vyřizovat nějaké účty, a to už rozhodčí moc nestrpěli, a tak oběma hráčům dávají deset minut za nesportovní chování.

57:45
    Edler neudržel kotouč v útočném pásmu, a tak se domácí hokejisté dostlali do ofsajdového postavení.

57:34
    Hughes vystřelil od modré čáry a jeho pokus doletěl až k Priceovi, který kotouč jen vyrazil do rohu kluziště.
    57:06 Joel EDMUNDSON - 2:5

57:06
    Montreal právě vstřelil branku!
    JOEL EDMUNDSON se dostal k puku před Pricem a měl hodně času, tak to zkusil obloukem přes celé hřiště a kotouč skončil přesně ve středu domácí klece. Bez asistence.

56:41
    Další útočná akce Vancouveru končí hvizdem čárového rozhodčího, protože se Canucks dostali do ofsajdu.

56:27
    Edler byl u modré čáry vytlačen do středního pásma, a tak domácí musejí vyklidit útočnou třetinu.

56:04
    Montrealu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma a následně si jej znova berou domácí.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 44. E. Pettersson (Jo. Benn, Boeser), 47. Höglander (Schmidt, Horvat) – 11. Suzuki (Kulak, Drouin), 32. Perry (Chiarot, Toffoli), 50. Gallagher (Tatar), 53. Drouin (J. Anderson), 58. Edmundson

Vancouver Canucks: Holtby (Demko) – Edler, Schmidt, Q. Hughes, Jo. Benn, Juolevi, T. Myers – Boeser, Horvat, J. T. Miller – Virtanen, E. Pettersson, Pearson – B. Sutter, MacEwen, Höglander – Roussel, Beagle, Motte.
    Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber, Chiarot, Petry, Edmundson, A. Romanov, Kulak – Gallagher, Danault, Tatar – J. Anderson, Suzuki, Drouin – Perry, Kotkaniemi, Toffoli – Lehkonen, Evans, Byron.

Rozhodčí: Pollock, Skilliter – Brisebois, Cormier