Boston – Philadelphia 6:1 (kon.) | Vancouver – Montreal 2:5 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 4:2 (kon.)
Winnipeg – Ottawa 6:3 (kon.) | Chicago – Detroit 6:2 (kon.) | Washington – Buffalo 3:4 (0:1 po s.n.)
Arizona – Vegas 0:1 (kon.) | Calgary – Toronto 2:3 (kon.)
Vancouver Canucks
2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
Montreal Canadiens
Neděle 24.01.2021, 01:10 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání NHL mezi Vancouverem Canucks a Montrealem Canadiens. Duel začíná hodinu po půlnoci.

Hostující Montreal Canadiens zatím prožívá vynikající sezónu. Montreal odehrál pět zápasů a zatím v nich vybojoval osm bodů. S tímto ziskem vládnou Canadiens Severní divizi před Torontem. Montreal je navíc nesmírně produktivní. Soupeřům už dokázal nasázat dvacet čtyři branek. Nejproduktivnějším hráčem Canadiens je zatím Toffoli, který má na kontě pět branek a dvě asistence. Sedm kanadských bodů zatím získal také Petry.

Domácí Vancouver je na tom mnohem hůře. Canucks v letošním ročníku sehráli už šest zápasů, ve kterých získali jen čtyři body. Vancouver se trápí hlavně v defenzivě. Dosud už inkasoval dvacet osm branek. Co se týče bodové zisku, hůře je na tom v Severní divizi už jenom Ottawa, která však odehrála o dva zápasy méně. Nejproduktivnějším hráčem Canucks je se sedmi kanadskými body Bo Horvat.

Vzájemné zápasy

22.1.2021 Vancouver – Montreal 3:7
    21.1.2021 Vancouver – Montreal 6:5 po nájezdech

Češi a Slováci

Tomáš Tatar (MTL) – 5 zápasů, 3 góly, 2 asistence

Vancouver Canucks: Holtby (Demko) – Edler, Schmidt, Q. Hughes, Jo. Benn, Juolevi, T. Myers – Boeser, Horvat, J. T. Miller – Virtanen, E. Pettersson, Pearson – B. Sutter, Gaudette, Höglander – Roussel, Beagle, Motte.

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber, Chiarot, Petry, Edmundson, A. Romanov, Kulak – Gallagher, Danault, Tatar – J. Anderson, Suzuki, Drouin – Perry, Kotkaniemi, Toffoli – Lehkonen, Evans, Byron.

Rozhodčí: Pollock, Skilliter – Brisebois, Cormier.

První utkání v novém dresu v tomto utkání čeká útočníka Coreyho Perryho, jenž v sestavě Montrealu nahradí zraněného Armiu.

Nyní je na řadě kanadská hymna a následně už vypukne další bitva mezi Vancouverem a Montrealem.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování vyhráli hosté z Montrealu a Weber následně ihned nahodil puk do útočného pásma.

00:22
    Schmidt poslal kotouč do útočné třetiny, kde si pro něj za svou bránu dojel Price, který předal puk svým bekům.

01:00
    Druhá formace Montrealu dobře zatlačila na domácí obranu, když nyní bojují o kotouč kolem mantinelu.

01:11
    Nakonec je tu první střela směrem na domácí bránu, kterou od modré vyslal Petry a kotouč skončil na betonu Holtbyho.

02:14
    Edler dostal přihrávku na modrou čáru a následně chtěl ohrozit hostujícího brankáře, jenže se svou střelou trefil hned prvního hráče v bílém.

02:38
    Kotouč je nyní ze středního pásma tečování mimo ledovou plochu, a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu.

02:57
    Pettersson obdržel přihrávku na střed útočného pásma, odkud chtěl následně i vystřelit, ale do své hole dostal hned několik sekyr, a tak se mu ani nepodařilo zakončit.

03:09
    Joel Edmundson (MTL) už při rozbruslení varoval Tylera Myerse (VAN), že si jej na ledě najde, za zákrok z minulého utkání na Armiu, a nyní se oba hráči do sebe pustili a jejich bitka nakonec dopadla nerozhodně.

03:29
    Tatar se dostal do velmi dobrého zakončení z hranice levého kruhu, avšak jeho střela letěla mimo tři tyče domácí klece.

04:03
    Virtanen se po pravém křídle dostal postupně až za bránu Montrealu a následně se pokusil zasunout kotouč zpoza klece, ale Price měl beton na svém místě.

04:32
    Weber jen ze středního pásma vyslal svou dělovku směrem na Holtbyhom který s ní měl trochu problémy, ale naštěstí pro něj zde nebyl nikdo z hráčů Habs.

05:26
    Je tu první obrovská šance utkání! Kotkaniemi dostal přihrávku ve středním pásmu do jízdy a díky tomu jeli hosté ve dvou na jednoho, kde nakonec finský útočník nahrál volnému Toffolimu, jehož okamžitou střelu zastavil Hotlby.

05:41
    Na druhé straně se musel mít na pozoru Price, který musel předvést zákrok proti střele Millera z pravého kruhu.

06:28
    Domácí hokejisté nepřešli dle pravidel útočnou modrou, a tak je Canucks odpískán ofsajd. Pokračovat se bude po reklamní pauze.

06:36
    Hokejisté Montrealu nyní poslali kotouč přes celé kluziště, a tak se po odpískaném icingu bude vhazovat před jejich bránou.

06:59
    Petry zastavil Horvatovo nahození vysokou holí, a tak je znova přerušená hra a je tu další vhazování v obranném pásmu Montrealu.

07:23
    Vancouver si zahraje první přesilovou hru v utkání, protože je na trestnou lavici poslán Josh Anderson (MTL), jenž si odpyká dvě minuty za držení.

07:39
    Canucks se nyní sami vesměs vyhnali špatnou rozerhávkou, když darovali puk hostům, kteří jej ihned vyhodili přes celé kluziště.

08:02
    Vancouver je znovu vyhnán až do svého obranného pásma.

08:26
    Pettersson se rozhodl vystřelit z pravého kruhu, avšak jeho pokus letěl mimo bránu Montrealu.

08:49
    Miller nahrál na pravou stranu Boeserovi, který mu chtěl vrátit kotouč před zcela prázdnou bránu, avšak jeho pas se k Millerovi už nedostal.

09:28
    Montreal tedy přežil své první oslabení bez inkasované branky a navíc domácí ani jednou nevystřelili přesně na brankáře Habs.

09:58
    Price se dostal do menších potíží za svou bránou, kde na něj dorážel jeden z domácích, ale brankář Montrealu nakonec vše zvládl díky výpomoci svých obránců.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:05
    Vancouver nyní jen poslal kotouč na zakázané uvolnění a hra se tedy po delší době přesune k Holtbymu.

10:54
    Montreal právě vstřelil branku!
    Habs se dostávají do vedení! Kulak dostal puk ve středním pásmu a následně jej zavezl do útoku, kde poté přihrál NICKOVI SUZUKIMU, jenž okamžitou střelou prostřelil Holtbyho. Asistence: Brett Kulak, Jonathan Drouin.
    10:54 Nick SUZUKI - 0:1

12:47
    Po nahození puku do útočného pásma se ke střele dostal Lehkonen, avšak jeho pokus letěl přímo do středu brány, kde byl připravený Holtby. Následuje další reklamní přestávka.

13:10
    Lehkonen se dostal do dalšího zakončení, když vjel s pukem podél pravého mantinelu a následně to zkusil z většího úhlu, ale Holtby byl u své tyče připravený.

13:32
    Horvat přenechal kotouč za sebou do druhé vlny, kde si najel Schmidt a jeho pokus Price vytáhl za svou klec.

13:58
    Domácí hokejisté nyní jen nahodili kotouč směrem na Pricea, který raději kotouč přikryl svou lapačkou.

14:36
    Petryho nahození od modré čáry ještě nebezpečně tečoval Suzuki a kotouč následně skončil jen těsně vedle brány Vancouveru.

15:05
    Montreal však stále drží svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale další střely Habs končí vždy na nějakém z bránících hráčů.

15:35
    Weber sebral kotouč ze vzduchu a následně jej poslal na Holtbyho a do jeho pokusu ještě vložil svou hůl Toffoli, ale domácí brankář si s tím poradil a puk raději schoval ve své výstroji.

15:35
    Následuje další komerční přestávka.

15:47
    Vancouver se dostal do rychlé akce, kde nakonec Roussel nahrál do druhé vlny najíždějícímu Myersovi, který nakonec pálil až ze středu útočného pásma, avšak Price byl na svém místě a navíc z něj puk ani nevypadl.

16:09
    Hokejisté Vancouveru se dostali do ofsajdového postavení.

16:22
    Stejným prohřeškem proti pravidlům se provinili i hostující hokejisté, když Petry už neudržel kotouč před modrou čárou.

16:54
    I další ofenzivní akce Montrealu končí hvizdem čárového rozhodčího, protože i v tomto případě se hosté dostali do ofsajdu.

17:09
    Anderson táhl kotouč po levém křídle a následně byl poslán k ledu Edlerem, ale zřejmě čistým způsobem, protože to bylo přímo před zraky rozhodčího.

17:30
    Rozehrávka Vancouveru byla zblokována až do hlediště, a tak se bude vhazovat před Holtbym.

17:50
    Po nepřesné střele Juoleviho se kotouč odrazil až do středního pásma.

17:59
    Tak tohle bylo hodně přísné vyloučení Coreyho Perryho (MTL), který pyká dvě minuty za podražení.

18:06
    Pettersson dostal nabito do pravého kruhu a jeho okamžitou střelu Price vytáhl svým ramenem.

18:30
    Po neúspěšné individuální akci Horvata se k puku dostali hosté, kteří jej ihned vyhodili co nejdále od své brány.

18:57
    Pettersson vyslal další dělovku z pravého kruhu a tentokrát proti ní Price nedokázal zasáhnout avšak kotouč vletěl přímo do tyče hostující klece.

19:14
    Přesilovka Vancouveru je předčasně ukončena faulem Brocka Boesera (VAN), jenž sekl jednoho z hráčů Montrealu.

19:45
    Vancouver dlouho držel kotouč ve svém útočném pásmu, avšak domácí se nemohli dostat do nějakého střeleckého zakončení.

20:00

Je za námi první třetina utkání mezi Vancouverem a Montrealem, po které odcházejí do šaten šťastnější hosté, protože po prvních dvaceti minutách vedou Habs nad svým soupeřem nejtěsnějším rozdílem 1:0.

O jedinou branku v utkání se postaral Suzuki, jenž využil přihrávky od Kulaka a následně prostřelil Holtbyho. Domácím se naopak zatím nedaří dostat puk do brány Montrealu, když navíc hned dvakrát už nastřelili tyč hostující klece.
    Po první třetině vede Montreal nejtěsnějším rozdílem.

20:02
    Habs si na začátku druhé třetiny ještě zahrají přesilovou hru, když na trestné lavici stále sedí domácí Boeser.

20:26
    Holtby nyní vzal vyhození puk na sebe a poslal ho až ke svému kolegovi na druhé straně.

20:44
    Vancouver zastavil přihrávku na Webera a domácí následně poslali kotouč přes všechny čáry.

21:15
    Boeser se již vrátil do hry, ale ihned je tu další vyloučení na domácí straně, protože dvě minuty za sekání dostává Jay Beagle (VAN), který musel zastavit pronikajícího Gallaghera.

21:39
    Vancouver získal puk za svou bránou a domácí navíc ve velkém klidu vyvezli puk až do středního pásma a poté i vyhodili k Priceovi.

22:08
    Montreal se stále nemůže usadit ve svém útočném pásmu.

22:25
    Canadiens konečně rozjíždějí svou přesilovkovou kombinaci.

22:45
    Weber dostal nabito a do jeho střely se položila hned dvojice domácích hráčů.

23:10
    Toffoli dostal přihrávku na střed útočného pásma a jeho okamžitou střelu zřejmě Holtby vyrazil mimo svou bránu.

23:33
    Domácí jsou již kompletní, a tak ani Montreal nedokázal využít ani jednu ze svých dvou přesilových her.

23:52
    Holtby nyní vyhodil puk o mantinel až do hlediště a následně se bude vhazovat po jeho levici.

24:08
    Edler nyní jen odevzdal puk až do obranné třetiny Montrealu, kde s rozehrávkou pomáhá i brankář Price.

24:35
    Tak to byla snad 100% branková situace, kterou nyní hosté neproměnili, když Perry z pravého kruhu nahrál před zcela prázdnou bránu Toffolimu, ale ten netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

25:33
    Tatar přistrčil kotouč Gallagherovi, jenž následně vystřelil po ledě a Holtby jeho pokus jen vyrazil svým betonem.

26:03
    Canucks se nemohou vymanit z tlaku hostujících hokejistů, když od modré nyní střílel Romanov a jeho pokus byl zblokován ještě někde před Hotlbym.

26:46
    Hosté se nyní velmi špatně domluvili za svou bránou, kde nakonec získal puk Roussel, avšak ten následně nedokázal přihrát Beaglovi.

26:51
    Nicméně Nick Suzuki (MTL) poté poslal kotouč přímo do hlediště, a tak si odsedí dvě minuty za zdržování hry. Třetí přesilovka Vancouveru začne až po reklamní pauze.

27:10
    Po zblokované střele Millera z levé strany se k puku dostali hosté, kteří neváhali a kotouč odpálili pryč ze svého obranného pásma.

27:43
    Pettersson nyní možná nečekaně naznačil střelu, ale poté přihrával Boeserovi, který však tohle nečekal a puk si berou Habs.

28:04
    Canadiens se navíc následně dostali do obrovské šance ve vlastním oslabení, kde nakonec Evans prostřelil Holtbyho, ale trefil tyč domácí klece.

28:04
    Tyler Toffoli (MTL) navíc následně skončil na Holtbym, což se nelíbilo Bo Horvatovi (VAN), a tak si oba odsedí dvě minuty na trestné lavici.

28:32
    Pettersson nyní už opravdu vypálil z pravé strany, ale zřejmě trefil svého spoluhráče, který bránil Priceovi v jeho výhledu.

29:10
    Vancouver se tedy nedokázal prosadit ani ve své třetí přesilové hře a hráči Montrealu jsou již opět kompletní.

29:29
    Habs se ihned vydali do útoku, kde však jejich útočná snaha končí na útoční modré, protože se zde dostali do ofsajdu.

29:52
    Jordie Benn nyní pouze o mantinel poslal puk až na zakázané uvolnění. Hra se tedy vrátí před bránu Canucks.

30:08
    Motte vyslal svou navštívenku směrem na hostující klec, ale jeho pokus trefil jen jednoho z jeho spoluhráčů.

30:54
    Petry nyní skvěle udržel puk v útočném pásmu, kde navíc i pod tlakem dvou hráčů vystřelil a Holtby jeho pokus jen vyrazil vedle své klece.

31:19
    Vancouver vyhodil puk na hostující střídačku, a tak se po reklamní přestávce bude vhazovat v útočné třetině Montrealu.

31:31
    Arénou se znova ozvalo cinknutí tyče, když se tentokrát na druhé straně dostal do velké šance Juolevi, avšak jeho střelu zastavila branková konstrukce.

31:42
    Nedáš dostaneš tak platilo na druhé straně, když hosté jeli do rychlého protiútoku ve třech proti jednomu a COREY PERRY poslal kotouč přesně mezi betony Holtbyho a trefuje se hned ve svém prvním utkání v dresu Habs. Asistence: Ben Chiarot, Tyler Toffoli.
    31:42 Corey PERRY - 0:2

32:24
    Vancouveru byli nyní odpískány hned dvě zakázané uvolnění za sebou. Vhazuje se tedy v obranném pásmu Canucks.

32:45
    Price nyní parádně podržel svůj tým, když MacEwan dojel nahozený puk a následně vybídl ke skórování Virtanena, avšak jeho střelu zastavil brankář Habs.

33:46
    Gallagher se snažil dostat do zakončení, ale kotouč se mu zamotal mezi bruslemi, čehož využili domácí, kteří si puk sebrali pro sebe.

34:16
    Boeser chtěl dostat puk na Millera, který čekal mezi kruhy, avšak pas zastavila jedna z hokejek hostů.

34:54
    Canadiens se nyní jen osvobozují vyhozením puku přes celé kluziště.

35:18
    Montreal nakonec ustál další útočnou akci Vancouveru, když hosté následně jen s pukem přejeli středovou čáru a odevzdali kotouč svému soupeři.

35:33
    Canucks navíc následně nevyšla útočná rozehrávka, protože byl kotouč ztečován až do hlediště. Po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

35:55
    Lehkonen zavezl puk do útočného pásma, kde se mu nakonec podařilo dostat puk na Evanse, jenž ihned vystřelil a Holtby jeho střelu udržel ve své výstroji.

36:27
    Hra je znovu přerušena kvůli odpískanému zakázanému uvolnění, kterým se provinili hosté z Montrealu.

36:36
    Po vyhraném vhazování se ke střele od modré odhodlal Hughes, avšak jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

37:45
    Toffoli nahrál na pravé křídlo Perrymu, který si prohodil obránce a následně se snažil zakončit do horních pater domácí klece, ale tu nakonec o kousek přestřelil.

38:13
    Kotouč se odrazil k hostujícímu brankáři, který raději schoval puk pod svou lapačkou a přerušil hru.

38:26
    Po podklouznutí Petterssona se do samostatného úniku dostal Kotkaniemi, jenž chtěl překonat Holtbyho střelou mezi betony, ale domácí brankář tento prostor stihl uzavřít.

38:54
    Schmidt jen nahodil puk do útočného pásma, ale zde se k němu dostávají Habs, kteří puk opět vyhodili do střední třetiny.

39:31
    Canadiens ještě odolávají posledním útokům ve druhé třetině, když to své štěstí z otočky zkusil Pearson, ale střelu po ledě si Price pohlídal.

39:56
    Po nepřesné střele Boesera se kotouč odrazil až na modrou čáru, odkud ihned střílel Horvat a Price jeho pokus raději schoval v lapačce.

40:00
    Canadiens se ve druhé třetině podařilo navýšit své vedení.

Ve druhé třetině jsme mohli vidět velmi zajímavou podívanou, které samozřejmě nechybělo velké množství šancí, ale brankou skončila jen jediná akce.

Po nastřelené tyči se totiž Habs dostali do protiútoku, kde Perry nachytal Holtbyho zakončením mezi jeho betony a svou první brankou v dresu Canadiens navýšil vedení svého týmu.

40:05
    Vancouver vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny a domácí se snažili hned jít do útoku, ale jejich nahození končí u Habs.

40:31
    Canadiens následně vyvezli puk do útočné třetině, kde ho hosté nahodili na Holtbyho, jenž raději udržel kotouč ve své výstroji.

40:59
    Hughes musel v obranné třetině předvést hned několik zasekávaček, aby se zbavil napadajícího Suzukiho.

41:37
    Domácím se nevydařilo založení dalšího útoku, protože kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.

41:46
    Canucks sice vyhráli následné vhazování, ale poté Vancouver znova poslal puk přes celé kluziště na další icing.

42:14
    Motte se dostal přihrávku zpoza hostující klece, ale měl na sobě hned dva hráče v bílém, a tak ani nebyl schopný zakončit.

43:17
    Gallagher hledal svou přihrávkou Danaulta, který hlídkoval před bránou, avšak tomu kotouč přeskočil přes jeho hokejku.

43:50
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Canucks dramatizují utkání! Kotouč se v útočné třetině dostal na modrou čáru, kde byl Jordie Benn, jenž ho následně nahodil směrem na bránu Montrealu a ELIAS PETTERSSON kotouč velmi dobře ztečoval přesně mezi betony Careyho Price a rázem je náskok Habs jednobrankový. Asistence: Jordie Benn, Brock Boeser.
    43:50 Elias PETTERSSON - 1:2

44:44
    Nicméně po kontaktní brance Vancouveru to jsou hosté, kteří jsou mnohem aktivnější.

45:46
    Montrealu se nyní podařilo zblokovat hned dvě střely domácích, když to během krátké chvíle zkoušel Hughes a Horvat.

46:08
    Canucks vyrovnávají stav utkání! Domácí uzavřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu, kde měl Price co dělat aby už neinkasoval dříve, avšak po zblokované střele se k zakončení dostal NILS HÖGLANDER, jehož bekhendové zakončení hostující brankář vůbec neviděl a kotouč skončil za jeho zády: Asistence: Nate Schmidt, Bo Horvat.
    46:08 Nils HÖGLANDER - 2:2

47:18
    Kotkaniemi se snažil protlačit až před Holtbyho což se mu vcelku i podařilo, ale domácí brankář mu kotouč sebral a následně hru přerušil.

47:46
    Rázem tu tedy během pár minut třetí třetiny máme zcela nové utkání, když se domácím podařilo vcelku bleskově vyrovnat těžce budované vedení Montrealu.

48:27
    Chiarotova střela od modré čáry byla sražena přímo k Evansovi, jenž však následně netrefil bránu Vancouveru.

49:07
    Po obrovské chybě na modré čáře se Canadiens dostali do protiútoku dvou na jednoho, kde nakonec Tatar dostal puk k BRENDANOVI GALLAGHEROVI, který následně nekompromisně prostřelil Holtbyho. Asistence: Tomáš Tatar.
    49:07 Brendan GALLAGHER - 2:3

49:07
    Domácí střídačka si navíc následně vzala coach challenge, aby se posoudil ofsajd což domácím nevyšlo a Montreal ještě bude hrát přesilovou hru. Trest odsedí Nils Höglander (VAN).

49:39
    Chiarot vypálil od modré čáry a jeho pokus skončil u Holtbyho.

50:27
    Vancouveru se během krátké chvíle podařilo vyhodit kotouč hned dvakrát.

50:48
    Další útok Montrealu byl zastaven hned u modré čáry a kotouč následně putuje až k hostující bráně.

51:09
    Vancouver je již kompletní a domácí se opět mohou hnát za vyrovnáním.

51:36
    Price měl nyní ve své bráně co dělat, když musel zlikvidovat hned dvě nebezpečné zakončení domácích, ale hostující brankář nakonec vše zvládl.

52:12
    Benn svým dlouhým pasem hledal najíždějícího Horvata, avšak ten měl na sobě pověšeného Webera a kotouč skončil až v rohu kluziště.

52:44
    Po chybě na útočné modré se hosté dostali do úniku, kde Kotkaniemi posunul puk JONATHANOVI DROUINOVI, jenž jel sám na Holtbyho, kterého překonal s přehledem kličkou do bekhendu a poté poslal kotouč po ledě pod tělem padajícího brankáře. Asistence: Josh Anderson.
    52:44 Jonathan DROUIN - 2:4

53:45
    Tyto dvě branky hodně otřásly s psychikou domácího mužstva, kterému se na začátku třetí třetiny podařilo vyrovnat, ale nyní jsou ve zcela stejné situaci, jako tomu bylo na startu poslední periody, když prohrávají o dvě branky.

54:21
    O puk se dlouho bojovalo v rohu obranného pásma Montrealu a vše nakonec svým hvizdem ukončili rozhodčí.

54:48
    Nahození od modré čáry z hole Chiarota bylo zblokováno domácí obranou až do ochranné sítě.

55:14
    Hosté se nyní velmi snadno dostali do útoku dvou na jednoho, když Anderson vcelku jednoduše prošel kolem Edlera a následně řešil akci střelou přímo do lapačky Holtbyho.

55:40
    Holtby míří na svou střídačku a Vancouver již hraje v šesti!

56:04
    Montrealu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma a následně si jej znova berou domácí.

56:27
    Edler byl u modré čáry vytlačen do středního pásma, a tak domácí musejí vyklidit útočnou třetinu.

56:41
    Další útočná akce Vancouveru končí hvizdem čárového rozhodčího, protože se Canucks dostali do ofsajdu.

57:06
    JOEL EDMUNDSON se dostal k puku před Pricem a měl hodně času, tak to zkusil obloukem přes celé hřiště a kotouč skončil přesně ve středu domácí klece. Bez asistence.
    57:06 Joel EDMUNDSON - 2:5

57:34
    Hughes vystřelil od modré čáry a jeho pokus doletěl až k Priceovi, který kotouč jen vyrazil do rohu kluziště.

57:45
    Edler neudržel kotouč v útočném pásmu, a tak se domácí hokejisté dostlali do ofsajdového postavení.

57:45
    Tanner Pearson (VAN) a Jake Evans (MTL) si trochu začali vyřizovat nějaké účty, a to už rozhodčí moc nestrpěli, a tak oběma hráčům dávají deset minut za nesportovní chování.

58:09
    Drouin se zčista jasna objevil zcela sám před Holtbym a zkusil na něj zcela stejnou fintu, jako při samostatném úniku, ale domácí brankář mu to tentokrát nespolkl.

58:56
    Hosté opět jen nahodili puk směrem na Holtbyho, který kotouč jen posunul na své obránce.

59:28
    Vancouver se pokusil dostat do útoku, ale u nahozeného kotouče byli dříve hokejisté Montrealu.

Vancouveru se v poslední třetině podařilo rychle smazat dvoubrankové manko, když se za domácí celek prosadili Pettersson a Höglander. Jenže Canucks se následně nepodařilo překlenout vedení na svou stranu, a tak opět udeřili hosté.

Montreal v druhé polovině třetí třetiny totiž znova svému soupeři odskočil na rozdíl dvou branek. Do vedení poslal Habs Gallagher, jehož branku ještě posvětila i coach challenge a při samostatném úniku ještě prostřelil Holtbyho Drouin. O poslední branku utkání se poté střelou přes celé kluziště do opuštěné klece postaral Edmundson.

Montreal Canadiens tedy nakonec porazil Vancouver Canucks poměrem 5:2.
    Carey Price si připsal už svou 350. výhru v NHL.

3. Elias Pettersson (VAN) – 1+0

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:06:28)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 44. E. Pettersson (Jo. Benn, Boeser), 47. Höglander (Schmidt, Horvat) – 11. Suzuki (Kulak, Drouin), 32. Perry (Chiarot, Toffoli), 50. Gallagher (Tatar), 53. Drouin (J. Anderson), 58. Edmundson

Vancouver Canucks: Holtby (Demko) – Edler, Schmidt, Q. Hughes, Jo. Benn, Juolevi, T. Myers – Boeser, Horvat, J. T. Miller – Virtanen, E. Pettersson, Pearson – B. Sutter, MacEwen, Höglander – Roussel, Beagle, Motte.

Rozhodčí: Pollock, Skilliter – Brisebois, Cormier