Nové Zámky – Trenčín 0:8 (kon.) | HC Slovan – Zvolen 2:3 (0:2 po s.n.) | Michalovce – Detva 4:0 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Nitra 0:7 (kon.) | Banská Bystrica – Košice 4:1 (kon.) | Poprad – Miskolc 5:3 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
0:7 (0:2, 0:4, 0:1)
HK Nitra
sk Neděle 24.01.2021, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 34. kolo

Od nás je to pre dnešok všetko. Ďakujeme Vám za pozornosť a prajeme ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (19:21:26)

Jednoznačný triumf Nitry nad Liptovským Mikulášom. Hostia rozhodli o troch bodoch v druhej tretine, keď za 9 minút a 3 sekundy prekonali Liptákov štyrikrát. Domácim nepomohlo ani dvojnásobné striedanie gólmanov.

Blízko hattricku bol od 21. minúty Marek Tvrdoň, napokon však zo zápasu odchádza s bilanciou 2+2. Evan Cowley si pripísal čisté konto, keď dokázal zneškodniť 19 striel súpera.

59:31
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Carter Robertson – 2 min., Nečakané napadnutie).

59:31
    Slovák ešte náprahom preveril Kozla. Rana ako z dela z ľavého kruhu, domáci gólman sa dokázal presunúť k pravej žŕdke.

59:07
    Nepresnosti na hokejkách hostí, ani jedna z troch prihrávok na meter nešla tak, ako by si favorit predstavoval.

58:39
    Puk stále za bránou Cowleyho, až teraz sa ho zmocňujú hostia.

58:24
    Liptáci šikovne podržali puk, zásluhu má na tom Pavúk.

58:12
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (William Portokalis – 2 min., sekanie).

58:00
    Dve minúty do konca riadneho hracieho času.

57:39
    Hostia v plnom počte.

57:36
    Michalík ešte v ofsajde pred návratom Finlaya.

57:08
    Petran triafa len Múčku, Nitrania bez problémov vyhadzujú puk.

56:53
    Šimon Nemec o puk prichádza a teraz prichádza rad na Liptákov.

56:32
    Šiška dokonca v ofsajde počas oslabenia. Dnes je to veľké trápenie Liptákov v ofenzíve.

56:14
    Domáci majú k dispozícii ešte jednu presilovku, ale začali ju veľmi zle.

55:39
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Liam Finlay – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

55:39
    Hostia iba vyhadzujú puk cez všetky čiary a nemôžu tak striedať. Tesne predtým vystrelil Cowleyho betón pri zakončení Lištiaka.

55:17
    Asi pätnásť sekúnd sa hralo za bránou Cowleyho, ktorý je blízko k udržaniu čistého konta.
    53:28 Adam DAUDA - 0:7

Zdroj: tipsport.sk/live

53:28
    Nitra dala gól!
    Do tretice využitá presilovka Nitry. Efektívna zadovka Kollára na Žitného, ten si všimol nabiehajúceho ADAMA DAUDU a vyslal prihrávku. Dauda následne po zemi prekonáva Kozla, ktorý inkasuje piatykrát v dnešnom meraní síl.

Asistencie: Roman Žitný, Andrej Kollár.

53:09
    Hřebíčkova rana od modrej sa tesne nezmestila na bránu, domácim sa nepodarilo vyhodiť puk.

52:47
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Carter Robertson – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

52:26
    Slovák to už prekombinoval, puk mu ušiel a Nitra je von z útočného pásma.

51:56
    Posledný celok tabuľky sa zmohol iba na zakázané uvoľnenie.

51:46
    Ďalšia minúta je fuč. Nitrania viac zatiahnutí a čakajú na to, čo sa ešte domáci pokúsia vymyslieť.

50:49
    Liptáci ovládli útočné pásmo. Tullio sa neprestáva snažiť, spolu s McShaneom zamestnali Cowleyho, no čestný zásah nie a nie prísť.

49:55
    V tomto momente čakáme na gól už dvadsať minút. Najdlhšie v zápase. Zmeniť to mohol Bodák v spolupráci so Šramatym, avšak prvý menovaný triafa iba rameno Kozla.

49:06

48:30
    Tempo duelu v tretej tretine opadlo. Videli sme minimum šancí a vzhľadom na to, že sa hrá už iba o výsledok, tak asi veľa čakať nemôžeme.

47:54
    Icing od domáceho HK 32.

47:44
    Oba tímy s plným počtom hráčov na ľade.

47:13
    Bodák triafa iba hráča stojaceho pred sebou. Súčasný stav na ľade viac vyhovuje hosťom.

46:40
    Šimon Nemec potiahol akciu po pravej strane až do útočného pásma, tam mu stopku vystavil Lištiak.

46:01
    Pokračuje sa v hre štyroch na štyroch, hoci to rozhodcovia klasifikovali ako vzájomné vylúčenie.

45:44
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Daniil Fominykh – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (David Jesus – 2 min., hrubosť).

45:44
    Teraz to už bolo komplikovanejšie, Kozel to musel riešiť na dvakrát. Do menšej šarvátky sa pustili Fominykh a Jesus, arbitri sa rozhodli aj vylučovať.

45:37
    Kozel ukrýva puk u seba. Čistý výhľad na náprah od modrej, zákrok bez najmenších problémov.

45:25

45:05
    Ofsajd Nitry. Dvadsať sekúnd zostáva z vylúčenia Šišku.

44:43
    Petranova strela od modrej sa odrazila smerom ku voľnému Štrauchovi, ten však puk nedokázal skrotiť.

44:10
    Liptákom sa nedarí vyťažiť z presilovky väčší tlak. Dnes to proste nejde...

43:25
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Juraj Šiška – 2 min., podrazenie).

42:27
    Vzápätí na Nitrania dostali k puku, je však pískaný ofsajd.

42:16
    Žitný rozbiehal atak z vlastnej tretiny, ale na Fogeta to bolo veľmi nepresné.

41:33
    Puk zrazený mimo klziska, vhadzovanie po ľavici Kozla.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Nitrania rozhodli o troch bodoch z dnešného duelu. Dvadsať minút sa, samozrejme, ešte musí dohrať, ale bude to už iba nutná povinnosť. Obrat pri súčasnej forme hostí neočakáva. Liptovský Mikuláš dnes v ofenzívne, bohužiaľ, nulový.

Tretia tretina sa začne približne o 18:44.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:43
    Bojuje sa ešte za bránou Cowleyho, Liptáci ale nemajú puk na hokejkách.

39:09
    Žitného samostatný únik neúspešný, Kozel zabránil siedmemu gólu v dueli!

38:40
    Po zvyšku presilovky už ku ďalšej koncovke neprišlo. Liptáci si na svoj úvodný gól ešte musia počkať.

38:28

37:46
    Robertson sa dostal k odrazenému puku medzi kruhmi, ale obranca prvého defenzívneho páru triafa smolne Šimona Nemca, ktorý Nitru oslobodil.

37:13
    Hostia tak získali k dobru dvadsať sekúnd, teraz však už Lištiak hľadá Rudolfa Hunu na pravej strane.

36:55
    Mezeiovi sa podarilo nielen vyhodiť, ale dokonca aj vysunúť Slováka.

36:28
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Martin Hřebíček – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

36:21
    Tullio ešte zbytočne posúval puk po otočke na Portokalisa... Tam mala prísť strela.

36:00
    Posunutá brána Liptákov, nasledovalo vhadzovanie a Kozel si pripísal zákrok lapačkou.

35:47
    Tentokrát nemal hosťujúci gólman všetko pod kontrolou, puk mu po zákroku vypadol. Pomohli mu však obrancovia.

35:22
    Atak aj na druhej strane, po ktorom puk nezostal na ľade. Pred nami reklamný brejk.

35:14
    Pekný prechod do útoku od Oška s Petranom. Druhý menovaný napriahol z miesta na buly, Cowley zostáva s čistým kontom.

33:49
    Marek Tvrdoň siahal na hattrick, zákroku Kozla pravdepodobne pomohla aj horná žŕdka!

33:20
    O víťazovi bolo rozhodnuté už v prvej polovici stretnutia. Teraz je podstatné, aby sa duel dohral bez zranenia.

32:35
    Portokalis nemieril presne, medzičasom domáci opäť s Kozlom medzi tromi žŕdkami.

31:21
    Striedanie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Matej Bátory, prichádza Patrik Kozel.

31:21
    Cowley o dvadsať sekúnd neskôr kryje ďalšiu strelu, tentoraz to bude aj s následným buly po jeho pravici.

31:01
    Michalík mohol znížiť, ale prečíslenie domáci hokejisti nechytili za pačesy a tak sa skóre nemení.
    29:55 Mário MÚČKA - 0:6

29:55
    Toto je už debakel, stále sme len v prvej polovici duelu. Parádnu robotu za bránou odviedol Šimon Nemec, ktorý vypracoval čistú gólovku pre spoluhráča. Bol ním MÁRIO MÚČKA. Sám pred bránou nezaváhal, svižná rana končí v sieti Bátoryho.

Asistencie: Šimon Nemec, Branislav Mezei.

29:15
    Niekoľko hráčov padlo pri zadnom mantineli Liptákov, vylučovať sa nebude.
    27:56 Andrej KOLLÁR - 0:5

27:56
    Veľký prehľad Šimona Nemca pri ľavom mantineli. Dokonalá prihrávka do bránkoviska, kam si nakorčuľoval ANDREJ KOLLÁR. Zakončenie a gól – 0:5. Je definitívne rozhodnuté pri dnešnom výkone Nitry.

Asistencie: Šimon Nemec, Jakub Minárik.

27:15
    Po reklamnej prestávke sa vhadzuje v strednom pásme.

26:49
    Cowleyho rameno pohotové. Sme zvedaví, dokedy sa hosťom podarí udržať čisté konto.

26:25
    Štvrtý útok Nitry ale chybičku súpera nevyužil, takže je rada na Liptákoch, aby niečo ukázali.

26:01
    Štrauch si puk príliš predhodil, preto oň prichádza ešte vo vlastnom pásme. To by sa stávať nemalo.

25:17
    Fominykh netrafil puk z prvej. Ak by sa tak stalo, tak by gumené teleso letelo do odkrytej časti už Bátoryho svätyne.

25:00
    Domáci sa budú snažiť niečo zmeniť aj za pomoci striedania brankárov. Všetko ale nasvedčuje tomu, že sú na ceste za prehrou, zatiaľ čo Nitra ukončí šnúru štyroch prehier.

24:16
    Striedanie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Patrik Kozel, prichádza Matej Bátory.
    24:16 Liam FINLAY - 0:4

24:16
    Avizované vylúčenie sa v presilovku nezmení! LIAM FINLAY si bravúrne nakorčuľoval medzi kruhy, kde si spracoval prihrávku od Tvrdoňa a do protipohybu brankára Kozla zavesil puk pod hornú žŕdku.

Asistencie: Marek Tvrdoň, Branislav Mezei.

23:58
    Tvrdoň si vymenil puk so Slovákom, ešte mu ho chcel vrátiť, ale Slovák na prihrávku nedosiahol.

23:30
    Krásny hit Bodáka, ktorý posadil súpera na jeho vlastnú striedačku. Vystrihnuté ako z NHL.

23:05
    Šiškov náprah od modrej po prechode do útoku, v permanencii Kozlova vyrážačka.

22:38
    Foget ešte šikovne chcel posúvať na Žitného, ale obrancovia HK 32 si dali pozor na túto možnosť.

22:14
    Vhadzovalo sa po ľavici Cowleyho, avšak nik z hráčov nemá puk pod kontrolou.

21:46
    McShane otrasený po tvrdom hite od Fogeta. Rozhodcovia nechávajú hru plynúť.
    20:52 Marek TVRDOŇ - 0:3

20:52
    Nitra potvrdila svoju efektivitu v presilovku aj po druhý raz. MAREK TVRDOŇ ešte z pravého kruhu hľadal Slováka pred bránou, no jeho strieľaná prihrávka bola tečovaná jedným z Liptákom do vlastnej siete!

Asistencia: Marek Slovák.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Nitra domácich do ničoho vážnejšieho nepustila. Sama dvakrát skórovala zásluhou Vitáloša a Tvrdoňa z presilovky, zaslúžene tak smeruje za výhrou. Za Liptákov najviac pohrozil Portokalis, ten však samostatný únik proti Cowleymu nevyužil.

Druhá tretina sa začne približne o 17:53.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:54
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (David Jesus – 2 min., krosček).

19:39
    Portokalis sa snažil o krížnu rozohrávku, našiel ale iba hokejku Fogeta.

19:05
    Tulliova rana zrazená, HK 32 so záverom tretiny ešte zapína na vyšší prevodový stupeň.

18:50
    Striedame počas hry, pred nami posledné akcie prvého dejstva.

18:25
    Hamráček zobral odrazený puk, dostal sa cez os ihriska až na modrú, no tam si svoje odrobil Tvrdoň.

18:06
    Ofsajd Štraucha. Navyše to bolo cez dve modré čiary, takže sa vraciame späť do obrannej tretiny Liptákov.

17:34
    Tlak favorita pokračuje. Nitra rozbieha kolotoč, rada by pri tom ešte navýšila svoje vedenie. Buly po pravici Kozla.

17:18
    Nahodenie Mezeia, Kozel musel reagovať ľavým betónom. Navyše môže byť rád, že sa k dorážke nedostal jeden z Nitranov.

16:46
    Dauda len nahadzuje puk na Kozla, Nitre to aspoň čiastočne získava útočné pásmo.

16:13
    Tullio sa nevykľučkoval cez Švarného a spol. Domáci budú mať cez prestávku nad čím rozmýšľať.
    15:06 Marek TVRDOŇ - 0:2

15:06
    Dvanásť sekúnd od buly je to 0:2! Účelová kombinácia po osi ľavý kruh, pravá žŕdka a ľavá žŕdka, kde už bol nikým nekrytý MAREK TVRDOŇ. Tvrdoň svoje vylúčenie z úvodných minút odčinil tým najlepším spôsobom.

Asistencie: Liam Finlay, Marek Slovák.

14:54
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Marcel Petran – 2 min., držanie).

14:43
    Tomáš Hrnka sa len s ťažkosťami zdvíha ľadu. Na striedačku síce odchádza po vlastných, no len veľmi pomaly. Rozhodcom ušiel súboj, v ktorom bol Hrnka zúčastnený, vylučovať sa teda nebude.

14:07
    Avizovaný ofsajd Liptákov, Šimon Nemec sa tak s rozohrávkou nemusí ponáhľať.
    13:24 Portokalis (LMI), Cowley (NIT)

13:24
    Bol to práve Portokalis, ktorý mohol z brejku vyrovnať! Pekná "žabička" popod padajúceho hráča od Tullia, Portokalis však zoči-voči Cowleymu neuspel!

13:10
    Až teraz sa Nitrania dostávajú von z vlastného pásma, hoci im pomohla nepresná Portokalisova strela.

12:53
    Mezei zvádza tvrdé súboje za vlastnou bránou aj McShaneom.

12:38
    Po dlhšej dobe si zachytal aj Cowley. Rýchly prechod do útoku, strela sprava a lapačka hosťujúceho muža v maske vyletela ako blesk a puk ukryla.

12:00
    Matthew Foget sa spomedzi kruhov dostal do zakončenia, ale bola to skôr propagačná strela, keďže obrancovia Liptovského Mikuláša ho slušne pokryli.

11:05
    Rozháranejšie obdobie duelu ukončené. Dôvodom je Martin Bodák. Obranca Nitry vpálil v plnej rýchlosti do súperovej brány, ktorá vypadla zo svojho miesta.

10:26
    Veľmi krátko ale trval ich pobyt v útočnom pásme. Nitra môže zaútočiť.

10:09
    Za svätyňou Cowleyho už operujú Portokalis, McShane a Tullio.

09:28
    Vitáloš od modrej mieril na vyrážačku Kozla, ktorý puk len posúva za vlastnú svätyňu.
    08:49 Žitný (NIT), Kozel (LMI)

08:49
    Toto bolo prakticky prečíslenie traja na nikoho! Žitný však ani neprihráva, ani netriafa voľné miesto v bráne Kozla, ktorý si musel vybrať, ktorú časť brány bude kryť.

08:20
    Prerušenie hry, ktoré dnes až tak často zatiaľ nevídame. Po tomto prichádza na rad aj reklamná prestávka.

07:09
    Hostia chceli rozohrať napriamo cez polovicu klziska. Môže sa im to však vypomstiť, keďže sa píska zakázané uvoľnenie.
    06:36 Martin VITÁLOŠ - 0:1

06:36
    MARTIN VITALOŠ najprv len nahodil puk na bránu, no potom dostal druhú šancu aj vďaka práci Finlaya. Koncovka švihom šla niekde okolo ramena Kozla, ktorý na to už nedokázal reagovať!

Asistencie: Liam Finlay, Marek Tvrdoň.

06:00
    Fominykh padol na ľad po strete s domácim obrancom, na faul to ale nevyzeralo.

05:26
    Valtolova rana z otočky trafila len obrancu. Musíme ale pochváliť medzihru a súboje pri mantineli z pohľadu Liptákov.

04:54
    Štrauch svoj pokus schoval poza hráča. Cowley bez najmenších problémov schováva puk vo svojom výstroji.

04:05
    Minárik si položil Kozla, ale z mierneho uhlu a bekhendom nedokázal puk umiestniť pod hornú žŕdku! Krásna individuálna akcia.

03:28
    Slovák ešte hľadal navrátilca Tvrdoňa, ale skúsený útočník už mohol radšej páliť. Finálna prihrávka zavadila o jedného z obrancu, k strele tak neprišlo.

02:51
    Cowley ramenom vytesnil puk za bránu. Až v tomto momente strela na gólmana Nitry.

02:43

02:22
    Kollár na ofenzívnom výlete v oslabení. Zakončenie spomedzi kruhov, Kozel zase pozorný.

01:50
    Jesusova koncovka z pravého kruhu presná nebola. A čo viac, letiaci puk na modrej nezachytil Mezovský, takže Nitra sa oslobodila vďaka domácim.

01:31
    Ako bonus tu máme aj icing od posledného celku tabuľky. Slabý začiatok power-play.

01:18
    Liptáci sa nedokázali usadiť v útoku a tak musia začínať až z vlastného pásma.

00:43
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Marek Tvrdoň – 2 min., sekanie).

00:29
    Kozel okamžite od úvodu musel dvakrát zasahovať – dvakrát úspešne.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (Bátory) – Robertson, J. Nemec, Štrauch, Valtola, Petran, Mezovský, Jesus, Droppa, Pavúk – Ru. Huna, Lištiak, Štrauch – Michalík, Oško, Hamráček – Portokalis, McShane, Tullio – Toma, Uhrík, Haluška

HK Nitra: Cowley (Marinov) – Mezei, Vitaloš, Švarný, Š. Nemec, Ege, Bodák, Hřebíček, Šramaty – Finlay, Slovák, Tvrdoň – Hrnka, Dauda, Kollár – Fominykh, Foget, Žitný – Múčka, Šiška, Minárik

Rozhodca: Výleta, Tvrdoň – Orolin, Ordzovenský – Martinko.

Proti sebe sa postavia tímy z opačných pólov tabuľky.

Liptovský Mikuláš podáva zlepšené výkony a nechýbalo veľa, aby v piatkovom dueli porazil Trenčín, doma však prehral tesne 3:4. Liptáci sú v lige na poslednom mieste s 12 bodmi a musel by sa stať zázrak, aby stiahli 17-bodové manko a predbehli desiaty Miškovec, čím by sa tak dostali do osemfinále play-off.

Nitrania neprežívajú ideálne obdobie. Ešte dva týždne dozadu bojovali Corgoni pomaly o prvú priečku, teraz si však musia hájiť svoju piatu pozíciu. Hostia tohto stretnutia totiž prehrali štyri duely po sebe, z toho tri po nájazdoch, naposledy boli deklasovaní Zvolenom 6:1. Prvá trojka sa vzdialila na rozdiel siedmich bodov, na druhej strane čakajú na svoju možnosť Michalovce, ktoré strácajú na hokejistov spod Zobora jediný bod.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo zápasu 34. kola hokejovej Tipos Extraligy. V nami sledovanom súboji si zmerajú sily HK 32 Liptovský Mikuláš a HK Nitra.

Stretnutie sa začne o 17:00.

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 7. Vitaloš (Finlay, Tvrdoň), 16. Tvrdoň (Finlay, Slovák), 21. Tvrdoň (Slovák), 25. Finlay (Tvrdoň, Mezei), 28. Kollár (Nemec, Minárik), 30. Múčka (Nemec, Mezei), 54. Dauda (Žitný, Kollár)

HK 32 Liptovský Mikuláš: (32.) Kozel (25. Bátory) – Robertson, J. Nemec, Štrauch, Valtola, Petran, Mezovský, Jesus, Droppa, Pavúk – Ru. Huna, Lištiak, Štrauch – Michalík, Oško, Hamráček – Portokalis, McShane, Tullio – Toma, Uhrík, Haluška

Rozhodčí: Výleta, Tvrdoň – Orolin, Ordzovenský – Martinko

Diváci: Bez divákov