Arizona – Vegas 0:1 (kon.) | Calgary – Toronto 2:3 (kon.) | New Jersey – NY Islanders 2:0 (kon.)
Pittsburgh – NY Rangers 3:2 (kon.) | Anaheim – Colorado 3:1 (kon.) | Minnesota – San Jose 3:5 (kon.)
St. Louis – Los Angeles 3:6 (kon.) | Dallas – Nashville 3:2 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 3:4 (kon.)
Dallas Stars
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Nashville Predators
Pondělí 25.01.2021, 02:10 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:50:19)

V oslabení: 0:0
    Dallas zdolal Nashville i ve druhém utkání.

Hokejisté Dallasu i ve třetí třetině vstřelili další gól z přesilové hry, když se tentokrát prosadil Pavelski a nakonec se ukázalo, jak moc byl tento gól důležitý. Nashville totiž ještě zdramatizoval utkání deset minut před jeho koncem, protože nahozeni Arvidssona skvěle tečoval Granlund.

V závěru ještě hosté zkusili hru v šesti a vyrovnání měl na své holi Arvidsson, avšak toho v obrovské šanci vychytal Chudobin, který tak zachránil těsnou výhru svého týmu.

Dallas Stars tedy porazili Nashville Predators i ve druhém utkání, když tentokrát svého soupeře zdolali těsně 3:2.

59:50
    Forsbergova střela byla zblokována domácí obranou a Dallas následně poslal puk do středního pásma.

59:28
    Dallas vyhodil puk do středního pásma.

59:09
    Josi už byl s pukem mezi kruhy, avšak ještě nahrál na levou stranu Arvidssonovi, kterého parádně vychytal Chudobin.

58:50
    Saros míří na svou střídačku!

58:28
    Predators už mají puk pod svou kontrolou, ale zatím se nemohou dostat do útoku.

58:16
    Dallasu se daří držet puk ve svém útočném pásmu.

57:55
    Radulov nahodil puk do útočného pásma, kam se za ním ihned žene.

57:32
    Hintz vletěl s pukem do útočné třetiny, kde zkusil střelu zpoza obránce a jeho pokus byl zblokován mimo hrací plochu.

57:21
    Nashville následně ze středního pásma poslal kotouč o mantinel až do ochranné sítě.

57:17
    Kerovi se podařilo protečovat kotouč alespoň do středního pásma.

56:35
    Lindell poslal obloukem puk z obranné třetiny Dallasu, a udělal to hodně dobře, protože z toho není ani icing.

56:05
    Hintz vyhrál vhazování dopředu a puk dojel až do obranného pásma Nashvillu.

56:03
    Hintz hledal dlouhou přihrávkou Gurjanova, avšak ten kotouč netrefil a puk skončil až na icingu.

55:50
    Stars vyvezli puk až za bránu Sarose, kde jej poté spíš přenechávají svému soupeři.

55:25
    Dallasu se podařilo vytlačit svého soupeře z obranné třetiny a hokejisté Stars mohou odejít střídat.

55:00
    Do konce třetí třetiny nám zbývá posledních pět minut. Podaří se ještě Predators vyrovnat stav utkání?

54:53
    Domácí nyní o mantinel poslali puk na svou střídačku. Vhazovat se bude před Chudobinem.

54:36
    Gurjanov vjel do útoku po pravém křídle, kde následně zkusil štěstí se svým bekhendovým zakončením, které Saros bez větších potíží chytá.

54:07
    Domácí hokejisté jsou tedy kompletní a Nashville nevyužil velkou příležitost k vyrovnání utkání.

53:50
    Ekholm vyslal další dělovku směrem na Chudobina, který jeho střelu vyrazil před sebe.

53:23
    Predators se pokusili o dlouhou rozehrávku, ale ta byla hodně neúspěšná.

53:04
    Forsberg nyní zastavil vyhození domácích vysokou holí, a tak je hra přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:45
    Arvidsson nyní připravil střeleckou pozici Josimu, jehož dělovka letěla hodně nahoru.

52:22
    Další vhazování patřilo domácím hokejistům, kteří následně i vyhodili puk ze svého obranného pásma.

52:13
    Josi nabil na levou stranu Arvidssonovi, jenž ihned vypálil a jeho dělovka skončila přesně v lapačce Chudobina.

51:54
    Nicméně byl při svém průniku Arvidsson faulován Johnem Klingbergem (DAL), a tak si Preds zahrají hodně důležitou přesilovou hru.

51:52
    Tak to byla nádherná individuální akce Arvidssona, který si prohodil puk mezi nohami a následně i zakončil, ale domácí brankář svůj tým podržel.

51:05
    Camaano se dostal do útoku po levém křídle, kde následně chtěl vystřelit přes obránce, ale ten se do jeho zakončení položil a střelu zblokoval.

50:46
    Další puk je v hledišti, a tak si další z přítomných fanoušků odnese suvenýr domů.

50:35
    Pavelski nyní vyvezl puk do útočného pásma, kde následně i ohrozil Sarose, ale ten kotouč vyrazil svým betonem.

50:15
    Hokejisté Dallasu nyní jen poslali puk na zakázané uvolnění.
    49:59 Mikael GRANLUND - 3:2

49:59
    Nashville právě vstřelil branku!
    Konečně zde máme i nějakou branku při rovnoměrném počtu hráčů na ledě, když Arvidsson dostal hodně prostoru u mantinelu, a tak jen kotouč nahodil směrem na bránu Dallasu, kde ho těsně před Chudobinem tečoval MIKAEL GRANLUND a domácí brankář byl následně bezmocný. Asistence: Victor Arvidsson.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:18
    Borowiecki vyslal svou navštívenku směrem na bránu domácích a Chudobin jeho pokus vyrazil nad svou klec.

48:12
    Klingberg nahodil puk před bránu Nashvillu, kde se jej domácí ještě snažili tečovat, ale ten nakonec skončil až v rohu obranného pásma..

47:49
    Puk je přizvednut až do ochranné sítě za Chudobinem, a tak se bude vhazovat po pravici domácího brankáře.

47:40
    O puk se velmi dlouho bojovala v rohu obranného pásma Dallasu, kde na něm ležel Pavelski.

47:20
    Po souboji před střídačkou Dallasu je kotouč ztečován mimo hrací plochu.

47:06
    Kotouč je opět za bránou Chudobina, kde jej drží Pysyk, který čeká než jeho spoluhráč vystřídají.

46:34
    Ani jednomu z týmů se nyní nedaří založit nějakou kloudnou útočnou akci, když kotouč spíš putuje mezi beky obou týmů.

45:59
    Nashville šel následně do útoku, ale hosté skončili hned na útočné modré, kde se Predators dostali do ofsajdu.

45:49
    Domácí jeli málem ve dvou na jednoho, ale Cogliano bylo ve středním pásmu zastaven Ellisem, a tak z akce Dallasu nic nebude.
    44:51 Joe PAVELSKI - 3:1

44:51
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars využívají přesilovou hru! Dallas dlouho držel puk ve své útočné třetině a Klingberg nakonec přihrál puk pod sebe na Hintze, jenž ještě přihrál na levou stranu JOE PAVELSKÉMU, který už střelou z první propálil Sarose. Asistence: Roope Hintz, John Klingberg.

44:36
    Hokejisté Dallasu sice drží puk ve svém útočném pásmu, ale zatím spíš kotouč nahánějí po mantinelu.

43:59
    Úplně stejně si vedl i následně Heiskanen, ale s tím rozdílem, že kotouč byl po jeho střele zblokován do ochranné sítě.

43:48
    Robertson vystřelil z levého kruhu a jeho pokus skončil hned na prvním hráči Nashvillu.

43:23
    Domácí hokejisté se následně dostali do ofsajdu.

43:08
    Domácí hokejisté se sami vyhánějí z útočného pásma, když Pavelskému přeskočil puk přes hokejku.

42:56
    Victor Arvidsson (NSH) nyní podrazil Hintze, a tak dostává dvě minuty za podrážení.

42:37
    Puk se dostal na modrou čáru k Lindellovi, který nic nevymýšlel a nahodil puk, který následně jen proletěl kolem brány Nashvillu.

42:00
    Dallas se však velmi rychle nacpal zpět do útoku, kde Radulov dlouho držel puk za bránou a jeho přihrávka před Sarose byla nakonec zastavena Ellisem.

41:25
    Predators se vymanili z menšího tlaku Pavelského formace, když se hostům podařilo dostat puk do středního pásma.

40:58
    Hintz vletěl s pukem do útočného pásma, kde i vystřelil, avšak jeho pokus zblokoval obránce Nashvillu do ochranné sítě.

40:46
    Duchene se pokusil překvapit Chudobina zakončením zpoza jeho klece, ale domácí brankář byl pozorný a puk má ve své moci.

40:39
    Domácí prohráli následné vhazování a akci Nashvillu nakonec ukončila Fabbrova střela, kterou domácí brankář schoval ve své výstroji.

40:31
    Klingberg poslal dlouhou přihrávku na Hintze, jenž však kotouč o kousek minul a puk se následně doklouzal na icing.

40:16
    Preds se dostali do zakončení hned po vyhranném vhazování, když od modré střílel Ellis a jeho střela skončila v lapačce Chudobina.

40:13
    Klingberg poslal kotouč na svou střídačku, a tak se bude vhazovat před Chudobinem.

Vyhraná vhazování: 15:21

Ve druhé třetině opět rozhodovaly přesilové hry, protože se v ní znova trefili domácí, když v poslední vteřině početní výhody dostal Hintz puk za Sarose.

Nicméně Predators se následně konečně dočkali branky, když také udeřili v početní výhodě. Na konci velmi pěkné kombinace byl Forsberg, jehož střela na bližší tyč prošla až do domácí brány.

Dallas tedy po druhé třetině vede nad Nashvillem nejtěsnějším rozdílem 2:1.
    I po druhé třetině vede Dallas nad Nashvillem o jednu branku.

40:00

39:58
    V posledních vteřinách ještě předvedli parádní akci Klingberg s Pavelskim, když nakonec druhý jmenovaný dostal nabito na modrou a jeho dělovka proletěla jen těsně vedle brány Nashvillu.

39:32
    Predators se nakonec podařilo vytlačit svého soupeře z obranného pásma.

39:01
    Hintz dostal kotouč zpoza brány před Sarose, kde na něj číhal Gurjanov, který však z velké blízkosti nedokázal dostat kotouč za záda brankáře Nashvillu.

38:48
    Ofenzivní akce Nashvillu je zastavena hvizdem čárového rozhodčího, když se hosté dostali do ofsajdu.

38:31
    Celý útok Dallasu je zakončen Coglianovou střelou, která však neměla brankové parametry a Saros jen schoval kotouč ve své výstroji.

38:05
    Dellandrea se dostal do zakončení z hranice levého kruhu, avšak jeho pokus byl zastaven někde před Sarosem.

37:46
    Nicméně Predators poté poslali puk na zakázané uvolnění, a tak se hra vrátí k Sarosovi.

37:35
    Faksova přihrávka na Oleksiaka byla zblokována k Heiskanenovi, který kotouč následně jen odevzdal do útočné třetiny Stars.

36:59
    Stars však útok Nashvillu odvrátili a následně vyvezli puk do obranného pásma svého soupeře.

36:32
    Grimaldi zavezl puk do útočného pásma, kde se Predators pokus co nejrychleji srovnat stav utkání.

35:56
    Ekholm hledal dlouhým pasem jednoho ze svých spoluhráčů na útočné modré, ale ten jeho přihrávku nezpracoval.
    34:55 Filip FORSBERG - 2:1

34:55
    Predators využívají přesilovou hru! Tak to byla pěkná kombinace hostujících hráčů, když Johansen nahrál na levou stranu Arvidssonovi, který ihned poslal kotouč křižně na FILIPA FORSBERGA, jehož střela už si našla cestu do brány Dallasu. Asistence: Victor Arvidsson, Ryan Johansen.

34:35
    Duchene vypálil z levé strany, avšak jeho střelu zblokoval Sekera za bránu Dallasu.

34:25
    Josi si vyměnil puk s Arvidssonem a obránce Nashvillu nakonec i vypálil a Chudobin si po delší době připisuje úspěšný zákrok.

34:10
    Stars vyhráli následné vhazování a domácí ihned odpalují puk přes celé kluziště.

34:00
    Arvidssonova střela byla ztečována až do ochranné sítě za Chudobinem.

33:36
    Další útok Nashvillu byl domácí obranou zastaven hned na modré čáře.

33:13
    Granlund nyní vesměs přihrál puk Pavelskému, který ho s radostí přebral a kotouč vyvezl.

33:04
    Stars jdou do čtyř, protože hráli se šesti bruslaři na ledě, a tak je střídačka domácího celku za tento prohřešek potrestána. Trest odsedí Alexander Radulov (DAL).

32:50
    Dickinson se snažil vystřelit z pravého kruhu, avšak jeho pokus zblokoval Josi.

32:09
    Grimaldi vletěl s pukem do útočné třetiny, kde však jeho následná střela skončila hned na prvním hráči Dallasu.

31:51
    Nepřesnost nakonec hostující tým vyhnala z jeho obranného pásma.

31:29
    Predators jsou ve svém útočném pásmu, ale hosté si zde zatím dávají hodně špatné přihrávky.

31:00
    Hokejisté Dallasu musejí vyklidit útočnou třetinu, když se domácí hokejisté nacházeli v ofsajdovém postavení.

30:33
    Nashville má lehce po polovině utkání na svém kontě stále jen čtyři střely!

30:33
    Kotouč je nyní zblokován do hlediště, a tak se bude po reklamní pauze vhazovat před střídačkou Nashvillu.

30:14
    Stars jen nahodili puk do svého útočného pásma, kde si jej bez větších obtíží přebírají Predators.

29:38
    Predators konečně ubránili první oslabení v tomto utkání, a tak se Borowiecki vrací zpět do hry.

29:16
    Po špatné nahrávce Dowlinga se hostům podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

28:45
    Nashvillu se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

28:27
    Klingbergovo nahození bylo zastaveno ještě před Sarosem.

27:46
    Ihned po vhazování pálil z pravého kruhu Gurjanov, jehož střelu Saros vyrazil a Preds následně kotouč vyhodili.

27:38
    Nashville jde znovu do čtyř, když je na trestnou lavici poslán Mark Borowiecki (NSH) na dvě minuty za nedovolené bránění.
    26:32 Roope HINTZ - 2:0

26:32
    Stars využívají přesilovou hru v poslední vteřině! Už to vypadalo, že Predators ubrání přesilovku, ale Dallas se prosadil z posledního útoku, když ROOPE HINTZ dostal přihrávku na levou stranu a následně s pukem trochu popojel a jeho střela propadla Sarosovi a kotouč se poté doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Joe Pavelsku, Anton Chudobin.

26:16
    Domácí si nyní vůbec nerozuměli a kotouč je vyhozen.

25:55
    Predators získali puk za svou bránou a Ellis jej následně poslal až k domácí bráně.

25:40
    Až nyní se domácí dostali do útoku, kde Radulov posunul kotouč na levou stranu Gurjanovi, avšak tomu kotouč utekl k Sarosovi, který ho radši ukryl.

25:27
    Dallas se následně stále nemůže dostat do svého útočného pásma.

24:58
    Po neúspěšné střele Dellandrey se kotouč dostává k hostům, kteří jej ihned vyhodili pryč ze svého obranného pásma.

24:33
    Dallas bude hrát druhou přesilovou hru v utkání, protože je na dvě minuty za podrážení vyloučen Grimaldi (NSH).

24:17
    Nashville byl chvíli ve svém útočném pásmu, kde byli hosté za bránou Chudobina, ale Stars je odtud velmi rychle vyhnali.

23:46
    Po vyhraném vhazování už Ellis poslal kotouč na střídačku Dallasu, a tak mohou jít hosté střídat.

23:42
    Nashville nakonec vše ukončil vyhozením puku na zakázané uvolnění, avšak to nemění nic na tom, že formace unavená formace Preds musí zůstat na ledě.

23:23
    Predators jsou již hodně unavení, když je obranná pětka už hodně dlouho na ledě a Dallas je nechce pustit pryč z jejich obranného pásma.

22:47
    Stars rozjeli velmi dobrou kombinaci kolem brány Nashvillu, avšak následné střely domácích se zatím daří hostům likvidovat.

21:59
    Radulov nahrál zpoza klece až na modrou Pysykovi, jehož střela proletěla k Sarosovi, který puk vyrazil vedle sebe, ale následně ho ihned přikryl svou lapačkou.

21:32
    Forsberg nahrával před bránu Dallasu, ale zde nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů a kotouč si v klidu sebral domácí.

21:14
    Klingberg zastavil Ellise u mantinelu, avšak následně poslal kotouč až na zakázané uvolnění.

20:34
    Faksa zavezl puk do útoku, kde ho přenechal Dellandreaovi, jehož následně střela jen proletěla kolem Sarosovi klece.

20:03
    Úvodní vhazování druhé třetiny patřilo Nashvillu a Josi ihned posílal puk směrem do útočného pásma.

20:01

Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 6:4
    Zblokované střely: 9:4
    Hity: 10:6
    Vyhraná vhazování: 7:12
    Predators musejí po první třetině dohánět jednobrankové manko.

Je za námi první třetina utkání mezi Dallasem a Nashvillem, kterou zvládli lépe domácí hokejisté. Predators hráli v první části dvě přesilové hry, ale absolutně se jim nevydařili, a tak přišla následně na řadu přesilovka Dallasu, která byla smrtící v minulém střetnutí a i v tomto v ní Dallas skórovali, když Gurjanov poslal Stars do vedení.

20:00

19:53
    A tak je tu ještě jedno odpískané zakázané uvolnění Dallasu.

19:41
    Stars vyhráli následné vhazování a Heiskanen následně vyslal hodně lehkou střelu směrem na Sarose, který kotouč prodloužil za svou klec.

19:36
    Predators se nevydařila jejich útočná rozehrávka, protože kotouč skončil až na icingu, a tak se ještě bude vhazovat před jejich bránou.

19:05
    Forsberg byl nyní v obranném pásmu Predators čistě poslán k ledu a na Oleksiaka se následně sletěla hned dvojice hráčů v bílém.

18:26
    Josi nahrál na pravé křídlo Grimaldimu, jehož následná rána letěla nad bránu Dallasu.

17:43
    Sbisova střela od modré čáry skončila hned na prvním hráči v zeleném dresu, od kterého se kotouč odrazil do středního pásma.

17:05
    Kotouč se nakonec zpoza brány dostal ke Chudobinovi, který jej raději přikryl svou lapačkou a přerušil hru.

16:54
    Predators sice drží puk ve svém útočném pásmu, avšak hosté se zatím nemohou dostat do nějakého zakončení.

16:26
    Kotouč byl zahrán vysokou holí, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

16:00
    Klingbergovo nahození od modré čáry bylo zastaveno někde před Sarosem, kde do puku ještě práskl jeden z domácích hráčů, ale kotouč letěl vedle.
    14:55 Denis GURJANOV - 1:0

14:55
    Stars využívají přesilovou hru! Domácí vyhráli následné vhazování a kotouč se dostal do rohu kluziště, kde byl Pavelski, jenž ihned nahrál DENISOVI GURJANOVI, jehož druhá střela si už našla cestu za záda Sarose. Dallas tedy, jako v předchozím utkání, udeřil hned z první přesilové hry. Asistence: Joe Pavelski, Roope Hintz.

14:48
    Hintz jel s pukem za bránu Nashvillu, avšak ještě u první tyče poslal puk pod sebe na Gurjanovi, jehož okamžitou střelu Saros chytá.

14:31
    Predators však vyhráli následné vhazování a kotouč letí přes celé kluziště.

14:28
    Z tlaku Dallasu vyplynula i první přesilovka pro domácí celek, protože je na dvě minuty za podrážení vyloučen Nick Cousins (NSH).

14:21
    Útok Dallasu však pokračoval, když od modré pálil Lindell a Saros jeho střelu jen vyrazil za svou klec.

14:12
    Stars následně jeli ve dvou na jednoho, kde nakonec Heiskanen nahrál do obrovské šance Pysykovi, avšak jeho zakončení šlo hodně vedle brány Predators.

13:52
    Pysyk je zpátky ve hře, když Dallas opět s velkým přehledem ubránil své další oslabení.

13:24
    Heiskanen ještě kotouč nevyhodil, když narazil do Sissonse, avšak Dowling to za něj následně udělal.

12:51
    Dallas znovu skvěle ubránil útok Nashvillu a kotouč je opět až za bránou Sarose.

12:16
    Predators se jejich útočná rozehrávka hodně nepodařila, protože kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.

12:00
    Dallas vyhrál následné vhazování a Lindell ihned poslal kotouč přes celé kluziště.

11:52
    Mark Pysyk (DAL) putuje znovu na trestnou lavici, když dostává dvě minuty za držení.

11:04
    Pavelski vyhrál následné vhazování přímo na Radulova, jenž ihned vystřelil a Saros vyrazil puk vedle sebe a následně jej přikryl svou lapačkou.

11:01
    Stars rozjeli svou kombinaci v útočné třetině, ale byla posunuta hostující branka, a tak je hra přerušena a vhazuje se před Sarosem.

10:48
    Chudobin má na svém kontě další úspěšný zákrok, když na něj od modré čáry vystřelil Ellis a domácí brankář raději udržel kotouč ve své výstroji.

10:20
    Ellis křižnou přihrávkou hledal Duchenea, avšak jeho pas byl hodně těžký a nakonec kvůli němu kotouč letí do středního pásma.

09:50
    Josi nyní neudržel kotouč v útočné třetině, a tak se Predators musejí vystěhovat z útoku.

09:07
    Hostující hokejisté si vypracovali první velkou šanci v utkání, když Predators vletěli do útočného pásma, kde nakonec Arvidsson nahrál do druhé vlny najetému Fabbrovi, který byl zcela sám mezi kruhy, avšak jeho střelu zastavil Chudobin.

08:34
    Richardson se dostal k puku v mezikruží a jeho následná střela letěla těsně vedle bránu domácích.

08:09
    Richardson chtěl nahodit puk do útočného pásma, ale poslal kotouč až do hlediště, a tak si jeden z fanoušků odnese suvenýr.

07:55
    Následuje reklamní pauza.

07:55
    Ekholm nyní zkusil vypálit od modré čáry, avšak jeho střela byla zblokována a kotouč letí až do ochranné sítě.

07:52
    Stars jsou již kompletní a domácí hokejisté své první oslabení zvládli s velkým přehledem.

07:20
    Heiskanen získal puk na modré čáře a následně chtěl poslat Dellandreu do úniku, avšak jeho pas neprošel přes posledního hráče Predatorss.

06:53
    Dickinson dobře zatlačil na Arvidssona, který kvůli tomu následně vyhnal Predators do středního pásma.

06:27
    Josi nahrál Forsbergovi, jehož následná střela však byla zblokována domácí obranou.

05:51
    Mark Pysyk (DAL) je prvním vyloučeným hráčem v tomto utkání, když dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

05:39
    Stars dlouho kombinovali kolem mantinelu až nakonec Gurjanov nahrál zpoza brány Dickinsonovi, jehož střela šla jen těsně vedle brány Predators.

04:35
    Oleksiak zavezl puk do útočného pásma a následně nahrál za sebe Coglianovi, který ihned vystřelil a Saros jeho pokus vyrazil do rohu obranného pásma.

04:21
    Radulov se nyní hnal za dlouhou přihrávkou, avšak v útočné třetině byl dřív než puk, a tak je domácím odpískán ofsajd.

03:44
    Útočník Predators se dostal k další střele z pravého kruhu, když tentokrát pálil příklepem, avšak jeho pokus letěl hodně mimo bránu Dallasu.

03:10
    Arvidssson se dobře uvolnil ve pravém kruhu a následně i vystřelil, avšak kotouč letí až do ochranné sítě, když zde byl zblokován domácí obranou.

02:43
    Dowling nahrál na modrou Lindellovi, který jej následně nahodil na Sarose, jenž kotouč vyrazil, ikdyž šla střela hodně vedle brány.

01:52
    Faksa hledal dlouhým pasem Dellandreu, jenž následně s pukem přejel modrou čáru, avšak jeho pokus byl zblokován do rohu kluziště.

01:30
    Ekholm drží puk za svou bránou a čeká až mu najedou jeho spoluhráči.

00:45
    Hokejisté Dallasu drží svého soupeře v jeho obranném pásmu a od modré to zkusil Oleksiak, jehož střelu zblokoval jeden z obránců Nashvillu.

00:01

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell, Oleksiak, Heiskanen, Pysyk, Sekera – Dickinson, Hintz, Gurjanov – Kero, Pavelski, Radulov – Cogliano, Faksa, Dellandrea – Robertson, Dowling, Caamano.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi, Ellis, Ekholm, Fabbro, Borowiecki – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Mikael Granlund, Duchene, Kunin – Sissons, Haula, Cousins – Trenin, Richardson, Grimaldi..

Nicméně dá se očekávat, že druhé utkání mezi těmito týmy bude vypadat zcela jinak. Dallas však Nashvillu v prvním zápase ukázal, že se hosté musejí spíš vyhýbat trestné lavici, protože přesilovky domácích byli hodně úspěšné. Samozřejmě né vždy budou Stars vstřelovat tolik branek v početních výhodách, ale Predators udělají lépe, když se budou snažit co nejméně faulovat.

Nashville musí rychle zapomenout na předchozí zápas a jít do dalšího utkání se zcela čistou hlavou. Pro Predátory by navíc bylo nejlepší, kdyby se jim podařilo vstřelit první branku v utkání, protože kdyby se hostům v prvním utkání podařilo vstřelit v první gól, tak zápas mohl vypadat zcela jinak.

Předchozí zápas

Dallas Stars – Nashville Predators 7:0 (0:0, 5:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Pavelski (Radulov, Heiskanen), 25. Radulov (Pavelski), 31. Gurjanov (J. Klingberg, Hintz), 35. Radulov (Kiviranta, Pavelski), 37. Lindell, 45. Pavelski (Hintz, J. Klingberg), 55. Kiviranta (J. Klingberg, Dickinson).

První zápas Dallasu v letošní sezóně vyšel domácím hokejistům na výbornou. Stars sice přetrpěli první třetinu, ve které byli Predators aktivnějším týmem, avšak hosté nedokázali svou snahu přetavit ve vstřelenou branku.

Ve druhé části přišla velká smršť domácích, kteří se prosazovali především v přesilových hrách. Stars využili tři přesilové hry za sebou a následně ještě vstřelili i gól v oslabení a jeden kousek při rovnoměrném počtu hráčů na ledě.

Do třetí třetiny Predators vystřídali své brankáře, ale ani Rinne své čisté konto dlouho neudržel, protože Dallas znova udeřil v přesilové hře, a to dvakrát. Nakonec tedy domácí hokejisté využili hned pět z osmi přesilovek, což se nikdy v historii organizaci ani nepodařilo.

Vítám vás u dalšího utkání nejlepší hokejové ligy světa, ve které nás čeká druhé měření sil mezi Dallasem a Nashvillem, jenž se odehraje v noci z neděle na pondělí a zápas začne lehce po druhé hodině ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:10.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 15. Gurjanov (Pavelski, Hintz), 27. Hintz (Pavelski, Chudobin), 45. Pavelski (Hintz, J. Klingberg) – 35. F. Forsberg (Arvidsson, Johansen), 50. Mikael Granlund (Arvidsson)

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi, Ellis, Ekholm, Fabbro, Borowiecki, Sbisa – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Mikael Granlund, Duchene, Kunin – Sissons, Haula, Cousins – Trenin, Richardson, Grimaldi.

Rozhodčí: Brenk, McIsaac – Gawryletz, Gibbons

Diváci: 4 056