Kongo – Kapverdy 10:0 (kont.) | Bahrajn – Japonsko 25:29 (kon.) | Brazílie – Uruguay 37:17 (kon.)
Tunisko – Angola 34:29 (kon.) | Španělsko – Maďarsko 36:28 (kon.) | Argentina – Katar 25:26 (kon.)
Polsko – Německo 23:23 (kon.) | Dánsko – Chorvatsko 38:26 (kon.)
Dánsko
38:26 (17:15)
Chorvatsko
Pondělí 25.01.2021, 20:30 • Stadium Sports Hall, Káhira (Egypt) • Mistrovství světa

Po zápase se ještě vyhlašuje cena za nejlepšího házenkáře světa roku. Tu získává Landin Jacobsen a je prvním házenkářem v historii, který tuto cenu dokázal vyhrát dvakrát po sobě! (22:00:37)

Zápas je za námi. Chorvatsko si připsalo mnohem horší poločas a nakonec tedy prohrává o dvanáct branek. Do další fáze tak místo balkánců postoupí Katar. Dánsko postupuje z prvního místa. Nejlepším hráčem zápasu se stal Emil Jakobsen.

Dánsko – Chorvatsko 38:26 (17:15)
    Nejvíce branek: Jakobsen 8/5, Holm 6, Öris Nielsen 5 – Marić 6, Karačić 5, Čupić 3/2. Rozhodčí: Oscar Raluy, Angel Sabroso. Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/2. Vyloučení: 3:2.

Konec zápasu. (38:26)
    60
    Poslední slovo v zápase ale bude mít Dánsko. Čtyři sekundy před koncem se prosazuje z nadskoku do brankoviště a následnou střelou na vzdálenější tyč Nikolaj Laeso. (38:26)
    60
    Halil Jaganjac připisuje ještě v poslední minutce svou druhou branku v zápase. Prodral se obranou, vyskočil a vypálil do středu branky. (37:26)
    58
    Nikolaj Laeso vypálil taktéž z devíti metrů. Poslal míč do střední výšky na pravou branku. (37:25)
    58
    Halil Jaganjac si připsal první branku v zápase. Napřáhl z výskoku z devíti metrů a zamířil do spodku soupeřovy branky. (36:25)

57
    Holma z následujícího útoku vychytal parádním zákrokem Šego. (36:24)
    56
    Ivan Čupić si vzal na starost druhou sedmičku v zápase. Nyní uspěl jednoduchým pokusem. Zmátl brankáře soupeře a vypálil doleva dolů. (36:24)
    55
    Nikolaj Öris Nielsen teď kontroval neskutečnou dělovkou z devíti metrů přímo do pravé šibenice Šegovy branky. (36:23)
    55
    Dánsko po delší době vyrobilo vzadu hrubku, které využil Marino Marić, jenž nadskočil před Mollerem a o zem poslal míč do spodku dánské svatyně. (35:23)

55
    Christensen neuspěl proti připravenému Šegovi pokuem na vzádlenější tyčku. (35:22)
    54
    S góly jako by se v posledních minutách roztrhnul pytel. Igor Karačić se prosadil ránou do spodní části Mollerovy branky. (35:22)
    54
    jenže Dánsku k další brance stačilo jen devět sekund. Jacob Tandrup Holm využil nepozornosti v obraně soupeře před brankovištěm, prodral se skrze balkánce a vypálil doprava dolů. (35:21)
    53
    Marino Marić se za Chorvatsko trefuje dvakrát po sobě. Je to jeho pátá branka v utkání. opět zakončil mezi ruce Mollera pod víko, stejně jako u předchozí akce. (34:21)
    53
    Nikolaj Öris Nielsen však rychle kontruje ránou z devíti metrů bombou do levé šibenice. (34:20)
    52
    Marino Marić se prodral z centru přes obranu a vypálil pumelici mezi ruky Mollera přímo pod víko. Je to teprve dvacátá branka Chorvatska. (33:20)
    51
    Nikolaj Laeso sotva vstoupil do utkání, tak dává branku. Jeho parádní rána z dohrávky na křídlo byla velmi pohledná. (33:19)