Chabarovsk – Ufa 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | Barys – Nižněkamsk 4:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Kazaň 1:3 (kon.) | Spartak Moskva – Magnitogorsk 1:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Čtvrtek 28.01.2021, 13:30 • Ledovyj dvorec sporta, Sibir • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (15:53:44)

Je konec. Sibir Novosibirsk zvítězil nad Traktorem Čeljabinsk 3:2 po prodloužení. Úvod utkání nebyl zrovna atraktivní a dočkali jsme se také devítiminutové pasáže bez přerušení. Posléze se ovšem začalo hrát tvrději a rozhodčí vylučovali. A v 17. minutě jsme se dočkali první branky tohoto utkání, o kterou se v oslabení postaral Nikita Korotkov. Do druhé třetiny hosté vstoupili velmi dobře a po velké neproměněné šanci se nakonec dočkali gólu ve 26. minutě, když se prosadil Hyka. Ovšem hokej nedává logiku Novosibirsk ve 31. minutě šel zpět do vedení po brance Romanceva. V 59. minutě se hostům podařilo srovnat po brance Kravcova a šlo se do prodloužení, kde rozhodl v 63. minutě Oleg Li.

62:14 Oleg LI - 3:2

62:14
    Sibir právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto o vítězství domácího celku! OLEG LI získal kotouč na levé straně a vyvinul obrovskou rychlost, kdy se tak dostal za obránce a posléze tvrdou ránou do pravé šibenice rozhoduje toto utkání.

61:33
    Nyní už se hraje opět 3 na 3 a následuje buly ve středním pásmu.

60:22
    Vjačeslav Ušenin se dostal ke střele z levého kruhu, ale jeho pokus vyrazil do ochranné sítě Roman Will.

60:06

60:01

60:00

59:09
    Novosibirsk může rozhodnout ještě v základní hrací době, ale zatím přesilovka domácích nic nepřináší.

58:35
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lawrence Pilut – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    58:06 Vitalij KRAVCOV - 2:2

58:06
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Tak přece jenom se hostům povedlo srovnat na 2:2 dvě minuty před koncem! VITALIJ KRAVCOV dostal zpoza brány přihrávku od Lukáše Sedláka a následně skvěle zakončil k levé tyči. Asistence: Lukáš Sedlák.

57:40
    Opět se Novosibirsku povedlo vyhodit puk do bezpečí a Čeljabinsk tak musí založit novou útočnou akci.

56:32
    Traktor Čeljabinsk drží puk ve třetině soupeře, ale nepřesná přihrávka skončila jen u soupeře.

55:41
    Poté se dostal do zakončení také Andrej Jermakov, ale jeho pokus vyrazil Roman Will do ochranné sítě.

54:25
    Jefim Gurkin pouze prověřil brankáře soupeře střelou od modré, která ale navíc letěla vedle brány.

53:42
    Traktor si nyní nemůže vytvořit nějaký větší tlak a může tak litovat dvou neproměněných přesilovek.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 17. N. Korotkov (Šarov), 31. Romancev (Milovzorov), 63. O. Li – 26. Hyka (Bailen), 59. Kravcov (Sedlák)

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Šerbakov) – Pastuchov, Jokipakka, Děmidov, Gurkin, K. Alexejev, Chochlov, Jermakov – Puustinen, Ruohomaa (A), Ovčinnikov – Milovzorov, Romancev (C), O. Li – Česalin (A), Vj. Ušenin, Vl. Ušenin – N. Korotkov, Šarov, V. Komarov – Šaškov.
    Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Manuchov, Pilut, Bailen (A), Tělegin, Ogurcov, D. Bodrov, Karpuchin, Jevenko – Åberg, Byvalcev, Kalinin (C) – Hyka, Sedlák (A), Kravcov – Lukin, Polygalov, Osnovin – Kosov, D. Iljin, Avcin.

Rozhodčí: Frano, Hribik – Ivanov, Černyšjov