Nashville – Chicago 2:1 (1:0 po s.n.) | Vancouver – Ottawa 5:1 (kon.)
5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Ottawa Senators
Čtvrtek 28.01.2021, 02:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, přeji klidný zbytek noci. (04:48:39)
    Vancouver se raduje ze druhého vítězství nad Ottawou v řadě se skóre 12:2 v součtu obou zápasů. Zítra se tato dvě mužstva utkají potřetí.

3. Tyler Motte (VAN) 2+0

Zápas skončil, Vancouver podruhé v řadě porazil na domácím ledě Ottawu, tentokrát 5:1. A zítra spolu tyto dva týmy hrají znovu. Ottawa byla v první třetině lepším týmem, Canucks přestřílela výrazně 24:7. Byli to ovšem domácí, kteří se dostali do vedení, a to hned z první šance, autorem gólové dorážky byl Tyler Motte. Ottawa dokázala vyrovnat z přesilové hry, taktéž z dorážky se radoval Josh Norris. Ve druhé části zápasu padly tři branky a ze všech se radovali domácí, kteří výrazně zlepšili svou hru orpoti první třetině, kdy byli často pod tlakem. Dvakrát se prosadil J. T. Miller, nejprve proměnil přečíslení tři na jednoho, poté se trefil z dorážky Bennovy střely. V závěru třetiny pak domácí využili přesilovku, z prvního gólu sezony se radoval Elias Pettersson. Ve třetí třetině už si Vancouver hlídal své vedení a přidal ještě jeden gól, který byl vlastní od Reillyho a byl připsán Tyleru Mottemu.

59:56
    Derek Stepan ještě vypálil z pravého kruhu, Demko si připsal zákrok příložníkem.

59:40

59:25
    Od modré vypálil tvrdě z první obránce Mike Reilly. Thatcher Demko znovu dobře zasáhl a neponechal ani možnost na dorážku.

58:10
    Ottawa dnes hrála přesilovky dobře, nyní ale hned přišla o útočné pásmo a bude to muset zkoušet znovu.

57:40
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (J. T. Miller – 2 min., hákování).

57:40
    Od modré čáry střílel Drake Batherson, Thatcher Demko předvedl další spolehlivý zákrok a podržel puk ve své moci. Bude se ale vylučovat.

57:04
    Ottawa se sama špatnou přihrávkou připravila o útočné pásmo, musí se pokusit o nový přechod modré čáry.

55:35
    J. T. Miller od modré posílal puk před branku na teč, kotouč byl ovšem nakonec ztečován mimo branku.

54:36
    Mike Reilly nahodil puk do útočného pásma, je z toho ovšem zakázané uvolnění.

53:52
    Thatcher Demko vyjel za branku, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Dnes předvádí velmi spolehlivý výkon.
    51:46 Tyler MOTTE - 5:1

51:46
    Vancouver právě vstřelil branku!
    O výhře Vancouveru už asi nikdo nepochybuje, domácí přidávají už pátý gól v utkání. Po nahození od modré se kotouč odrazil od hole TYLERA MOTTA před branku, tam trefil Reillyho a od něj putoval až do brány. Asistence: Jay Beagle.

51:30
    Edler našel na levém kruhu dobrou přihrávkou Antoina Roussela. Ten vystřelil z první, ale Marcus Högberg se stihl ke své pravé tyči přesunout a kotouč vyrazit.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 3. Motte (T. Myers, Beagle), 22. J. T. Miller (Q. Hughes, E. Pettersson), 28. J. T. Miller (Jo. Benn), 38. E. Pettersson (J. T. Miller, Q. Hughes), 52. Motte (Beagle) – 9. Norris (B. Tkachuk, Batherson)

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Chatfield, Schmidt, T. Myers, Edler (A), Jo. Benn, Q. Hughes – Höglander, Horvat (C), Pearson – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – MacEwen, B. Sutter (A), Virtanen – Motte, Beagle, Roussel.
    Ottawa Senators: M. Högberg (M. Murray) – N. Zajcev, Chabot (A), Gudbranson, Reilly, J. Brown, Wolanin – Batherson, Norris, B. Tkachuk (A) – Co. Brown, Tierney, Stützle – Dadonov, White, N. Paul – Watson, Stepan (A), Paquette.

Rozhodčí: Joannette, Meier – Cormier, Shewchyk