Třinec – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Madeta Motor ČB 1:2 (1:2 po s.n.) | Olomouc – Zlín 2:4 (kon.)
Mladá Boleslav – K. Vary 1:3 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 3:2 (kon.) | Sparta – Plzeň 4:0 (kon.)
konec
HC Oceláři Třinec
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC Kometa Brno
Pátek 29.01.2021, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga (ČR) • 40. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z mé strany je to pro dnešní utkání již úplně vše, děkuji za pozornost. Budu se na Vás těšit u některého z dalších zápasů třineckých Ocelářů. Na početnou! (19:19:18)
   
  Bohužel zisk vhazování bylo to poslední, co Brno ve zbytku utkání dokáže, čas je totiž nemilosrdný a zápas mezi třineckými Oceláři a brněnskou Kometou je u konce. Stejně jako v úterý, tak i dnes se z vítězství raduje Třinec, který tentokrát zdolal svého soka poměrem 4:1. Závěrečná část hry nám nabídla jen jednu úspěšnou trefu, o kosmetickou úpravu skóre se v šestačtyřicáté minutě postaral Martin Růžička, který tak za Třinec vstřelil během základní části Extraligy už 191 branek.
   
  Konec zápasu.
   
  59:54
  To se jim však nejspíš nepodaří, Kometa totiž vybojovala šest vteřin před koncem utkání vhazování po pravici třineckého brankáře.
   
  59:35
  Další postavení mimo hru, Oceláři už chtějí dohrát zápas co nejdále od Štěpánkovy branky.
   
  59:18
  Vyhrané vhazování dovolilo Třinci postup do útočného pásma, brzdí je však ofsajd.
   
  58:51
  Zakázané uvolnění Ocelářů ale přesouvá dění hry před Štěpánka.
   
  58:09
  Necelé dvě minuty nás dělí od konce zápasu v rámci čtyřicátého kola Tipsport extraligy mezi celky HC Oceláři Třinec a HC Kometa Brno, domácí Třinec zatím vede poměrem 4:1, navíc má Varaďova parta k dispozici vhazování před Vejmelkou.
   
  57:30
  Filip Král se zapisuje na listinu neúspěšných střelců, Jakub Štěpánek zneškodnil jeho střelu z kruhu vykopnutím pravého betonu.
   
  56:50
  Další smolná situace v řadách Komety, Klepiš dostal přihrávkou pouze na paty a kotouč tak končí na hokejkách Třince.
   
  55:50
  Adámek si nyní vyjel z obranné řady až do mezikruží, jeho následná střela však mezi tři tyče nezamířila a kotouč navíc získává Kometa.
   
  54:21
  Bondra už spěchal s kotoučem na holi do útočného pásma, kotouč mu ale u čepele odskočil a zmocnili se ho Oceláři.
   
  53:08
  Silvester Kusko teď nepříjemně zasáhl Jana Jaroměřského do obličeje svou holí, arbitr nakonec tento zákrok vyhodnotil jako vysokou hůl a poslal Kuska na trestnou lavici
   
  52:40
  Ani tato informace však není aktuální, Brno totiž v třiapadesáté minutě spěchá do útoku.
   
  52:10
  Po několika šancích Komety, kdy se opět vyznamenal třinecký gólman, hra pokračuje před Vejmelkou.
   
  50:58
  To bylo něco! Hned tři hráči z řad domácích neměli v oslabení hokejku, Kurovský se Štěpánkem o ni přišli v zápasu boje, Musil pak chtěl tu svou třineckému gólmanovi půjčit a celá situace vygradovala, když se hokejka ocitla za brankou Ocelářů.
   
  49:15
  Perfektní zákrok Jakuba Štěpánka, který skvělým přesunem vystavil stopku Peteru Muellerovi. V tuto chvíli by celý třinecký zimák bezesporu tleskal ve stoje.
   
  48:52
  Tady si Marian Adámek počínal nedovoleně, během tlaku soupeře zvedl svou hůl příliš vysoko a odpyká si za to dvě minuty na trestné lavici.
   
  48:17
  Po vřavě před Štěpánkem se ozvaly i útočné snahy Třince, ty ale dlouhého trvání nemají a domácí spěchají zpět do svého pásma.

  Jakub Kotajny

  Branky a nahrávky: 4. Gernát (Špaček, M. Doudera), 17. O. Kovařčík (M. Adámek, Jaroměřský), 33. Hrňa (O. Kovařčík), 46. Martin Růžička (P. Vrána) – 4. Schneider (Mueller, Zámorský)


  HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kacetl) – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Dravecký, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Rodewald, Špaček, Leier – Kurovský, Marcinko, Hrehorčák – Hrňa, M. Kovařčík, Kofroň – O. Kovařčík.
  HC Kometa Brno: Vejmelka (Schnattinger) – F. Král, Zámorský, Holland, Svozil, Gulaši, Kučeřík, Trška – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Valský, Klepiš, Schneider – Plášek ml., Střondala, Kusko – Bondra, F. Dvořák, Šoustal.

  Rozhodčí: Hradil, Jeřábek – Frodl, Komárek