Třinec – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Motor ČB 1:2 (1:2 po s.n.) | Olomouc – Zlín 2:4 (kon.)
Mladá Boleslav – K. Vary 1:3 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 3:2 (kon.) | Sparta – Plzeň 4:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC Kometa Brno
Pátek 29.01.2021, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga • 40. kolo

53:08
    Silvester Kusko teď nepříjemně zasáhl Jana Jaroměřského do obličeje svou holí, arbitr nakonec tento zákrok vyhodnotil jako vysokou hůl a poslal Kuska na trestnou lavici

48:52
    Tady si Marian Adámek počínal nedovoleně, během tlaku soupeře zvedl svou hůl příliš vysoko a odpyká si za to dvě minuty na trestné lavici.

33:54
    Dvě minuty si na trestné lavici odbude i Rhett Holland, který krosčekem seslal k zemi jednoho ze spoluhráčů.

25:35
    Vysoká hůl v podání Taylora Jamese Leiera nezůstane bez odezvy, vrátka na trestné lavici Třince se tak otevírají znovu.

22:37
    Další vyloučení v rychlém sledu, z ledu se teď poroučí Martin Gernát, který ve středním pásmu podrazil jednoho ze soupeřů.

22:09
    Tak po minutě hry se nám síly na ledě opět srovnávají, dvě minuty na lavici hanby si za nedovolené bránění odpyká Petr Zámorský.

21:10
    A hosté to budou mít nějakou chvíli jednodušší, po vyhození kotouče mimo led v podání Milana Doudery mají k dispozici početní výhodu.

14:41
    Prohřešek proti pravidlům nyní předvedl Michal Gulaši, ostřílený bek tvrdě seknul jednoho ze soupeřů.

04:18
    Další trest pro třinecké Oceláře, tentokrát je potrestán kapitán domácích -Petr Vrána, který držel hůl protihráče.

02:32
    V souboji málo trestaných celků asi moc faulů neuvidíme, o ten první se ale hned v úvodu stará Vladimír Dravecký, který si odpyká dvě minuty za podrážení.

Jakub Kotajny

Branky a nahrávky: 4. Gernát (Špaček, M. Doudera), 17. O. Kovařčík (M. Adámek, Jaroměřský), 33. Hrňa (O. Kovařčík), 46. Martin Růžička (P. Vrána) – 4. Schneider (Mueller, Zámorský)

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kacetl) – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Dravecký, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Rodewald, Špaček, Leier – Kurovský, Marcinko, Hrehorčák – Hrňa, M. Kovařčík, Kofroň – O. Kovařčík.
    HC Kometa Brno: Vejmelka (Schnattinger) – F. Král, Zámorský, Holland, Svozil, Gulaši, Kučeřík, Trška – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Valský, Klepiš, Schneider – Plášek ml., Střondala, Kusko – Bondra, F. Dvořák, Šoustal.

Rozhodčí: Hradil, Jeřábek – Frodl, Komárek