Třinec – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Motor ČB 1:2 (1:2 po s.n.) | Olomouc – Zlín 2:4 (kon.)
Mladá Boleslav – K. Vary 1:3 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 3:2 (kon.) | Sparta – Plzeň 4:0 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
HC VERVA Litvínov
Pátek 29.01.2021, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 40. kolo

Toto utkání má svého vítěze. Vítkovičtí oplatili svému úternímu soupeři stejnou měrou a nechávají si tři důležité body doma v Ostravě. Domácí vstoupili do zápasu směle, už v první minutě dokázali překonat Godlu, a i když se hosté ke konci třetiny hodně snažili, Dolejš za svá záda nic nepustil. V polovině druhé čísti zvyšoval domácí náskok Hruška ve zkrácené přesilovce, ale snaha hostů přinesla své ovoce těsně před druhou sirénou, kdy snižoval Lukeš. Do třetí části nastoupili oba týmy se zvýšenou snahou, Vítkovice po hezké akci opět navýšily svůj náskok o dvě branky, ale hosté se rvali o body stále více. V závěru třetí třetiny si dokázali vytvořit tlak, odvolání brankáře na sebe nenechalo dlouho čekat a i když vítkovičtí odolávali, nakonec Verva přece jen svou převahu využila a snížila na rozdíl jediné branky šestapadesát vteřin před koncem třetí třetiny. V power-play pokračovala i nadále, ale Dolejše se jí překonat už nepodařilo.
    Z Ostravy je to pro dnešek tedy vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:03:26)

59:50
    Další rána Balinskise, ale puk míří mimo tři vítkovické tyče.

59:27
    Vítkovicím se nedaří dostat puk do bezpečí.

59:04
    Litvínov i nadále pokračuje ve hře bez gólmana.
    59:04 Uvis Janis Balinskis - 3:2

59:04
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Verva se přece jen dočkala snížení, Pospíšil poslal puk na modrou na UVISE JANISE BALINSKISE, který i díky clonícímu spoluhráči před Dolejšem propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2: Asistence: Tomáš Pospíšil, Viktor Hübl.

58:56
    Dolejš má kotouč pevně sevřený v lapačce, bude se vhazovat po jeho levici.

58:30
    Vítkovice ve středním pásmu i s pukem, nahrávka Svačiny našla jen hůl Ščotky.

58:10
    Litvínovští útočí v šesti, domácí ale bojují o tři body.

57:48
    Hostující branka zůstává prázdná.

57:48
    Oddechový čas pro hosty.

56:58
    Litvínov se znovu dostává k Dolejšovi, Godla ale zatím branku neopouští.

56:03
    Vítkovičtí vyhazují puk směrem ke Godlovi, hosté musejí vycouvat z pásma.

55:44
    Hosté se i nadále drží u domácí klece, Dolejš se má co ohánět.

55:02
    Litvínovští se znovu usadili u Dolejše, dotírají na jeho branku, ale ten je v pootovosti.

54:05
    Za svou šancí ujížděl Fridrich, na záda se mu ale pověsil Štich a tak vítkovický útočník končí i s pukem a bránícím bekem za brankou.

53:52
    Hosté se propracovali do pásma, Štichova rána končí mimo.

53:20
    Gewiese posílá obloučkem puk do středního pásma, tam se jej ujímá Demel.

53:06
    Balinskis dostal přihrávku zleva, ale jeho rána proletěla těsně kolem vítkovické klece.

52:48
    Hra je znovu přerušena, Dolejš nechce puk za svá záda pustit.

52:44
    Kotouč se ocitá mimo hrací plochu.

52:39
    Rychlá střela hned po vhazování končí v náruči vítkovického gólmana.

52:35
    Litvínovští se natlačili do pásma, ale kotouč po střele Pospíšila končí na Dolejšovi. Následuje komerční přestávka.
    51:54 Vladimír SVAČINA - 3:1

51:54
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí se dostali až k hostující kleci, Hruška nahrál o zadní mantinel na Lakatoše, který poslal puk mezi kruhy na VLADIMÍRA SVAČINU a ten podruhé v dnešním utkání prostřeluje Godlu – 3:1. Asistence: Dominik Lakatoš, Jan Hruška.

51:22
    Hostující Petružálek se ocitl u domácí branky, ale puk se mu nepodařilo zpracovat.

50:54
    Verva se lehce protáhla do pásma a začíná se v něm usazovat.

50:28
    Fridrich se se Stachem snaží narušit hostující rozehrávku.

50:13
    Pokus Lukeše končí v lapačce domácího brankáře.

49:57
    Ščotka ve spolupráci s Hüblem zakládá útočnou akci.

49:45
    Dej s vypětím všech sil a svého umu dostal puk do pásma, aniž by se dopustil ofsajdu.

49:32
    Lehká střela z hokejky Petružálka Dolejše nepřekvapila.

48:55
    Litvínov posunuje puk do středního pásma a urychleně střídá.

48:17
    Vítkovičtí se usadili před Godlou, Koch nastřelil Helta, který brání bez hokejky.

48:04
    Ofsajd pro hosty, následuje komerční přestávka.

47:57
    Verva se i nadále drží v pásmu, Dolejš je v pohotovosti.

47:25
    Hanzl bojuje v útočném pásmu o puk.

47:00
    Lukeš v rychlosti nastřeluje betony domácího gólmana.

46:50
    Hosté rozehrávají od své branky.

46:16
    Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vervy.

45:27
    Litvínovští v pásmu, Žejdl to zkoušel téměř od mantinelu, ale Dolejš kontroloval kotouč jen pohledem.

44:28
    Svižný hokej je k vidění právě teď na ledě Ostravar arény.

43:15
    Pospíšil zdatně krouží pásmem a hledá si co nejlepší pozici pro střelu, zaúkoloval také Lukeše, ale Dolejš je v pohotovosti.

42:23
    Jarůškova střela končí u Dolejše, bude se vhazovat po jeho pravici.

41:50
    Mallet z rohu nahrál mezi kruhy na Kaluse, ale Godla instinktivně kotouč vyráží.

41:28
    Koch sprintuje za vyhozeným pukem zpět ke své brance.

40:52
    Na Godlu si najížděl Irgl, ale puk do branky neumístil, najíždějící Krenželok chtěl zkusit šanci, ale ke Godlovi se přidali dva jeho spoluhráči a puk se dostal ze zorného pole rozhodčích.

40:39
    Za Dolejšovou klecí se vítkovičtí dostali k puku a mohou rozehrát.

40:25
    Litvínovští rozehrávají od své branky.

40:01

Ve druhé třetině se domácí dostali do dvougólového náskoku, když zkrácenou přesilovku využil Hruška, hosté se ale hnali za gólem, a také se do pětadvacet vteřin před koncem druhé části dočkali. Uvidíme, který z týmů bude ve třetí části tahat za delší konec.

39:35
    Hosté snižují vítkovický náskok, Ščotka poslal přihrávku na FRANTIŠKA LUKEŠE do kruhu, ten se rozmáchl a propálil vše – 2:1. Asistence: Jan Ščotka, Tomáš Pospíšil.

39:05
    Domácí míří rychle do útočného pásma,Gewiese si najel až k brance, poslal puk na Lakatoše, ale Godla byl připraven.

38:52
    Balinskis se dostal mezi kruhy, ale byl přistrčen, vítkovičtí se rychle ujímají kotouče.

38:50
    Hraje se v rychlém tempu od branky k brance.

37:15
    Gól Vítkovic nemůže být dle videorozhodčích uznán, protože kotouč zcela nepřešel přes brankovou čáru.

37:15
    Vítkovičtí dostali puk do branky, ale Godla zareagoval rychle, bude se prohlížet videozáznam.

36:57
    Zmatky před hostující brankou gól na stranu domácích nepřinesly.

36:35
    Dej ve spolupráci s Pyrochtou, ale Godla nakonec zasahovat nemusel.

35:49
    Domácí vtrhli do pásma, vpravo se držel Lakatoš, ale jeho střely byla odražena bránícím hráčem.

35:24
    Před brankou domácích výborně clonil Žejdl, ale Dolejš vytěsňuje puk do bezpečí.

35:02
    Další zakázané uvolnění z hokejek Severočechů.

34:56
    Nepřesná rozehrávka Litvínova končí na zakázaném uvolnění.

34:27
    Domácí v útočném pásmu, ale nemají puk zcela pod kontrolou.

34:00
    Útoky obou týmů se rychle střádají, nejvytíženější je střední pásmo.

33:23
    Vhazování po levici hostujícího gólmana.

33:05
    Lakatošovi se podařilo vybruslit z rohu, Pyrochtu ale mezi kruhy nenašel a hosté se mohou dostat do útoku.

32:50
    Vítkovice odehrávají puk na zakázané uvolnění.

32:23
    Po rychlé akci se Pospíšil dostal až těsně k Dolejšovi, ten ale jeho střelu za záda nepustil. Následuje komerční přestávka.

32:03
    Fridrich se dostal až za hostující klec, tak si ale na něj počíhali beci Vervy.

31:59
    Vítkovice rozehrávají útočnou akci.

31:22
    Žejdl se dostal do pásma podél mantinelu, Látal, který se přesunoval k brance ale šanci skórovat nedostal.
    30:52 Jan HRUŠKA - 2:0

30:52
    Domácí využívají přesilovku, po pokusu Svačiny se puk ocitá za Godlou fíky hokejce JANA HRUŠKY – 2:0. Asistence: Vladimír Svačina, Filip Pyrochta.

30:30
    Od kruhu pálil Pyrochta, ale míjí hostující klec.

30:14
    Krenželok ani Lakatoš u branky Litvínova neuspěli.

29:49
    Na led se vrací Gewiese, domácí mají zkrácenou přesilovku.

29:34
    Schleiss rozehrával do pásma, ale byl rychle zastaven.

29:19
    Síly na ledě srovnává Irving, který se provinil podrážením. Oba týmy hrají ve čtyřech.

28:54
    Balinskis zavezl puk do pásma, nahrál k mantinelu na Jarůška, ale ten nepřesnou přihrávku nestihl zpracovat.

28:33
    Vítkovice znovu vyhazují kotouč a oba týmy střídají.

28:06
    Puk je z pohledu domácích v bezpečí středního pásma.

27:49
    Verva si může zopakovat přesilovku, hákování použil Gewiese a je potrestán.

27:43
    Hanzal se Zdráhalem zkrotili puk, od modré vypálil jeden z beků, ale jen do klubka hráčů před brankou.

27:04
    Gewiese nastřelil čárového rozhodčího, ten ale pokračuje dál.

26:41
    Vítkovickým se nedaří propracovat do útoku.

26:07
    Protiútok hostů končí u Dolejše, následuje komerční přestávka.

25:59
    Lakatoš se prosmýkl do pásma, ale jeho pokus z prostoru mezi kruhy končí na betonech Godly.

25:27
    Nápor hostů Dolejš zvládnul, puk končí v jeho náruči.

25:14
    Hosté zaútočili rychle, Jíchova rána šla ale do zadního mantinelu.

24:43
    Vítkovičtí usazeni v pásmu, musejí ale bojovat o prostor.

24:11
    Do hry naskakuje Koch, přesilovka hostů skóre neměnila.

23:27
    Domácí odpalují puk až za Godlovu klec a přesunují se do středního pásma.

23:14
    Verva se znovu usazuje v pásmu.

22:40
    Vítkovičtí posílají puk do bezpečí.

22:35
    Hostující Ščotka se pomalu ale jistě protáhl až těsně před Dolejše, ale puk se mu za jeho záda nepodařilo dostat.

22:11
    První přesilovka pro Vervu, na trestnou lavici usedá domácí Koch za podrážení.

21:39
    Hübl se pokusil přelstit domácího gólmana marně.

21:26
    Hraje se ve středním pásmu, hokejisté Litvínova mají puk pod kontrolou.

20:52
    Na opačné straně byl teď ve střehu Dolejš, ale vážněji jeho klec ohrožena nebyla.

20:30
    Vítkovičtí se po vhazování přesunuli ke Godlovi, ale ten zasahovat nakonec nemusel.

20:01

Vítkovice vstoupily do utkání výborně, do vedení se dostaly po necelé minutě hry díky Svačinovi. K dispozici pak měli i dvě přesilové hry, ale hosté jim toho moc nepovolili. V závěru první části se Verva dostávala více do hry, ale Dolejš byl v této třetině stoprocentní.

1/3 – 6:4

Další třetina začne přibližně v 18:15.

20:00

19:57
    Štich za svou brankou drží vítkovického Malleta u mantinelu, ale pískat se už nebude.

19:37
    Domácí se drží v útočném pásmu, Pyrochta posílá kotouč do rohu.

19:13
    Po rychlé akci se puk dostává k Irglovi, ale ten poslal puk do připraveného betonu Godly.

19:00
    Druhá vítkovická pětka mohla skórovat, ale neposedný kotouč uskočil.

18:27
    Vítkovičtí v nouzi vyhazují kotouč, ale zakázané uvolnění to nebude.

17:53
    Kotouč končí v hledišti, vhazovat se bude před útočnou modrou domácích.

17:48
    Domácí hráči se ocitají v ofsajdu.

17:40
    Stach neměl v útočném pásmu u mantinelu proti čtyřem hráčům Litvínova žádnou šanci.

17:26
    Hosté podnikli rychlý výpad na domácí branku, ale Dolejšova lapačka byla na místě.

17:11
    Rychlým pasem byl Lakatoš vyzván k sólu, najížděl si na Godlu, ale ten sklapl betony včas.

17:05
    Menší zmatky v obranném pásmu Vítkovic, ale skóre se nemění.

16:30
    Znovu se hraje u domácí branky.

15:53
    Hosté se zdrželi před domácí klecí, Zdráhal dostal rychlou přihrávku, ale ze vzduchu nestačil umístit kotouč přesněji.

15:39
    Verva se v pásmu prezentovala dobrou šancí, ale Dolejš má puk pod kontrolou. Následuje komerční přestávka.

15:19
    Fridrich dostal dobrou přihrávku, podařilo se mu u mantinelu vymanit zpod kontroly bránícího hráče, nahrál mezi kruhy, ale jeho spoluhráč kotouč nezachytil.

14:59
    Hosté budou rozehrávat od Godly, oba týmy střídají.

14:06
    Menší závar před domácí brankou, ale Dolejš situaci uhlídal.

13:43
    Kalus přišpendlil na zadní mantinel hostujícího beka.

13:24
    Litvínov u mantinelu v útočném pásmu kotouč nevydoloval.

12:48

12:44
    Dolejš oznamuje hokejkou blížící se konec přesilovky, domácí se z ní snaží ještě něco vytěžit.

12:27
    Litvínovští brání střední pásmo na výbornou.

11:50
    Prudké vyhození se Pyrochtovi nepodařilo na modré zadržet, vítkovičtí musejí útočné pásmo opustit.

11:33
    Domácí se snaží usadit v pásmu, hosté ale brání důsledně.

11:09
    Vítkovičtí se příliš hnali do pásma, je jim odpískán ofsajd.

10:55
    Verva posílá puk do bezpečnějších vod a přesunuje se do středního pásma.

10:48
    Za hákování bude pykat hostující kapitán Hübl.

10:33
    Těsně před Hruškou byl kotouč odpáleny do středního pásma Štichem.

10:13
    Mallet bojoval u mantinelu o puk se Zdráhalem.

09:51
    Za domácí brankou probíhá boj o kotouč.

09:25
    Vítkovičtí mají puk na hokejkách, ale nedaří se jim dostat z pásma od Dolejše.

09:00
    Petružálek poslal puk ještě před modrou na domácí branku, je ale odpískán ofsajd hostů.

08:24
    Vítkovice rozehrávají od Dolejše, Verva je ale proti.

07:57
    Svačina se protáhl až k brance, ale jeho střela šla příliš nad.

07:44
    Hruška se Svačinou zdatně narušovali hostující rozehrávku.

07:12
    Verva rozehrává rozvážně od své branky a pomalu střídá.

06:50
    Hosté na skok v pásmu, Vítkovice ale mění směr hry.

06:32
    Dej našel mezi kruhy Werbika, ale tomu byla střela zblokovaná.

06:25
    Puk končí v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.

06:23

06:03
    Domácím se daří přihrávky mezi soupeřovými hokejkami, ale těsně před brankou jsou jejich střely tečovány do bezpečí.

05:32
    Vítkovická pětice rozjela přesilovkový kolotoč.

05:08
    Verva střeží střední pásmo, domácí střídají a budou rozehrávat útočnou akci.

04:46
    Hosté sehrávají své oslabení zatím na jedničku, drží se kolem domácí klece.

04:23
    První přesilovku sehrají domácí, za podrážení je vyloučen Irving.

03:58
    Vítkovičtí v pásmu, ale Godla práci neměl.

03:34
    Jarůšek si najížděl k domácí brance zleva, ale puk se k němu nedostal.

03:18
    Zakázané uvolnění je odpískáno Vítkovicím.

03:01
    Hraje se v útočném pásmu domácích, ale litvínovští mají puk pod kontrolou.

02:20
    Verva se propracovala před Dolejše, ale ten byl pozorný.

01:44
    Vítkovičtí se drží v útočném pásmu, hosté si je ale už více hlídají.
    00:39 Vladimír SVAČINA - 1:0

00:39
    Domácí začali parádně – Lakatoš za hostující brankou vteřinu počkal, viděl VLADIMÍRA SVAČINU sjíždějícího si mezi kruhy, kterého našel přesnou nahrávkou a domácí útočník s číslem třináct trefil mezírku mezi Godlovými betony – 1:0. Asistence: Dominik Lakatoš, Jan Hruška.

00:30
    Domácí přenášejí hru před Godlu.

00:19
    Dolejš ve vítkovické brance musel zasahovat.

00:04
    Hosté po vhazování ukořistili puk a derou se do pásma.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, Koch, L. Kovář, R. Černý, L. Doudera – Svačina, Hruška (A), Lakatoš – L. Krenželok (C), Dej (A), Irgl – Fridrich, Stach, Schleiss – Mallet, Werbik, M. Kalus.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Ščotka, Irving, Cibulskis, Balinskis, Štich (A), Demel, D. Zeman – Jarůšek, M. Hanzl (A), P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – Látal, Žejdl, Petružálek – Zygmunt, Jícha, Helt.

Rozhodčí: Hejduk, Kika – Pešek, Malý.
    Zapíšou domácí v odvetě s Litvínovem výhru?

Vítkovičtí hlásí další změnu v kádru, který opustil útočník Martin Dočekal a bude se hlásit v Plzni, výměnou za něj přichází ze západu Čech útočník David Stach.

V letošní sezóně je tento zápas pro oba týmy v základní části poslední, v předchozích si vedl o něco lépe Litvínov, který vyzískal ze vzájemných zápasů 5 bodů (1:0 pp; 2:6; 3:2).

Nejlepším hráčem Litvínova je se čtyřiadvaceti body útočník Viktor Hübl (9+15), nejlepším střelcem je ale s dvanácti přesnými střelami útočník Richard Jarůšek (12+7). Nejproduktivnějším bekem je se čtrnácti body Jan Ščotka (4+10), který je také s průměrným časem 22:34 minut na ledě nejvytíženějším hráčem. S padesáti trestnými minutami je obránce Aaron Irving nejvylučovanějším hráčem týmu, ale bodování Radegast indexu vede s pětadevadesáti body. Z trojice gólmanů dostává nejvíce prostoru Denis Godla se čtyřmi vychytanými nulami, jednou asistencí, průměrem 2,35 a úspěšností 91,75 %.

Lídrem kanadského bodování Vítkovic je s šestadvaceti body útočník Dominik Lakatoš (17+9), společně s ním je dalším nejlepším nahrávačem útočník Jan Schleiss (6+9). Nejlepším bekem je se šesti body Roman Polák (2+4), zároveň je s průměrným časem 22:42 minut na ledě nejvytíženějším hráčem týmu. Nejvíce trestných minut, a to 76, má na svém kontě obránce Patrik Koch. Bodování Radegast indexu nevede nikdo jiný než kapitán Roman Polák se 138 body. O něco lepší statistiky má gólman Daniel Dolejš se dvěma čistými konty, průměrem 2,24 a úspěšností 92,98 %.

Vítkovice díky této prohře klesly na 11. místo v tabulce, s bilancí 10-4-5-17 a pasivním skóre 80:101 mají na svém kontě 43 bodů. O příčku výše, na 10. místě, je momentálně usídlen Litvínov, bilance 10-7-3-16 a pasivní skóre 86:100 jim prozatím vyneslo 47 bodů.

Vítkovičtí mají po třech dnech možnost znovu změřit síly s mužstvem Litvínova a oplatit jim tak porážku z úterý, kdy sice na zimním stadionu Ivana Hlinky vedli v dohrávce 1. kola už 2:0, ale nakonec se museli smířit s prohrou 2:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 1. Svačina (Lakatoš, Hruška), 31. Hruška (Svačina, Pyrochta), 52. Svačina (Lakatoš, Hruška) – 40. F. Lukeš (Ščotka, Pospíšil), 60. Balinskis (Pospíšil, V. Hübl)

Rozhodčí: Hejduk, Kika – Pešek, Malý