Třinec – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Motor ČB 1:2 (1:2 po s.n.) | Olomouc – Zlín 2:4 (kon.)
Mladá Boleslav – K. Vary 1:3 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 3:2 (kon.) | Sparta – Plzeň 4:0 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
HC VERVA Litvínov
Pátek 29.01.2021, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 40. kolo

Toto utkání má svého vítěze. Vítkovičtí oplatili svému úternímu soupeři stejnou měrou a nechávají si tři důležité body doma v Ostravě. Domácí vstoupili do zápasu směle, už v první minutě dokázali překonat Godlu, a i když se hosté ke konci třetiny hodně snažili, Dolejš za svá záda nic nepustil. V polovině druhé čísti zvyšoval domácí náskok Hruška ve zkrácené přesilovce, ale snaha hostů přinesla své ovoce těsně před druhou sirénou, kdy snižoval Lukeš. Do třetí části nastoupili oba týmy se zvýšenou snahou, Vítkovice po hezké akci opět navýšily svůj náskok o dvě branky, ale hosté se rvali o body stále více. V závěru třetí třetiny si dokázali vytvořit tlak, odvolání brankáře na sebe nenechalo dlouho čekat a i když vítkovičtí odolávali, nakonec Verva přece jen svou převahu využila a snížila na rozdíl jediné branky šestapadesát vteřin před koncem třetí třetiny. V power-play pokračovala i nadále, ale Dolejše se jí překonat už nepodařilo.
    Z Ostravy je to pro dnešek tedy vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:03:26)

59:50
    Další rána Balinskise, ale puk míří mimo tři vítkovické tyče.

59:27
    Vítkovicím se nedaří dostat puk do bezpečí.

59:04
    Litvínov i nadále pokračuje ve hře bez gólmana.
    59:04 Uvis Janis Balinskis - 3:2

59:04
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Verva se přece jen dočkala snížení, Pospíšil poslal puk na modrou na UVISE JANISE BALINSKISE, který i díky clonícímu spoluhráči před Dolejšem propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2: Asistence: Tomáš Pospíšil, Viktor Hübl.

58:56
    Dolejš má kotouč pevně sevřený v lapačce, bude se vhazovat po jeho levici.

58:30
    Vítkovice ve středním pásmu i s pukem, nahrávka Svačiny našla jen hůl Ščotky.

58:10
    Litvínovští útočí v šesti, domácí ale bojují o tři body.

57:48
    Hostující branka zůstává prázdná.

57:48
    Oddechový čas pro hosty.

56:58
    Litvínov se znovu dostává k Dolejšovi, Godla ale zatím branku neopouští.

56:03
    Vítkovičtí vyhazují puk směrem ke Godlovi, hosté musejí vycouvat z pásma.

55:44
    Hosté se i nadále drží u domácí klece, Dolejš se má co ohánět.

55:02
    Litvínovští se znovu usadili u Dolejše, dotírají na jeho branku, ale ten je v pootovosti.

54:05
    Za svou šancí ujížděl Fridrich, na záda se mu ale pověsil Štich a tak vítkovický útočník končí i s pukem a bránícím bekem za brankou.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 1. Svačina (Lakatoš, Hruška), 31. Hruška (Svačina, Pyrochta), 52. Svačina (Lakatoš, Hruška) – 40. F. Lukeš (Ščotka, Pospíšil), 60. Balinskis (Pospíšil, V. Hübl)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, Koch, L. Kovář, R. Černý, L. Doudera – Svačina, Hruška (A), Lakatoš – L. Krenželok (C), Dej (A), Irgl – Fridrich, Stach, Schleiss – Mallet, Werbik, M. Kalus.
    HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Ščotka, Irving, Cibulskis, Balinskis, Štich (A), Demel, D. Zeman – Jarůšek, M. Hanzl (A), P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – Látal, Žejdl, Petružálek – Zygmunt, Jícha, Helt.

Rozhodčí: Hejduk, Kika – Pešek, Malý