Jaroslavl – Omsk 3:2 (po pr.) | Minsk – CSKA Moskva 2:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Soči 4:0 (kon.)
Jokerit – N.Novgorod 4:1 (kon.) | Riga – Čerepovec 2:3 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
3:2 (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Avangard Omsk
Pátek 29.01.2021, 17:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Už pozítří si oba celky duel zopakují. Nedělní odveta se tentokrát odehraje v Omsku a Avangard už si brousí zuby na odplatu. (19:37:12)

Vítězná Jaroslavl bere dva body, poražený Omsk jeden. Pro lídra Černyševovy divize je to jistá komplikace, neboť mu druhá Ufa šlape na paty. Pro rozjetý Lokomotiv, který zvítězil už počtvrté v řadě, je naopak důležité upevnění třetí příčky v Západní konferenci.

Šlágr dne pro Jaroslavl! Domácí nezačali vůbec dobře, úvodní třetinu prohráli 0:2. Pak se ale vzchopili a v každé další části dali jednu branku. Za nerozhodného stavu pak zápas dospěl do prodloužení, v němž o výhře svého celku rozhodl Atte Ohtamaa.

61:51 Atte OHTAMAA - 3:2

61:51
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Je konec! Domácí uháněli v přečíslení dvou hráčů na jednoho. Přihrávkou pod padajícím bekem vyzval Jegor Korškov k zakončení ATTEHO OHTAMAU a ten se štěstím prostřelil Igora Bobkova. Jaroslavl tak po velkém obratu vítězí v prodloužení 3:2. Asistence: Jegor Korškov.

61:40
    Dalším střelcem byl Alexej Běreglazov (Omsk), tomu puk v kruhu předal právě Denis Zernov.

61:00
    Igor Bobkov (Omsk) vychytal z mezikruží střílejícího Artura Kajumova! Z brejku si pak Denis Zernov položil tělo před vracejícího se Vladimira A. Tkačova a ten ho natlačil do branky. Dvě velké šance na obou stranách!

60:10
    Prodloužení, které se mimochodem hraje ve třech hráčích na obou stranách, začalo omským ofsajdem.

60:01

Statistika střel: 37:23 (12:11, 15:6, 10:6).

60:00

59:26
    Nemuselo tomu tak být, kdyby domácí proměnili přečíslení 4 na 2! Michail Beljajev si všiml z pravé vlny najíždějícího Teema Pulkkinena. Do jeho prudké střely se však obětavě položil Damir Šaripzjanov a pak už to Omští stihli dojet a situaci uklidnit.

59:00
    Minuta do konce základní hrací doby. Za stavu 2:2 vše směřuje do prodloužení.

57:46
    Před tou domácí se utvořila nepřehledná skrumáž, kterou přikrytím puku ukončil Edward Pasquale.

56:33
    K výstřelu došlo na opačné straně. Jegor Korškov (Jaroslavl) tam ze slotu přestřelil branku.

55:52
    Avangard těží převážně z brejků. Jeden takový táhl Corban Knight, ale nezadařilo se mu.

54:07
    Domácí jsou po vyrovnání na koni. Před brankovištěm nyní způsobili chaos, ale Igor Bobkov se v něm zorientoval.

52:32
    Hosté měli velké štěstí! Artur Kajumov se vymanévroval ze souboje s obráncem, aby předal kotouč Antonu Landerovi. Ten střílel z pravého křídla na zadní tyč a právě tuto brankovou konstrukci pukem označil!

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 21. Kraskovskij (Korškov), 48. Pulkkinen (Ivanov, Kajumov), 62. Ohtamaa (Korškov) – 4. Boucher (Tolčinskij), 8. Tolčinskij (Jemelin, Chochlačov)

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – A. Marčenko, Rafikov, M. Osipov, Ohtamaa, Barancev, Čerepanov, Malyšev, Ťutněv – J. Averin (A), V. A. Tkačov (C), A. Petersson – Pulkkinen, Lander (A), Kajumov – Korškov, Kraskovskij, Beljajev – Ivanov, Alexejev, Iljenko.
    Avangard Omsk: Bobkov (Hrubec) – Kaski, Jemelin (C), Čudinov, Běreglazov, Čisťakov, Šaripzjanov, Gotovec – Boucher, Knight, K. Kostin – Kablukov, Zernov, Kovalčuk (A) – Chochlačov, K. Semjonov, Tolčinskij – Dědunov, Stas (A), A. Potapov.

Rozhodčí: Ansons, Lavrentěv – Kučava, Savenkov

Diváci: 2 068