Buffalo – NY Rangers 2:3 (po pr.) | New Jersey – Philadelphia 1:3 (kon.) | Montreal – Calgary 4:2 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Washington – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Tampa 1:0 (po pr.)
Columbus – Florida 3:2 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Los Angeles 5:3 (kon.) | Dallas – Detroit 7:3 (kon.)
Arizona – Anaheim 3:2 (kon.) | Colorado – San Jose 3:0 (kon.) | Edmonton – Toronto 3:4 (kon.)
Vancouver – Ottawa 4:1 (kon.)
Buffalo Sabres
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
New York Rangers
Pátek 29.01.2021, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:44:01)

3. Alexis Lafreniere (NYR) 1+0

Je konec. New York Rangers nakonec zvítězil nad Buffalem Sabres 3:2 po prodloužení.
    Hosté vlétli do tohoto utkání mnohem aktivněji, než soupeř a také byli odměněni, když se v 10. minutě prosadil Strome. Posléze to byl především New York, který se staral o tempo hry, ale dvacet dva vteřin před koncem periody dokázal srovnat Eichel. Také ve druhé periodě měli hosté více ze hry a dvakrát více střel. Na obou stranách byly dvě vyloučení, ale gól padl pouze jeden, který vstřelil ve 37. minutě Artěmij Panarin. Ve 45. minutě totiž dokázal srovnat stav utkání na 2:2 Sam Reinhart. Posléze si sice New York Rangers vytvořil velký tlak, který ale ani při přesilovce nedokázal zužitkovat ve svůj prospěch a šlo se do prodloužení, kde rozhodnul v 63. minutě Alexis Lafreniere.

62:47 Alexis LAFRENIERE - 2:3

62:47
    Rangers právě vstřelili branku!
    Hosté rozhodují toto utkání! Jack Eichel se dopustil velké chyby, když nepřesně přihrál na své polovině a New York se tak dostal do přečíslení 2 na 1, kdy se po přihrávce Colina Blackwella prosadil ALEXIS LAFRENIERE. Asistence: Colin Blackwell.

62:19
    Buffalo se dostalo do pásma soupeře, kde se snaží něco vykombinovat, ale nemají místo a nakonec tak s pukem vyjíždí pryč.

61:46
    Pavel Bučněvič ale přišel o míč a do protiútoku se vrhl Victor Olofsson, ale jeho ránu dokázal vyrazit Igor Šesťorkin.

61:12
    Posléze puk získal New York Rangers, kteří rovněž začínají svůj útok zpoza brány a nebudou chtít riskovat.

60:36
    A po chybě Rangers se Sabres dostali do přečíslení 2 na 1, ale přihrávka Rasmuse Ristolainena z levé strany skončila jen na holi soupeře.

60:09
    Kotouč po úvodním vhazování získalo domácí mužstvo, které se s pukem ale dostalo jen za svou svatyni a bude chtít založit postupný útok.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 03:35.

Základní hrací doba je sice u konce, ale o vítězi stále není rozhodnuto a následuje prodloužení. Ve 45. minutě totiž dokázal srovnat stav utkání na 2:2 Sam Reinhart. Posléze si sice New York Rangers vytvořil velký tlak, který ale ani při přesilovce nedokázal zužitkovat ve svůj prospěch.

60:00

59:54
    New Yorku se podařilo vyhodit kotouč do středního pásma a Buffalo už nikam spěchat nebude. Dočkáme se tak prodloužení.

59:42
    Rangers se nepodařilo vyhodit kotouč, ale následná přihrávka soupeře skončila zblokována v ochranné síti a následuje buly před bránou Igora Šesťorkina.

59:11
    Buffalo Sabres začalo svoji útočnou akci v poslední minutě základní hrací doby zpoza své brány, ale nakonec se domácí provinili jen ofsajdem.

58:27
    Jack Eichel se snažil obhodit obránce soupeře a posléze zakončit, ovšem to se mu nepodařilo a kotouč mu ujel. Chvíli poté se obtočil kolem brány Matt Irwin a zakončil, ale Igor Šesťorkin byl včas u své tyče.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 20. Eichel (S. Reinhart), 45. S. Reinhart (Hall, Olofsson) – 10. R. Strome (Panarin, Bučněvič), 37. Panarin, 63. Lafreniere (Blackwell)

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, McCabe (A), C. Miller, Dahlin, Montour, Irwin – S. Reinhart, Eichel (C), Hall – Cozens, E. Staal, Olofsson – Okposo (A), Eakin, Rieder – Sheahan, Lazar, Skinner.
    New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, DeAngelo, J. Johnson – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Di Giuseppe, R. Strome, Panarin (A) – Kakko, B. Howden, Lafreniere – Rooney, Blackwell, Lemieux.

Rozhodčí: Rank, Luxmore – Smith, Kováčik