Buffalo – NY Rangers 2:3 (po pr.) | New Jersey – Philadelphia 1:3 (kon.) | Montreal – Calgary 4:2 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Washington – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Tampa 1:0 (po pr.)
Columbus – Florida 3:2 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Los Angeles 5:3 (kon.) | Dallas – Detroit 7:3 (kon.)
Arizona – Anaheim 3:2 (kon.) | Colorado – San Jose 3:0 (kon.) | Edmonton – Toronto 3:4 (kon.)
Vancouver – Ottawa 4:1 (kon.)
New Jersey Devils
1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Philadelphia Flyers
Pátek 29.01.2021, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy New Jersey Devils a Philadelphia Flyers. Zápas se odehraje v Prudential Center v Newarku.

New Jersey může být se vstupem do sezony poměrně spokojený, ze šesti zápasů vybojovalo sedm bodů a v tabulce našlapané Východní divize mu patří páté místo. Devils trochu trápí střílení branek, kterých dali jen čtrnáct, což je druhé nejnižší číslo v divizi. Devil dnes čeká druhý zápas v řadě proti Philadelphii, předtím hráli dvakrát s Islanders a připsali si porážku 1:4 a vítězství 2:0. Lídrem týmové produktivity New Jersey je Jack Hughes se sedmi body (3+4), je také nejlepším střelcem týmu společně s Milesem Woodem.

Philadelphia může být taktéž se startem do nového ročníku poměrně spokojena, tento velmi ambiciózní tým má na kontě devět bodů v sedmi zápasech a v tabulce Východní divize je třetí. Philadelphii se nepovedl dvojzápas proti Bostonu, na jehož ledě prohrála nejprve 4:5 na nájezdy a poté 1:6. Flyers potřebují zapracovat na obraně, protože 25 obdržených branek je druhé nejvyšší číslo v divizi. Naopak ofenzívu má Philadelphia s 25 vstřelenými brankami nejlepší spolu s Washingtonem. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s osmi body (5+3) Travis Konecny, který je také spolu s Jamesem Van Riemsdykem nejlepším střelcem.Osm budů má také Jakub Voráček.

Vzájemné zápasy

Tyto dva kluby spolu hrály naposledy předevčírem a Philadelphia dokázal na ledě New Jersey vyhrát 5:3. Dvěma přesilovkovými góly se blýsknul Van Riemsdyk, tři body za gól a dvě asistence si připsal obránce Ivan Provorov.

Češi a Slováci na soupiskách

Pavel Zacha (NJD) 6 zápasů, 2 body (2+0)
    Jakub Voráček (PHI) 7 zápasů, 8 bodů (1+7)

New Jersey Devils: Wedgewood (Cormier) – P. K. Subban, R. Murray, Severson (A), D. Kulikov, Tennyson, T. Smith – Palmieri (A), J. Hughes, N. Gusev – Kuokkanen, Zajac (A), A. Johnsson – Bratt, Zacha, Šarangovič – Bastian, M. McLeod, Wood.

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Gostisbehere, Provorov, Prosser, Sanheim, Braun, Hägg – Konecny, Patrick, Giroux (C) – Voráček (A), K. Hayes (A), J. van Riemsdyk – Farabee, Laughton, Lindblom – Aube-Kubel, Bunnaman, M. Raffl.

Rozhodčí: Lambert, L’Ecuyer – Kelly, Berg.

První formace obou týmů už jsou nastoupeny na modrých čarách, stadionem zní hymna Spojených států amerických.

00:01

00:23
    Do první šance zápasu se řítil kapitán Philadelphie Claude Giroux. Ujížděl sám na Wedgewooda, ale kotouč mu sjel z hokejky, takže ani nezakončil.

01:06
    Také domácí se dostali do první velké šance, po přihrávce Hughese střílel z levého kruhu Jasper Bratt, Hart se ale stihl přesunout a předvedl výborný zákrok.

01:45
    Scott Wedgewood předvedl výborný zákrok proti střele Farabeeho z pravé strany.

02:04
    Pavel Zacha zavezl kotouč do útočného pásma, pískal se ale ofsajd.

03:19
    Gusev nabil na modrou čáru Subbanovi, jeho ránu dokázal chytit Hart a posléze také přikrýt puk pod lapačku.

03:46
    Po nepřesné přihrávce hostů se píská zakázané uvolnění a vhazovat se bude před brankou Cartera Harta.

04:08
    Z levé strany od modré čáry vystřelil obránce Jersey Ty Smith, jeho rána ale na Harta neprošla.

04:50
    Severson nastřelil kotouč před branku Flyers na teč, kotouč ale skončil mimo.

05:32
    Matt Tennyson dostal výbornou přihrávku na pravý kruh, kde měl dost prostoru a času na střelu, trefil ale jen prostor, kdy byl připravený Carter Hart.

05:51
    Nicolas Aube-Kubel dobře projel do útočného pásma a vystřelil z pravé strany, Wedgewooda ale jeho pokus z úhlu nepřekvapil.

06:48
    Z levého kruhu střílel nebezpečně Gusev, Hart zasáhl a k dorážce už poté nikoho nepustili obránci Philadelphie.

07:11
    Devils právě vstřelili branku!
    Domácí tým otevírá skóre zápasu! DAMON SEVERSON přebral puk v obranné pásmu, dojel s ním až do toho útočného a z pravé strany vypálil. Kotouč se od tyčky odrazil do branky a domácí vedou. Asistence: Ryan Murray.
    07:11 Damon SEVERSON - 1:0

08:07
    Když se Devils v této sezoně dostali do vedení, tak zatím vždy vyhráli, stalo se tak ve třech zápasech. Nyní je na programu komerční pauza.

09:11
    Zacha dostal přihrávku od Palmieriho a pak se ho snažil najít zpětnou přihrávkou, kotouč už na něj ale nedostal.

09:23
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí si své vedení dlouho neužili, je vyrovnáno! Flyers vyhráli vhazování v útočném pásmu, od modré poslal kotouč na branku Gustafsson a před brankovištěm se nejlépe zorientoval NATE PROSSER, který dorazil kotouč do sítě. Asistence: James van Riemsdyk, Erik Gustafsson.
    09:23 Nate PROSSER - 1:1

11:22
    New Jersey se pokusilo o svou vlastní rychlou odpověď na obdrženou branku, Harta zachránil Provorov, který zablokoval velmi nebezpečnou střelu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:55
    Hayes zavezl kotouč do útočného pásma, ale pak si nerozuměl se spoluhráči, takže Flyers zase rychle o pásmo přišli.

12:42
    Oskar Lindblom se dostal k puku a z vrcholku levého kruhu vypálil. Jeho pokus byl ovšem zablokovaný, takže Scott Wedgewood zasahovat nemusel.

13:36
    Miles Wood dostal přihrávku do jízdy na pravé křídlo, ale rozhodčí si velmi dobře všimli ofsajdu Devils.

13:58
    Connor Bunnaman se natahoval po puku před brankou a snažil se zakončovat bekhendem, to mu ale nedovolil Murray.

15:04
    Michael McLeod míchal s pukem za brankou, ale nepovedlo se mu najít přihrávkou spoluhráče před bránou. Devils ale pokračují v tlaku.

15:22
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Sanheim – 2 min., nedovolené bránění).

15:35
    Hosté zahájili oslabení výborně, hned dokázali získat puk a následně ho vyhodit.

16:27
    Z levého kruhu vypálil z první Kyle Palmieri, který stále čeká na pvvní gól v sezoně. Ani nyní se nedočkal, Hart ho parádně vychytal.

17:14
    Philadelphii se povedlo vyhodit kotouč a tohle oslabení už určitě zvládne.

17:22

18:30
    Kevin Hayes zavezl kotouč do útočného pásma, objel branku a hledal před ní spoluhráče, nebyl ale se svou snahou úspěšný.

19:17
    Damon Severson velmi dobře vypálil od pravého mantinelu a Hart předvedl zákrok, který nebyl vůbec jednoduchý. Severson si tak na svůj druhý gól v zápase musí počkat.

20:00

První třetina je za námi, New Jersey zatím hraje na domácím ledě s Philadelphií nerozhodně 1:1. New Jersey svého soupeře jasně přestřílelo a bylo celou první třetinu aktivnější, ale také Flyers si pár zajímavých šancí vytvořili. Domácí šli do vedení v osmé minutě, kdy se po individuální akci krásně prosadil střelou zápěstím obránce Damon Severson. Philadelphia ale už v desáté minutě vyrovnala, z úspěšné dorážky se radoval Nate Prosser.

Střely na branku v první třetině: 14:4.

Další třetina začne přibližně ve 2:00.

20:01

20:54
    Do velké šance se hned na začátku druhé třetiny dostal Jakub Voráček, který ale nedokázal poslat kotouč mezi betony Wegewooda do branky.

21:03
    Justin Braun vypálil z pravé strany od modré čáry. Ta střela nebyla vůbec marná a jen o kousek minula branku Devils.

22:54
    Braun tentokrát posílal puk před branku na teč. Rafl ale nedokázal kotouč usměrnit mezi tři tyče.

23:40
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Nolan Patrick – 2 min., sekání).

24:15
    Devils dlouho kombinovali v útočném pásmu, než se konečně odhodlali k zakončení. Z pravého kruhu vypálil Kyle Palmieri, Hart však předvedl parádní zákrok lapačkou.

24:54
    Philadelphia dokázala vyhodit puk a oba týmy nyní mění své síly na ledě.

25:39
    Zacha hledal na levé strany útočného pásma Bratta, ale kotouč na něj nedostal.

25:40

26:13
    Po zakázaném uvolnění New Jersey se hra přesune před branku Wedgewooda.

27:14
    Janne Kuokkanen se rychle otočil i s pukem a vystřelil od pravého hrazení, kotouč ale na branku Flyers neprošel.

27:47
    Stejně dopadla i Zachova střela. Pak pálil od modré Tennyson, jeho ránu dokázal Hart vyrazit.

28:08
    Následně se dostali hosté do rychlého brejku, ten ale dokázal skvěle zastavit vracející se útočník Gusev.

29:08
    Z pravé strany nebezpečně vypálil Andreas Johnsson. Hart předvedl výborný zákrok, aby vyrazil puk.

30:05
    Kyle Palmieri se dostal k puku za obránci Flyers, ale kotouč mu na poslední chvíli sjel z čepele hokejky, takže nezakočil.

30:28
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Pavel Zacha – 2 min., držení).

30:28
    Philadelphia si zahraje první přesilovku v zápase.

30:49
    Voráček u pravého mantinelu přišel o kotouč a Philadelphia se tak musí znovu dostat do pásma.

31:26
    Voráček nabil na střelu z levého kruhu Girouxovi, ten však svou prudkou ranou branku netrefil.

32:06
    Erik Gustafsson z levé strany nahodil puk před branku. Tam byl Patrick, ale nepovedlo se mu dostat se ke kotouči.

32:28

32:45
    Zacha táhl přečíslení tři na jednoho a vybral si přihrávku na Hughese. Ten však nedokázal překonat skvělého Cartera Harta.

33:36
    Scott Laughton se snažil natlačit před branku, ale to mu nedovolil obránce Ty Smith.

33:44
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nicolas Aube-Kubel.

33:52
    Philadelphia zahájila své oslabení dobře, hned se jí povedo získat a vyhodit puk.

34:27
    New Jersey se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu.

34:48
    I v oslabení se ke střele z pravého kruhu dostal Farabee, ale branku trefit nedokázal.

35:22
    Obránce P. K. Subban už raději nic nevymýšlel a vypálil tvrdě od modré čáry. Hart ale neměl zakrytý výhled a kotouč tak chytil.

35:28
    Philadelphia vyhrála vhazování a okamžitě zase vyhodila puk.

35:44

36:46
    Zacha dobře vystihl přihrávku v obranném pásmu a nyní může založit akci Devils.

37:26
    Kevin Hayes vypálil z pravé strany od modré čáry, domácí ale dokázali kotouč srazit do rohu kluziště.

37:39
    Kotouč vypadl ze hry, pokračovat se bude po komerční pauze.

38:25
    Bratt našel výbornou přihrávkou na levém kruhu Jacka Hughese, ale nejproduktivnější hráč Devils zatím dnes nenašel recept na skvělého Cartera Harta.

38:34
    Po vyhraném vhazování pálil od modré Subban, Hart vyrazil kotouč betonem.

38:44
    New Jersey pokračují ve svém tlaku. Zacha udržel útočné pásmo a nakonec z toho byla velká šance pro Palmieriho. Ten ale Harta z blízka překonat nedokázal.

39:04
    Justin Braun se dostal ke střele z pravého kruhu. Mířil z levého kruhu mezi betony, ty měl ovšem Scott Wedgewood včas u sebe.

39:45
    Z pravé strany střílel z úhlu Nikita Gusev, z úhlu ale vůbec netrefil branku.

40:00

Druhá třetina je minulostí, skóre se ale v Newarku nepohnulo, New Jersey stále hraje doma s Philadelphií 1:1. Ve druhé třetině byli znovu domácí lepším týmem, Philadelphia byla často pod velkým tlakem. Jersey ale mělo smůlu v koncovce a hlavně byl proti brankář Carter Hart, který zlikvidoval několik velkých šancí. Oba týmy si vyzkoušely ve druhé třetině přesilovky, ani ty ale branku nepřinesly.

Střely na branku ve druhé třetině: 10:4.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:52.

40:01

40:40
    New Jersey začíná třetí třetinu aktivně a hned se usazuje v útočném pásmu.

41:10
    Hra se ale rychle přesunula na druhou stranu, z mezikruží rychle pálil Farabee. Scott Wedgewood si připsal úspěšný zákrok.

41:19
    Tlak Flyers po vyhraném vhazování pokračoval střelou Travise Sanheima, Scott Wedgewood přispěchal s úspěšným zákrokem lapačkou.

42:10
    Hosté měli výborný nástup do třetí třetiny a nyní si zasloužili vedoucí branku! Bunnaman si před brankou rukou zpracoval puk, rychle ho poslal na led a pak trefil tyč. S jednoduchou dorážkou do prázdné branky přispěchal MICHAEL RAFFL. Asistence: Connor Bunnaman, Nicolas Aube-Kubel.
    42:10 Michael RAFFL - 1:2

43:55
    Od modré čáry vystřelil velmi tvrdě obránce Matt Tennyson. Hart dokázal zasáhnout, kotouč poté skončil v ochranné síti.

44:41
    Jack Hughes projel do útočného pásma, ale o kotouč okamžitě přišel, zkusit to tak mohou hosté.

45:55
    Přečíslení Flyers tři na dva zakončil z pravého kruhu Nicolas Aube-Kubel, Scott Wedgewood předvedl hodně důležitý zákrok.

46:26
    Philadelphia jde poprvé v zápase do dvoubrankového vedení! Flyers vyhráli vhazování v útočném pásmu. Voráček dokázal vybojovat puk u mantinelu, poslal ho na Gustafssona, který vypálil a kotouč za Wedgewoodova záda šikovně tečoval CLAUDE GIROUX. Asistence: Erik Gustafsson, Jakub Voráček.

47:48
    Domácí se samozřejmě pokoušejí rychle odpověděl. Dvakrát střílel Palmieri, ale kotouč ani jednou na branku soupeře neprošel.

48:07
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Joel Farabee – 2 min., sekání).

48:33
    Domácím se zatím přesilovka vůbec nedaří, Philadelphii se povedlo už dvakrát vyhodit puk.

49:02
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (P. K. Subban – 2 min., hákování).

49:28
    Konecny zavezl kotouč do útočného pásma, tam už ovšem nedokázal přesně rozehrát.

50:07

50:29
    New Jersey zatím zvládá své zkrácené oslabení dobře, nyní dokázali vyhodit puk.

50:51
    Severson vyhodil kotouč a tohle oslabení už domácí zvládnou.

51:02

51:30
    Hra je přerušena kvůli zásahu puku vysokou holí, pokračovat se bude po komerční přestávce.

51:47
    Z pravé strany od modré čáry střílel obránce Devils Subban, ale na Harta si nepřišel, ten dnes chytá skvěle.

52:29
    Kulikov z levé strany nahodil puk před branku, tam se pokoušel o dorážku Andreas Johnsson, ale nepovedlo se mu kotouč dotlačit do brány.

53:16
    Carter Hart si připsal další výborný zákrok lapačkou, tentokrát rozesmutnil Pavla Zachu, jehož střelu bekhendem vychytal.

53:54
    Od pravého mantinelu z dálky vystřelil Erik Gustafsson, kotouč jen prolétl vedle branky Devils.

54:55
    Farabee vybojoval v obranném pásmu puk a Flyers jeli do přečíslení dva na jednoho. To ale výborně vyřešil obránce Devils Ty Smith.

56:15
    Kotouč skončil na střídačce Philadelphie a máme tu další komerční přestávku.

56:15
    Devils už riskují. Odvolali brankáře a zkoušejí to v šesti.

56:39
    Kotouč ale nyní vylétl ze hry a vhazovat se bude ve středním pásmu. Scott Wedgewood se tak alespoň na chvíli do branky vrátil.

57:14
    Hraje se v obraném pásmu Devils, to vůbec není pro domácí dobrá zpráva.

57:24
    Scott Wedgewood už je opět na střídačce!

58:16
    Domácí si zatím nedokázali vynutit tlak a usadit se v útočném pásmu.

58:36
    Puk skončil na střídačce Flyers a New Jersey získalo vhazování v útočném pásmu.

58:45
    Prudce vypálil Janne Kuokkanen a kotouč se odrazil od tyče Hartovy branky! To mohl být první gól v NHL pro tohoto finského hráče.

59:32
    Philadelphii se povedlo dostat puk z obranného pásma. Giroux poté ale minul prázdnou branku a je z toho zakázané uvolněnní.

59:42
    Hosté vyhráli vhazování a tohle utkání už jim nemůže proklouznout mezi prsty.

Zápas skončil, Philadelphia vyhrála na ledě New Jersey i druhý zápas, tentokrát 3:1. New Jersey sice svého soupeře výrazně přestřílelo, ale skvělý zápas dnes odchytal brankář Philadelphie Carter Hart, hlavně díky něj Flyers vyšli z dnešního zápasu vítězně. Domácí otevřeli skóre, když se v osmé minutě prosadil Damon Severson, hosté ale velmi rychle vyrovnali, už v desáté minutě se z dorážky trefil Nate Prosser. Ve druhé třetině branka nepadla a v té třetí hosté rozhodli o svém vítězství. Ve 43. minutě se trefil z dorážky Michael Raffl a ve 47. minutě se šikovnou tečí prosadil Claude Giroux a stanovil konečné skóre 3:1.

3. Erik Gustafsson (PHI) 0+2

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji dobrou noc. (03:39:29)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 8. Severson (R. Murray) – 10. Prosser (J. van Riemsdyk, E. Gustafsson), 43. M. Raffl (Bunnaman, Aube-Kubel), 47. Giroux (E. Gustafsson, Voráček)

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Gostisbehere, Provorov, Prosser, Sanheim, Braun, E. Gustafsson – Konecny, Patrick (C), Giroux (A) – Voráček (A), K. Hayes, J. van Riemsdyk – Farabee, Laughton, Lindblom – Aube-Kubel, Bunnaman, M. Raffl.

Rozhodčí: Lambert, L’Ecuyer – Kelly, Berg