Buffalo – NY Rangers 2:3 (po pr.) | New Jersey – Philadelphia 1:3 (kon.) | Montreal – Calgary 4:2 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Washington – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Tampa 1:0 (po pr.)
Columbus – Florida 3:2 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Los Angeles 5:3 (kon.) | Dallas – Detroit 7:3 (kon.)
Arizona – Anaheim 3:2 (kon.) | Colorado – San Jose 3:0 (kon.) | Edmonton – Toronto 3:4 (kon.)
Vancouver – Ottawa 4:1 (kon.)
Washington Capitals
6:3 (0:3, 5:0, 1:0)
New York Islanders
Pátek 29.01.2021, 01:08 • Capital One Arena, Washington • NHL

58:12
    108 sekund před koncem si ale hosté situaci komplikují sami! Ryan Pulock (NYI) byl v souboji pozdě a podrazil při snaze vrátit puk do brankoviště Wilsona, za což dostává dvě minuty, klasifikace podrážení.

Vyloučení ale neunesl Mathew Barzal (NYI), který si vysloužil desítku za nesportovní chování a zápas pro něj končí!
    56:48 Vyloučení Pánika za souboj s Cizikasem

56:48
    Po krátké poradě rozhodčích je jasno, Richard Pánik (WSH) dostává dvě minuty za nedovolené bránění, ač domácí střídačka reklamuje, že Cizikas ztratil stabilitu a k prvotnímu pádu došlo již předtím.

32:56
    Po komerční přestávce se rozehraje přesilová hra Washingtonu, Oliver Wahlstrom (NYI) nechtěl pustit do zakončení Oshieho mezi kruhy, proto jej zezadu zahákoval. Přichází tak oprávněné dvě minuty a Capitals mohou obrat dokonat.

16:50
    Tom Wilson (WSH) totiž inkasuje menší trest za podrážení, v závěru první třetiny tak budou mít Ostrované dokonalou možnost na navýšení náskoku.

12:39
    29 sekund se bude hrát 4 na 4, neboť Brock Nelson (NYI) ve snaze získat puk trefil hokejkou Carlsona do obličeje a dostává dvě minuty za vysokou hůl.

11:08
    A aby toho pro Capitals nebylo málo, za držení putuje na trestnou domácí Garnet Hathaway (WSH), který sevřel Dobsona u mantinelu, přičemž si pomohl rukama.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 30. Sheary (Carlson, Dillon), 31. Sheary (Chára, Pánik), 32. Hathaway (Hagelin, Dowd), 35. Carlson (J. Schultz, Bäckström), 39. Chára (J. Schultz, Sgarbossa), 60. T. Wilson (Oshie, Bäckström) – 10. Wahlstrom (Pageau), 11. Cizikas (Clutterbuck), 18. Lee (Barzal, Dobson)

Washington Capitals: Vaněček (C. Anderson) – Dillon, Carlson, Chára, J. Schultz, Siegenthaler, T. van Riemsdyk – J. Vrána, Bäckström (A), T. Wilson – Sheary, Oshie (A), Pánik – Hagelin, Dowd, Hathaway – Carr, Sgarbossa, Sprong.
    New York Islanders: Varlamov (Schneider) – Pelech, Pulock, Leddy, Mayfield, A. Greene, Dobson – Lee (C), Barzal, Eberle – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Komarov – Bellows, Pageau, Wahlstrom – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Rozhodčí: St. Laurent (CAN), Walsh (USA) – Fournier (CAN), Murray (CAN)