Buffalo – NY Rangers 2:3 (po pr.) | New Jersey – Philadelphia 1:3 (kon.) | Montreal – Calgary 4:2 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Washington – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Tampa 1:0 (po pr.)
Columbus – Florida 3:2 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Los Angeles 5:3 (kon.) | Dallas – Detroit 7:3 (kon.)
Arizona – Anaheim 3:2 (kon.) | Colorado – San Jose 3:0 (kon.) | Edmonton – Toronto 3:4 (kon.)
Vancouver – Ottawa 4:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Tampa Bay Lightning
Pátek 29.01.2021, 01:08 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (03:54:49)

Andrej Vasilevskij (TBL) – 34 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,1%, odchytal 60:55

Carolina Hurricanes na domácím stadiónu dokázala porazit obhájce Stanley Cupu z Tampy výsledkem 1:0 po prodloužení. Bojovnému utkání od prvních minut dominovali gólmani Petr Mrázek s Andrejem Vasilevským, kteří předváděli výborné zákroky a střelce místy doháněli k šílenství. Své brány dokázali zamknout po celou dobu základní hrací doby a rozhodnout se tak muselo až v prodloužení, které trvalo necelé dvě minuty.

Střelecké prokletí zlomil český útočník Martin Nečas, jenž nejprve ve středním pásmu nahrál Staalovi, aby si následně kapitánovi sjel před branku a forhendovou střelou nad lapačku Vasilevského rozhodl o bonusovém bodu pro Hukány, kteří slaví úspěšný návrat z karantény. Tampa naopak utrpěla druhou porážku v sezóně.

Carolina právě vstřelila branku!
    Zápas o jednom gólu rozhoduje MARTIN NEČAS! Český útočník sám založil akci, když ve středním pásmu nahrál Staalovi, načež zasprintoval před bránu a od kapitána dostal ideální zpětný pas do hokejky, který přetavil v gólovou střelu nad lapačku přesunujícího se Vasilevského. Asistence: Jordan Staal a Dougie Hamilton.

60:52
    První trojka Hurikánů si prodloužila střídání. Tentokráte to byl Svečnikov, kdo stál na konci pohledné kombinace, forhendem střílel do pravého betonu brankáře.

60:21
    Carolina zahájila prodloužení hodně opatrně. Najednou se rozjel Aho a dostal se až před bránu, zápěstím těsně přestřelil.

60:01

Bezbrankový stav panuje v Carolině i po třetí třetině, střetnutí jde do prodloužení! Závěrečná dvacetiminutovka nabídla nejvíce šancí, avšak oba gólmani zůstali stoprocentní. Tak uvidíme, zda Mrázek či Vasilevskij bude kapitulovat v prodloužení nebo se rozhodne o vítězi až v samostatných nájezdech.

60:00

59:46
    Domácí ještě podnikli jedem rychlý útočný výpad středem. Ke střelu ale nedošlo, neboť se Sebastian Aho nedostal dostat přes pozičně dobře pracujícího Ruttu.

59:30
    Brayden Point nebezpečně nabízel kotouč před branku Stamkosovi. Kapitána dokázala udržet na uzdě dvojice Dougie Hamilton, Haydn Fleury.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:56
    Anthony Cirelli nahrál na modrou Hedmanovi, nahození od modré Mrázek kontroloval očima. Za domácí brankou následně uzmul puk do své moci Pesce.