Buffalo – NY Rangers 2:3 (po pr.) | New Jersey – Philadelphia 1:3 (kon.) | Montreal – Calgary 4:2 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Washington – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Tampa 1:0 (po pr.)
Columbus – Florida 3:2 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Los Angeles 5:3 (kon.) | Dallas – Detroit 7:3 (kon.)
Arizona – Anaheim 3:2 (kon.) | Colorado – San Jose 3:0 (kon.) | Edmonton – Toronto 3:4 (kon.)
Vancouver – Ottawa 4:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
Columbus Blue Jackets
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Florida Panthers
Pátek 29.01.2021, 01:08 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Tímto se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji příjemný páteční ráno. (03:53:30)

Hity: 27 – 18

Columbus nakonec vrací Floridě předchozí porážku, i když se na to opravdu pořádně nadřel. I tento zápas totiž došel až do samostatných nájezdech po naprosto vyrovnaném průběhu. Tam byl hrdinou Elvis Merzlikins, který za svá záda nepustil ani jeden kotouč. Výborně chytal také Chris Driedger, ale ten nakonec přece jen jednou kapituloval, což stojí jeho tým jeden bod a neporazitelnost v této sezoně.

Alexandre TEXIER - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Columbus Blue Jackets.
    Autorem vítězné branky je ALEXANDRE TEXIER.

4. série
    1:0
    Patric Hörnqvist střelou z dálky brankáře nepřekonal a Columbus tak vítězí!

4. série
    1:0
    Alexandre Texier Chrise Driedgera totálně zmátl rychlými pohyby a nakonec zasunul kotouč do brány mezi jeho betony!

3. série
    0:0
    Frank Vatrano mířil nad vyrážečku domácího brankáře, ale ten ji včas zvedl.

3. série
    0:0
    Max Domi šel do blafáku, ale bekhendem pálil jen do lapačky.

2. série
    0:0
    Jonathan Huberdeau sice dostal puk skrz betony brankáře, ale kotouč nakonec skončil jen těsně vedle brány.

2. série
    0:0
    Oliver Bjorkstrand si dal při nájezdu na čas, nakonec se však dostal z ideálního střeleckého úhlu a pálil tak do brankáře.

1. série
    0:0
    Anthony Duclair chtěl také brankář objet, ale Elvis Merzlikins se roztáhl a nakonec tak zasáhl betonem.

1. série
    0:0
    Cam Atkinson chtěl gólmana vylákat z brány, to se mu však nepovedlo a tak nakonec pálil jen do jeho betonu.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení tedy o vítězi nerozhodlo. Největší šanci měl na svědomí Carter Verhaeghe, který jí však nevyužil, takže o zisku druhého bodu budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:35
    Seth Jones dobře sebral kotouč protihráči a ještě rozbíhá poslední útok svého týmu v prodloužení. Ten dvakrát zakončoval Nick Foligno, ale v obou případech trefil jen dobře postavené obránce.

64:00
    Anton Strälman si ještě hledá střeleckou pozici, což se mu však nepovedlo, takže jen nahodil za branku soupeře, kde už byli domácí hokejisté.

63:14
    Anthony Duclair mířil do samostatného úniku, výbornou zadovkou ale ještě vylepšil pozici pro Cartera Verhaegheho, který si chtěl domácího gólmana roztáhnout, ale to se mu nepovedlo, protože ho nepřekonal!

62:19
    Nakonec se kotouče chopil Seth Jones, který s rozehrávkou samozřejmě nikam nepospíchá, protože nechce za žádnou cenu chybovat.

61:50
    Florida už také začíná hledat cestu k zakončení, o což se tentokrát velkou měrou přičinil Anton Strälman, na jehož pas ale nedokázal nikdo zareagovat.

61:00
    Max Domi se sice uvolnil pomocí šikovných kliček a mohl tak pálit z mezikruží, ale odtud stejně nastřelil jen jednoho z obránců.

60:28
    Chris Driedger si dnes opravdu dobře postavil tyče, protože za ním zvoní už tak potřetí, tentokrát se o to postaral Cam Atkinson!

60:16
    Columbus vyhrává první buly v prodloužení a okamžitě našel cestu do útoku, odkud se ale sám rychle vrací zpátky dozadu.

60:01

I druhý vzájemný souboj těchto týmů v zamíří do prodloužení! Oba celky jsou totiž skoro na totožné úrovni, což se potvrdilo i dnes. Columbus šel sice v závěrečné části do dalšího vedení, ale to si tentokrát příliš dlouho neužíval, za což mohlo mírné zaváhání Elvise Merzlikinse. Ten to však stále může napravit v prodloužení či případně v nájezdech.

60:00

59:07
    Oba celky už se psychicky připravují na prodloužení, přičemž ale Florida se ještě opatrně pokouší o skórování, ale střelu na bránu při náporu zatím nevymyslela.

58:33
    Oliver Bjorkstrand se svými kličkami nakonec připravil o střeleckou pozici, útočné pásmo také nezískal, protože jeho spoluhráč následně ztratil puk u mantinelu.

58:08
    Blue Jackets si při bránění pomohli vyhozením na zakázané uvolnění, takže i v závěru se budou muset plně soustředit na bránění.

57:43
    Zach Werenski podnikl výlet do útoku, při kterém se pěkně uvolnil a následně se zkoušel prosadit střelou mezi betony, ale tu si brankář Floridy dobře pohlídal.

57:18
    Anthony Duclair si našel odražený kotouč. Na nic neváhal a okamžitě vypáli z první, ale Elvis Merzlikins nechce připravit své spoluhráče o body další chybou a jistě zasahuje.

56:52
    Z protiútoku už se ale činil Max Domi, který je dnes při chuti, další branku mu ale zákrokem lapačkou sebral Chris Driedger.

56:19
    David Savard souboj za vlastní brankou nezvládl zrovna optimálně, kvůli čemuž Florida mohla nějakou chvíli kombinovat v útoku, ale také z toho nevzešla střela.

55:16
    Columbus se i za takového stavu nebojí risku a směrem dopředu je mnohem aktivnější. Pomocí kliček se nyní zkoušel prosadit Nick Foligno, ale obránci mu nakonec nedovolili ani zakončení.

54:35
    Cam Atkinson využil špatné rozehrávky soupeře a také tak může kroužit v útočném pásmu. Nakonec nabil Boonu Jennerovi, který také nastřelil tyčku.

54:04
    Oliveru Bjorkstrandovi se příliš nechce do prodloužení, v útočném pásmu tak nebezpečně kroužil s kotoučem a hledal si střeleckou pozici, což se mu nakonec nepovedlo.
    52:56 Eetu LUOSTARINEN - 2:2

52:56
    Florida právě vstřelila branku!
    Panthers srovnávají krok díky zaváhání domácího brankáře! Anton Strälman pálil z pravého kruhu, a i když jeho ránu nebyla příliš prudká, tak ji nedokázal Elvis Merzlikins naplno pokrýt. Nakonec mu tak kotouč vypadl v brankovišti, čehož si okamžitě všiml EETU LUOSTARINEN, který už to měl jednoduché. Asistence: Anton Strälman, Markus Nutivaara.

52:43
    Frank Vatrano si obhazuje protihráče, ale kotouč poslal jen moc před sebe, takže o kotouč musel bojovat i on.

51:53
    Elvis Merzlikins po delší době musel zasahovat, což zvládl jen tak tak, protože si myslel, že měl kotouč v rukavici, ale místo toho se povaloval v rohu kluziště.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:20
    Hosté sice dobře zapracovali při souboji na útočné modré čáře, ale kotouč se odrazil jenom k nim do pásma, takže další útočné snažení musí začínat znovu.

50:43
    Aleksander Barkov nabral slušnou rychlost a vyvezl tedy kotouč dopředu. Tam následně hledal spoluhráče mezi kruhy, ale k němu se kus gumy nedostal.

50:13
    Panterům už docházejí síly, protože příliš aktivně nenapadají, teď se jim to ale paradoxně vyplatilo, protože domácí nahazují až na zakázané uvolnění.

49:40
    Nakonec Seth Jones uklidňuje hru za vlastní klecí a Columbus tak dělí od výhry deset minut. Bude to tedy mít ještě hodně těžké.

49:13
    Florida se rozhodně nevzdává a do šance tak směřovala i ve vlastním oslabení, ale bylo z toho jen zblokované zakončení.

48:26
    Domácí vítězství mohl další dalekonosnou ránou potvrdit Zach Werenski, ale ten orazítkoval jen brankovou konstrukci!

47:57
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

47:30
    Columbus nyní samozřejmě hraje v mnohem větším klidu, protože nemusí nikam spěchat. V útočném pásmu tak získává co nejvíce času a přitom opatrně hledá cestu k zakončení.
    46:21 Max DOMI - 2:1

46:21
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí se v přesilovce vrací do vedení a udělali tak obrovský krok směrem k vítězství! Blue Jackets s ničním neváhali, zejména pak MAX DOMI, který se neprodleně po vyhraném buly odhodlal ke střele z pravého kruhu, která po neúspěšném zásahu Chrise Driedgera zaplula do pravé šibenice! Asistence: Zach Werenski.

46:14
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jonathan Huberdeau – 2 min., sekání).

45:27
    Blues Jackets se při hře čtyři na čtyři přece jen trochu probrali, další útok tak vedl Max Domi, ale ten zakončení tentokrát nevymyslel.

45:05
    Nick Foligno skvěle vybojoval kotouč po nahození a vybídl tak k zakončení Olivera Bjorkstranda, kterého ale jistě vychytal Chris Driedger.

44:35
    Aleksander Barkov si při souboji s Davidem Savardem pomohl hraničním zákrokem, ale stejně z toho nic nevytěžil, protože je jeho pas sražen mimo hrací plochu.

44:02
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Anthony Duclair – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Zach Werenski – 2 min., držení).

43:31
    To se ale nedaří říci o Columbusu, který je v posledních minutách směrem dopředu doslova marný, nyní ho zastavuje ofsajd.

43:09
    Hosté si dávají na rozehrávce opravdu hodně záležet, což se jim opět vyplatilo, protože střední pásmo přešli mrknutím oka.

42:29
    Nyní už Frank Vatrano přešel do útočného pásma čistě a mohl tak pálit z druhé vlny, avšak Elvis Merzlikins je pozorný a jistě zasahuje vyrážečkou.

42:08
    Panthers mají v závěrečné části většinu času kotouč v držení, tentokrát ho vyvážel dopředu Frank Vatrano, ale rozhodčí proti němu pískávají ofsajd.

41:29
    Eric Robinson jen tak tak zabránil zakázanému uvolnění, ale to bylo tak vše, co se mu povedlo. Kotouč se totiž následně dostal k hostům, kteří míří do útoku.

40:55
    Oliver Bjorkstrand rozjíždí protiútok, který i sám zakončil z mezikruží, ale odtud se nedokázal trefit mezi tyče.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:28
    Florida usiluje o obrat hned po úvodním vhazování, ale v útočném pásmu zatím zůstala jen u kombinace.

40:01

Druhé dějství vyšlo lépe hokejistům Floridy, kteří se tedy dostali k vytouženému vyrovnání a do závěrečné třetiny se bude vstupovat za vyrovnaného stavu. Ve druhé dvacetiminutovce už byla hra úplně vyrovnaná, oba celky měly obdobný počet šancí, ale oba gólmani podávají velmi dobré výkony. Panthers však potrestali jednu z mála chyb soupeře, takže mohou útočit na obrat.

Další třetina začne přibližně ve 2:53.

40:00

39:09
    Alexander Wennberg se opravdu tvrdě opřel do kotouče, ale stejně mu byla tato rána k ničemu, protože skončila na prvním protihráči v cestě.

38:35
    Chris Driedger rozhodně není rád, že musí svým spoluhráčům pomáhat s rozehrávkou, určitě je ale vzhledem k aktuálnímu stavu o dost klidnější.

38:07
    Columbus začíná oslabení na výbornou, protože hned po buly posílá kotouč z pásma a následně sbírá další sekundy pomocí napadání.

37:33
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Seth Jones – 2 min., sekání).
    37:14 Carter VERHAEGHE - 1:1

37:14
    Panthers se přece jen dočkali a ještě před druhou sirénou srovnávají krok! Může za to obrovská chyba Alexandreho Texiera, který na úkor Anthonyho Duclaira přišel o kotouč ve vlastním pásmu. Ten následně donutil po pěkné kličce k fámoznímu zákroku Elvise Merzlikinse, který však srazil kus gumy jen ke CARTERA VERHAEGHOVI, jenž si ho v klidu zavezl před odkrytou klec a jistě zakončil. Asistence: Anthony Duclair.

36:53
    Hosté už se pomalu smiřují s tím, že ve druhém dějství prostě nevyrovnaní, při zakládání útočné akce tak příliš nespěchají.

36:10
    Liam Foudy šel z pravé strany mezi tři protihráče, chvíli mezi nimi kotouč držel, ale nakonec se k zakončení přece jen nedostal.

35:38
    Oba týmy už hrají v pěti, hra ve čtyřech tedy uběhla opravdu rychle. Florida tak pořád ztrácí na Columbus jednu branku.

34:54
    Při rychlém útoku tentokrát pálil Cam Atkinson, který nemířil vůbec špatně, ale Chris Driedger pokračuje ve výborném výkonu a připisuje si další důležitý zákrok!

34:17
    Při hře čtyř proti čtyřem si první šanci vytvořil Columbus, hosté to však odvrátili a zamířili dopředu, ale ani Aaron Ekblad protiútoku nevyužil.

33:23
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Max Domi – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jonathan Huberdeau – 2 min., hrubost).

33:04
    Elvis Merzlikins se vlastnoručně pokusil o vyhození, což se mu sice nepovedlo, ale stejně mohl zůstat klidný, protože si Florida nerozuměla při následné kombinaci.

32:43
    Liam Foudy velice šikovně předjel bránícího hráče a následně se dostal před gólmana, kterého si roztáhl a snažil se ho překonat střelou nad beton, ale našel jen jeho rukavici!

32:10
    Hosté se po rozehrávce svého gólmana dostávají do útočného pásma pomocí nahození, ale po něm se tam moc dlouho nezdrželi.

31:47
    Z té přišlo zakončení z bezprostřední blízkosti, Chris Driedger byl však dobře vyjetý a naprosto bez problémů přerušil hru.

31:35
    Seth Jones si při souboji za vlastní brankou pomohl hraničním zákrokem, který u rozhodčího prošel, takže může zakládat další útočnou akci.

30:53
    Panthers se v posledních minutách aktivně začali tlačit za vyrovnání, proto si připisují jednu střelu za druhou, ale žádná pořád není gólová.

30:13
    Mohlo být srovnáno, protože Elvis Merzlikins neudržel kotouč v rukavici, díky čemuž prakticky do prázdné klece mohl pálit Aleksander Barkov, ale ten trestuhodně ve výborné pozici selhal.

29:46
    Noel Acciari si našel nebezpečný kotouč mezi kruhy a okamžitě pálil, což domácí brankář příliš nečekal, ale zasáhnout dokázal, protžoe střela směřovala přímo do jeho výstroje.

29:05
    Seth Jones musí být při rozehrávce opatrný, protože ho dojížděl protihráč. Tento zkušený bek si však nakonec poradil úplně bez problémů.

28:31
    Elvis Merzlikins v klidu chytá dalekonosný pokus a následně se už může uklidnit, protože jeho spoluhráči okamžitě zahajují protiútok.

27:56
    Jack Roslovic ukázal, že umí být prospěšný i směrem dozadu, protože výborně zablokoval nebezpečný pas a zamezil tak pořádné příležitosti.

27:24
    Oliver Bjorkstrand svou zadovkou našel jen najíždějícího protihráče, který chtěl zamířit do přečíslení, ale puk přišel při přechodu útočné modré čáry.

26:48
    Když už domácí ztratí v útočném pásmu kotouč, tak velmi aktivně pokračují v napadání, což jim ho většině případů přináší zpět.

25:38
    Blue Jackets jsou směrem dopředu pořád o něco aktivnější, což opět demonstroval Michail Grigorenko, jenž pálil dokonce dvakrát, ale v obou případech byl na gólmana krátký.

25:02
    Mikko Koivu od modré čáry tentokrát trefuje jen jednoho z obránců, po následném souboji u hrazení se hosté mohou uklidnit, protože kus gumy vybojovali.

24:04
    Chris Driedger drží pro svůj tým přijatelnou jednobrankovou ztrátu dalším povedeným zásahem, bude se před ním tedy vhazovat.

23:48
    Zach Werenski v klidu míří za kotoučem za svou klec, odkud po chvíli rozehrává, ale jeho daleký pas zrovna přesný nebyl.

23:13
    Chris Driedger raději daleké nahození protivníka uklidí do rohu, což se mu vyplatilo, protože tam následně dokonce získal kotouč jeho spoluhráč.

22:49
    Vinnie Hinostroza pod tlakem neprotlačil kotouč před bránu, v útočném snažení ale společně se spoluhráči může pořád pokračovat.

22:28
    Eric Robinson šikovně vybojoval kotouč a mezi kruhy ještě lépe uvolnil Mikka Koivu, kterému ale tentokrát zakončení nesedlo, protože bylo pomalé a navíc šlo po ledě.

21:55
    V pásmu Floridy se kotouč odráží mimo hrací plochu, naposledy v oslabení se tedy bude vhazovat před Chrisem Driedgerem.

21:06
    Domácí se nakonec dostali dopředu, kde byl však Seth Jones vytlačen z modré čáry a ještě musel spěchat dozadu, protože Aleksander Barkov startoval protiútok, který zakončil jen nepřesným zakončením.

20:34
    Columbus začíná druhou třetinu přesilovou hrou, ale zatím v ní marně hledá cestu do útočného pásma.

20:01

V prvním dějství jsme sledovali opravdu rychlý hokej, protože oba celky si vytvářely jednu šanci za druhou. O něco aktivnější byl však domácí Columbus, který po několika neproměněných šancích udeřil až v závěru třetiny a do šaten si tedy odnáší těsný náskok. Pro Panthers však comeback rozhodně není nemožný.

Další třetina začne přibližně v 1:59.

20:00

19:47
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Keith Yandle – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

19:08
    Michael Del Zotto se založením útočné akce příliš nespěchá, protože už nechce nic riskovat. Nakonec se ale bude muset činit při bránění, protože jeho spoluhráči se nedostali přes střední pásmo.

18:36
    Blue Jackets se zase usazují v útočném pásmu. Tam tentokrát zkoušel štěstí Alexandre Texier, ale ten ani dvakrát branku netrefil.
    17:03 Mikko KOIVU - 1:0

17:03
    Domácí nakonec z aktivity přece jen těží první branku! Bohužel pro české fanoušky byl u inkasovaného gólu Radko Gudas, který ho nedokázal zkrotit na modré čáře. Toho dokonale využil Eric Robinson, jenž se dostal až za bránu Floridy, kterou objel a následně kotouč naservíroval MIKKU KOIVUVI, který bleskovou střelou překonal přesouvajícího Chrise Driedgera. Asistence: Eric Robinson, Dean Kukan.

16:20
    Florida chce do přestávky udržet vyrovnaný stav, protože jednoznačně ztrácí. Rozehrávka Aarona Ekblada totiž skončil jen u obránců soupeře.

15:50
    Columbus začíná v posledních minutách kontrolovat hru. Gól z toho nyní zkusil vytěžit Cam Atkinson, ale Chris Driedger i přes nižší viditelnost dokázal zasáhnout.

15:15
    Cam Atkinson sice udržel útočné pásmu, ale puk poslal jen k prvnímu protihráči před sebou, který se už okamžitě vydal do střední třetiny.

14:44
    Vladislav Gavrikov se šikovně uvolnil na levé straně, odkud ale nakonec jen nepřesně nahazoval. Blue Jackets však pořád kombinuje v útočné třetině.

14:05
    Elvis Merzlikins pomůže svým spoluhráčům zachycením nahození soupeře. Columbus se následně rychle dostal dopředu, ale moc dlouho se tam neudržel.

13:25
    Alexander Wennberg sice dlouho držel kotouč u hrazení, ale nakonec jen nepřesně přihrál, kvůli čemuž domácí v obraně nic závažného řešit nemuseli.

12:52
    Hosté tentokrát obranu zvládli naprosto bez problémů, přechod do útoku jim ale stále příliš nevychází, tentokrát se proti nim píská ofsajd.

12:13
    Columbus míří do přečíslení čtyři na dva, kterou po přihrávce před bránu zakončoval Seth Jones tečí. Ta sice přeletěla gólmana, ale také bránu.

11:13
    Boone Jenner spolupracoval při souboji s Jackem Roslovicem, společně ale kotouč po nahození neudrželi a tak můžou rozehrávat Panteři.

10:45
    Brett Connolly u nahozeného kotouče nemůže být první, ale i přesto o něj aktivně bojuje a nakonec tak získal útočné pásmo pro své spoluhráče.

10:21
    Eric Robinson si sice natlačil za kotoučem až za branku soupeře, ale tam ho poslal David Savard rukavicí, takže se tentokrát přerušuje kvůli přihrávce rukou.

09:45
    Patric Hörnqvist po přejetí modré čáry okamžitě pálil bekhendem, čímž Elvis Merzlikinse mírně překvapil, ale ten si nakonec věděl rady.

09:16
    Domácí přece jen v posledních minutách začínají přebírat iniciativu, protože častěji provádějí útočné výpady, i když nejsou příliš nebezpečné.

08:29
    Max Domi se ve středu hrací plochy pokoušel o kličku, která mu vyšla až na potřetí, ale rozhodčí následně přerušují hru kvůli ofsajdu.

08:05
    Hra se pořád přelévá ze strany na stranu a do vedení tak může jít naprosto kdokoliv. Nyní se musel činit Chris Driedger, který byl opět úspěšný.

07:27
    Před domácí brankou nyní nastal velký zmatek, kterého zkoušel využít jeden z útočníků hosté, ale ten nakonec poslal kus gumy jen mimo bránu.

06:46
    Blue Jackets to v útočném pásmu pěkně vykombinovali, na konci akce byl Riley Nash, jenž pálil z mezikruží, ale ani on si na gólmana nepřišel.

06:09
    Vinnie Hinostroza se po nahození pokoušel o dorážku, dva obránci mu ale další střelu nedovolili a následně navíc okamžitě rozbíhají protiútok.

05:28
    Liam Foudy si v pravém kruhu zpracoval přihrávku a okamžitě pálil z otočky, ale jeho rána směřovala doprostřed, takže z toho byl snadný zákrok pro brankáře Floridy.

04:43
    Seth Jones jen tak tak udržel kotouč v pásmu, z toho tak mohl těžit Zach Werenski, jehož nahození ale nikdo nedokázal tečovat.

04:10
    Po delší době je přerušeno, protože Boone Jenner je přichycen v ofsajdovém postavení, takže následuje vhazování ve středním pásmu.

03:42
    Na druhé straně se do dobré pozice opět dostal Carter Verhaeghe, který mířil sice do pravé šibenice, ale Elvis Merzlikins stačil včas vytasit lapačku.

03:08
    Již od prvního minut se hraje ve velice vysokém tempu. Columbus tak díky tomu mířil do přečíslení, ale Riley Nash ho zakončoval jen moc vysokou střelou.

02:39
    Michail Grigorenko po přesném křižném pasu prověřil pozornost Chrise Driedgera, který se rychle přesunul a připsal si tak první zákrok.

02:09
    Radko Gudas nezvládl rozehrávku úplně ideálně, protože jeden z protihráčů zachytil jeho nahození na modré čáře, ale ani nepřihrál přesně.

01:32
    Další nahození si připisuje Aaron Ekblad, ale i on se trefil do jednoho z obránců, který však stále nedokázal dostat kotouč z pásma.

01:02
    Další střeleckou pozici si našel MacKenzie Weegar, který však mířil jen do hole dobře postaveného Davida Savarda.

00:25
    Po úvodním vhazování se o kotouč chvíli bojovalo ve středním pásmu. Nakonec to vyhráli hosté, za které pálil Carter Verhaeghe, ale ten bránu netrefil.

00:01

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Gavrikov, D. Savard, Del Zotto, Kukan – N. Foligno (C), Texier, Bjorkstrand – Grigorenko, Domi, Foudy – Jenner (A), Roslovic, Atkinson (A) – Robinson, M. Koivu, Riley Nash.

Florida Panthers: Driedger (Bobrovskij) – Weegar, Ekblad, Nutivaara, Strälman, Yandle (A), Gudas – Verhaeghe, Barkov (C), Duclair – Huberdeau (A), Wennberg, Hörnqvist – Vatrano, Luostarinen, Connolly – Hinostroza, Acciari, Lammikko.

Rozhodčí: McCauley, O'Rourke – Alphonso, Sericolo.

Československá stopa v utkání

Radko Gudas (FLA)

Florida letos stihla odehrát jen tři utkání a úplně všechny dotáhla do vítězného konce, takže je společně s Dallasem jedinými týmy, které letos nebyly poraženy. Panthers na úvod ročníku na své ledě dvakrát přivítali Chicago, proti kterému v obou případech potvrdili roli favorita, i když jednou to bylo až po prodloužení. Po šedesáti minutách nebylo o vítězi rozhodnuto ani v prvním utkání s Columbusem, kdy dnešní hosté museli dotahovat nejprve dvoubrankovou a následně jednobrankovou ztrátu. Vytrvalost se jim ale vyplatila, protože brali další dva body za vítězství po nájezdech, takže dnes určitě zkusí přidat čtvrtou výhru po sobě.

Carter Verhaeghe 5 bodů (3+2)
    Aleksander Barkov, Jonathan Huberdeau 4 body (1+3)

Columbus rozhodně není jeden z těch týmů, kterým se na začátku nového ročníku daří, ale i přesto už bodoval v pěti zápasech po sobě a v Centrální divizi mu tak patří druhá příčka, i když spoustu celků má na něj ještě hodně zápasů k dobru. Blues Jackets nevyšel hlavně úvodní dvojzápas proti Nashvillu, proti kterému tedy nevytěžili jediný bod. Následné duely dnešních domácích už ale vždy byly extrémně vyrovnané. Columbus to ale jen dvakrát dokázal dotáhnout do vítězného konce, ve zbytku případů padl po prodloužení čí nájezdech. Úvodní utkání proti Floridě vyznělo právě pro ni po nájezdech, takže jí Blues Jackets mají co vracet, tak uvidíme, jestli si připíšou úspěšnou odvetu.

Columbus vs. Tampa Bay – 5:2
    Columbus vs. Tampa Bay – 2:3pp

Alexandre Texier 6 bodů (4+2)
    Oliver Bjorkstrand 6 bodů (2+4)
    Boone Jenner 5 bodů (2+3)

Dobré brzké ráno u zámořského hokeje! Dnes nás čeká další výživná hokejová noc, protože na vidění bude rovnou čtrnáct duelů NHL! V jednom utkání proti sobě narazí Columbus a Florida. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 18. M. Koivu (Robinson, Kukan), 47. Domi (Werenski), rozh. náj. Texier – 38. Verhaeghe (Duclair), 53. Luostarinen (Strälman, Nutivaara)