Buffalo – NY Rangers 2:3 (po pr.) | New Jersey – Philadelphia 1:3 (kon.) | Montreal – Calgary 4:2 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Washington – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Tampa 1:0 (po pr.)
Columbus – Florida 3:2 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Los Angeles 5:3 (kon.) | Dallas – Detroit 7:3 (kon.)
Arizona – Anaheim 3:2 (kon.) | Colorado – San Jose 3:0 (kon.) | Edmonton – Toronto 3:4 (kon.)
Vancouver – Ottawa 4:1 (kon.)
Minnesota Wild
5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Los Angeles Kings
Pátek 29.01.2021, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Skončilo nám utkání mezi Minnesotou a Los Angeles. Čtvrté vzájemné měření sil těchto soupeřů zvládla lépe Minnesota, která hlavně díky skvělé první třetině zvítězila 5:3. Sledovali jsme poměrně vyhrocené utkání s velkým počtem trestných minut, viděli jsme mnoho branek a Králům se ke vší smůle zranili dva obránci. Rozdílovou trefu utkání si připsal na konci druhé periody Nick Bjugstad, dva body tedy zůstávají u Divočáků.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního rána. Na počtenou. (04:57:08)

59:52
    Teď už to s Minnesotou vypadá velmi dobře, hraje ve středním pásmu a utkání už dohraje do vítězného konce.

59:19
    Minnesota jen o kousek netrefila přes celé kluziště prázdnou bránu. Zakázané uvolnění se ale nepískalo, protože hosté hrají přesilovku.

58:56
    Iafallo jen o pár centimetrů nedokázal dorazit ránu Anžeho Kopitara. Tlak Kings je ale obrovský.

58:16
    Adrian Kempe napálil puk vší silou na pravém kruhu. Kähkönen nadvakrát dokázal zasáhnout, neboť zakročil i proti dorážce.

58:08
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kaapo Kähkönen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:39
    Doughty měl co dělat, aby dostihl vyhození Minnesoty, které mířilo do opuštěné klece.

57:27
    Vhazování v útočné třetině Kings. Jonathan Quick už je na střídačce, takže Králové to zkouší v šesti.

57:11
    Parise nahodil puk do útočné třetiny a u mantinelu si jej dobruslil. Následně ušetřil několik vteřin.

56:39
    Po poslední komerční přestávce hra pokračuje. Času už ale hostům moc nezbývá.

56:02
    Kaapo Kähkönen teď zachránil své spoluhráče, neboť v jasné gólové příležitosti dokázal vychytat zakončujícího Austina Wagnera.

55:48
    Andersonova střela od modré čáry se odrazila k Amadiovi, který však vystřelil pozdě.

55:04
    Anže Kopitar znovu prokázal výborný přehled v útočném pásmu, když adresoval Clagueovi přihrávku do jízdy.

54:22
    Minnesota se v posledních minutách spíše brání, Los Angeles hraje častěji v útočné třetině s pukem na hokejkách.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

53:46
    Dustin Brown si najel na přihrávku Andersona a hned poté vystřelil. Kähkönen jeho pokus ale vyrazil ramenem.

53:25
    Jonathan Quick si připsal další úspěšný zákrok. Budeme pokračovat po komerční přestávce.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 4. Ma. Johansson (Bonino, Soucy), 9. Fiala, 13. Kaprizov (Ma. Johansson, Cole), 39. Bjugstad (Brodin, Parise), 45. J. Eriksson Ek (Brodin, Greenway) – 24. D. Brown (Kopitar, Doughty), 30. Doughty (Kopitar, Amadio), 50. Iafallo (D. Brown, Clague)

Minnesota Wild: Kähkönen (Hammond) – Dumba, Suter (A), Spurgeon (C), Brodin, Soucy, Cole – Fiala, Bjugstad, Parise (A) – Kaprizov, J. Eriksson Ek, Ma. Johansson – M. Foligno, Sturm, Greenway – Hartman, Bonino, V. Rask.
    Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Doughty (A), M. Anderson, Roy, Clague, MacDermid, Walker – Iafallo, Kopitar (C), A. Kempe – J. Carter (A), Lizotte, L. Andersson – D. Brown, Vilardi, Grundström – Moore, Amadio, Wagner.

Rozhodčí: St. Pierre, South – Baker, Knorr