Buffalo – NY Rangers 2:3 (po pr.) | New Jersey – Philadelphia 1:3 (kon.) | Montreal – Calgary 4:2 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Washington – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Tampa 1:0 (po pr.)
Columbus – Florida 3:2 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Los Angeles 5:3 (kon.) | Dallas – Detroit 7:3 (kon.)
Arizona – Anaheim 3:2 (kon.) | Colorado – San Jose 3:0 (kon.) | Edmonton – Toronto 3:4 (kon.)
Vancouver – Ottawa 4:1 (kon.)
Arizona Coyotes
3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Anaheim Ducks
Pátek 29.01.2021, 03:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto textovém přenosu se zaměříme na souboj mezi týmy Arizona Coyotes a Anaheim Ducks.

Arizona se aktuálně trápí. Kojoti vyhráli z posledních pěti utkání jen jediné a v tabulce Západní divize se nacházejí na poslední osmé pozici. Lehkou kuriozitou budiž, že o výsledku minulých dvou zápasů Arizony rozhodla shodně jediná branka. Hokejisté z města Glendale nejprve podlehli v neděli 0:1 Vegas a následně prohráli ve středu stejným poměrem i se svým nadcházejícím soupeřem z Anaheimu. Nejproduktivnějším hráčem Arizony je se šesti kanadskými body za 2 branky a 4 asistence čtyřiadvacetiletý útočník Conor Garland.

Anaheim má jen o tři body více, přesto je v tabulce o pět pozic výše na třetím místě. Ligové pořadí je stále ještě v úvodu soutěže hodně našlapané a roli hraje každý bod. Kačeři prožívají výborný týden. Ten načali výhrou 3:1 proti Coloradu, následně porazili, jak již bylo uvedeno, nejtěsnějším rozdílem 1:0 Arizonu. I přes dobré poslední výsledky je nutné konstatovat, že se tým potýká se slabou produktivitou. V sedmi odehraných zápasech vsítil Anaheim pouhých dvanáct branek, což je suverénně nejméně z celé Západní divize (druhý nejmenší počet – 17 – má na kontě Arizona). Aktuálně tak vede klubové kanadské bodování s pouhými čtyřmi body za stejný počet asistencí Carter Rowney. O bod zpět se drží třeba Maxime Comtois, který je se třemi zásahy pro změnu nejlepším střelcem.

Jak již bylo nastíněno, poprvé v sezóně se utkaly oba celky jen dva dny nazpět. Konečný výsledek stanovil již na konci 11. minuty Danton Heinen. Arizoně v dalším průběhu zápasu nepomohly ke skórování ani tři přesilové hry a vyšla již ve druhém utkání po sobě střelecky naprázdno.

Arizona Coyotes: Kuemper (Hill) – Chychrun, Goligoski, Hjalmarsson, Demers, Oesterle, Gross – Caggiula, Schmaltz, Garland – Hayton, Brassard, Kessel – Keller, Dvorak, Pitlick – Crouse, Jo. Larsson, Fischer.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Shattenkirk, Fowler, Hakanpää, Ja. Larsson, B. Hutton – Jones, Getzlaf, Rakell – Heinen, Henrique, Silfverberg – Comtois, Steel, Lettieri – Deslauriers, D. Grant, Rowney..

Zápas brzy začne.

00:01

00:24
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude bude ve středním pásmu.

01:12
    Ben Hutton (Anaheim) rozehrává od své branky, ale do útočného pásma se nedostal, domácí hráči ve středu hrací plochy dobře zapracovali.

01:52
    Tyler Pitlick (Arizona) rozehrává od svého brankáře, Ben Hutton (Anaheim) jej dobře napadal, ale hráč Ducks vybojovat kotouč nedokázal

02:42
    Sledujeme klidnější pasáž hry, na úvodní střelu na branku čekáme.

03:00
    Phil Kessel (Arizona) pálil u pozice před brankou, ale kotouč trefit nedokázal podle svých představ.

03:16
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Jordan Gross (Arizona) špatně rozehrál od své branky, jeho spoluhráč nezpracoval přihrávku. Puk mezi kruhy získal JAKOB SILFVERBERG. Jeho rychlá rána zapadla přesně do horní části branky. Bez asistence.
    03:16 Jakob SILFVERBERG - 0:1

04:42
    Johan Larsson (Arizona) se dostal do střelecké pozice, jeho pokus snadno kryje brankář Ducks, buly před jeho brankou.

05:22
    Jakob Chychrun (Arizona) rozehrával od své branky, dostal se do útočného pásma, ale jen nahodil kotouč na bránu soupeře, a pak šel střídat. Na ledě už byl dlouho.

05:52
    Jason Demers (Arizona) zachytil puk na útočné modré, domácí akce tak mohla pokračovat. Z levé strany se však Coyotes nedostali ke střele.

06:20
    Ryan Getzlaf (Anaheim) si najížděl do dobré pozice před branku, ale spoluhráči mu nedokázali přihrát.

07:10
    Arizona špatně rozehrála, a tak se do šance dostávali hosté, ale na poslední chvíli jeden z beků dokázal šanci zastavit.

07:38
    Hra je přerušená, buly v domácím útočném pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.

07:48
    Jakob Silfverberg (Anaheim) se dostal do útočného pásma, Ben Hutton (Anaheim) pokračoval v akci na modré čáře, ale nakonec se hosté ke střele nedostali.

08:04
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jakob Chychrun – 2 min., sekání).

10:17
    Do výraznější šance se zatím hostující celek v přesilovce nedostal, výborně hraje obrana Coyotes.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:40
    Danton Heinen (Anaheim) to zkoušel z bezprostřední blízkosti, ale minul branku.

11:04

11:10
    Arizona se dokázala ubránit, do šance se hostující tým nedostal.

11:19
    John Gibson (Anaheim) kryje puk po střele, kterou vyslal Jakob Chychrun. Následovat bude komerční přestávka.

12:05
    6:6, střelecky je zápas vyrovnaný, ale o jednu branku vede momentálně hostující celek.

12:26
    Ducks rozehrávají od své branky, oba týmy střídají. Následně to zkoušel od modré čáry Adam Henrique (Anaheim), ale jeho rána končí nad.

13:00
    John Gibson (Anaheim) si snadno dokázal poradit s pokusem soupeře, vhazovat se tak bude před brankou Ducks.

13:53
    Derick Brassard (Arizona) se po rychlé akci spoluhráčů dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus kryje John Gibson, který následně zastavil i další střelu soupeře.

14:25
    Vhazovat se nyní bude před brankou Ducks. Domácí vybojovali puk, Christian Fischer (Arizona) vedl akci svého celku, Drake Caggiula (Arizona) si sjel do volného prostoru, ale přihrávku nedostal.

14:49
    Domácí jsou aktivnější, střelecky vedou 9:6, ale na góly stále těsně prohrávají.

15:15
    Cam Fowler (Anaheim) a Danton Heinen (Anaheim) se dostali do zakončení, ale brankář domácích byl připravený a puk vyrazil. Puk už hráli obránci.

16:10
    Jordan Oesterle (Arizona) pálil od modré čáry, jeho rána byla před brankou zblokovaná. Gólman Anaheimu zasahovat nemusel.

16:32
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Rickard Rakell.

16:50
    Přesilovku hraje domácí celek, který se zatím nemůže dostat do útočného pásma.

17:25
    Kotouč nyní vypadl z hrací plochy, jeden z hráčů Coyotes se dostával do zajímavé střelecké pozice, ale netrefil branku.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:23
    Krásně to nyní sehráli domácí, Clayton Keller (Arizona) se dostal k puku před odkrytou brankou, ale nedokázal volnou část brány trefit.

18:32

19:00
    Darcy Kuemper (Arizona) kryje puk po střele, kterou vyslal Kevin Shattenkirk.

19:13
    John Gibson (Anaheim) předvedl výborný zákrok proti situaci dva na jednoho, dobře se přesunul a zneškodnil střelecký pokus soupeře. Brankář své spoluhráče nyní podržel.

19:48
    Ještě jedno vhazování, buly před brankou Coyotes.

20:00

Po první třetině vede hostující celek o jednu branku, dokázal se po chybě soupeře prosadit Jakob Silfverberg.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál hostující celek.

20:26
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Kevin Shattenkirk – 2 min., vysoká hůl).

20:32
    Coyotes mají k dispozici druhou přesilovku v tomto zápase.

20:50
    Ducks se nyní podařilo vyhodit přes všechny čáry, domácí tak musí rozehrávat od své branky.

21:46
    Barrett Hayton (Arizona) dostal kotouč do útočného pásma, ale nedokázal nic vymyslet, a tak jeho tým znovu přišel o pásmo.

22:15
    Phil Kessel (Arizona) byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale branku trefit nedokázal. Následně se znovu dostal do zakončení, ale ani teď úspěšný nebyl.

22:52
    12:8, v tomto zápase jsou střelecky úspěšnější domácí hokejisté, ale prohrávají o jednu branku.

24:03
    Nick Schmaltz (Arizona) se sice propracoval do útočného pásma, ale jeho rána byla nepřesná.

24:23
    John Gibson (Anaheim) kryje kotouč po střele soupeře, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Arizona. Ta je v úvodu druhé třetiny aktivnější.

26:00
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

26:08
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Ducks. Coyotes jsou v aktivnějším týmem, ale nedaří se jim najít recept na obranu soupeře.

27:10
    Sam Steel (Anaheim) hledal spoluhráče, ale nedokázal v útočném pásmu nic vymyslet. Mnoho vyložených šancí jsme zatím ve druhé třetině neviděli.

27:34
    Komerční přestávka.

27:43
    Arizona právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno, hostující celek prohrál buly v obranném pásmu, a pak to už bylo rychlé. CHRISTIAN DVORAK vybojoval kotouč a pokoušel se obkroužit branku a přihrát. Střílenou přihrávku si do vlastní branky nešikovně srazil Kevin Shattenkirk. Asistence: Jakob Chychrun a Derick Brassard.
    27:43 Christian DVORAK - 1:1

29:10
    Conor Garland (Arizona) se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v tomto zápase i třetině, stav je momentálně vyrovnaný, ale střelecky je lepší domácí tým. V tomto ohledu vede 14:8.

31:47
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Sam Steel – 2 min., hákování).

32:15
    Přesilovku hraje domácí celek, který se pokouší probojovat se do útočného pásma, obrana Ducks hraje zodpovědně.

32:45
    Arizona se do útočného pásma dostala až teď.

33:00
    Jordan Oesterle (Arizona) kombinuje se spoluhráči před brankou, ale zatím na nějakou výraznější šanci domácí čekají.

33:30
    Phil Kessel (Arizona) pálil od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal brankář Ducks poradit.

33:48

33:54
    Ryan Getzlaf se dostal do šance, první střela na branku Ducks v této třetině a domácí brankář výborně vychytal zakončujícího hráče. Darcy Kuemper podržel své spoluhráče.

35:51
    Domácí celek hraje nyní aktivně, usadil se v útočném pásmu, Jakob Chychrun pálil z dobré pozice, ale brankář jeho pokus vyrazil.

36:10
    21:9, tak vypadá statistika střel na branku, jasnou převahu mají domácí, ale podařilo se jim zatím jen vyrovnat.

36:19
    Komerční přestávka po dalším zákroku brankáře Ducks.

37:01
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

37:20
    Cam Fowler (Anaheim) rozehrává od své branky, následně pálil Drake Caggiula (Arizona), ale jeho rána byla zblokovaná mimo branku.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:11
    Ducks nyní vypálili od modré čáry, rána však minula branku.

38:53
    Domácí hráči se znovu propracovali do útočného pásma, ale rána od modré čáry končí mimo branku.

39:15
    V poklidném tempu se tato část hry dohrává.

39:31
    John Gibson (Anaheim) musel nyní zasahovat proti střele od modré čáry, hostující brankář dokázal zastavit střelu.

Ve druhé třetině pokračovala aktivní hra domácího celku, který se nakonec dočkal vyrovnání. Střílenou přihrávku zpoza branky od Dvoraka si do své branky srazil Kevin Shattenkirk.

40:00

40:01

40:01
    Utkání pokračuje dál třetí třetinou.

40:28
    Hampus Lindholm (Anaheim) se dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus kryje brankář Coyotes. Desátá střela Ducks na branku v tomto zápase.

40:52
    Domácí celek otáčí vývoj zápasu a dostává se do vedení. Po pěkném uvolnění poslal Garland přihrávku před branku, kde kotouč nechytatelně tečoval pod horní tyčku CLAYTON KELLER. Asistence: Conor Garland a Jordan Oesterle.
    40:52 Clayton KELLER - 2:1

42:38
    Hostující Ducks rozehrávají od své branky, pokouší se něco vymyslet. Následně po zakázaném uvolnění Coyotes vybojovali buly v útočném pásmu.

43:48
    Oba týmy nyní střídají, sledujeme klidnější pasáž hry, následně Coyotes dostali kotouč do útočného pásma, ale zakázané uvolnění se nepíská.

44:14
    Clayton Keller (Arizona) měl kotouč na modré čáře, následně se jeho spoluhráč dostal ke střele od modré čáry, ale neuspěl.

44:53
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Ducks. Domácí celek vede na střely 26:12

45:52
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

46:14
    Ducks rozehrávají od své branky, ale ve střední třetině o puk přišli. Coyotes rychle otočili směr hry, a tak musel být brankář John Gibson pozorný.

47:46
    Domácí hráči špatně rozehráli, píská se zakázané uvolnění, Ducks vybojovali buly před brankou soupeře.

47:59
    Komerční přestávka. Osm minut je pryč ze třetí třetiny.

48:32
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Tyler Pitlick – 2 min., nedovolené bránění).

48:44
    Přesilovku hraje hostující celek, který se pokouší něco vymyslet.

48:57
    Ducks proměnili přesilovku a dokázali nyní vyrovnat. Od modré čáry vypálil Cam Fowler. Jeho ránu brankář vyrazil před sebe. Tam byl DANTON HEINEN. Srovnal si puk a přes obrácen vypálil. Kotouč propadl brankáři mezi rukou a tělem. Asistence: Cam Fowler a Sam Steel.
    48:57 Danton HEINEN - 2:2

49:44
    Střelecky je aktivnější domácí celek, v tomto ohledu vede 27:15, ale brankář John Gibson (Anaheim) své spoluhráče zatím drží ve hře.

50:12
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu je vyrovnaný.

50:33
    Nick Schmaltz (Arizona) byl sice volný před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali přesněji přihrát.

51:10
    Arizona rozehrává od své branky, ale do útočného pásma se domácí nyní dostat nedokázali. Směr hry se tedy otáčí a hrají hosté.

52:00
    Jakob Chychrun (Arizona) to vzal na sebe, jeho rána od modré čáry byla zblokovaná.

52:19
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Kevin Shattenkirk – 2 min., nedovolené bránění).

52:30
    Přesilovku nyní hraje domácí celek, který se usadil v útočném pásmu. Jordan Oesterle vypálit nedokázal z první.

52:50
    Phil Kessel (Arizona) pálil od modré čáry, puk vyrazil John Gibson, a pak jeho spoluhráči vyhodili přes všechny čáry.

53:15
    Jordan Oesterle (Arizona) má kotouč za svou branku a čeká na dostřídání spoluhráčů.

53:51
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jakob Silfverberg – 2 min., vysoká hůl).

53:51
    28 sekund mohou hrát domácí hráči přesilovku pět na tři.

54:10
    Coyotes kombinují v útočném pásmu.

54:22
    Jeden z vyloučených hráčů se už vrátil do hry.

54:40
    Tlak domácích v útočném pásmu pokračuje dál, Ducks se musí bránit tlaku soupeře.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Carter Rowney (Anaheim) překazil hostujícímu celku výraznější šanci.

55:23
    Clayton Keller (Arizona) minul branku, akce Coyotes pokračuje dál.

55:34
    Zaslouženě se domácí celek dostává nyní do vedení. Po pěkné přihrávce Kessela se prosazuje obranou Ducks nedostatečně pokrytý CHRISTIAN DVORAK. Asistence: Phil Kessel a Nick Schmaltz.
    55:34 Christian DVORAK - 3:2

56:26
    Před brankou Anaheimu se strhla potyčka.

56:26
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Troy Terry – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Conor Garland – 2 min., nesportovní chování).

56:30
    Sledujeme nyní hru čtyři na čtyři.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:50
    Alex Goligoski (Arizona) se pokoušel dostat do střelecké pozice, to se mu sice nepodařilo, ale získal čas pro svůj tým.

58:26
    Hraje se pět na pět. Ducks mnoho času na vyrovnání už nemají.

58:34
    Anaheim hraje v šestil, John Gibson (Anaheim) je na střídačce.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině, hosté se nemohou usadit v útočném pásmu.

59:30
    Domácí mají kotouč za svou brankou, už se pravděpodobně nic nestane.

Jakob Silfverberg poslal hostující celek do vedení, Arizona pak dvěma góly otočila. Christian Dvorak srovnal a Conor Garland poslal domácí do vedení. Ve třetí třetině pak v přesilovce srovnal Danton Heinen. Rozhodující branku vstřelil v přesilovce Christian Dvorak.

Darcy Kuemper (ANA) – 14 zákroků, 2 OG, úspěšnost 87,5 %, odchytal 59:43
    John Gibson (ANA) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4 %, odchytal 58:20

1. Christian Dvorak (ARI) 2+0
    2. Darcy Kuemper (ARI) 32 zákroků, 3 OG, 91,4%
    3. Clayton Keller (ARI) 0+1

Československá stopa v zápase
    Do zápasu nenastoupil český ani slovenský hráč. (05:41:45)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 28. Dvorak (Chychrun, Brassard), 41. Keller (Garland, Oesterle), 56. Dvorak (Kessel, Schmaltz) – 4. Silfverberg, 49. Heinen (Fowler, Steel)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Shattenkirk, Fowler, Hakanpää, Ja. Larsson, B. Hutton – Jones, Getzlaf, Rakell – Heinen, Henrique, Silfverberg – Comtois, Steel, Terry – Deslauriers, D. Grant, Rowney.

Rozhodčí: Chmielewski, Rehman – Galloway, Suchánek

Diváci: 2 252