Buffalo – NY Rangers 2:3 (po pr.) | New Jersey – Philadelphia 1:3 (kon.) | Montreal – Calgary 4:2 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Washington – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Tampa 1:0 (po pr.)
Columbus – Florida 3:2 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Los Angeles 5:3 (kon.) | Dallas – Detroit 7:3 (kon.)
Arizona – Anaheim 3:2 (kon.) | Colorado – San Jose 3:0 (kon.) | Edmonton – Toronto 3:4 (kon.)
Vancouver – Ottawa 4:1 (kon.)
konec
Vancouver Canucks
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Ottawa Senators
Pátek 29.01.2021, 04:08 • Rogers Arena, Vancouver • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Tři hvězdy utkání:

  Brock Boeser (VAN) – 2+1
  Braden Holtby (VAN) – 0+1, 1 OG
  Elias Pettersson (VAN) – 1+1 (06:34:33)
   
  Česká a slovenská stopa

  Filip Chlapík (OTT) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, 0 TM, čas na ledě 06:59
   
  Kdo se postavil do brankoviště?

  Braden Holtby (VAN) – 35 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,2%, odchytal 60:00
  Matt Murray (OTT) – 21 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84%, odchytal 60:00
   
  Statistiky zápasu:

  Střely na branku: 26 – 35
  Vhazování: 24 – 19
  Trestné minuty: 17 – 15
  Přesilové hry: 1/6 – 0/7
  Zblokované střely: 19 – 10
  Hity: 22 – 36
   
  Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Vancouveru, který svého soupeře porazil výsledkem 4:1. Vancouver Canucks vstoupil velice dobře také do třetí třetiny, přičemž se dokázal střelecky prosadit v jeho úvodu, čímž defakto rozhodl o vítězi zápasu. Ottawa se ještě snažila s nepříznivým výsledkem něco udělat, jenomže dnes jí to hodně skřípalo při proměňování vyložených šancí. Sledovali jsme totiž poměrně vyrovnanou podívanou, nicméně domácí celek předvedl mnohem jistější zakončení a bere tak dva body.
   
  Konec zápasu.
   
  59:10
  Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brady Tkachuk – 5 min., bitka).
  Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Zack MacEwen – 5 min., bitka).
  Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Adam Gaudette – 2 min., krosček).
   
  59:10
  Tak přeci jenom tu máme bitku! V pěstním souboji se do sebe pustili domácí MacEwan a hostující Tkachuk. Sledovali jsme vyrovnanou výměnu, načež si Tkachuk neodpustil pár slov směrem k domácí střídačce.
   
  59:01
  Dnešní utkání se dohrává, běží totiž poslední minuta řádné hrací doby. Ottawa si chtěla vymodlit nedovolený zákrok, zavánělo to totiž vysokou holí domácích.
   
  59:00
  Minuta do konce zápasu.
   
  58:29
  Domácí se zcela evidentně nikam neženou, naopak se jim povedlo nahodit kotouč zpět do rohu mantinelu, kde po boji budeme sledovat další vhazování.
   
  57:15
  Domácí poměrně dlouho obléhali pásmo soupeře, což jim pochopitelně maximálně vyhovuje. Ottawa se dostala pouze k vyhození, které navíc zachytil Myers.
   
  56:18
  Pettersson to zkoušel zpoza branky nahrávkou před Murrayho, kam si sice sjížděl Horvat, avšak ten na nahrávku nedosáhl. Posléze byla hra znovu přerušena.
   
  55:02
  Do útočného pásma poté nahazoval kotouč hostující Paquette, který se bude muset vracet. K puku se jako první dostal Hughes, který táhne útočnou akci.
   
  54:25
  Poté se za pukem pokoušel dostat napadající Norris, který na něj ale nedosáhl. Vancouver Canucks zahrál za cenu icingu, hra se tak vrací před Holtbyho.
   
  53:15
  Dadonov to vzal na sebe a pokusil se vypálit z mezikruží. Domácí branku se mu ovšem nepovedlo vůbec trefit, Vancouver Canucks znovu vyhodil do bezpečí.
   
  52:08
  Ottawě se nepovedlo využít dvojnásobnou přesilovou hru. Za celou dobu jsme viděli pouze jednu střelu, poté Norrisovi ujel kotouč zpět ven z útočného pásma.
   
  51:15
  Vancouver Canucks dokázal uspět na vhazování, čehož okamžitě využil obránce Jordie Benn, který i díky hrazení procedil kotouč až k hostující brance.
  Staňte se fanoušky NHL.cz!

  David Suchý

  Branky a nahrávky: 6. Boeser (J. T. Miller, Q. Hughes), 11. E. Pettersson (Boeser, Q. Hughes), 25. Boeser (E. Pettersson, Holtby), 42. Pearson (Höglander) – 35. Chabot


  Vancouver Canucks: Holtby (Demko) – Jo. Benn, Q. Hughes, T. Myers, Schmidt, Chatfield, Edler – Höglander, Horvat, Pearson – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – MacEwen, B. Sutter, Gaudette – Motte, Beagle, Roussel.
  Ottawa Senators: M. Murray (M. Högberg) – N. Zajcev, Chabot, Gudbranson, Reilly, J. Brown, Coburn – Batherson, Norris, B. Tkachuk – Co. Brown, Tierney, Stützle – Dadonov, White, N. Paul – Watson, Chlapík, Paquette.

  Rozhodčí: Joannette, Meier – Mills, Shewchyk