Lipt. Mikuláš – HC Slovan 5:4 (kon.) | Miskolc – Nové Zámky 3:2 (kon.) | Detva – Poprad 2:3 (0:1 po s.n.)
Košice – Michalovce 2:3 (kon.) | Zvolen – Banská Bystrica 4:2 (kon.) | Trenčín – Nitra 7:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
HK Detva
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
HK Poprad
sk Pátek 29.01.2021, 18:00 • Zimný štadión Detva • Tipos Extraliga (SR) • 35. kolo

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Poprad.
    Rozhodujúci gól strelil Marcel Haščák.

53:47
    Detva dala gól!
    Detva využíva presilovú hru a vyrovnáva. Charbonneau nastreľoval puk spoza pravého kruhu. Vošvrda vyrážal, nevedel puk skrotiť a VILIAM ČACHO ho úspešne dorážal na viackrát a dorazil ho až do brány.
    Asistencia: Jonathan Charbonneau.

53:34
    Tak bola z toho rovnovážna hra štyroch proti štyrom a teraz to bude presilovka pre Detvu. Za krosček putuje na trestnú lavicu Lukáš Handlovský.

52:34
    Poprad dal gól!
    Popradčania strieľajú gól v hre o jedného hráča menej na oboch stranách. Livingston vykorčuľoval po pravom krídle, nastrelil puk na Petríka, od ktorého sa to odrazilo a MIKE DALHUISEN bol v správny čas na správnom mieste a úspešne dorážal.
    Asistencia: James Livingston.

52:11
    Vylúčený je aj Tomáš Klíma za seknutie, tak hrá sa vo formáte štyroch proti štyrom.

52:11
    Presilovú hru si teraz zahrajú hokejisti Detvy. Marcel Haščák je na dve minúty vylúčený za hrubosť.

45:28
    Po ľavom krídle vykorčuľoval dopredu Peter Bjalončík. Vyslal dobrú strelu švihom a zdalo sa, že trafil vzdialenejšiu žŕdku.

39:24
    Presilovku teraz získavajú hokejisti Detvy vďaka nedobrému striedaniu Popradu. Trest za príliš veľa hráčov na ľade si odsedí Livingston.

37:46
    Popradčania využívajú presilovú hru a vyrovnávajú stav zápasu. Skokan krížom posúval cez Livingstona na PATRIKA SVITANU nižšie k ľavému kruhu a jeho strela švihom prenikla cez rozkročeného Petríka.
    Asistencie: James Livingston, Dávid Skokan.

37:11
    Na trestnej lavici sedia traja hráči Detvy a dvaja hráči Popradu. Svieti však len trest pre Dalhuisena za hrubosť.

37:01
    Bude z toho kratšia presilovka Popradu o dvoch hráčov. Za hákovanie dostáva dve minúty Viktor Fekiač.

35:14
    Poprad v týchto chvíľach získava presilovú hru. Oliver Turan je na dve minúty vylúčený za zovretie puku.

32:05
    Na nájazd šiel Ján Sýkora. Váhal, Vošvrda neurobil výraznejší pohyb a napokon Sýkora strelou netrafil bránu.

32:05
    Maxim Askarov sa vyrútil sám na Tomáša Vošvrdu, ktorý ho chcel zastaviť ľahnutím a vypichnutím puku, no Askarova podrazil a je nariadené trestné strieľanie.

26:49
    Bude sa hrať opäť po štyroch na oboch stranách. Matúš Paločko a Maxim Askarov dostávajú dvojminútové tresty.

24:36
    Do nebezpečného prečíslenia vyrazili dopredu Sýkora s Gachulincom. Prvý menovaný posunul svojmu spoluhráčovi z obrany pred bránku a Vošvrda výborne betónom zasiahol.

23:51
    Po detvianskej dobrej šanci sa do príležitosti dostal z pravého kruhu aj Svitana, zakončil však priamo do Petríka. Následne Svitana s Rymshom dostávajú po dve minúty za hrubosť.

23:42
    Po zisku puku v strednom pásme pokračovali do prečíslenia domáci hráči. Čacho presúval krížom na Coxa na pravý kruh, ktorý už mal dobrú streleckú pozíciu, chcel to však ešte vyšperkovať prihrávkou na Kinga, no toho strelu z prvej Vošvrda zlikvidoval.

17:21
    Vo vlastnom oslabení sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému kamzíci. Haščák naservíroval pred bránku Bjalončíkovi, ktorý však strelou z prvej triafal iba do Petríka.

16:21
    No vyzerá to tak, že Detva bude hrať presilovú hru. Na trestnú lavicu si sadajú Dominik Kramár a James Livingston. Kramár dostáva dve minúty za hrubosť. Livingston taktiež dve minúty za hrubosť a za hrubosť je vylúčený aj Matej Bača z Detvy.

09:41
    Prvú presilovku majú pred sebou aj hokejisti Detvy. James Livingston je vylúčený za faul lakťom.

05:49
    Potom, čo domáca Detva prežila oslabenie, strieľa úvodný gól zápasu. Cox si prebral puk pri zadnom mantineli, vyšiel z tohto priestoru a krížnou prihrávkou naservíroval na ľavý kruh JONATHANOVI CHARBONNEAUOVI, ktorý strelou z prvej prekonal Vošvrdu.
    Asistencie: Trevor Cox, River Rymsha.

04:24
    Mike Dalhuisen po prihrávke napriahol na modrej čiare a tvrdo vypálil. Za Petríkom poriadne zazvonila žŕdka. Záver presilovky sa nesie vo veľkom popradskom nápore.

02:47
    Poprad získava prvú presilovku. Dve minúty za podrazenie dostáva Jonathan Charbonneau.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 6. Charbonneau (Cox, Rymsha), 54. Čacho (Charbonneau) – 38. Svitana (Livingston, Skokan), 53. Dalhuisen (Livingston), rozh. náj. Haščák