Everton – Newcastle 0:2 (kon.) | Crystal Palace – Wolverhampton 1:0 (kon.) | Manchester City – Sheffield Utd. 1:0 (kon.)
West Brom – Fulham 2:2 (kon.) | Arsenal – Manchester Utd. 0:0 (kon.) | Southampton – Aston Villa 0:1 (kon.)
Arsenal FC
0:0 (0:0)
Manchester United
Sobota 30.01.2021, 18:30 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 21. kolo

Ode mě je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera. (20:36:46)

Fauly: 9:16

Arsenal se posouvá na osmé místo tabulky o bod před Chelsea, tu ale teprve čeká zápas proti Burnley. Manchesteru United zůstává druhý, na třetí Leicester má náskok dvou bodů. Foxes ale teprve budou hrát svůj zápas proti Leedsu.

Zápas je u konce, Arsenal hrál na domácím hřišti s Manchesterem United 0:0. Skóre tomu sice nenapovídá, ale sledovali jsme velmi zajímavý zápas s množstvím velký šancí. Nakonec ale zvítězili obrany a ani jedna neinkasovala. Výčet šancí začneme ve dvacáté minutě, kdy se do šance dostal po rohovém kopu Fred, ale jeho střelu vytáhl Leno na rohový kop. Arsenal se do první příležitosti dostal o deset minut později, ale Pépé těsně minul branku. Poté už měl v prvním poločase šance jen Manchester, ale Fernandes ani Rashford je nevyužili. Začátek druhého poločasu zase zastihl v lepším světle Arsenal. Ve 49. minutě mohl otevřít skóre střídající Willian, ale jeho střelu zablokoval Wan-Bissaka. Pak ještě střílel Pépé, ale toho zablokoval pro změnu Maguire. O deseti minutě později v gólovce po Shawově přihrávce minul branku z malého vápna a v 65. minutě trefil z přímého kopu na druhé straně Lacazette břevno a chvíli poté vychytal Smitha-Roweho de Gea. V 82. minutě šel Arsenal do nebezpečného kontru, ale Pépé z pravé stran těsně minul vzdálenější tyč. Na druhé straně pak zase v 89. minutě branku netrefil Cavani.

90+7

90+7
    Už běží sedmá nastavená minuta a ta bude dost možná v tomto zápase i tou poslední.

90+7
    United ale chybí větší klid ve finální fázi, znovu vše konči jen hodně nepřesným centrem.

90+6
    Manchester je zatím v nastaveném čase nebezpečnější, stále nevzdává svou snahu na vítězný gól.

90+5
    Cavani vyslal po levém křídle do sprintu Martiala, ale ten byl dobře pokrytý a k centru se nedostal.

90+4
    Konečně se zase pokračuje ve hře. Zpoza vápna se dostal ke střele Brazilec Fred, ale minul branku o pořádný kus.

90+4
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Edward Nketiah.

90+3
    Konečně se francouzský útočník zvedá na nohy, ale stále je viditelně otřesený a pravděpodobně už se zpátky do zápasu na jeho závěr nevrátí.

90+2
    Maguire už je na nohou a dnešní zápas určitě dohraje. S Lacazettem to zatím tak dobře nevypadá, stále leží na zemi a je v péči lékařů.

90+2
    Polovina nastaveného času je už minulostí a stále se ještě nehraje.

90+1
    Mezitím bylo ohlášeno, že se budou nastavovat tři minuty. Nejspíš to ale bude víc, protože nějakou dobu zabere ošetření Lacazetteho a Maguira.

90
    Ve středovém kruhu se nyní s Maguirem střetl Lacazette. Oba hráči zatím zůstávají ležet na zemi a budou potřebovat ošetření.

90
    Nicolas Pépé si trochu ublížil v hlavičkovém souboji s Harrym Maguirem, bude ale v pořádku.
    89. Cavaniho akrobatické a nepřesné zakončení.

89
    Z pravé strany poslal výborný centr před branku Aaron Wan-Bissaka a nechybělo moc, aby šli hosté do vedení! Z voleje zakončoval Edinson Cavani, ale i tentokrát branku netrefil.