Chicago – Columbus 1:2 (kon.) | Buffalo – New Jersey 4:3 (1:0 po s.n.)
Sobota 30.01.2021, 02:00 • United Center, Chicago • NHL

Joonas Korpisalo (CBJ) 31 zák., 1 gól, 96,9 %
    Oliver Bjorkstrand (CBJ) 1+1
    Dylan Strome (CHI) 1+0 (04:39:47)

Česká a slovenská stopa
    Dominik Kubalík (CHI) – 0+1, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:46
    David Kämpf (CHI) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:37

Kevin Lankinen (CHI) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6 %, odchytal 58:47
    Joonas Korpisalo (CBJ) – 31 zákroků, 2 OG, úspěšnost 96,9 %, odchytal 60:00

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 32:27 (4:3, 19:12, 9:12)
    Zblokované střely – 11:21
    Vyhraná vhazování – 27:20
    Trestné minuty – 4:6
    Hity – 14:21

Hokejisté Chicaga podlehli v jediném nočním zápase NHL Columbusu 1:2. Hosté šli do vedení v 9. minutě, kdy se v přesilovce prosadil Oliver Bjorkstrand a stejný hráč pak na začátku druhé části poslal krásnou přihrávkou do úniku Erica Robinsona, který zvýšil na rozdíl dvou branek. Domácí snížili v polovině duelu, kdy se v početní výhodě trefil Dylan Strome. V závěrečné dvacetiminutovce měli šance nejprve spíše Blue Jackets. V poslední pětiminutovce ale Blackhawks mocně sahali po vyrovnání. Dvě velké příležitosti nedal Patrick Kane, dorážka Söderberga pak dokonce prošla výborně chytajícímu Korpisalovi mezi betony, ovšem projela vedle branky.

59:55
    Texier dokázal vyvézt puk až do útočného pásma. Do prázdné branky sice nezamířil, ale to už hostům vadit nemusí!

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny, domácí už hrají bez brankáře!

58:01
    Hosté měli velké štěstí! De Haanovo nahození tečoval Kubalík. Korpisalo puk vyrazil ke Carlovi Söderbergovi, jehož bekhendová dorážka prošla mezi betony brankáře Columbusu, ale následně puk proklouzal vedle tyčky!

57:18
    Lankinen byl nucen podržet puk v lapačce a hosté tak získali buly v útočné třetině.
    56:50 Korpisalo fantasticky vychytal Kanea.

56:50
    Teď měl Patrick Kane ještě větší šanci! Po nahrávce od Stromea měl před sebou odkrytou polovinu branky, ale Korpisalo předvedl fantastický zákrok vyrážečkou!

56:39
    Po nahození spoluhráče od modré čáry se snažil dotlačit puk za Korpisalova záda Patrick Kane. Gólman hostí odolal!

55:47
    Po ofsajdu domácích následuje reklamní přestávka. Blížíme se do koncovky duelu.

55:25
    Liam Foudy to zkoušel bekhendem z ostrého úhlu, Lankinen byl pozorný.

54:39
    Domiho nahození zachytil Lankinen a hned rozehrál.

54:02
    Domácím se začíná krátit čas. Modré kabáty navíc mají puk na svých hokejkách.

53:05
    Hosté ve třetí třetině už téměř dorovnali poměr střel na branku. Po čtyřiceti minutách přitom v této disciplíně poměrně výrazně zaostávali.

52:12
    Kubalík pustil ve středním pásmu puk na rozjetého Philippa Kurasheva. Ten byl ale vytlačen mimo střelecký prostor.

51:23
    Opět Gavrikov, který střílel po vyhraném buly. Puk je v klíně finského brankáře Blackhawks.

51:17
    Tahle pasáž patří Columbusu! Tlak hostí utnul Lankinen, který přerušil hru po střele obránce Vladislava Gavrikova.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:39
    Bjorkstrand tentokrát připravil šanci pro Nicka Foligna. Jeho bekhendové zakončení z předbrankového prostoru opět pokryl Kevin Lankinen!

50:27
    Další příležitost hostí! Texier nahrál před branku Oliverovi Bjorkstrandovi, který zblízka nepřekonal Lankinena! Ten puk vyrazil hřbetem lapačky.

49:57
    Carpenter byl v útočném pásmu dříve než puk. Domácím tedy bylo odpískáno postavení mimo hru.

48:48
    Hosté teď rozebrali obranu soupeře a po přihrávce zpoza branky střílel mírně z pravé strany zcela volný Michail Grigorenko. Lankinen ale domácí podržel a zakročil pravým betonem!

47:00
    Patrick Kane se dostal ke střele z dobré pozice, kterou mu ale pokryl dnes výtečný Korpisalo. Reklamní přestávka.

46:37
    Výlet dopředu si udělal domácí obránce Duncan Keith, který podpořil útočný výpad Patricka Kanea. Až k ohrožení branky soupeře to ale nevedlo.

45:37
    Po nahození de Haana byl puk sražen mimo hrací plochu. Vhazuje se v obranném pásmu Columbusu.

45:17
    Dominik Kubalík přejel s pukem útočnou modrou a prověřil Joonase Korpisala. Hostující brankář zakročil lapačkou.

44:21
    Na druhé straně střílel z mezikruží Eric Robinson. Lankinen ukryl kotouč ve výstroji.

43:57
    Rychlá kombinace domácích hráčů. Puk se dostal na levý kruh k Patrickovi Kaneovi, který svou střelu otřel o bližší tyčku!

43:20
    Hostům se v úvodu třetí části podařilo eliminovat nápor Chicaga, pod kterým byli většinu druhé periody.

42:32
    Střelu Cama Atkinsona z osy hřiště srazil do rohu bránící Zadorov.

41:38
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:04
    Domácí měli proti forčekinku soupeře problém dostat puk ze svého obranného pásma. Podařilo se jim to až nyní.

Hity – 11:16

Druhá třetina už nabídla větší kvalitu než ta úvodní. Hrálo se aktivněji, což platilo zejména o Blackhawks, kteří Modré kabáty poměrně výrazně přestříleli. Ve 24. minutě se přesto radovali z gólu opět hosté, když se po hezké přihrávce od Bjorkstranda dostal do úniku Eric Robinson, který nezaváhal. Chicago se konečně dočkalo v polovině utkání, kdy se v přesilovce prosadil Dylan Strome. Stav 1:2 platí i po čtyřiceti minutách.

40:00

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:34
    Domácí ztratili puk v nebezpečné prostoru, což mohl z mezikruží trestat Boone Jenner. Jeho střelu však srazil nohou do ochranné sítě bránící Beaudin.

38:07
    Domácím nevyšla rozehrávka. Je z toho zakázané uvolnění.

37:09
    Na straně Chicaga dobře zapracoval David Kämpf, po jehož příhře střílel z levého kruhu Lucas Carlsson. Korpisalo hru přerušil a tak tu máme reklamní přestávku.

36:43
    Tou nebyla ani střela hostujícího Alexandra Texiera. Lankinen ji vyrazil na hole svých spoluhráčů.

36:15
    Nyní se hra přelévá ze strany na stranu bez další výraznější příležitosti.

34:49
    Od modré čáry vypálil Ian Mitchell. Korpisalo zasáhl vyrážečkou a puk se snesl do prostoru mezi kruhy. Tam si ho našli hosté.

34:21
    Dominik Kubalík si to namířil mezi tři hráče soupeře, což neprošlo. K puku se dostali hosté.

33:25
    Domácí jsou v plném počtu.

32:53
    Domácí vyhodili a rozehrávku hostí navíc dobře napadá Ryan Carpenter.

32:11
    Mattias Janmark nadělal velké problémy Werenskimu. Před brankou mu sebral puk a moc nescházelo, aby se v oslabení dostal do šance!

32:00
    Domácí vyhazují.

31:24
    Trest za krosček dostává Calvin de Haan. Přesilovka pro Columbus.
    30:47 Dylan STROME - 1:2

30:47
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Teď už to domácím vyšlo! Dominik Kubalík ještě neprostřelil Korpisala, ale puk se dostal na levý kruh k Patrickovi Kaneovi. Ten s ním zamíchal a předložil ho do předbrankového prostoru DYLANOVI STROMEOVI, jenž zamířil nad pravé rameno brankáře Blue Jackets – 1:2. Asistence: Patrick Kane a Dominik Kubalík.

30:30
    Domácí měli zajímavě rozehranou přesilovkovou kombinaci. Patrick Kane nahrával z pravého kruhu na vzdálenější tyčku Dylanovi Stromeovi, kterému zabránil v zakončení do odkryté klece Seth Jones! Ten kotouč přizvedl do ochranné sítě.

29:47
    Alexandre Texier dostává trest za podrážení a domácí tak mají k dispozici přesilovou hru.

29:33
    Dylan Strome zavezl puk do útočného pásma domácích a vyzkoušel pozornost Korpisala. Ten je zatím stoprocentní.

Střely na branku – 14:11 (10:8 ve 2. třetině)

28:27
    Od modré čáry vypálil Nikita Zadorov. Joonas Korpisalo má puk ve výstroji a tak následuje reklamní přestávka.

27:18
    Druhá třetina je zatím určitě živější než první. Hlavně jsme už viděli daleko více střel na branku.

26:06
    Hosté jsou v plném počtu.

25:32
    Philipp Kurashev obdržel puk do dobré pozice na slotu, kotouč je ale pod Korpisalem!

24:52
    Hostující brankář nyní vyrazil ránu Duncana Keitha od modré čáry.

24:22
    Z levého kruhu to zkoušel Patrick Kane. Korpisalo byl připraven.

24:05
    Za vysokou hůl je potrestán Seth Jones. Přesilovka pro domácí.
    23:39 Eric ROBINSON - 0:2

23:39
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hosté udeřili z rychlého brejku! Oliver Bjorkstrand rozjel krásným křížným pasem ERICA ROBINSONA, který se z levého křídla dostal až před Lankinena a pokořil ho střelou do vzdálenějšího horního růžku nad lapačku – 0:2. Asistence: Oliver Bjorkstrand.

23:18
    Nahození Lucase Carlssona tečoval vedle hostující svatyně Pius Suter.

21:35
    Od modré čáry střílel Duncan Keith. K dorážce se pak dostal Dylan Strome, který trefil tyčku poloodkryté branky hostí!

21:17
    Střelu Jacka Roslovice pokryl vyrážečkou Lankinen. Na druhé straně pak Korpisalo přerušil hru po pokusu Dominika Kubalíka.

20:40
    Seth Jones zachytil puk na útočné modré a nahazoval ho směrem na branku. Hrací předmět ale nedoputoval až na Lankinena.

Hity – 7:9

První třetina moc atraktivní hokej nenabídla. Na obou stranách jsme viděli v součtu pouze sedm střel na branku. Gólově se prosadili jen hosté. V 9. minutě využil jejich početní výhodu Oliver Bjorkstrand. O chvíli později mohl srovnat Söderberg, který ale v souboji tváří v tvář neuspěl proti brankáři Korpisalovi.

20:00

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:51
    Dylan Strome našel chytrou přihrávkou zpoza branky Andrewa Shawa, který z první střílel do betonů připraveného Korpisala.

17:34
    Domácí Ryan Carpenter se dostal k puku na levém křídle a měl před sebou poměrně otevřený prostor. Ohrozit hostujícího brankáře však nedokázal.

16:57
    Do střelecké pozice se protáhl z levého křídla hostující Max Domi. Jeho střela skončila v Lankinenově lapačce.

16:30
    Hra se nadále odehrává hlavně ve středním pásmu. Do zakončení se oba týmy moc nedostávají.

15:07
    Po sražené střele domácího Lucase Carlssona je hra po delší době přerušena. Reklamní přestávka.

15:02
    Po nahrávce Janmarka střílel z pravého kruhu Patrick Kane, Joonas Korpisalo byl však připraven.

14:03
    Utkání je chudé na střely na branku. Oba týmy vyprodukovaly shodně dvě.

12:56
    Hraje se bez přerušení a čas tak poměrně rychle ubíhá.

11:09
    Od modré čáry střílel Nikita Zadorov. Ten hostující branku minul.

10:57
    Obrovská šance domácích! Andrew Shaw našel volného Carla Söderberga, který najížděl sám na branku Columbusu. Puk si přehodil na bekhend a chtěl ho zasunout do protipohybu Korpisala. Ten však stačil zareagovat a zakročil pravým betonem!

10:22
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Reklamní přestávka.
    08:53 Oliver BJORKSTRAND - 0:1

08:53
    Hosté přesilovou hru využívají! Cam Atkinson oslovil svým pasem OLIVERA BJORKSTRANDA, který střílel z levého kruhu do poloodkryté branky. Asistence: Cam Atkinson a Zach Werenski.

08:28
    Oliver Bjorkstrand to zkusil z pravého kruhu Jeho rána ale byla zablokována.

07:47
    Po reklamní pauze uvidíme přesilovku hostí. Philipp Kurashev je vyloučen za hákování.

07:47
    Střelecký pokus Dominika Kubalíka z levé strany zablokoval Kukan. Protiútok hostí pak vedl rovněž ke sražené střele, kterou vyprodukoval Cam Atkinson. Je tu reklamní přestávka.

06:28
    Kevin Lankinen si nyní opravdu připsal první zákrok. Střílel Zach Werenski.

06:09
    Hosté zatím nevyprodukovali střelu na branku soupeře. Teď jsou ale na kotouči a mohou to tak změnit.

05:02
    Max Domi se prokličkoval až do zakončení. Jeho pokus ale minul branku Lankinena.

04:23
    Přesilovka Chicaga nic velkého nepřinesla. Hosté jsou již kompletní.

03:13
    Savardovi se podařilo vyhodit až za branku soupeře.

02:22
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Liam Foudy – 2 min., podrážení).

02:22
    Dylan Strome se ocitl sám před Korpisalem, ale po forhendové kličce už nedokázal zasunout puk do odkryté klece! Bylo to i kvůli faulu, Blackhawks tedy budou hrát přesilovku.

01:40
    První střelu na hostující branku vyslal Duncan Keith. Korpisalo byl připraven.

00:35
    Rychle ale ztratili a dopředu se opět hnali Blue Jackets. Rána Cama Atkinsona prolétla nad Lankinenovou brankou.

00:20
    Zach Werenski chtěl střílet z pravého kruhu, ale kotouč mu sjel z hole. Zkusit to mohou domácí.

00:01

Chicago Blackhawks: Lankinen (M. Subban) – Carlsson, Keith (A), C. Murphy, Zadorov, Mitchell, de Haan, Beaudin – P. Kane (A), Suter, Janmark – Kurashev, D. Strome, D. Kubalík – A. Shaw (A), Söderberg, Hagel – Kämpf, Carpenter.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones (A), Werenski, D. Savard, Gavrikov, Kukan, Del Zotto – Bjorkstrand, Texier, N. Foligno (C) – Foudy, Domi, Grigorenko – Atkinson, Roslovic, Jenner (A) – Riley Nash, M. Koivu, Robinson.

Rozhodčí: Sutherland, Rank – Knorr, Baker.

CZE: Dominik Kubalík (CHI) – 8 zápasů, 5 bodů (2+3)
    CZE: David Kämpf (CHI) – 8 zápasů, 1 bod (0+1)

Chicago Blackhawks:
    8 zápasů odehrálo také Chicago. Získalo 7 bodů při skóre 22:28 a v tabulce Centrální divize mu patří šesté místo. Blackhawks se po špatném vstupu do sezóny, kdy z prvních čtyř utkání získali jediný bod, zvedli v domácím dvojzápase proti Detroitu, který přehráli 4:1 a 6:2. Poslední dva duely pak odehráli v Nashvillu, kde prohráli 2:3 v prodloužení a 1:2 po nájezdech. Z tohoto tripu si tedy odvezli alespoň dva body. Černí jestřábi mají velmi zaplněnou marodku. Na ní jsou kapitán Jonathan Toews, Brent Seabrook, Adam Boqvist, Kirby Dach, Alex DeBrincat či Alexander Nylander.

Nejproduktivnější hráči:
    Patrick Kane – 7b (3+4)
    Alex DeBrincat – 6b (2+4)
    Dominik Kubalík a Connor Murphy – 5b (2+3)

Brankáři:
    Kevin Lankinen – 4 zápasy, průměr 2,18, úspěšnost 93,1 %
    Malcolm Subban – 2 zápasy, průměr 3,95, úspěšnost 88,9 %
    Collin Delia – 2 zápasy, průměr 5,00, úspěšnost 86,3 %

Columbus Blue Jackets:
    Hokejisté Columbusu odehráli 8 zápasů, v nichž nasbírali 9 bodů při skóre 21:24. V tabulce Centrální divize, kde některé týmy sehrály jen poloviční počet duelů, to stačí na vedoucí pozici. Modré kabáty naposledy absolvovaly domácí dvojzápas s Floridou, který byl velmi vyrovnaný. Nejprve Panterům podlehly 3:4 po nájezdech, v odvetě naopak po stejném vyvrcholení utkání zvítězily 3:2. Blue Jackets nedávno získali z Winnipegu finského útočníka Patrika Laineho, který přišel výměnou za Pierra-Luca Duboise. Laine ale zatím ještě nemůže hrát kvůli zranění. Spolu s ním je mimo také Gustav Nyquist.

Alexandre Texier – 6b (4+2)
    Oliver Bjorkstrand – 6b (2+4)
    Boone Jenner – 5b (2+3)

Brankáři:
    Joonas Korpisalo – 4 zápasy, průměr 2,45, úspěšnost 92,8 %
    Elvis Merzlikins – 4 zápasy, průměr 2,94, úspěšnost 90,6 %

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! Noc z pátku na sobotu přinese jediný zápas kanadskoamerické NHL. Prostřednictvím textového on-line přenosu Vás provedu děním v souboji mezi Chicagem Blackhawks a Columbusem Blue Jackets. Ve vyrovnané tabulce Centrální divize jsou na tom o něco lépe hosté.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 31. D. Strome (P. Kane, D. Kubalík) – 9. Bjorkstrand (Atkinson, Werenski), 24. Robinson (Bjorkstrand)

Rozhodčí: Sutherland, Rank – Knorr, Baker