Edmonton – Toronto 4:3 (po pr.) | NY Rangers – Pittsburgh 4:5 (po pr.) | Philadelphia – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Washington – Boston 4:3 (po pr.) | Tampa – Nashville 4:3 (kon.) | Detroit – Florida 2:3 (po pr.)
Carolina – Dallas 4:1 (kon.) | Montreal – Calgary 0:2 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:5 (kon.)
Anaheim – St. Louis 1:6 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 1:4 (kon.) | Buffalo – New Jersey 3:5 (kon.)
Detroit – Florida 2:3 (kon.) | Carolina – Dallas 4:3 (2:1 po s.n.)
Detroit Red Wings
2:3 (2:2, 0:0, 0:0 - 0:1)
Florida Panthers
Neděle 31.01.2021, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji klidný zbytek noci. (03:54:08)
    Na tohle utkání Aleksi Heponiemi určitě nikdy nezapomene. Nejenže to byl pro něj první zápas v NHL, on ho rovnou rozhodl vítěznou brankou v prodloužení.

3. Anthony Mantha (DET) 1+0

Zápas je po prodloužení u konce, Detrit nakonec na domácím ledě prohrál s Floridou 2:3. Všechny čtyři branky základní hrací doby padly v první třetině. Florida začala lépe a už ve čtvrté minutě se radovala z prvního gólu, přesilovku využil po vlastním gólu DeKeysera Aleksander Barkov. Detroit dokázal otočit vývoj zápasu, když nejprve v poskytnuté výhodě vyrovnal kapitán týmu Dylan Larkin a pak se z dorážky prosadil Tyler Bertuzzi. Jenže Florida ještě stihla vyrovnat, v poslední sekundě první třetiny dostal puk do branky v přesilovce obránce Keith Yandle. Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej a to samé i ve třetině třetí. Před koncem zápasu se do dvou dobrých šancí dostal domácí útočník Mathias Bromé, ale ani jednu neproměnil, a tak se šlo do prodloužení. V něm zazářil Aleksi Heponiemi a ve svém prvním zápase v NHL hned v prodloužení rozhodl zápas.

62:45 Aleksi HEPONIEMI - 2:3

62:45
    Florida právě vstřelila branku!
    Hosté se radují z vítězství v prodloužení! Duclair tentokrát před brankou ještě nestřílel, ale přihrával. Kotouč prošel přes Hronka na ALEKSIHO HEPONIEMIA, a ten z první posla puk do odkryté branky. Ve svém prvním zápase NHL vstřelil tento finský mladík svůj první gól, a rovnou jím rozhodl prodloužení. Asistence: Anthony Duclair.

62:39
    Anthony Duclair dostal ještě jednu šanci, tentokrát už jel sám na branku, ale znovu neuspěl, Greiss ho vychytal.

62:19
    Na branku Detroitu se řítil Anthony Duclair, ale na poslední chvíli mu utekl puk.

61:46
    Z pravého kruhu nakonec po rychlé brzdě vystřelil Vladislav Naměstnikov, ale trefil jen prostředek branky a tím pádem i Bobrovského.

61:27
    Domácí jsou usazení v útočném pásmu a hledají cestu ke střele.

60:48
    Ekblad našel před brankou Vatrana, ale ani on netrefil branku.

60:17
    Do první šance v prodloužení se dostal Larkin, z pravé strany ale minul branku.

60:01

Třetí třetina je minulostí a o vítězi stále není rozhodnuto, Detroit hraje s domácím ledě s Floridou 2:2. Všechny branky padly v první třetině, žádné další už jsme pak neviděli. Ve třetí třetině se do dvou velkých šancí dostal Mathias Bromé, ale švédský útočník Bobrovského překonat nedokázal, takže za chvíli uvidíme prodloužení.

60:00

59:13
    Barkovova střela byla zablokovaná a kotouč poté zmizel ze hry.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 16. Mantha (Naměstnikov, Hirose), 17. Bertuzzi (Stecher, M. Staal) – 4. Barkov (Huberdeau, Ekblad), 20. Yandle (Hörnqvist, Barkov), 63. Heponiemi

Detroit Red Wings: Greiss (J. Bernier) – Hronek, Nemeth, Stecher, M. Staal, Djoos, DeKeyser – B. Ryan, D. Larkin (C), Bertuzzi – Bromé, Naměstnikov, Mantha – Hirose, Filppula, Helm (A) – Nielsen, Glendening (A), Rasmussen.
    Florida Panthers: Bobrovskij (Driedger) – Ekblad, Weegar, Strälman, Nutivaara, Gudas, Yandle (A) – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Hörnqvist, Wennberg, Huberdeau (A) – Lammikko, Luostarinen, Vatrano – Hinostroza, Acciari, Heponiemi.

Rozhodčí: G. Hebert, J. Hebert – Kovachik, Gibbons