Barys – Jekatěrinburg 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Kazaň 2:3 (kon.) | N.Novgorod – Kunlun 3:0 (kon.)
Dynamo Moskva – Petrohrad 2:0 (kon.)
Dynamo Moskva
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
SKA Petrohrad
Pondělí 01.02.2021, 17:30 • VTB Arena, Moskva • KHL

To už je z mé strany vše. Na počtenou! (19:52:06)

Československá stopa

Dmitrij Jaškin (DMS) – 1+0, 4 střely na branku, čas na ledě 18:15
    Michal Čajkovský (DMS) – 0+1, 4 střely na branku, čas na ledě 15:13

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 22:34 (6:14, 3:16, 13:4)
    Zblokované střely – 14:19
    Vyhraná vhazování – 23:37
    Trestné minuty – 8:2
    Hity – 22:7

Dynamo Moskva vítězí v pondělním šlágru KHL nad Petrohradem 2:0. Hosté byli první dvě třetiny střelecky výrazně aktivnější, ale do čistých šancí se přes obranu Dynama dostávali těžko. Domácí pak pokračovali ve vyspělém taktickém výkonu i v závěrečné části, kdy navíc byli nebezpeční i směrem dopředu. Ve 44. minutě konečně zlomil bezgólový stav Dmitrij Kagarlickij, jenž zužitkoval přihrávku Čajkovského. Domácí pak soupeře v podstatě do ničeho nepustili a v čase 58:34 rozhodl trefou do prázdné branky Dmitrij Jaškin. Pro českého útočníka to byl 32. gól v sezóně a překonal tak vlastní klubový rekord.

59:30
    Brankář Petrohradu Hellberg již zůstává v brance. K dalšímu pokusu o power play už asi hosté nesáhnou.

59:03
    Běží už poslední minuta.
    58:34 Dmitrij JAŠKIN - 2:0

58:34
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Domácí se dostali do situace 2 na 1 a navíc proti prázdné brance. Vadil Šipačov nechal vyniknout DMITRIJE JAŠKINA, který zamířil do pouštěné klece soupeře a svou 32. trefou v sezóně překonal svůj vlastní klubový rekord Dynama. Asistence: Vadim Šipačov.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Branka Petrohradu už zůstala prázdná!

57:29
    Nyní se to snažil změnit Vladimir Tkačov. Jeho střelu na vyrážečku odrazil Bočarov do ochranné sítě. Následuje time-out SKA.

57:17
    Hosté jsou od inkasovaného gólu směrem dopředu naprosto bezradní. V podstatě se vůbec nedostávají do zakončení.

56:19
    Od modré čáry střílel Michal Čajkovský. Puk ale trefil před brankou clonícího Lindberga.

56:04
    Dmitrij Jaškin umně držel puk na své hokejce a nakonec ho předal do rohu Šipačovovi. Ten nahrál na osu Kagarlickému, jehož rána byla sražena do ochranné sítě za brankou.