Třinec – Vítkovice 7:1 (kon.) | Mountfield HK – Zlín 5:2 (kon.) | Sparta – K. Vary 5:2 (kon.)
Litvínov – Liberec 1:6 (kon.) | Motor ČB – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 3:2 (kon.)
Pardubice – Olomouc 5:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
HC Kometa Brno
Úterý 02.02.2021, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga • 42. kolo

Konec zápasu. (19:50:29)
    59:56 Ondřej SLOVÁČEK - 2:4

59:56
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Je to neuvěřitelné, ale Motor přeci jen skóruje! ONDŘEJ SLOVÁČEK nahodil puk na branku a ten zaplachtil až za pravou tyč! Asistence: Daniel Voženílek.

59:24
    Jenomže Kometa si už nic vzít nenechá a drží hru před domácí brankou.

59:09
    Ještě poslední snaha Motoru o snížení.
    57:30 Petr HOLÍK - 1:4

57:30
    Kometa právě vstřelila branku!
    Jenomže jeden z domácích hráčů na modré propadl a byť se vrátil a do poslední chvíle blokoval branku, PETR HOLÍK se stejně trefil k levé tyči! Asistence: Peter Mueller a Rhett Holland .

56:55
    Marek Čiliak je pryč z branky!

56:55
    Nad kruhy dostal namazáno Jan Štencel, ale Vejmelka drží.

54:45
    Motor se ještě nevzdává a snaží se snížit. Bohužel mu to ale na branku příliš nelétá.
    53:55 Petr ZÁMORSKÝ - 1:3

53:55
    Druhá využitá přesilovka a dvougólový náskok! Petr Holík našel nad Čiliakovo levým kruhem PETRA ZÁMORSKÉHO, který využil clony a přesně zamířil do růžku vzdálenější tyče! Asistence: Petr Holík a Martin Zaťovič.

53:41
    Kometa bije do Čiliaka hlava nehlava.

53:12
    Petr Holík měl před sebou odkrytou klec, ale přestřelil!

52:43
    Budějovicím začínají ztrácet klid a dělají chyby. Za držení si jde sednout Karel Plášil.

50:04
    Motor se snaží, ale nedaří se mu projít středním pásmem.

47:29
    Teď už ale po čase opět okupuje Motor. Jenomže střely mezi tři tyče příliš nelétají.
    45:53 Peter MUELLER - 1:2

45:53
    A Kometa se z brejku prosazuje! Petr Zámorský s PETEREM MUELLEREM se dostali do přečíslení a druhý jmenovaný využil roztáhutého Čiliaka a zavěsil mu puk nad záda! Asistence: Petr Zámorský.

45:45
    Plášil si najal až pod kruh a zadovkou hledal mezi nimi někoho, kdo tam vůbec nebyl.

41:37
    Máme srovnáno! Zdeněk Doležal našel mezi kruhy VÁCLAVA KARABÁČKA, který nekompromisní dělovkou div neudělal v sítí díru! Asistence: Zdeněk Doležal a Ondřej Slováček.

41:00
    Rhett Holland od pravého mantinelu trefil jen Čiliakův beton.

40:01
    Buly vyhrála Kometa, ale dvakrát jim utekl v útočné třetině pukl.

40:01

Posledních dvacet minut je tady!

Prostřední dějství už branku přineslo, a to na straně Komety. Ta využila přesilovku po faulu Beránka a vede tak o jednu trefu. Znovu se přihlásíme v 19:11.

40:00

39:30
    Poslední sekundy už nic zajímavého nepřináší.

37:57
    V útoku ale stále dravost je. Jenže hráči se nedoplňují a to se pak dávájí góly těžko..

37:06
    Motoru začíná nestíhat obrana. Čiliak inkasoval tvrdou ránu, o které sotva věděl.

35:05
    Branka Brno nabudila a rozjeli šermovačku za domácí klecí.
    33:41 Jakub KLEPIŠ - 0:1

33:41
    A Kometá záhy otevírá skóre utkání! Muellerovu střelu tečoval u levé tyčky nepokrytý JAKUB KLEPIŠ a kotouč se od konstrukce odrazil za Čiliaka. Asistence: Peter Mueller a Petr Zámorský.

33:24
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Martin Beránek – 2 min., podrážení).

32:29
    Jakub Klepiš provětral Čiliakův beton. Ten nevyrazil kotouč vůbec optimálně, ale naštěstí pro Motor byl Klepiš už příliš blízko a v moc velké rychlosti, aby se jal dorážet.

32:17
    Alderson odvezl puk od Čiliaka a nabil na levém křídle Novákovi. Ten krásně vypálil, ale Vejmelka drží.

31:47
    Další závar i u Čiliaka. Puk nakonec gólman posílá do ochranné sítě.

31:08
    Miroslav Holec se po přihrávce Voženílka objevil zničehonic před Vejmelkou, v kleče ale branku jen o pár milimetrů minul!

30:29
    Petr Holík se dostal do přečíslení dva na jednoho, ale Čiliak se v poslední moment správně rozhodl, jakou stranu zvolit a puk zadržel.

29:40
    Hra má konečně tempo, ale dnes to vypadá na přehlídku gólmanů.

28:15
    A další střelu už pro jistotu bere slovenský muž s maskou do rukavice.

27:55
    Rána Dvořáka se od Čiliaka odrazila za branku.

27:15
    Střondalovi zase ujel kotouč při nápřahu.

26:52
    Střela Gulašiho neprošla klubkem hráčů.

26:26
    šikovná zadovka Přikryla zpoza klece našla Karabáčka, ten však trefil jen Vejmelku.

25:59
    Od modré zkusil schovat střelu mezi hráče Karabáček. Bez úspěchu.

25:54
    Ani nabídka Villemu na volej se neujala. Francouzovi střela vůbec nesedla.

25:46

25:28
    Plášil od modré orazítkoval jen mantinel.

24:47
    Motoru se zatím nedaří správně se rozestavit. Přesto Přikryl provětrat Vejmelku.

23:46
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Peter Trška – 2 min., držení).

22:35
    Martin Beránek se ocitl v samostatném úniku, ale kotouč měl na dlouhou hůl a než ho dokázal zpracovat, už byl těsně před Vejmelkou, kterému stačilo jen zůstat stát.

21:26

21:07
    Kometa je poprvé za třetinu před Čiliakem a hned z toho bylo drama. Gólman ale stále drží.

20:46
    A okupování pokračuje dále. Štencel si najel mezi kruhy poslal na gólmana Moravanů pěknou ránu.

20:01
    Buly dopadlo nerozhodně, Beránek ale hned ze středu posla ťafku na Vejmelkovu levačku.

20:01

Druhá třetina je na spadnutí, pojďme na úvodní vhazování! Motor začne třetinu ještě téměř minutu a půl ve čtyřech.

V úvodním dějství jsme branku neviděli. Začátek byl poměrně ospalý, pak se ale tempo zvedlo a oba týmy měly několik šancí. Ke hře se vrátíme v 18:20.

20:00

19:56
    A po krátkém souboji v Čiliakovo rohu opět Přikryl vyhazuje.

19:29
    Motor přes plexisklo okamžitě vyhazuje.

19:26
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (René Vydarený – 2 min., hákování).

19:17
    Motoru se nedaří projít středním pásmem.

19:01
    Minuta do sirény!

18:04

17:16
    Po vyhození kotouče se Kometa zformovala a drží Motor od kotouče.

16:10
    Brandon Alderson hned zkraje trefil vyrážečku. Následně pak orazítkoval tyč.

16:04
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Filip Král – 2 min., držení).

15:19
    Jakuba Valského krásně odstavil od puku Slováčka.

14:32
    Dávid Bondra dopadl stejně jako Svozil. Čiliak mu střelu vyrazil lapačkou.

12:49
    Oba týmy jsou v plném počtu.

12:45
    Pěknou ránu Svozila srazil Čiliak lapačkou za branku.

12:30
    A stejně tak viděl i střelu Plášila.

11:55
    Oslavenec Pýcha si najel nad Vejmelkovo levý kruh, gólman měl ovšem čistý výhled.

10:49
    Za to v brankovišti Vejmelky to od začátku vře a rozhodčí se jal vylučovat. Na trestnou usedají za hrubost Šimon Kubíček (Madeta Motor ČB) a Michal Gulaši (Kometa Brno)

10:34
    Další sprška střel na slovenského muže v masce, ten však ale odolává.

09:47
    Rhett Holland poslal od modré brutální dělovku, ta se však odrazila od brusle jednoho z jeho spoluhráčů do rohu. I tak ale pořádně vyděsila Čiliaka.

09:02
    Zblízka to zkusil Přikryl. Ten byl zastaven betony.

08:54
    Karabáček se s pukem jen tak letmo prohnal okolo Vejmelky. Nic, co by gólman nezvládl.

07:37
    Martin Beránek vyzkoušel dělovkou pozornost Vejmelky. Ten poslal puk do ochranné sítě.

06:23
    Hra je zatím neslaná nemastná. Budějovice spíše jen betonují polovinu, což jim na Kometu stačí.

04:09
    Ovšem teď je tu první velká šance pro Budějovice! Martin Novák z brankové čáry nahodil bekhendem puk do brankoviště, kam se nacpala kupa hráčů a chvíli nebylo vidět puku! Nakonec ho ale Vejmelka schoval.

03:52
    Teď to Brandon Alderson zkusil, ale přihrál Gilbertovi na brusle.

03:08
    Domácí se do útoku zatím vůbec nehrnou a odhazují na půlce puky.

02:00
    Nahození Pláška letělo jen do rohu.

01:31
    Ale ani Motor zatím nezařadil průchozí rychlost.

00:57
    Kometa se drží na puku, ale moc daleko za útočnou modrou se nedostávají.

00:21
    Neúspěšně pokusy o průnik do útočné třetiny na obou stranách.

00:01
    Buly vyhráli domácí.

00:01

Jdeme na první buly!
    Kapitán Motoru Pavel Pýcha dnes slaví čtvrtstoletí na planetě! Dostane se mu tříbodového dárku?

Ještě jednou hezký den od Budvar Arény! Zápas nám začíná za necelou hodinku a půl, tak si pojďme představit ty, kdož se dnes budou prohánět po ledové ploše!

Madeta Motor České Budějovice: Čiliak (Strmeň) – Vydarený (A), Kubíček, Pýcha (C), Plášil, Štencel, Slováček – Jonák, D. Voženílek, Holec – Beránek, Toman, Z. Doležal – M. Novák (A), Gilbert, Alderson – Karabáček, R. Přikryl, Ville.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Schnattinger) – F. Král, Zámorský, Holland, Gulaši, Svozil, Kučeřík – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Vincour, Klepiš (A), Schneider – Plášek ml., Střondala, Valský – Bondra, F. Dvořák, Kusko.

Rozhodčí: Kika, Obadal – Zíka, Axman.
    Prosadí se dnes Voženílek proti Brnu?

Devátá Kometa ale také nemá dobré období. V posledních pěti utkáních bodovala pouze jedinkrát s Pardubicemi. V posledním kole těsně podlehla Litvínovu 3:4. Brňané vedli po téměř čtyřiceti minutách 2:0, pak však soupeř vyrovnal a duel následně otočil. Domácí se nevzdali a vyrovnali Holíkem. Ovšem tři minuty před koncem zápasu rozhodl o výhře Vervy Tomáš Pospíšil.

Madeta Motor České Budějovice

Motor nadále bohužel sbírá spíše debakly, než body. V neděli inkasovala další, když s ním poměrně jednoduše poradila Mladá Boleslav. Bruslaři o vítězství rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Daniel Voženílek sice zkusil v 28. minutě zavelet k obratu, přidal se k němu ale pouze o čtyři minuty později Karel Plášil, a to ještě po dalším navýšení hostí. Ti si nakonec odvezli výhru 6:2. Derniéru v dresu Motoru si prožil Miroslav Forman, který se vrací zpět do Sparty. Po zápase hledal slova jen těžko. „[Zápas] byl asi nejhorší, co jsem tu hrál.“

Hezký den u extraligy ledního hokeje! Budvar aréna dnes hostí jedno z utkání 42. kola, a to konkrétně střet mezi Madeta Motor České Budějovice a HC Kometa Brno!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 42. Karabáček (Z. Doležal, Slováček), 60. Slováček (D. Voženílek) – 34. Klepiš (Mueller, Zámorský), 46. Mueller (Zámorský), 54. Zámorský (P. Holík, Zaťovič), 58. P. Holík (Mueller, Holland)

Banes Motor České Budějovice: Čiliak (Strmeň) – Vydarený (A), Kubíček, Pýcha (C), Plášil, Štencel, Slováček – Jonák, D. Voženílek, Holec – Beránek, Toman, Z. Doležal – M. Novák (A), Gilbert, Alderson – Karabáček, R. Přikryl, Ville.
    HC Kometa Brno: Vejmelka (Schnattinger) – F. Král, Zámorský, Holland, Gulaši, Svozil, Kučeřík, Trška (C) – Zaťovič, P. Holík (A), Mueller – Vincour (A), Klepiš, Schneider – Plášek ml., Střondala, Valský – Bondra, F. Dvořák, Kusko.

Rozhodčí: Kika, Obadal – Zíka, Axman

Diváci: Bez diváků