Tampa – Nashville 5:2 (kon.) | Montreal – Vancouver 6:2 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 3:1 (kon.)
Washington – Boston 3:5 (kon.) | Winnipeg – Calgary 3:4 (1:2 po s.n.)
Tampa Bay Lightning
5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
Nashville Predators
Úterý 02.02.2021, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:42:36)

3. Andrej Vasilevskij (TBL) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6%

Je konec. Tampa Bay Lightning zvítězila nad Nashville Predators poměrem 5:2. V 10. minutě otevřel brankový účet tohoto utkání český útočník Ondřej Palát. Ve 14. minutě dostal Lightning do dvoubrankového vedení Yanni Gourde a nakonec necelé půl vteřiny před koncem třetiny zvýšil vedení na 3:0 Brayden Point. Ve druhé třetině přidal své jméno na střelecký účet také kapitán domácího celku Steven Stamkos a Tampa vedla 4:0. Do poslední periody utkání vstoupili hosté velmi aktivně a ve 43. minutě snížil Tolvanen. Ještě větší naději dal Nashvillu ve 46. minutě Granlund, jenž snížil na 2:4. Ovšem posléze Tampa Bay zapnula svůj motor a vše potvrdil šestnáct vteřin před koncem střelou do prázdné Yanni Gourde.

59:44 Yanni GOURDE - 5:2

59:44
    Tampa právě vstřelila branku!
    Definitivně je rozhodnuto, neboť domácí celek jde do vedení 5:2! YANNI GOURDE dokázal ve středu hrací plochy ukrást kotouč Romanu Josimu a následně svou střelou překonal také dalšího obránce a puk skončil v prázdné bráně. Asistence: Barclay Goodrow.

59:22
    Nyní se bojuje o kotouč v rohu kluziště na polovině Lightning a vypadá to, že tohle domácí už zvládnou.

58:53
    Ondřej Palát mohl definitivně rozhodnout o výhře Tampy, ale vypálil rovněž těsně vedle pravé tyče prázdné svatyně Predators!

58:23
    Tampa se sice dostala do přečíslení, ale domácí hráči se nedokázali pochopit a Nashville se dostalo ke kotouči.

58:11
    Po vhazování ve třetině Tampy se opřel do kotouče od modré Ryan Ellis, ale jeho tvrdá rána skončila pouze v lapačce Andreje Vasilevského.

58:06
    Blake Coleman ulovil puk ve středním pásmu, ale jeho následná střela těsně minula pravou tyč prázdné branky a je z toho jen zakázané uvolnění!

57:56
    Po buly v domácí třetině dokázali Lightning vyhodit kotouč do bezpečí.

57:46
    Oddechový čas pro hosty.

57:46
    Yanni Gourde sice vybojoval puk na své polovině, ale následně jej vyhodil pouze na zakázané uvolnění.

57:22
    Nashville Predators to zkouší bez brankáře v šesti!

56:57
    Lightning se dostali do přečíslení 2 na 1, ale Palátova přihrávka byla zblokována a český útočník se tak následně snažil zakončit sám, ale puk skončil pouze na betonu Juuse Sarose!

56:36
    Juuse Saros si posléze připsal další úspěšný zákrok proti střele z levého kruhu.

56:09
    Tampa Bay se snaží kontrolovat konec tohoto zápasu a nenechat hostům ani trochu naděje.

55:37
    Blake Coleman se snažil najít spoluhráče na levé straně, což se mu sice povedlo, ale následná přihrávka skončila pouze u obránce Predators.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 10. Palát (Stamkos), 14. Gourde (T. Johnson, Cirelli), 20. B. Point (M. Joseph, Sergačjov), 28. Stamkos (Hedman, Killorn), 60. Gourde (Goodrow) – 43. Tolvanen (Haula), 46. Mikael Granlund (Ellis, Josi)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh (A), L. Schenn, Sergačjov – Stamkos (C), B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Goodrow, Gourde, Coleman – C. Foote, M. Joseph, Maroon.
    Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm, Benning, Tinordi – Arvidsson, Johansen, Cousins – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg – Tolvanen, Sissons, Trenin – Olivier, Haula, Grimaldi.

Rozhodčí: Kozari, O’Rourke – MacPherson, Murray