Tampa – Nashville 5:2 (kon.) | Montreal – Vancouver 6:2 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 3:1 (kon.)
Washington – Boston 3:5 (kon.) | Winnipeg – Calgary 3:4 (1:2 po s.n.)
Montreal Canadiens
6:2 (3:1, 3:0, 0:1)
Vancouver Canucks
Úterý 02.02.2021, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji klidný zbytek noci. (03:41:53)

Hity: 26:30

Zápas je u konce, Montrealu se povedla odveta za předchozí porážku a na domácím ledě tentokrát Vancouver převálcoval 6:2. Do vedení se Montreal dostal už po šedesáti sekundách hry, z předbrankového prostoru se prosadil Nick Suzuki. V sedmé minutě už to bylo 2:0, když se v oslabení trefil Artturi Lehkonen. Hosté snížili v deváté minutě zásluhou Adama Gaudetta, ale Montreal si vzal dvoubrankové vedení zpět, když se v 17. minutě krásně trefil obránce Jeff Petry. Druhá třetina jednoznačně patřila domácím, kteří se znovu třikrát prosadili a tentokrát ani jednou neinkasovali. Na gól se čekalo až do 28. minuty, kdy se prosadil po pěkném bekhendovém blafáku Brendan Gallagher. O necelé dvě minuty později vstřelil pátou branku Montrealu a svou druhou v zápase obránce Jeff Petry. Bylo to po krásném individuálním průniku Coreyho Perryho, který si připsal svůj osmistý bod v NHL. Na 6:1 pak v přesilovce zvyšoval z dorážky nejlepší střelec celé NHL Tyler Toffoli. Ve třetí třetině už se zápas víceméně jen dohrával. Hosté přeci jen svou hru dokázali trochu pozvednout a odměnou jim byl gól Jaye Beagla na 2:6. Další branky už nepadly, i když hlavně domácí měli ještě několik šancí. Vancouver ale v závěru zachraňoval Holtby.

Střely na branku ve třetí třetině: 15:10.

59:53
    Jake Evans ještě ujížděl v posledních sekundách sám na branku Vancouveru, ale ani on nedokázal Holtbyho překonat.

59:04
    Victor Mete vystřelil z levého kruhu, z velké blízkosti ale nedokázal trefit Holtbyho branku.

57:47
    Z pravého kruhu vystřelil rychle zápěstím Tyler Motte, ale Price předvedl jistý zákrok.

57:34
    Josh Anderson najížděl úplně sám na Holtbyho, kterého se snažil si rozhýbat, ale brankář Vancouveru se nedal a zvýšil si sebevědomí pro nadcházející duely výborným zákrokem.

56:48
    Alexandr Romanov se z pozice obránce na chvíli ocitl v roli prvního hráče v útočném pásmu a dokonce i vystřelil, z levé strany ale branku minul.

55:43
    Holtby je teď pod palbou, ale dokázal vychytat také Weberovu střelu. Kotouč si ponechal u sebe a pokračovat se bude po komerční přestávce.

54:39
    Už od modré čáry se rozhodl vystřelit Corey Perry, ale k asistenci ve dnešním zápase gól nepřidal, Holtby znovu zasáhl.

53:14
    Jake Evans tvrdě vystřelil z vrcholku pravého kruhu, Holtby předvedl výborný zákrok.

52:09
    Z pravého kruhu vypálil zápěstím Brendan Gallagher, ale netrefil branku Vancouveru.
    51:49 Jay BEAGLE - 6:2

51:49
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté si zvyšují sebevědomím před dalšími zápasy gólem a snižují na 2:6. Na obrat dnešního utkání je už ale asi pozdě. Po přihrávce od Motteho se k puku dostal JAY BEAGLE, který z mezikruží překonal Priceho a vstřelil svůj první gól v sezóně. Asistence: Tyler Motte, Alexander Edler.

50:58
    Josh Anderson na kotouč v útočném pásmu nedosáhl, takže se píská zakázané uvolnění Montrealu.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 1. Suzuki (J. Anderson, Drouin), 7. Lehkonen, 17. Petry (Byron, Lehkonen), 28. Gallagher (Suzuki), 29. Petry (Perry, Kotkaniemi), 38. Toffoli (S. Weber, Petry) – 9. Gaudette, 52. Beagle (Motte, Edler)

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, Mete, A. Romanov (A) – Gallagher, Danault, Tatar – J. Anderson, Suzuki, Drouin – Perry, Kotkaniemi, Toffoli (A) – Byron, Evans, Lehkonen.
    Vancouver Canucks: Holtby (Demko) – Jo. Benn, Q. Hughes, T. Myers, Schmidt, Chatfield, Edler (A) – Höglander, Horvat (C), Pearson – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – MacEwen, B. Sutter (A), Gaudette – Virtanen, Beagle, Motte.

Rozhodčí: Furlatt, Syvret – Brisebois, Cormier